50 Zaterdag 22 Junij. WOEHSDAG EN ZATERDAG. fo 1867 Besturen en Administration VISSCHERIJEN Schelde Zeecwsche Stroomen. Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen. RIKZEESCHE PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt V EBSCH1JNT: i A B O NN E M E N TS P Rij S. Per drie maanden ƒ2,00Franco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. Het Bestuur der op de en Het voormeld Bestuur brengt ter kennis van de Yisschers Datten gevolge van de daartoe door Zijn Excellentie den Minister van Finantiên ver leende machtiging voor het rapen en visschen van Mosselen voorloopig van heden af tot den lstel1 October 1867 de Yersche Oester- bank en aanhoorigheden van de Boomkil af regtstreeks op den hoek van Nieuwlande en van dien hoek regtstreeks op de kerk van Yerseke gesloten is. Gedaan te Tholen den 4 Junij 1867. Het Bestuur voornoemd c. J. de VUL'DER van NOORDEN. Ter ordonnantie M. M. de LANGE. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee Overwegen-Je dat de voorz'orgen tegen brandgevaar kracht dadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen der verordening tot voorkoming en blnssching van brand in deze gemeente, door den Raad vastgesteld den 21 Julij en 5 November 1855. Op het voorstel van de Directie der brandweer. Hebben goedgevonden: 1. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of veld gewassen in deze gemeente te benoemen de heeren C L. KLOEK J P. GERADTS. O. VAN DEN BOUT K. A. VAN LANGERAAD. aan welke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 21 der verordening tegen het broeijeu van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondsangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezetenen te herinneren aan de voorschrif ten van meergemeld art. 2tlnideude: „Die in de bebouwde kom der gemeente of op de beide dijken tot aan het Sas, in eenig gebouw hooi of veldgewassen opslaan moeten gedoogen dat een of meer ijzers ter lengte vau twee ellen of naar gelang der localiteit, daarin gesloken worden, die zonder toestemming van brand- en brandspuit meesters der wijk, niet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. Indien bij broeijing, naar meening van deze, gevaar voor brand bestaat, is men gehouden hunne bevelen tot verwerking als anderzins op te volgen." Weigering of overtreding van een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens bevoegdheid van Burgemeester en Wethouders, om ten koste van den weer- strevigen eigenaar, des noodsmet geweld, te doen verrig- ten wat zij in het belang der algemeene veiligheid noodig oordeelen. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courant terwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde keurmeestersmitsgaders aan de Directie der brandweer, respectivelijk tot aanstelling en uitvoering en aan den heer Commissaris van Policie met last om de naleving dezer bepalingen te handhavendaartoe uitgenoodigd de keurmeesiërs op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten raadhuizete ZierUczeeden 14 Junij 1867. Burgemeester en Wei houders voornoemd C. J. FOKKER Wethl. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenendat er op Zaturdagden 22 dezer, des middags ten 1 ure op het Raadhuis alhier eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zieri/czeeden 19 Junij 1867. De Burgemeester B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierik- zee brengen ter kennis van belanghebbenden dat Heeren Commissarissen over de Armen school in deze gemeente eene zitting zullen houden in de vergaderkamer van Regenten ouer het Diaconie Armengestichtop Zatur dag den 29 dezer des avonds te 7 ure tot het ontvangen en beoordeelen der aan zoeken om plaatsing van kinderen op die schoolen worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien opgeroepenom zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 21 Junij 1867. De Burqemei.ster B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. De eigendom en het recht van uitgifte der Rotterdamsche courant benevens de voorrang otn met de verkoopers in overleg te kunnen treden over het overnemen 'Ier drukkerij materieel enz zijn Maandag in het openbaar geveild. Noch bij opbod noch bij afslag bleek hetdat zich onder de aanwezigen een kooper bevond. De aanvaarding had moeten geschieden 1 Juli a. s. Men meldt uit Land van Altena van 17 dezer. Om het handeldrijvend publiek tegen eene nieuwe soort van opligterij te vrijwaren achten wij het nuttig tnecle te deelen. dat in de afgeloopen week zich bij verschil lende kleine winkeliers alhier, dia hunne artikelen uit de tweede hand o itvangen een persoon vervoegde ongeveer 54 a 55 jaren ond middelmatig van lengte en gekleed in zwart laken jas broek en vest met hoogen hoed hebbende bij zich monsters van alle voorkomende kruidenierswaren. Hij gaf zich uit als reiziger van de Maatschappij voor den werkenden stand te Amsterdam ten einde crediet te openen en de kleinwinkeliers voort durend in de gelegenheid te stellen hunne artikelen ver beneden den gewoonlijk door hen besteden prijs te bekomen om op die wijs den werkenden stand goedkooper levens middelen te verschaffen enz. enz. Ten einde in het crediet van die maatschappij te worden opgenomen moesten grootere winkeliers eene bestelling van 80 k 100 en kleine (ten plattelande) van 25 doen, en ontvingen daarvoor dadelijk de goederen die hij bij zich had (doch die later alle gemengd of vervalscht bleken te zijn) terwijl zij daarna de bestel lingen elke week per brief moesten doen en per 3 maanden bij zijn bezoek betalen. De artikelenvoegde hij er bijwerden hun franco toegezonden. Op deze bedriegelijke wijs heeft deze opligter velen met de ge noemde maatschappij en haren aard en inrigting geheel onbekendschandelijk be nadeeld. Uit Veessen meldt men van 16 dezer. Als een voorbeeld van buitengewone ligchaams- sterkte kan worden gemeld dat een man genaamd Bd. Timmerman alhier op 87jarigen leeftijd dagelijks gras gaat maaijen op een half uur afstand van hieren zich telkens met een kruiwagen met gras huiswaarts begeeftzonder dat hem dit lastig valt. Een ander ingezeten, 81 jaar oud, die zich dezer dagen in den IJssel baadde zag men eenige minuten later over de rivier zwemmen. Dezer dagen viel te Rijswijk een hevige twist voor tusschen twee broeders die weldra handgemeen werden en met zooveel verwoed heid vochten dat de eene broeder te dezer stede woonachtig en zich tijdelijk daar bevin dende den anderen een vinger afbeet en men om grootere onheilen voor te komen de politie te hulp moest roepen. Men schrijft uit Benedenknijpe van 15 dezer De 102jarige T. H. de Vries krijgt bezoek van menig vreemdeling. Gepasseerden Donderdag is hij voorgesteld aan eeüige heeren die zich verbaasden over zijn gezigt en ge heugen want de grijze schrijft zijn naam nog netjes zonder bril en weet nog dingen te vertellen die hem als kind zijn wedervaren. Hij loopt nog vrij regt op en kan met gemak drie uren zonder rusten afleggen. Alleen zijn gehoor laat veel te wenschen over. Hij is het voorwerp van bewonderingvan ieder die hem ziet en vele weldenkende te Heeren veen en hier zorgen, dat de eeuwman in den avondstond zijns levens een goed leventje heeft. Hij leeft zeer matig eri heeft een vasten regel en tijd met spijs en drank. Uit Breda schrijft men van 16 dezer. Woensdag jl. heeft hier een zeer brutale diefstal plaats gehad. De echtgenoot van den heer v. d. H.wonende in de St.-Catharina- straat kwam des middags, ten 41/, ure toevalligerwijs in de slaapkamer en zag tot hare groote verbazing twee mansbeenen van onder een ledekant uitsteken. In hare ont steltenis snelt mevrouw v. d. H. eerst de kamer uitdoch gaat die een oogenblik later weder binnenalstoen ontmoet zij een haar onbekend persoondie op hare vraag wie hij was en wat hem daar deed zijn niet een Duitschen tongval ten antwoord gaf: „ik ben verkeerd want ik moet bij den doctor B zijn"waarna hij zich in allerijl uit de voeten maakte. Bij nader onderzoek is gebleken dat er zijn ontvreemd l zwarte broche waarop in mozaïk eene afbeelding van de St.-Pieters kerk te Rome; 1 broche, zwarte steen, waarop een bouquet in juweelen met gouden rand een gouden dames horologie 1 gouden damesketting en 1 vergulde metalen broche in den vorm van een hoefijzer een en ander ter waarde van ruim /300. De justitie eu policie doen ijverige nasporingen. In de Amsterdamsche Courant leest men: Uit vrii goede bron vernemen wij dat naar het schijnt, de sultan van Turkije voornemens is op zijnen weg van Parijs naar Londen België en misschien ook ons land te bezoe ken. A thans hij heeft aan een hooggeplaatst persoon gezegd „dat hij wel deze twee kleine landen wilde leeren kennendie zooveel van zich doen spreken als wareD zij groote staten." Men meldt uit Hoorn van 17 dezer. Heden middag stroomden eene menigte men- schen naar het alhier nieuw opgerigte stads ziekenhuis ten einde een wonder der natuur te zien. De vrouw van zekere K.smids knecht (verkeerende in zeer behoeftige om standigheden) is namelijk heden morgen ver lost van twee voldragen aaneengewassen kinderen hoofdenarmen en beenen waren van beide vrij zonder elkander in het minst aan te raken terwijl beider buik was ineen gegroeid. Dit buitengewoon paar hetwelk vódr de verlossing nog leelde is onder de behandeling gestorven. Naar men verneemt zal het nog weinige dagen in het ziekenhuis worden ter bezigtiging gesteld ten einde ook die arme, doch brave ouders eenige geldelijke vergoeding te verschaffen voor de ontbering bun door buitengewone kosten veroorzaakt. Den 17 heeft het Pruissische infanterie- regement no. 69 de vesting Luxemburg ver laten. De andere troepen zullen nu eveneens de stad ontruimen. Het „Worl" brengt hun een afscheidsgroet waarin het de houding der troepen en hun gedrag tegenover de burgerij allen lof toebrengt. Genoemd blad zegt het vertrek van die troepen te betreuren èn om de voordeelen die zij afwierpen èn otn hunne verhouding tegenover de burgers Maar wij moeten zegt het blad onze onafhanke lijkheid liever hebben dan ons garnizoen. F RANKRfJK. Parijs, 16 Junij. Het bevestigt zich dat keizer Napoleon voornemens is den lsten Julij bij de uitreiking der prijzen aan de exposanten eene zeer vredelievende tede te houden. Baron Tayler president van talrijke kunst- vereenigingen in Frankrijk heeft het plan ontworpen om te Parijs een groot internationaal muzijk concours te geven. Alle muzijk- en zangvereenigingen zullen worden uitgenoodigd. De meeste muzijcale natiën van Europa hebben reeds van hare adhaesie doen blijken. Gisteren (17 Junij) werd te Parijs de internationale muntconventie geop»nd, waaraan behalve door Frankrijk (van welke mogend heid de uitnoodiging tot liet beleggen der bijeenkomst is uitgegaan) werdt deelgenomen door Engeland Oostenrijk Zwitserland Nederland (dr. A. Vrolijk)Spanje Por tugal en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. Het is niet te hopen dat de reis van koning Wilhelm en den heer von Bismarck naar Parijsin weêrwil van de vredelievende oplossing der Lnxemburgsche quaestieden onderlingen toestand van Frankrijk en Pruissen zou hebben kunnen wijzigen. Het is zoo klaar j als de dag dat Pruissen van geen zijner eer zuchtige plannen afstand heeft gedaan het zal met meer of minder kieschheid te werk kunnen gaan maar het zal zijne staatkunde van den wegdien het zich heeft afgebakend, niet doen afwijkenen Frankrijk zal steeds dit verschrikkelijk vraagstuk tegenover zich gesteld vinden Moet het aan zijne grenzen zich een staat var. 60 millioen inwoners laten vormen die een wezenlijk militair gouverne ment aan het hoofd heeft

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1