Woensdag 12 Junij Besturen en Administratiën Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen Buitenlandsche Tijdingen AB O NN E M E N TS-P Rij S. Per drie maanden f2,00Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'sinorg, PRÏJS DER ADVERTENTIEN. 3ewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Poodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt nacht opengebroken. Eenige mannen met zekerheid kan ik u zeggen dat er minstens 2 waren drongen binnen en bereikten de slaapplaats der jonge echtelingen. De vrouw werd het eerst aangegrepen en de dief trachtte een gouden armversiersel met geweld van haar arm te trekken. Dit scheen evenwel niet zeer gemakkelijk en dus ook niet vlug genoeg te kunnen geschieden want de aan valler trok zijn klewang en trachtte de onge lukkige vrouw daarmede de hand ter hoogte van den pols af te snijden. Ook dit wilde waarschijnlijk ten gevolg der duisternis niet gelukken want men heeft de ongelukkige vrouw met den arm tot 3 vingers breedte van den elleboog afgesneden en den arm in een nabij zijnde sloot gevonden terwijl de inbreker met het armsieraad steeds voorvlug- tig is. Ook haar man is gewond geworden Hij wilde namelijk zijn aangevallen vrouw bijstaan en vooronderstellende slechts met één man te doen te hebben greep hij in het duister een der kerels bij den kraagmaar hij vverd door eenige krachtige armen aange grepen gewond en tegen de grond gewor pen zoodat hij buiten staat was eenige hulp aan zijne jonge vrouw te verleenen. Onmid- delijk werd van het gebeurde kennis gegeven aan de eerste autoriteit de beste en deze vertegenwoordigd door den heer Ungerer te Halaban begaf zich onverwijld naar de plaats des onheils ten einde des noods nog hulp te brengen. Door den adsistent-resident zijn eveneens maatregelen genomen ten einde de daders zoo spoedig mogelijk in handen te krijgen. Het is dan ook te verwachten dat de ijverige pogingen zoowel van den heer Dngerer als van den heer Cramer, met goed succes zullen bekroond worden. regtbank (derde kamer) te Amsterdam uit spraak gedaan in de zaak van liet openbaar ministerie tegen een schutter beklaagd van zich bij gelegenheid van 's konings verjaardag op de publieke straat te hebben vertoond in korporaals-uniform. Het openbaar ministerie requireerde tegen hemter zake dier aan matiging eene cellulaire gevangenisstraf van eene maand. De beklaagde voerde ter zijner verdediging aan dat hij de bewuste uniform van zijn korporaal zelf had gekregen en deze zijn meerdere in rang hem daaitoe de ver gunning had gegeven zoodat hij niet straf schuldig was. De regtbank verwierp deze verdediging doch nam als verzachtende omstandigheid aan dat de bedoeling des be klaagden alleen was een feest bij te wonen aan de onderofficieren in de zaal van het Park gegevenen waarop hij in schutters- uniform geen toegang had. Hij werd mitsdien tot eene cellulaire gevangenisstraf van drie dagen veroordeeld. (Jit Utrecht meldt men van 6 dezer. Op Zaturdag 22 dezer zal alhier het 150jarig jubilé der vrijmetselarij worden gevierd. Ten 1 ure zullen de deelnemers zich vereenigen in het loge-gebouw te dezer stede alwaar eene plegtige rede door een der leden van de orde zal worden uitgesproken. Vervolgens zal in het park Tivoli een dine worden ge houden terwijl het feest door eene soirée inusicale zal worden besloten. Alle leden der orde hebben tot dit feest toegangwaartoe zij zich vooraf bij den secretaris der loge alhier moeten aanmelden. Jn de vorige week had in den stoom- vlasmolen van den heer St. Martin te Oost en West-Barendrecht een treffend ongeluk plaats. De machinist geraakte met zijn hemds mouw in een der raderen niet dat gevolg dat de linker voorarm en hand verpletterd werden. Door de spoedig aangebragte hulp uit het naburig Heerjansdam werd door den beer A. Halffman geneesheer aldaar, een uur later de bovenarm geamputeerd. De lijder bevindt zich thans redelijk wel en men mag zich met een spoedig herstel vleijen. Onderstaande brief werd dezer dagen ontvangen. Om den zeer curieusen stijl wordt deze ons medegedeeld Meheer Den ondergetekenden Z. H. gepasperteerd mielizijn dat hij aderezand sijn dienstijt Gefcrou en eijferich heeft} folbrag waarfan hij de ver- ijschtep pampiere kan meebrenge hij zaph zig gaaren geplaas aan D kantoor hij bevat dé ouderdom van 27 jaare en seer gpsont van liggaams. Gestelt en seer bekwaam om eenen betrekking naa ijs te bediene wil mijn dus amplejeere in licopen op spoedig antwoort. D dienswillige dinaars Z. H. wonende enz fRott. Ct.) Parijs 6 Junij. Toen de twee keizers van de revue terugkwamen beeft een 20jarige Pool aan den ingang van het bois de Bou logne een pistoolschot op den Czaar gelost die met zijn twee zoons en Napoleon in een rijtuig zat. De te zwaar geladen pistool sprong en verbrijzelde de hand van den Poolhij viel roepende Leve Polen Ge?n der beide keizers werd getroffen. De menigte wilde onmiddellijk den Pool op hangen. Warmer toejuichingen dan ooit volgden. De revue werd door schoon weder begunstigd. De Gazette des Tribunaux berigt dienaan'- gaande nog bet volgende Op het oogenblik dat het keizerlijk rijtuig langs de waterwerken van het bois de Bou logne reed kwam de moordenaar plotseling te voorschijn en loste zijn pistool, Raimband de lakkei des keizers de be weging ziende liet zijn paard een hevigen sprong maken om zich tusschen den moor denaar en de sonvereinen te werpen. De kogel ging door den neus van het paard en tusschen den keizer en de grootvorsten door en wondde eene dame aan de overzijde. Het bloed uit de wond van het paard spatte op de kleederen van den Czarewitz en den Czaar. De tweede kogel bleef in den loop waarop de pistool in handen van den moor denaar sprong die te naauwernood aan het volk ontrukt werd hetwelk hem vermoorden wilde. Tevens hoorde men de luide kreten Leve de keizer Leve de Czaar De kalmte en koelbloedigheid van de sou- vereinen verried zich geen oogenblik. Zij bevalen om stapvoets verder te rijden. De moordenaar werd bijna buiten kennis op genomen. Ee duim van zijn linkerhand was door de ontploffing gekwetst. Hij heeft ver klaard twee dagen te voren uit Belgie gekomen te zijn met het doel ora den Czaar te ver moorden. Het Journal des Débats zegt dat het voorste gedeelte van Napoleons uniform met bloed bevlekt was. De keizer stond onmiddellijk op om de plaats aan te wijzen van waar het schot gekomen was. De kreten van „leve de keizerI" lieten zich overal hooren. Des avonds hebben zich een aantal personen van alle standen aan de Tuilerien en het Elysée doen inschrijven. Le Siècle zegt dat de moordenaar aan niemand zijn voornemen kenbaar had gemaakt hij heeft geen medepligtigen. Alle bladen brandmerken den dader. Tn de depêches uit Parijs worden nadere bijzonderheden vermeld aangaande den mis lukten moordaanslag op den czarr. De dader blijkt een Pooluit Yolhynië te zijn en schijnt geene medepligtigen te hebben de aanleiding wordt gezocht in politiekeii harts- togt en persoonlijken haat tegen den Russischen yorst. De Gazette des Tribunaux bespreekt het berigt van Le Sècle nopens de in tegenwoor digheid van den Czaar aangeheven kreten van „Leve Polenen stelt nadrukkelijk op den voorgrond dat slechts een viertal advocaten zich op die wijze geuit hebben en alle overige aanwezenden hunne luide afkeuring deswege hebben te kennen gegeven. „Wij durven ver zekeren" - heet het ten besluite „dat ieder milder poort rpsen i telden egroet. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee verwittigen de ingezetenen dat het jaariijksch verslag van den toestand dezer gemeente over 1866 thans in druk ver- kiijgbaar is gesteldtegen 40 cent per exem plaar ter Secretarie dezer gemeente. Zierïkzeeden 8 Junij 1867. De Burgemeester B. C. O AU. De Secretaris J P. N. ERMEEINS. willen garm- ezetten. ■roepen. 3 dezer, •t zekere Cape"6 on tevre- en n ge,eI1 ■ze /t aat" te later: n dat de kt dan I afmaken in dar. olgens d( rij zullen lijk latei Zierikzee 11 Junij. De Sde Pinksterdag dezes jaars zal bij vele ingezetenen dezer ge meente de treurigste herinneringen achterlaten. Des voormiddags vernam men de treurige tijding dat het lijk van den timmerman C. J. V. die reeds sedert jl Donderdag avond vermist werd, gevonden was in een sloot aan den Meeldijk. Zóó bleek dan helaas de vrees maar al te gegrond te zijn geweest dat men dien ijverigen bekwamen ambachtsman die bij allen die hem kenden als een braaf oppassend man en vader werd geachtniet levend zou weerzien. Hij laat eene vrouw en zes kinderen onverzorgd achter. Menschenvrienden dit te weten zal u genoeg zijnom die diep be klagenswaardige weduwvrouw zooveel gij ver moogt te helpen. Des avonds omstreeks half acht ure verspreidde zich wederom eene treurmarenamelijk dat het achtjarig zoontje van Franciscus den Boer, op den weg naar Scbuddebeurs in de nabijheid van den Blok- vegachter een rijtuig loopende en zich daaraan vasthoudendehet ongeluk had uit te glijden met dat noodlottig gevolg dat zijn hoofd door het wiel verbrijzeld werd en hij terstond een lijk was. Welk een indruk die plotselinge akelige dood op de talrijke om standers (er waren een groot aantal wandelaars op den weg) maakte waag ik niet te schetsen. Op elks gelaat stond droefheid en deernis te lezen en hoe de ouders te moede waren laat zich beter gevoelen dan beschrijven. Jl. Vrijdag ochtend is in de Grieksche kapel te 's Hage een plegtigTe Deum gevierd tot dankzegging voor de gelukkige redding van Z. M. den keizer aller Russen bij den aanslag op hem gepleegd. Die plegtigheid werd bijgewoond door al de leden van het corps diplomatique met hunne dameszoowel als door de Russische onderdanen die zich in de residentie bevinden. I Jl. Woensdag is door de arrondissements- ihandelijke I agt verdenl hij alstoenl De officie: J daring van 1 ezigen die! 1 isaardiglijl de waar baar hone» .roordeelirj jaren ®el,t jsten. Uit- De Staatsanzeiger deelt mede dat Bohemen en Moravië sedert lang bevrijd ziju yan de runderpest. Pruissen heeft deswege den doorvoer van vee weder toegestaan. Pruissen wil bepaling bij de wet van het tqlyyezpn en de belasting van zout suiker tabak langs den weg van gemeenschappelijke vertegenwoordiging der Noordelijke en Zuide lijke Staten. Baden en Wurtemberg zijn toegetreden; ^[e§sens toetreding is aanstaandeBeyerpns besluit is nog voorbehouden. Men schrijft uit Flensburg aan de Hamb. Nachr.dat het Pruissisch gouverne ment voortdurend materieel naar Duppel enz. doet transporteren ten einde die plaatsen in geval van oorlog in staat van verdediging te stellen. Hieruit volgt dat Pruissen volstrekt niet van zins is ze aan Denemarken af te staan. Eenige dagen geleden zijn er weer twaalf stalen kanonnen uit de fabriek van Krupp aangebragt* De laatste berigten uit Creta bevestigen de dóór de Turken ondergane neêrlagen hoewel Omer-Pacha er toch in geslaagd is zich met Rechid te vereenigen. Tot nog toe is dit het eenige dopr hem verkregen resultaat Inmiddels heeft de heer Bright in het Engelsch parlement eene petitie ingediend houdende protest tegen de door de Turken op gezegd eiland bedreven wreedheden. »n heeft ae •rie-regeme^ e de el in g gscommis6ie pa van dat [e Oostenrijk- crenwóordig™ dat tePahj» .en muzip in goud. e tweede fr. en de vi<

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1