r Advertentiën. EVANGELISATIE Burgerl. Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten. V ervoer-middelen De president. In crimineele zoowel als in civiele zaken moet tusschen beschuldiging en verdediging alles gelijk zijn. Een verdediger kan dus geen stukken achterhouden die hij volgens Ioyauteit moest verdedigen. Mr. Arago gaat vervolgens na de goede getuigenissen ten opzigte van den beschuldigde afgelegddat hij dan ook bij het begaan zijner daad vervuld was met gevoelens van vaderlandsliefdewelke hem hebben doen dwalen want de verdediger wil zijne daad niet regtvaardigen. De beschuldigde heeft verborgen lagen gesmeed. Zoo strijdt men niet tegen onderdrukkingmaar door eene revolutie. Maar Berezowskide twintigjarige beschuldigde meende in naam der regtvaar- digheid de3 vaderlands en van den godsdienst te handelen. Na re- en dupliek spreekt de jury het schuldig uit onder verzachtende omstandig heden. Berezowski verlaat de zaal onder dankbetuiging aan mr. Arago, doch zonder van eenige emotie blijk te geven. De behandeling der zaak van Berezowski is afgeloopen voor het hof van assises der Seine. Het verdient zeer de aandacht dat ten opzigte van dezen beschuldigde door de juiy verzachtende omstandigheden zijn aange nomen zoodat hij tot levenslange dwang arbeid en niet ter dood is veroordeeld. Wei- ligt heeft keizer Maximiliaan hem wel van de doodstraf gered. Aangaande Maximiliaans inhechtenis neming wordt uit Vera-Crnz nader gemeld, dat de keizer na zijne gevangenneming in de Kruiskerk te Queretaro werd gebragtmet omstreeks 400 man. Allen waren genoodzaakt op den grond te slapen en kregen hun voedsel uit houten nappen. Het drinkwater moesten zij halen uit een grooten steenen bak, die vroeger gebruikt was om paarden te drenken Deze werd eens per dag gevuld, zoodat het 's nachts laauw was en gevuld met ongedier- ten. De keizer kreeg tengevolge van deze behandeling een aanval van dyssenterie. Vijf dagen lang lag hij zonder geneeskundige hulp en kort daarna werd bevel gegeven om de kerk te ontruimen. De keizer werd toen overgebragt naar het Capucijner klooster. Twaalf Mexicaansche soldaten werden belast met zijne bewaking en deze schenen er steeds eene soort van genot in te vinden om de wijze te bespreken waarop hij zou worden gevon- nisd. Toen Escobedo den gevangene bezocht behandelde hij hem op de meest onbeschofte wijze en ontzag zich zelfs niet hem in het aangezigt te spuwen. GROOT-BR Ï1 T ANIEN Ofschoon de tegenwoordige president der Vereenigde Staten van Noord-Amerika eerst 4 Maart 1869 aftreedt, worden nu reeds candidaten aanbevolen om Andrews Johnson in zijne hooge betrekking op te volgen. De zes voornaamste candidaten zijn generaal Grant, de meest populaire, de heer Chasse voormalig secretaris van staat onder Lincoln thans voorzitter vnn het hoog-geregtshofde heer "Wade een volbloed radicaal die het meest er toe heeft bijgpdragen om de reac tionaire plannen van Johnson te doen mis lukken Horatio Greel die zoo ijverig heeft gearbeid voor de invrijheidstelling van Jefferson Davis generaal Butlerdie echter wenscht niet in aanmerking te komen Robert Lee ex-opperbevelhebber der Zuider-legers De sultan zal Zaturdag het schijfschieten te Wimbledon met een bezoek vereeren. Den 13 Julij zijn de Belgische vrijwil ligers door den prins van Wallis in het kamp Wimbledon ontvangen. Zijne toespraak werd beantwoord door den kommandant Grégoire die onder meer het volgende zeide „Wij zien hier thar.s een groot leger te zamen van burger-soldaten uit alle klassen der maatschappij allerlei betrekkingen ver tegenwoordigende vereenigd niet met krijgs zuchtige bedoelingen maar om den vrede te verzekeren en de verdediging van vaderland en haardsteden te waarborgen. Wij zijn te meer ingenomen met onze ontvangst hier omdat de vriendschap van een groot en vrij volk zich daarin heeft uitgesproken van een volk dat steeds de kampioen der vrijheid is geweestdat steeds in alles en voor alles bewezen heeft dat het zonder misbruik het heilig regt van self government wist te bezitten dat vooral in den laatsten tijd meer dan elke andere natie de weldaden der beschaving in geheel de wereld heeft trachten te verspreiden." Als een souvenir van het bezoek der Engelsche vrijwilligers aan België bood de kolonel Grégoire namens zijne Antwerpsche mede burgers de volgende internationale hymne aan waarvan de beer Constant Mertens auteur is Hymne international pour la réception des Beiges li Londres. WELCOME BELGIANS. (Air de la Brabamjonne.) 1. Rise Englishmen receive with jubilation The gallant sons whom Belgium has sent To greet in you a free and noble nation, Like theirs on love, on peace and progress bent! May e'er your hearts be the sincerest token Of words and vows which now your voices sing, And ne'er on Earth the holy link be broken. God save the Queen! God bless the King! (bis 2. Op Englands grond wees welkom Vlaandrens telgen, Waar ieder hart u liefderijk begroet; In u nog kent men 't kroost dier oude Belgen Vol vrijheidsmin vol kracht en leeuwenmoed. Hier lacht de vreugd u toe van alle zijden Hier drukt elkeen u gul de broederhand 1 Wijl ge op dees grond den vredesetrijd komt strijden Voor Vrijheid, Vorst en Vaderland 1 (bis.) 3. BeigesAnglais peuples libres de frhres Marchez unis au soleil du progrès Sous les drapeaux gloireux de vos pères Vers l'avenir de I'eternelle paix. Fils du travaildes arts de l'industrie Soldats du droit, de la fraternité, Donnez au monde entier qui vous envie L'exemple de la liberté (bis) De laatstelijk op de Amerikaansche vloot genomen proeven om de steenkolen door petroleum te vervangen zijn met een verras send gunstige uitkomst bekroond De ver andering die de inrigting der stoommachines te dien einde moet ondergaan is uiterst een voudig. Met drie tonnen petroleum werd dezelfde hitte gedurende denzelfden tijd ver kregen als met een hoeveelheid steenkolen die het twintigvoud der ruimte van de drie tonnen petroleum inneemt. Het eenigste is en blijft nog steeds het groot gevaar van ontploffing. Dit wordt vooral daarom zeer betreurd dewijl niet alleen de enorme besparing van ruimte voor brandstof een onberekenbaar voordeel bij de stoomvaart zou opleveren maar ook om de hoogst aanzienlijke vermindering van uit gaven die de aanwending van dit verhittings- midde!in plaats van steenkolen geeft. ets over liet K.oper. Sedert 1778 heeft Biberel de vader, eene manier van vertinning aan het licht gebragt die zeven malen langer duurt dan de gewone vertinning en die te gelijk min kostbaar en veiliger voor de gezondheid is. Zij bestaat in het gebruik maken van een alliëersel van zes deelen tin en een deel ijzer. Dit allooi is veel harder dan het gewone tin en vpel minder smeltbaarook kan het op het koper worden aangebragt in lagen van willekeurige dikte. Aan deze beide omstandigheden moet men den langeren duur van het Biberelsche vertinsel toeschrijvenimmers volgens de gewone en oude manieris het onmogelijk de dikte der tinlaag naar welgevallen te vermeerderen omdat er alleen daar waar de beide metalen elkander raken alliëersel is en al het overige tin zoodra het vat aan eene genoegzame hitte wordt blootgesteldzich afscheidt en wegvloeit. In 1811 heeft Biberel, de zoon, zijns vaders uitvinding weder nieuw leven gegeven en in de laatste jaren heeft zich te Parijs eene compagnieschap gevormd voor het vertinnen van koperen vaatwerk en alle keukengereedschap door middel van Biberel's alliëerselzij heeft aan hare manier den naam van polychronische vertinning gegeven. Het ware te wenschen dat deze nieuwe vertinnings manierdie door de maatschappij van aan moediging en den raad van gezondheid is aanbevolen allerwege werd gevolgd. Napoleon had aan de intendanten van zijn huis bevel gegeven om al het vertinwerk tot zijne huis houding benoodigd aan Biberel op te dragen. Wanneer het koper in aanraking is met de vlamoxydeert het en deelt aan deze laatste eene groene kleur mede dit ziet men zeer duidelijk op de keuken-fornuizenwaar de vlam der kolen die de braadpannen raken, dikwijls met eene prachtige groene kleur prijkt. De vuurwerkmakers weten zich die eigenschap ten nutte te maken tot het voortbrengen dier schoone groene sterren welke uit de vuurpijlen en bommen springen zij voegen slechts bij hnnne poeders zeer fijn kopervijlzel. Bij de roode gloeihitte wordt het koper overdekt met eene laag eerste oxyde welke er als schubben afspringtdie men gemeenlijk hamerslag noemt Door eene langere gloeijing ontstaat er tweede oxydedat bruin is. Het eerste oxyde dient den gas-fabrijkanten om eene schoone roode kleur te geven aan de glazen die tot sieraad voor kerken moeten dienen. Het tweede oxyde geeft aan de glazen eene meer of min krachtige groene tint. Als men het koper met salpeterzuur be handelt lost het metaal er zeer spoedig in opzonder hulp der warmteen het gaat over tot salpeterzuur tweede oxyde-zoutdat het zuur blaauw kleurt. Indien men dan in het vocht potasch of soda giet slaat er een zeer schoon blaauw vlokkig hydraat neder hetwelk de ammoniak terstond doet verdwijnen. Dit komt omdat er eene ammoniak-verbindir.g van tweede koper-oxyde gevormd wordthet welk oplosbaar is en eene schoone hemelsch- blaauwe kleur heeft. Dit vocht noemen de apothekers blaauw oogwatersaphir- of hemelsch water, lierktilcuws. De kerkeraad der hervormde gemeente te Utrecht heeft uit het vroeger vermelde drietal tot predikant beroepen ds. J. Drost, predi kant te Goes. op Maandag den 22 Julij des avonds te half acht ure. in de CONCERTZAAL. Voorganger Ds. Drost, Herv. Predikant te Goes. VAN 12 TOT EN MET 19 JULIJ 1867. Geboren. Een zoon van J. Bartels en B. van Dijke. Een zoon van P. Papeveld en W. Peute. Overleden. L. C. Verheul oud 13 d.z. J. van den Houten oud 8 w.d J. Laven, oud 53 j. man van A. Goedegebure Broüwekshaven, Gearriveerd 15 Julij Fruiterer, C. Cotton, Enos Eott. 16 Burfield Brothers J. Johnson Char leston'» Dordrecht. 17 Ternate T, Cars Tz. 17 Bezoekie C. J A. R. Reekers hei den van Banjoewangie 17 Ann a GeertruidaP. van Ingen Messina 18 Wm. Huntor, T. Smailes Nicolajefï, 18 Elisabeth, P. M. Mouson, Miragoane, allen naar Rotterdam. 18 Decio, R Ragosin, Enos, Schiedam. Per het sch'p Ternate kapt. T. Cars Tz. zijn als passagiers van Banjoewangie aange bragt de weled. heer Castens familie en een inlandsche bediende de heer R. Burgmevr. van der Bent2 kinderen en een inlandsche bediende. Idem per het schip Bezoekie kapt. C. J. A. R. Reekers de heer en mevr. van Delden; de heeren: Overbeek, 1 kind en een inlandsche bediendeHam mejufvr. en jonge heer Bou- rictusde jonge jufvrouwen Roessenaar en 1 gepasporteerd militair. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. Belgie. Spanje. Portugal Rusland. Polen. Pruissen, Oostenr. M exieo. Griekenl. Turkije. den 17 Julij 1867. Werkel. Schuld. 2'/, pCt. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3% Ned. Hyp.-Bank 4</| Cert. bij Rothschilp. 21/* Obligatien. 2'/, Obligatien. 3 Obl. bijHopeen Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude. 5 dito 2 dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Geld. 1825, 5 Binnen!. Oblig. 5 54'/. 65'/» 85 327* 407,6 94 178 7, f 46% 227, 66 o 517.. 137» 30 >7,, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 18 Julij 1867. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1865/ 13,50lPaardenb. 7.00 Nieuwe dito 1866 - 13.00 Witte hoon. - 10 00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito -12.00 Z.-Zomer dito - 00,00Gr. Erwten -00,00 Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - 9,00 Rogge - 9,25 Gele dito - 0,00 Winter Gerst - 7,00 Koolzaad - 12,50 Zomer dito - 6,75 Zaai-Lijnz. - 00,00 Haver - 3,50 Slag-Lijnz. - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 18 Juüj 1867. Teelt 1866. Twee en een, 1ste kw. blank 18,00 d Twee en een, middelb. dito - 17,00 a, Twee en een, mindere dito - 00,00 d Een en een, 1ste kw. blank - 18.00 d Een en een middelb. dito - 17,00 a Een en een mindere dito - 00,00 d Onberoofde 1ste kw. blank - 18,00 d Onberoofde, middelb, dito - 17,00 d Onberoofde, mindere dito - 16,00 d Muilen - 0,00 d Middelbare dito - 0,00 i 18,50 17,50 00,ooi 18,50 a. 17,50-g 00,001 18,50^ 17,50o 16,501" 0,00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Pap Middelburg 21 'smorg. 6, Van Rotterdam Zondag 21 'smorg. 6, I Zondag 21 'smorg. 10,15 Maandag 22 6, Maandag 22 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van Rotterdam de9 dinsdags donderdags en zatnrd. 'smorg. u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen des morgens ten 10 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten 10]l2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Stoombootdienst Telegraaf. Dagelijkscbe dienst met uitzonderingvanZondag. Van Rotterdam '8 morg. 10 Van Antwerpen 's morg. 9. De Diligence rijdt van Zierikzee van de Schuithaven, des morgens ten 11ure voor de beide afvaarten. Agent de Heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2