W°. 56 Zaterdag 13 Jul ij. 1861 WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Veiling Tiende Vruchten. Afkondiging. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R Ij S. Per drie maanden f 2,00—Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. Herijk van itaten en Gewigten. Burgemeester en Wethouders van Zre- rikeee brengen ter kennis van de belangheb benden dat tot het herijken van allé Maten en Gewigtenzoomede van de Wissen en Strijkelsdoor den heer Arrondissements ijker in deze gemeente zal worden gevaceerd in het gewone IJklokaal op het Raadhuis van Maandag den 15 Juiij eerstkomende, tot en met Woensdag den 31 dier maand, des voormiddags van 9 tot 12 uur op alle werkdagenen noodigeri allen uitzich den opengestelden' tijd ten nutte te maken en ter voorkoming van ongelegenheid niet tot op het einde daarvan te wachten. Zierikeee den 2 Julij 1867 Burgemeester én Wethouders, C J. FOKKER Weth. I. B Dé Secretaris J. P N. ERMER1NS Burgemeester; en Wethouders van Zierik- zee, brengen ter lïeiiriiVvan belanghebbenden dat de openbare veiling der Tiende Vruchten aankomende deze gemeente, voor den jare en oogst van 1867 zal plaats hebben op Donderdag den 18 dezer maand des voormiddags tien ureop het Raadhuis dezer gemeente. Zierikzee den 3 Ju ij 1867. Dé Burgemeester C. J. FOKKEK Weth l. B. Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee doen te wetèn dat' döbr den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 22 Jonij 1867 is vastgesteld de volgende Ver ordening Verordening tot wijziging der Verordening tot voorkoming en' blussching van brand in de ge meente Zierikzee. De Gemeente-Raad van Zierikzee. Overwegende dat in het belang der openbare orde gebleken is van de noodzakelijkheid om eenige bepalingen toe te voegen aan de Ver ordening tot voorkoming en blusscbing van brand in déze genièente. Besluit: Art. 1. Op art. 74 zal volgen een nieuw artikel 74bis, luidende: „Het is verboden bihnén denk'rihg dié' „bij brand door dé schutterij is afgezetster- „ken drank te verkoopen of te schenken „zonder toestemming van den Burgemeester." „Ovèrfreding dezer bepaling wordt gestraft „niét eëne geldboete van 25 en eene gevan genisstraf van drie dagen te zamen of „afzonderlijk." Art. 2. In art. 81 wordt achter het getal 31 gevoegd 74 bis. Art. 3. Achter art. 81 volgt eén nieuw artikel luidende „Tot het constateren der overtredingen dezer „Verordening, wok-den bevoegd verklaard de „leden der Directie der Brandweerde Com- „missaris van Politie de Agenten van „Politie en de Gemeente-Veldwachter. Art. 4. Art. 82 wordt art. 83. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeeland volgens hun berigt van den 28 Junij 1867 No. 1355 55 b no. 3295 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 8 Julij 1867 Burgemeester en Wethouders, B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Opening der Jdgt op Waterwild De Commissaris des Konings in de pro vincie Zeeland, Gezien het besluit van héereii Gedeputeerde Staten van den 28 Junij 1867, no. 74; Gelet op art. 11 der wet van den 13 Junij 1857 (Staatsblad no 87) maakt bekenddat de opening der jagt op waterwild, bedoeld in art. 17 laatste lid der voornoemde «Vetin deze provincie door Gedepiiteèrdë Staten is bepaald op Zaturdag den 20 Julij aanstaande. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad geplaatsten zullen afdrukken in plano aan dé gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 2 Julij 1867. De Commissaris des Konings voornoemd R W. van LIJNDEN. De Eerste Kamer van Dingsdag de heeftin hare zitting beraadslaging over de schutterijwet voortgezeten nadat de ministers de wet nog breedvoerig verdedigd en aange prezen harldenhaar verworpen met 19 tegen 15 stemmen. De vergadering is daarna tot nader bijeen roeping gescheiden. In de zitting van den Haagschen ge meenteraad heeft de voorzitter op eene vraag door den heer Kerkwijk gedaan geantwoord dat nog dit jaar ,<jé 'aanbesteding van het monument iri hét Willemsp'ark op te ri gten (ter herinnering aan de gebeurtenissen van het jaar 1813) zal geschieden. Z. M. de koning heeft ten gehoore ontvangen eéne commissiè uit de provinciale staten van Limburgter overhandiging van een adres van dankbetuiging wegens de los making van de banden die Limburg aan den Duitschén bond hebben gehécht. Men laat het feit niet onopgemerktdat de Limburgsche afgevaardigden in de beide kamers krachtig tegen de wet op de schutte rijen gestreden hebben en dat juist hunne stemmen in de Eerste Kamer bet gewigt in de schaal hebben gelegd om de wet te doen verwerpen. Uit 's Gravenhage schrijft men van 9 dezer. Gisteren namiddag gebeurde hier een treurig ongeval. De heer procurenr O. zich door de Nieuwstraat begevende had het ongelukgetroffen te worden door een vrij zwaren ladderwelke van de kroonlijst van een aldaar in verbouwing zijnde huis neder- vielen den heer O. zware verwondingen toebragtzoodat hij bewustelo» s naar het nabij gelegen huis van den winkelier Varen- kamp Werd geéragt alwaar hem dadelijk genees- en heelkundige hulp werd verstrekt. Kort daarna werd hij per rijtuig naar zijne in de nabijheid gelegen woning gebragt. Uit Neuzen meldt men van 8 dezer. Op den 4 dezer is er voor den zeedijk van den Nieuwen Neuzenpolder aan het westgat, in de nabijheid van deze vesting al weder eene oeverafschniving ontstaan Zij heeft eene lengte van 150 en eene breedte van 85 ellen, terwijl de verlaten zeedijk over eene aanzien lijke lengte tot omtrent de helft der buiten helling is weggevallen en de laagwaterrand tot op 27 ellen den teen is genaderd van den voor weinige jaren tot zeedijkshoogte opge trokken inlaagdijk. Men schrijft uit Nieuwediep van 8 dezer. Gisteren namiddag is hier van Batavia ter reede gekomen Zr. Ms. transportschip Java, kommandant luitenant ter zee !ste klasse van Alphon. Aan boord zijn vele zieken, men spreekt van 80; onder weg zijn acht bezwe ken waarvan twee in het Kanaal die hier zijn aangebragt. Men zegt dat het drink water aan boord de ziekte veroorzaakt heeft. Jl. Donderdag had te Bergen-op-Zóom buiten de Steenbergsche poort een ongeluk plaats. Iemandop de spreeuwenjagt zijnde die hier in den kersentijd de hoveniers veel schade berokkenen schoot door onvoorzigtig- heid een hovenier nagenoeg de volle laag in het onderligchaam zoodanig dat de man vader van vijf nog jeugdige kinderen, in een zorgbarenden toestand verkeertde wonden zijn gelukkig niet doodelijkmaar evenwel zeer pijnlijk men schat de hagels die naar binnen gedrongen zijn op ruim zeventig. Een goede les voor hen die niet gewoon zijn met geweren om te gaan. Uit Deventer wordt aan de N. R C. het volgende gemeld „Men verneemt dat vele onpartijdige inge zetenen alhier, bij de op handen zijnde ver kiezing van leden voor den gemeenteraad, hunne stem zullen uitbrengen op dr J. van Vloten als een blijk van erkentelijkheid voor de vele en belangrijke diensten door hem gedurende zijn twaalfjarig hoogleraarsambt aan deze gemeente bewezen." Men schrijft uit Zutphen van 9 dezer. In de gemeente Wisch graafschap Zutphen waren dit jaar 52 lotelingen voor de nationale militie terwijl het contingent 22 man be droeg. Door noodig geworden aanvullingvan het vereiéchte getal geleverde manschappen, is thans nu ook no 52 opgeroepen, een geval dat zelden voorkomt. In het Utr. Dagblad leest men „Naar nié'n verneèhit zijn de bij ons in gebruik ge stelde acbterlaadgeweren (systeem Snider) gelijk zij zijn vervormd bij herhaalde proefnemingen gebleken niet zoo uitstekend te zijn al» zich liet verwachten men ondervond nog al be zwaar om de ledige huls te verwijderen en een aantal patronen konden niet worden ont stoken." Men meldt uit Haaften van 9 dezer. LI. Zondag had er te Heilouw een ongeluk plaats, dat zeer droevige gevolgen had kun nen hebben. Het séhöone weder had menig een dien dag met paard en wagen doen uitgaan om hunne nabestaanden te gaan bezoeken en zjch bij hen aan de kersen te goed te doen. Maar zooals altijd zal daarbij de sterke drank niet vergeten worden. Onder hendie na vóibragt bezoek met den wagen huiswaarts keerden was zekere v. E een oppassend stil en braaf jongeling van Herwijnen op het dorp Hellouw gekomen. In de verte hoort hij dat hem een andere wagen die met drie jongens en een meisje beladen was te gemoet kwam, niet bedaard, maar tierende en schreeu wende. Ken van drie v. H van Haaften had de teugels. Van E. onheil vreezende staat met zijn voertuig stil en plaatst zijn wagen zoo na mogelijk op den kant van den dijk om den hém tegemoet komenden v. H. ruimte te geven pm goed voorbij te kunnen rijden. Van H. rijdt iu vollen draf, zonder liet minst uit te halen tégen den stilstaanden wagen aan waardoor deze bet onderst boven van den dijk valt. Noch orh den omgevallen «vagen, noch om de inzittende personen bekommert v H. zichhij riidt zonder omzien door. De bij- zittenden zijn. met' den schrik vrijgekomen doch v. E. is zoo deerlijk aan zijne heupen bezeerd, dat men, zoo hij in leven blijft, een ongelukkig persoon in hem zal zien. Het is te hopen dat zulk een moedwil waaraan bijna niet getwijfeld wordtop den openbaren weg gepleegd door de bevoegde magt naar behoorén gestraft worde I De Hanoveratten ten getale van 50 k 60 die zich sedert eenige «veken te Zwolle bevonden, zijn li Maandag ochtend percen- traalspoör naar Utrecht vertrokken dat geheel vrijwillig en, niet op last der justitie heeft plaats gehad. Die vreemdelingen hebben zich gedurende hun verblijf te dezer stede zeer fatsoenlijk gedragen en waren bij eenige res pectable inwoners zeer gezien. Eergisteren (Dingsdag) namiddag ten 3 ure is in het rijks vuurwerk etablissement achter de zuider Citadel van Antwerpen een verschrikkelijke ontploffing voorge«'allen ten gevolge van het vuur vatten van een kistje met kruid in de werkplaats waar de patronen gemaakt wórden. Zes militairen tot het arbeidend personeel aldaar behoórerido zijn zeer zwaar verwond. Uit Makkinga meldt men van 5 dezer. Gisteren nacht werd het huisgezin van Jan Roelofs Post bestaande uit man vroutv en een jongentje van 5 a 6 jaren, ongesteld; zij moesten onophoudelijk braken veel drinken en hadden hevige pijnen door het ligchaam dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Gisteren was de zuster van genoemden Post daar aanwezig ten einde de familie bij te staan; deze werd mede zeer onpasselijk kreeg ook hevige pijn in het l'gchaam en werd dadelijk naar hare woning gevoerd, Heden ochtend ten 4 ure is het jongentje reeds over leden de ouders zijn wat beterde zuster (Hendtikje Postvrouw van G. Mast) is nog

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1