N°. 48 Zaterdag 1.3 Junij 1863 WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Publicatie. Afkondiging. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCDE COURANT PRl/s DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEM ENTSPBIjS. [Per drie maanden f2,00—Franco per post ƒ2,25. Inien- ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'smorg. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee verwittigen de ingezetenen dat het jaarlijksch verslag van den toestand dezer gemeente over 1866 thans in druk ver krijgbaar is gesteldtegen 40 cent per exem plaar ter Secretarie dezer gemeente. Zierikzee den 8 Junij 1867. De Burgemeester B. C. 'OAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Loting voor <fe Schutterij. Burgeubrsteb en Wethouders van ZieriJczee maken b ij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van Woensdag den 12 Junij tot Woensdag den 19 Junij daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het bestuur kennelijk te maken Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare klasse 1867 zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit het bestuur, ten Raadhuize dezer gemeente op Zaturdag den 22 Junij 1867 des namiddags ten 7 ure precies wordende de belanghebbenden bij deze gelastzich ter plaatse en op dato voormeld te laten vindenten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemagtigden te laten doen zullende voor hendie persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze, hebben doen vertegenwoordigen door één der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting op voorschreven wijzeeene naloting zal plaats hebbenten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden alsmede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeenten zijn komen inwonen en der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen ziju gevallen, om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de gelegenheid zal wordea opengesteld om de redenen van vrijstelling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aange plakt waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 11 Junij 1867. En is hiervan afkondiging geschiedt ter plaatse waar het behoort den 11 Junij 1867. Be Burgemeester b. C. cAU. Be Secretaris J. P. N. EP.MERINS. De Burgemeester van Zierilczee maakt bekenddat het kohier voor de belasting op het personeel van deze gemeente no. 9 ién kwartaalsregt dienstjaar 1866—67 den 6 dezer maa' d door den heer Commis saris des Rollings in deze provincie executoir verklaard op heden wordt gesteld in handen van den heer Ontvanger der directe belastin gen alhierten fine van invordering inge volge de wet. Zierilczee den 15 Junij 1867. C. J. FOKKER Weth. I. B Burgemeester en Wethouders van Zierik- zee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds ter ondersteuning en aanmoediging van den gtwapenden dienst in Nederlandalhier zal. plaats hebben op Dingsdag den 18 dezer maand des middags aan de huizen der inge zetenen met uitnoodiging om dat weldadige fonds door ruime en milde bijdragen te blijven schragenten einde de Commissie voor dat fonds in staat te stellen om in het lot van zooveel verminkte kr'jgers die hun lever, voor het Vaderland veil hadden ta kunnen voorzienwaartoe deze collecte drin gend wordt aanbevolen. Zierikzee den 14 Junij 1867. De Burgemeester C. J. FOKKER Weth. L B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Men meldt uit 's Gravenliage van 9 dezer. Gisteren ochtend ten 81/, ure is van hier naar Delft gemarcheerd een detachement van het regiment grenadiers en jagers, be staande uit ongeveer 200. onder-officieren en manschappen onder commando van een officier ten einde daar aan 's rijks geweer winkel weder 200 achterlaadgeweren en bij- behoorende munitie in ontvangst te nemen. De ijver waarmede men voortdurend aan genoemde rijksinrigting werkzaam is met het veranderen der geweren in achterladers doet voorzien, dat het regement grenadiers en jagers nu reeds ten deele van dat wapen voorzien, er weldra in zijn geheel rnede ge wapend zal zijn. In de gemeente Zaandam verspreidde zich jl Dingsdag, terwijl de zoogenaamde „derde Pinksterdag die volgens een oud gebruik in de Zaanstreek gevierd wordt feestelijk werd doorgebragt de treurige tijding dat zich in den afgeloopen nacht een geval van cholera had geopenbaard Het lot van den patient was dienzelfden dag nog zeer onzeker. Volgens mededeeling van den minister van finantien neemt hier te lande de omloop van valsch geld inzonderheid van guldens en halve guldens, voortdurend toe. Dienten gevolge wordt de aandacht der ambtenaren van justitie en politie op nieuw op deze zaak ge vestigd met aanbeveling om door krachtige medewerking aan de opsporing van het mis drijf bevorderlijk te zijn. Men meldt uit Ouddorp van 9 dezer. De gemeenteraad alhier heeft de kermis inval lende na den 18den dezer, afgeschaft. Uit Almelo meldt men van 7 dezer. Gepasseerde week vond men in het naburige Wierden nabij de woning van den land bouwer Loohuishet lijk van diens dochter, welke den vorigen avond gezond en wel naar bed was gegaan. Uit de zonderlinge houding waarin het Jijk gevonden werd en de zware verwonding aan het hoofdmaakte men op dat zij haar natuurlijken dood niet was ge storven doch niettegenstaande hierover vele vreemde geruchten verspreid werden werd het lijk zonder dat er een nader onderzoek plaats had ter aarde besteld. Thans ver neemt men dat hier moet gedacht worden aan doodslag of moordwelke men vermoedt dat zou zijn gepleegd door zekeren J. M. uit eene aangrenzende gemeente waarmede het meisje was verloofd en hoewel zeer tegen den zin der familie binnen kort in het huwelijk zou treden. Nadere bijzonder heden omtrent deze geheimzinnige zaak ont breken de justitie houdt zich ijverig met het onderzoek bezig. Men schrijft uit Hariingen van 6 dezer. Nieuwe aardappels uit Algiers worden te dezer stedevia Londen tegen den prijs van 7 cent per pond aangebragt. De Lon- densche groentenmarkt wordt tegenwoordig ruim uit Algerië voorzien. Uit 's Gravenliage meldt men van 11 dezer. In verscheiden jaren had men niet zulk een druk bezoek van deze residentie en de omstreken met name het zeedorp Scheve- ningen als op de beide Pinksterdagen vooral gisteren zag men stroomen wandelaars en eindelooze files van rijtuigen in de stad het Bosch en langs de hoofdwegen van ge meenschap met Scheveningen. Van 's ochtends vroeg waren de aankomende treinen overkropt en gisteren avond vertrok er een met 42 waggons naar Rotterdam terug. De ver schillende diensten van tramway en omnibussen, de gewone rijtuigen konden naauwelijks aan den toevloed voldoen en op den Scheve- ningschen weg zag men onafgebroken reeksen die zich echter in de meesie orde voortbe wogen. Ondanks den verbazenden toevloed heeft men geenerlei ongeval te betreuren ge had een oogenblik was een der Fransche omnibussen in het mulle zand geraaktdoch kwam spoedig weder op weg om zijnen togt voort te zetten. Het Badhuis Zeerust en andere etablissementen te Scheveningen waren overvol. Eene opgeruimde stemming en vrolijk gejoel heerschten onder de duizenden en duizenden van hier en elders zamengevloeid. H. M. de koningin HH. KK. HH. de prinsen van Oranje en Alexander benevens prinses Hendrik der Nederlanden bezochten gisteren namiddag Scheveningen en waren getuige van dat ware volksfeest. Bij de plaats gehad hebbende inschrijving van 100 paarden, ten behoeve van het regiment veld-artillerie te Utrechtwas de minste in schrijver de heer H. Mollenberg voor ƒ357,40 per paard Uit Neuzen schrijft men van 8 dezer. Eergisteren heeft aan den Nieuwen Neuzen- polder weder eene belangrijke oever-afschui ving plaats gehadter lengte van 280 el en Ier breede van 70 elop 35 ellen afstands van den zeedijk. Men begint te vreezen dat eenmaal deze vruchtbare polder, met zijne acht kapitale hofsteden weder aan de zee zal moeten prijs gegeven worden. Men meldt uit Antwerpen van 11 dezer. Een vreeselijke misdaad is hier gepleegd. Heden middag terwijl da heer Langlet stationschef van den staatsspoorwegop zijn bureau zat te schrijventrad plotseling iemand' binnen die twee pistoolschoten op hem lostewaarvan het eerste het hoofd het tweede den strot doorboorde. Onmiddelijk hierop zette de moordenaar het pistool zich zelf aan den mond en schoot zich dood. De heer Langlet is in een hopeloozen toestand naar zijne woning vervoerd. De moordenaar is een gewezen machinist aan den staatsspoorweg wien vier of vijf jaar geleden de dienst was opgezegd om bijziendheid en nalatigheid. Dit had hem zeer gegriefd en het schijnt dat hij toen reeds bedreigingen had laten hooren. Sinds dien tijd zon hij bij de pompiers alhier een be trekking vervuld hebben waar men hem eveneens zon weggejaagd hebben. Hij was dus zonder betrekking. Die toestand bragt hem tot zijn misdaad. Men meldt uit Luxemburg van 10 dezer. Gisteren avond is de prins-stadhouder uit den Haag hier gearriveerd. Aan de poort werd hij feestelijk door drie mnzijkcorpsen welke het Nëderlandsche volkslied speelden en door eene groote volksmenigte begroet. Volgens het Luxemb. Wort, beloofde hij „van Luxemburg eene modelstad te willen maken." Na het vertrek van het I'ruissisehe garni zoen moet ons contingent de stad bezetten. Tot dat einde zijn drie ligtingen opgeroepen. Men meldt uit Rotterdam van 13 dezer. Ter teregtzitting van heden stond teregt zekere J. W. A. van A. boerenknecht te Capelle a/d. IJssel die op zijne wijze zijne ontevre denheid over de genomen maatregelen tegen den veetyphus had te kennen willen geven en de boeren van het dorp tot verzet aan spoorde, door z'ch volgenderwijze uit tp laten: „het moest bij mijn boer gebeuren dat de „koeijen moesten worden afgemaakt dan „zullen wij eerst koning Willem III afmaken „en in riemen snijden en de knil in dan „daarna den burgemeester en vervolgens de „koeijen op hun verdwij zullen „eerst het geuzenbloed over den dijk laten „loopende papen moeten er aan De beklaagde ontkende deze schandelijke woorden te hebben gebezigd en bragt verder tot zijne verontschuldiging in dat hij alstoen in beschonken toestand verkeerde. De officier van justitie requireerde schuldigverklaring van den gedaagdeals stellende het bezigen dier smadelijke woorden daarhet boosaardiglijk en in het openbaar aanranden van de waar digheid des konings en het openbaar honen van openbare autoriteiten en veroordeeling in eene gevangenisstraf van twee jaren eene geldboete van f 100 en in de kosten. Uit spraak 20 dezer. DUITSCHLAND. Weenen 9 Junij. Gisteren heeft de commandant van het infanterie-regement „hertog van Wurtemberg" mededeeling ont vangen van het besluit der keuringscommissie volgens hetwelk het muzijkcorps van dat regement geroepen wordt om de Oostenrijk- scbe militaire muzijk te vertegenwoordigen by het internationale muzijkfeest dat te Parijs den 21 Julij moet plaats hebben. De prijzen bestemd voor dien muzijkalen wedstrijd bedragen 10,000 fr. in goud. De eerste prijs is van 4000 fr.de tweede van 3000 fr.de derde van 2000 fr. en de vierde van 1000 fr. Iedere kapel zal de ouverture Obtron en

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1