I W°. 54 Zaterdag 6 Julij. VOEHSDAG El ZATERDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Veiling Tiende Vruchten. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Poodberigten van 1 6 regels Af 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: I ABONNEMENTSPRIJS. Per drie maanden ƒ2,00Franco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. Burgemeester en Wethouders van Zie- rkzee In aanmerking nemende datvolgens art' 7 der gemeentewetde gewone tijd tot ver kiezing der leden van den Raad is de derde Dingsdag der maand Julij om te voorzien in de plaatsen der leden die met den volgenden eersten Dingsdag van September, volgens rooster, moeten aftreden, brengen ter open bare kennis dat de aftredende Raadsleden zijn de heeren Mr. W. C de CRANE. Jhr. J. L. de JONGE. J. van deb VLIET en Mr. C. J. FOKKER. Dat de verkiezing in deze gemeente mits dien zal plaats hebben op Dingsdag den 16 Jultj eerstkomendevan des voormiddags negen tot des namiddags vijf ure op liet Raadhuis waartoe aan lederen kiezer acht dagen te voren een brief van oproeping met ingesloten stembiljet zal worden te huis bezorgd ingevolge de wet Zierikzee den 1 Julij 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Herijk van Jlatvn en Getvigten. Burgemeester en Wethouders van Zie- rihzee brengen ter kennis van de belangheb benden dat tot het herijken van alle Maten en Gewigten zoomede van de Wisser, en Strijkelsdoor den heer Arrondissements ijker in deze gemeente zal worden gevaceerd in het gewone IJklokaal op het Raadhuis van Maandag den 15 Julij eerstkomende, tot en met Woensdag den 31 dier maand, des voormiddags van 9 tot 12 uur op alle werkdagenen noodigen allen uitzich den opengestelden tijd ten nutte te maken en ter voorkoming van ongelegenheid niet tot op het einde daarvan te wachten. Zierilczeeden 2 Julij 1867 Burgemeester en Wethouders, C. J. FOKKER Weth. I. B De Secretaris J. P- N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zi enk- stee brengen ter kennis van belanghebbenden dat de openbare veiling der Tiende Vruchten aankomende deze gemeentevoor den jare en oogst van 1867 zal plaats hebben op Donderdag den 18 dezer maand des voormiddags tien ureop het Raadhuis dezer gemeente. Zierikzee den 3 Julij 18.67. De Burgemeester C. J. FOKKER f-Veth. I. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Op de lijst der bekroonden van de Parijsche tentoonstellingvindt men ook vermeld de heer A. Giljani, te Ouwerkerk, wegens meekrap, met de bronzen medaille De zomervergadering van de staten van Zeeland is Dingsdag avond jl. geopend. 37 leden waren tegenwoordig. Het verslag van Gedeputeerde Staten wordt door den commis saris des konings overgelegd en een aantal stukken voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. De voorstellen van Gedeputeerde Staten zijn naar de afdeelingen verzonden. Evenzoo het voorstel van den heer Verhagen ondersteund door de heeren Blaaubeen en Moolenburgh tot wijziging der instructie van Gedeputeerde Staten voor zooveel de admi nistratieve regtspraak betreft. Genoemd voor stel is door den heer Verhagen toegelicht. Nog is ingekomen ..een voorstel van den heer Mazure ondersteund door de heeren Benteijn en Hennequin tot magtiging van Gedepu teerde Staten om voor de dienst op de Wester-Schelde zoo spoedig mogelijk eene stoomboot aan te kbopen of te huren om de Zeeland van de hand te zetten en een crediet van f30,000,- te verleenen door geldleening of op andere wijze te vinden. Na toelichting door den voorsteller en eenige .discussie is ook dit voorstel naar de afdeelingen verzonden. Deze hebben zich vervolgens vereenigd om hare voorzitters en onder-voorzitters te be noemen en de eerstvolgende vergadering is bepaald op Vrijdag ten half 10 ure. De eerste kamer heeft In hare zitting van 4 dezer hef, ontwerp over de brug van de Moerdijk aangenomen alsmede verhooging van tractementen der inlandsche hoofden in Indië. De eerste kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeuring van het met Groot-Brittannië gesloten tractaat ,tot regeling der grensschei ding aan de kust van Guinea en dat tot goed keuring van het met Oostenrijk gesloten han- delstractaataangenomen Rij het onderzoek van het voorstel van den heer de Brauwtot wijziging der wet op het lager onderwijs in de afdeelingen der tweede kamer is gebleken dat de meerder heid zeer ongunstig jegens het voorste! gestemd is. In het kiesdistrict 's Gravenhage is ter vervanging van mr. J. P. P. baron van Zuijlen van Nyevelt tot lid van de tweede kamer ge kozen jhr. C. A. van Sijpesteijn. Bij de opening der bussen is gebleken dat 638 kiezers op hem hunne stem hebben uitgebragt. Als eene bijzonderheid meldt men dat de postbode tusschen Middelburg en Veere J. Andriessen jk Zondag voor het laatst als zoodanig den dienst verrigtte welken hij ge durende veertig jaren en drie maanden heeft volbragt. 20 jaren heeft hij den weg van hier naar Veere eenmaal ende overige jaren tweemaal daags geloopen. Berekent men den afstand tus schen beidekantoren op 7,400 el dan zal de ge- heele te voet afgelegdelengte ongeveer 8J/Ö maal den omtrek der aarde op de evenachtslijn bedra gen. Om hem in staat te stellen van dat loopen door zitten te kunnen uitrusten hebben eenige ingezetenen van Veere besloten hem bij het genot van een door het rijk te ver strekken pensioentjeeen stoel te schenken waarvan de kosten door geldelijke bijdragen zullen bestreden worden. Men meldt uit Beilen van 29 Junij. In deze week is alhier uit Amerika aange komen L. V. N. ten einde zijn vader en verdere familie te bezoeken. Met onderschei dene ingezetenen van Hijken is deze voor ruim 20 jaren daarheen gegaan. Naauwelijks had hij toen zooveel middelen om de reis te kunnen doéri en thans moet hij vrij vermo gend zijn zoodat hij met zijn. gezin als ren tenier kan leven. Volgens zijn verhaal zijn onderscheidene gezinnen met hem van hier vertrokken vermogend zelfs sommigen zeer vermogend geworden terwijl ook enkelen die de noodige ijver en werkzaamheid misten, niet veel zijn vooruitgekomen. Hij roemt zeer de deugd der gronden daar te lande alsmede de voortreffelijkheid der werktuigen van den landbouw waar ploegen maaijen en dorschen alles met machines en stoom geschiedt Als hij over weinige weken weer vertrekt zal hij wel reisgenooten mede nemen, daar er van. zijne familie en anderen zijn, die, bekoord door deze gunstige berigfen ook hun geluk in de nieuwe wereld willen be proeven Volgens opgaaf heeft v. N. de reis van Michigan naar hier in 15 dagen gedaan. Uit Terwispel meldt men van 29 Junij. Heden heeft alhier een ontzettend voorval plaats gehad. Terwijl de werkman van der Molen met zijne vrouw in het veenwerk was en zij hunne beide kinderen, 2T/2 jaar en 15 maanden oud onder opzigt hadden ge laten van eene oude vrouw, is hunne woning (het oude mensch schijnt in slaap te zijn ge vallen) in brand geraaktmet liet ongelukkig gevolg dat hunne beide kinderen hunne eenigen daarin zijn verbrand de oude vrouw werd wakker toen het dak instortte en redde zich met moeite. DUITSCHLAND. Weexen 27 Junij. Het bevel lot staking der werkzaamheden tot versterking van Wee ne n is ten uitvoer gelegd. De arbeiders zijn ontslagen een gedeelte is naar zijne haard steden teruggekeerd. De plaats waar gear beid werd is afgesloten en het verwijderen van werktuigen en materialen in vollen gang Te Warschau is het gerucht algemeen verspreid dat dezer dagen eenige uit Muskou gekomen jongelieden zijn gearresteerd die tot dezelfde Russische partij behooren als Karakasow die ten vorigen jare een aanslag op het leven des keizers pleegde. De gear resteerden waren met gelijke misdadige bedoe lingen als die van Karakasow herwaarts ge- gekomen. In de Neue Freie Presse wordt het I jongste telegram uit Washington betreffende het lot van keizer Maximiliaanbevestigd. Juarez zou den keizer eene verklaring hebben doen onderteekenen inhoudende dat hij afstand doet van den Mexicaanschen troon en dit land nimmer weder zal betreden. Bij zijne aankomst in Europa zou Maximiliaan j niet naar Parijs of Ween en maar regtstreeks naar Miramar vertrekken. Te Wiesbaden heeft den 27 Juni eene allergeweldigste hoos ontzaglijke verwoestingen aangerigt. De zwaarste voorwerpen werden tot op groote afstanden verplaatstalles stond geheel onder water. Drie huizen zijn inge stort. De beroemde wijnberg Neroberg is geheel en al verwoest. De kas der speelbank heeft men naar den zolder moeten overbrengen. In de straten heeft men na het afloopen van het water, onderscheidene karpers gevangen. Twee vrouwen en drie kinderen hebben in het noodweer het leven verloren, bedert 1810 en 1832 had men zulk eene omwenteling door de natuurkrachten niet beleefd. - Bij gerucht wordt medegedeelddat Turkije niet ongeneigd is aan het eiland Candia autonomie te verleenen onder bestuur van een door den sul tan te benoemen Chris tenvorst. De Servische regering neemt maatrege len om de geweren der troepen in achter- laadgeweren te veranderen. De vestingwerken van Spandau zullen nog verder uitgebreid worden. Hetzelfde zal plaats hebben met de aldaar aanwezige centrale artillerie-constructie-magazijnenom die op gelijke hoogte te brengen als soortge lijke instelling in Engeland en Frankrijk. FRANKRIJK. Parijs 30 Junij. Heden namiddag is de sultan alhier aangekomen. Aan het station van den spoorweg van Lyou werd hij door den keizervergezeld van den keizerlijken prins de ministers en een aantal hooge personaadjes ontvangen. Het ceremonieel was geheel gelijk aan dat bij de ontvangst van den czaai zoodat het blijktdat ten onregte gesproken is van buitengewone pleg- tigheden enz. De ontmoeting tusschen de beide souvereinen was zeer hartelijk en bij den togt naar het paleis was de Turksche monarch aan de regterzijde van den keizer "ezeten. De sultan was geheel op Europeesche wijze gekleed behoudens zijn hoofddeksel dat uit de muts bestond die in Turkije algemeen door de militairen wordt gedragen. De personen van zijn gevolg droegen echter bijna allen het rijke Oostersche costuum en zaten meerendeels op Turksche wijze met de beeuen onder het ligchaam in de rijtuigen terwijl zij met Oostersch suns gêne hunne cigarettes rookten. Eene buitengewoon groote volksmenigte was overal op den weg dien de stoet volgdeopeengehoopt. De kreet „leve de sultau I" werd allerwege vernomen. Volgens den Etendard heeft de Deen- sche regering op Pruissens bekende nota van 15 Junij geantwoord, dat zij eerst moet weten waar de nieuwe grens van Sleeswijk (behou dens de volksstemming) zal getrokken wor den vóórdat zij in onderhandeling kan treden omtrent den van haar verlangden waarborg betreffende de nationaliteit der Duitschers. Zulk een antwoord kan onmogelijk naar den zin van Pruissen zijndaar in zijne nota juist gezegd wordtdat van het ant woord hetwelk Denemarken op de vraag betreffende den waarborg zal geven de uit gestrektheid van het af te stane grondgebied afhankelijk gemaakt wordt. De Italië een ministerieel dagblad van Florence zegt in haar nommer van 27 Junij: „Men zegt, dat eene nieuwe poging

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1