SGHA AHSTR1JD BALANSEN&BASCULES Buitenlandsche Tijdingen. TUSSCHEN A. EN Z. Advertentiën. Wanneer men eene zware ziekte door juiste aan wending van goede genees- en voedingsmiddelen fjjfontsnapt, dan voelt zich het hart tot daukbaarheidj ^'gedrongen. 1 CENTEAAL-DÉPOT TE AMSTERDAM, BLOEMMARKTBIJDE STILSTEEG, E154. Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberigten V ervoer-middelen jer JSC '2't ia: te tweelingen zijnde meisjes. 1 >it is de derde maal dat die vrouw achtereenvolgens van tweelingen en altijd van meisjes is bevallen. In de Rotterdamsche courant leest men; Sedert ons vorig maandberigt zijn de zaken in den Oranje Vrijstaat diermate veranderd dat tusschen den Vrijstaatschen en de Basutos eenige. vijandelijkheden gewisseld zijn zonder dat echter van een der zijden de oorlog ver klaard is. De ontmoeting had plaats aan Fort Savage, in het veroverde grondgebied, bijna onmiddelijk aan den anderen kant van Modderpoort. Ofschoon nu Moshesh nog niet werkelijk den oorlog heeft verklaard is er toch onder zijnen naam eene proclamatie verschenen waaruit men kan opmaken dat hij niets anders dan een oorlog verwacht. Omtrent het op de werf van den heer Laird te Birkenhead (Liverpool) voor Nederlandsche rekening aangebouwde en den sten jp jn dienst gestelde ijzeren ram- torenschip Prins Hendrik der Nederlanden kan nader gemeld worden dat dit schip met allen mogelijken spoed verder wordt gereed gemaakt hoezeer zijn geschut, te New-Castle in aanmaak nog niet gereed is De prachtige inrigting van dit eerste noemenswaardige pantserschip onzer vloot wordt door iedereen om het zeerste geroemd. Men verneemt hij geruchte dat den heer Laird door ons gouvernement de aanbouw is gegund van nog een r.amtor en schip en een monitor welke binnen 9 maanden moeten worden afgeleverd. fHandelsbl.) DUIT SCH LAN D. Berlijn 24 Mei. De arrestatien in Hannover duren voort. Als bijzonder bij de samenzwering betrokken noemt men den heer Ezechiel Simon vroeger bankier van koning George. .Men zegt dat hij met de kuiperijen der partij van den verdreven koning naauw- keurig bekend was en derhalve wist welke beteekenis behoorde te worden gehecht aan de betalingen, welke hem namens den koning waren opgedragen. De bankier Meijer wiens onschuld is gebleken is reeds sedert lang op vrije voeten gesteld. De baron von Holle werd door twee Hanoversche beambten bewaakt, tiie zich echter, naar men zegthebben laten omkoopen om hem te laten ontvlugten. De zamenzwering had vertakkingen tot in Keur bossen en aldaar zijn personen gecompromi- teerd, die tot liet Pruissische hof in de naauwste betrekking staan Men schrijft uit Konstantinopel van 28 dezer. De reis van don sultan naar Parijs is veertien dagen uitgesteld. De Fransche gezant zal Item vergezellen en de Fransche en Engelsche vloot in de Middellandsche zee Item begeleiden van de Dardanellen af naar Tonlon. De sultan zal zeer waarschijnlijk ook Engeland bezoeken. G ROOT -BRIT'l ANHIEN. Londen 23 Mei. De Derby-Race is gisteren gehouden. Het oogenblik van den wedren zelf, de 2. minuten en 52 seconden, na 10 minuten voor vieren werd door de zon beschenen het overige gedeelte van den dag werd onder sneeuw en regen en onder puraplnies door de toeschouwers doorgebragt. Ook de prins van Wallis woonde de wedren bij. De best aangeschreven paarden waren Yauban van Amburgh en Marksman. Op het eerste paard waren zegt men wedding schappen aangegaan ten bedrage van een millioen. Tot Maandag over acht (lagen stond ook liet paard de Hermit hoog aangeschreven, Sedert dien tijd had men kwade geruchten omtrent dit dier verspreid en was het ver trouwen op hem geschoktzoodat hij bij 't begin van den wedren bijna vergeten was. De Rake die onlangs een aderbreuk gehad had heeft meêgerend doch bevond zich nog niet in volle kracht Intusschen kreeg de llermit bij loting een zeer bekwamen jockey die in dienst van baron liotscbijd is John Daley. De eigenaar van de Hermit en een ander die met hem zatnen veel geld op de kansen van dit paard gesteld had be loofden den jockey 300 p. st. zoo hij een der drie eerste was en 8000 p. at. zoo hij winner zou zijn. De drie eerst aankomende paarden zijn geweest Hermit, Marksman en Vauban. En van deze Hermit de eerste. Men zegt dat zijn eigenaar daarmede wint 140,000 p, st. aan weddingschappen te dezer gelegenheid aangegaan. Voorts een wedding schap van 50,000 vroeger aangegaan dat Hermit de eerste maal dat hij met The Pal mer zou loopen het van dit paard winnen zou; en nog een weddingschap van 10,000 p. st. dat hij Marksman achter zich zou laten Ken der incidenten van den dag was ook dat O'Baldwin, de beroemde boxer, wegens handtastelijkheden tegenover den een of andrr door de politie weggevoerd werd. Jl. Maandag ochtend heeft de koningin van Engeland den eersten steen gelegd van het gebouw voor kunsten en wetenschappen hetwelk in Kensington gardens wordt opge- rigt. De prins van Wallis was uit Parijs teruggekomen ten einde bij die plegtigheid tegenwoordig te zijn. Het gebouw, hetwelk een der monumenten is welke ter eere van de nagedachtenis van prins Albert worden opgerigtis bestemd voor nationale en inter nationale congressen over zaken de kunsten en wetenschappen betreffende. Het zal tevens worden gebruikt voor muzijkale uitvoeringen op groote schaal. In de hoofdzaal zijn zit plaatsen voor 6000 op het orchest voor 1000 personen. Bij het Engelsche lagerhuis is ingediend eene petitievoorzien van 2348 onderteeke- ningen houdende het verzoek om toekenning van hetstemregt aan vrouwen. De heer Mill, die dat stuk indiende, verklaarde dat er meer petitiën met hetzelfde doel circuleren die naar zijne berekening gemiddeld per week door ongeveer 500 personen zouden onderteekend worden. Voorts is er eene tweede petitie ingekomen van 104 vrouwen die verzoeken te worden begrepen order hen die volgens de aanhangige reformbiil als hoofden van huisgezinnen in de termen van het kiesregt vall en. "^JONGSTE TIJDINGEN. Kerknieuws. Corfu 25 Mei. Uit Grieksche bron Twee nieuwe gevechten zijn den 15 en 16den te Malevisi en Mylopotantos geleverd waar van het resultaat den Candioten gunstig was. Omer-Pacha rukt op tegen Heraküon het land verwoestende. De Oostelijke provinciën zijn in vollen opstand. De insurgenten van Apocorona hebben het Oostelijk voorgebergte Soudher aangevallen. Londen 25 Mei. Lord Derby, de invloed rijke deputatie beantwoordendeheeft heden verklaard dat het doodvonnis tegen den gevan gene Burke moest uitgevoerd worden. Blijkens de Kerkelijke courant heeft de synodale commissie der hervormde kerk thans te 's Hage vergaderd besloten aan de ver gadering der synode een voorstel te doen om de kerk bij gezette doorvoering van het beginsel der scheiding van kerk en staat, eene volledige onafhankelijkheid van den staat te doen verkrijgen. Wit zet voor. 35 s(e zet Wit F 3 neemt F 8. Antwoord Zwart G 6 neemt F 8. Zoodat de stand der partijen is als hier onder aangednid. ABCDEFGH DIAKENEN der Hervormde Ge meente te Zierikzee maken bij deze dankbare melding van de ontvangst van een bankbiljet groot f 25 No. F. F 2391 in de Vroegpreek Collecte van 26 Mei jl. J. van der LEK de CLERCQ Voorzitter. J. van der BENT Secretaris. e alom bekende C. 11 Si C li IS It'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGHte Arnhem. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Agent W. van SCHELVENin Ijzerwaren op den Dam te V.ierikzee. I De genees- en voedingsmiddelen van den Hofleverancier den heer JOHAN HOFFte fl BerlijnNeue Wilhelmstrasse 1, van welke het HOFF'jcfte Mals-Kxtract- ^(iesondheidsbier en de HOWF'sche. Mals-Oesoodheids Chocolade de <Auitstekendste zijn brengen door hunne op de gezondheid der bevolking wezenlijk influen- Jijcerende werking dagelijks eene ontelbare massa dankbetuigingen uit het Publiek, dfl Eene die wij in den laatsten tijd ontvingen luidt als volgt Mijnheer 'UI Lijdende aan vreeselijke Maagkwaal heb ik eindelijk het mij reeds lang dringend «aangeraden MALZ-EXTRACT gebruikt en kan UEd. thans met zuivere waarheid melden (Sdat ik, na gebruik van 6 flesschen mij wederom op de lijdende organen zoo veel versterkt Sgevoeldat ik niet alleen de krachten, op hooge jaren zijnde voel terugkeeren maar jffzelfs de spijzen kan verdragen, welke ik eenigen tijd heb moeten nalaten. Thans de hoop jtlvoedende met de zes volgende flesschen van uwe voortreffelijke uitvinding geheel hersteld £j|te zijn moet ik iederen dusdanigen lijder het gebruik van uw MALZ EXTRACT ten Cjizeerste aanbevelen. Ontvangt tevens mijnen innigsten dank enz. enz. Brielle. Wv. HOOGVLIET. %j Hoofd-Dépot voor Zeelancl bij den Heer M. F. C de KATER te Zierihzee. Men wor«dt voor reryalsehing" gewaarschuwd. Zieejkzee Gearriveerd 27 Mei, Bernard Barton Ed. Bunfleld Run corn. 27 Eva, .T. Shortliff, Rochester, Rott. Brouwershaven Gearriveerd 24 Mei. ZeemanshoopJ, D. van Monnom Soerabaija 27 Garibaldi, H. R. EldridgeNew- York beiden van Rotterdam. 27 Alma R. Palmer Exeter 27 Union W. Flick, Pentawanbeiden naar Dordrecht. 25 Uitgezeild Zeemanshoop J. D. van Monnom Rotterdam Soerabaija. Prij: Nederl. Belgie. Spanje. Portugal Rusland. Polen. Pruissen' Oostenr. Mexico. Griekenl. T urkije. zen der Effecten te Amsterdam, den 27 Mei 1867. W erkel Schuld. 21/, pct.| dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 h Cert bij Rothschild. 2'/a Obligation. 2'/, Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Aandeeleh 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude 5 dito. 2'/, dito Rente Anist. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Geldl. 1825. 5 Binnen!. Oblig. 5 64'»/,, 84'/. 33'/. «Vi. 182 46 23»/,, 66'/, 51'/. 29 '*/n ROTTERDAM 27 Mei. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. was heden tot vorige prijzen beter te verkoo- penr goede en puike van f 12.75 tot /13 75 mindere van 11 tot f 12.50. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. traag van f 8.60 tot 9.30. GERST. n. Zeeuws. Winter van y 7.20 tot f 8 30; dito Zomer van 6.75 tot ƒ8.20. HAVER. Ink korte van 5 tot ƒ6; dito lange van f 3 70 tot f 5.40. ERW TEN. n. Zeeuws, blaauwe van f 8.25 tot i 10.50. BOONEN. 50 c. lager n. Witte Zeeuws, en Walch. van ƒ8 tot 11.75 dito Bruine 50 c. lager van f 8.25 tot 15,50. PAARDENBOONEN. van 6.75 tot 7.80, MEEKRAP. De handel was heden weder klein de prijzen geheel onveranderd. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Paw Middelburg Van Rotterdamt Vrijdag 31 'smorg. 10, Vrijdag 31 'smorg, 7, Zatnrdag 1 11, Zatardng 1 7 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart .dei- stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissmgen en Rotterdam, Van Vlissingen: j Van Rotterdam: des maandags, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. zaturd. 'smorg, u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan Bet „Hotel van Veen, des morgens ten 10 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten l0'/2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar VlissingeU. Stoombootdienst Telegraaf, Dagelijksche dienst met uitzondering van Zondag Van Rotterdam.smorg. 10, Van Antwerpen, 'smorg. 9. De diligence rijdt van Zierikzee van de ScRuitRaven, des morgens ten 11 ure, voor de beide afvaarten. Agent de heer J. A. van der Halen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2