Zaterdag 1 Junij. Schouwing op de Wegen. VOEISOAG El ZATERDAG. 44 f867 Besturen en Administratiën Kennisgeving. Bekendmakin Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. f am 5- 7, 7, aart der idtlelburn toomboot erdaga ea 3,30 min. van Veen, ingen naar ifvaart ran Zondag rcorg. 9. ivendes Agent de de Vos, PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels i 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R Ij S. Per drie maanden ƒ2,00Franco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat op Woensdag, den 12 Junij eerstkomende, eene algemeene Schouwing zal plaats hebben over al de Buurtwegen en Voetpaden, ia deze gemeente. De wegpligtigen of gelanden worden mitsdien aangezocht omieder voor het zune te zorgen dat op den bepaalden dag de Wegen Voetpaden 9 Slooten 9 Heulen en Duikers in behoorlijken staat »a onderhoud bevonden worden overeenkomstig de bepalingen van het reglement op het beheer het onderhoud en de policie der Buurtwegen en Voetpaden in deze provincie, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 uo. 106. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigdaangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzeeden 22 Mei 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. B. N. ERN1ERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken be kend dat het kohier der hoofdelijke belasting van deze ge meente voor het loopend dienstjaar op heden door den gemeenteraad is vastgesteld en gedurende acht dagen ter lezing voor een ieder op de Secretarie der gemeente zal liggen ingevolge de wet. Zierikzee, den 23 Mei 1867. De Burgemeester b. c. cau De Secretaris J. P. N. ERMER1NS. S' De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat de door Burgemeester en Wethouders ontworpen verordeningen, regelende het gebruik van de op te rigten algemeene bewaar plaats voor fusten Fetroleum van den 3 Jnnij aanstaande gedurende acht dagen voor een ieder op de Gemeente- Secretarie ter lezing zullen liggen. Zierikzee den 31 Mei 1867. De Burgemeester B. C. CAU. (Niet officieel gedeelte.) Opeisbare ËSaadsverg;adlerin^ gt houde» te Zierikzee dien 39 Mei 9367. Voorzitter inr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris tor. J. P. N. ERMERLNb. Afwezig zijn do heeren; jhr. de Jonge, mr. de Crane Nauta van der Grijp Mulock Houwer Landsknegt en Zuurdeeg. De resumtie der notulen der zitting van 27 Mei jl. worden aangehouden. Wordt medegedeeld dat het raadsbesluit tot bepaling der toelage van een 2den kweekeling in de openbare lagere tweede burgerschooldoor Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen De openbare Vergadering wordt gesloten en de zitting met gesloten deuren voortgezet. Bij heropening wordt vastgesteld het kohier van den hoofde- lijken omslag op 12096.15 hetwelk nog gedurende 8 dagen ter visie zal worden gelegd, om daarna aan Gedeputeerde Staten te worden opgezonden. Hierna sluit de Voorzitter de Vergadering. LI. Vrijdag avond omstreeks ll1/, ure is de policie te Rotterdam kennis gegeven dat eene vrouw een digt gebonden zak in een portaal van een hnis in de Penssteeg had nedergelegd bij opening bleek dat zich daar een pasgeboren kind in bevond dat met een touw om het halsje waarschijnlijk eerst geworgd is geworden. Alhoewel de politie zich beijvert do daderes dezer gruwel daad te ontdekken zoo zoude het zeer wenschelijk zijn dat een ieder, die dat onderzoek kan bespoedigen door liet geven van eenige inlichtingen zich daartoe aan het politie-bureau op de Kaasmarkt vervoegde Als een voorbeeld van spaarzucht wordt gemeld, dat jl. Vrijdag te Harlingen eene weduwe overleden isdie sedert geruimen tijd wekelijks ondersteuning ontving van de armvoogden en die als erfenis voor hare kinderen heeft nagelaten behalve een paar stukken bont, het meel en spek haar met Nieuwjaar uitgereikt en ƒ711 aan geld. Een en ander werd gevonden in een oude kist na haar dood opengemaakt. Eenige dagen voor haien dood ontving ze nog van de armvoogden een bed en dekens omdat het rnensch oogenschijnlijk aan alles gebrek had. Uit Harlingen meldt mer. van 26 Mei- Van 21 Hannoveranen die gisteren hier hadden moeten zijn ter exportatie als land verhuizers naar Amerika is maar één gearriveerd de anderen zijn door de gen darmerie aan het laatste spoorweg-station aangehouden en teruggezonden. De persoon die hier aangekomen is had de voorzigtig- heid gehad zijn bagage vooraf te zender.de anderen hadden die bij zich. De vorige week was een der officieren die in het bekende complot tegen Pruissen was betrok ken van bier naar Amerika uitgeweken. Een tiental dagen geleden verliet een veertienjarige knaap de zoon van een predi kantte Leiden, de ouderlijke woning, zonder dat men wist waarheen bij zich be geven had ofschoon men vermoedde dat hij New-York als het doel zijner reis had uitge zocht. In de laatste dagen der vorige week ontving zijne familie berigt dat hij in goeden welstand te Liverpool was aangekomen. Ee» plan om hem daar te doen aanhouden heeft hij echter tijdig weten te verhinderen daar hij na slechts één dag oponthoud de reis naar New-York heeft voortgezet. Alvorens zijne bedroefde ouders te verlaten heeft bij zich van het noodige reisgeld weten te voorzien. Op een met steenkolen geladen vaartuig had 11. Zaturdag morgen op de hoogte van Hurwenen een treurig ongeval plaats. Bij het verlaten van den wal had de 25jarige kr.echtdoor het losmaken van het touw het ongeluk dat hetzelve om een zijner beenen sloeg en door het afzakken van het schip zoodanig daarom bekneid raakte dat het been als het ware werd afgesneden r.aar Zalt-Bommel overgebragtis men aan stonds tot eene amputatie moeten overgaan. Men meldt uit Assen van 27 Mei. De omstreken van Assen schijnen nog al ruim voorzien te zijn van vossen althans aan K. Keizerwonende te Steenwijk even buiten deze gemeente gelukte het onlangs uit twee holenelf jonge vossen te bemag- tigen bij welke gelegenheid hij oek eene oude moervos meester werd. Deze onver moeide vervolger van het vossen-geslacht ontdekte in de afgeloopen week weer een hol, dat alle kenteekenen van eene vossen-braam- kamer had onmiddelijk trachtte hij het hol zoover uit te graven dat hij de jongenzoo die aanwezig waren kon bemagtigen doch de avond overviel [hem en hij was dus ge noodzaakt de executie uit te stellengisteren morgen hernieuwde hij zijne pogingen en het gelukte hem werkelijk tot het nest door te dringen, maar de jonge vossen waren van woonplaats veranderd en hadden Keizer voor zijne moeite een groot getal doppen van eend-eijeren achtergelaten. Uit Huisen meldt men van 26 Mei. Gisteren werden alhier gevankelijk weggebragt de personen J. en J, twee welbekende stroo- pers beschuldigd van op den rijksveldwachter V. te Gent geschoten te hebben. Uit Balk schrijft men van 26 Mei. In de gepasseerde week zou de aanbesteding plaats liebben van de nieuwe gemeenteschool. Een rijtuig vol aannemers kwam de plaats inrijden doch juist op de brug over de Lutz gekomen loopt een der wielen van het rijtuig af erf alle aannemers kwamen op eene buiten gewone en zeer harde manier ter aarde Allerlei kneuzingen en kleine rampen waren het gevolg van dezen val groote ongelukken vielen er gelukkig niet bij voor. In het algpmeen overzigt van het Bataviaasch Handelsblad leest men het vol gende „Van de Westkust van Sumatra Iniden de berigten allerbedroevendst De veepest rigt daar verwoestingen aan waarbij die in Neder land in geen vergelijking komen het sterven van karbouwen en runderen heeft in Indië ook een geheel andere beteekenis want het is het ploeg- en trekveelandbouw en nijverheid zijn er geheel en al afhankelijk van en met het wegsterven van het vee zullen slechte oogsten hongersnood en sterfte onder de merischen zich niet lang laten wachten Daarbij is aan een stuiten der ziekte door medicamenten afsluiting of afmaking niet te denken bij het uitgestrekt terrein en het gebrek aan veeartsen. DUITSCHLAND. Berlijn, 27 Mei. De Bankzeitong zegt dat de brand te Brody Donderdag avond plotseling aan aUe einden van de stad is uitgebroken en dat men hem Vrijdag in den vroegen morgen meester was. Tweehonderd huizen zijn verbrand en 10 personen zijn omgekomen. De Nordd. Ztg. bespreekt het beginsel eener algemeene ontwapening en merkt te dien aanzien op dat zij slechts één weg daarvoor kent nl. de aanbieding van wege eene der groote mogendheden om tot ver mindering van de armee over te gaan wanneer de andere mogendheden zouden kunnen verklaren welke reductie zij mogelijk j achtten. Het blad meent dat het initiatief i in dezen aan Frankrijk toekomtdoch be twijfelt of deze mogendheid daartoe geneigd zou zijn. Queretaro is den 15 Mei genomen. Maxi- miliaan Mejia en Miramon zijn gevangen. De Wicmr Zeitung meldt omtrent een ongeval dat aan de aartshertogin Mathilda is overgekomen, dat jl. Woensdag namiddag de aartshertogin het ongeluk heeft gehad dat hare kleederen door eene nog onbekende oorzaak vlam vatten tengevolge waarvan de beide armen de halsde rug en gedeeltelijk ook de beenenernstige brandwonden be kwamen. Een den volgenden dag uitgegeven bulletin melddedat ofschoon de prinses weinig had geslapen zij toch een vrij rnstigen nacht had doorgebragtde pijn was matig zij had geen koorts. Omtrent de aanleiding tot het ongeluk zijn de berigten uiteenloopend. Zeker is het dat de prinses zich alleen op hare kamer bevond. Plotseling deed zij een schellen kreet hooren en toen men ter hulp snelde stonden hare kleederen in lichtelaaije vlam. Er brandde licht noch vuur in het vertrek zoodat het vermoeden het waar schijnlijkst is dat zij op een lucifer heeft ge treden welke op den grond lag en toen deze daardoor ontbrandde het vuur zich aan hare ligte kleederen mededeelde en die in brand zette. Een kamenier en een bediende waren de eersten die de vlammen poogden te verstikken. Het gelaat is naar men ver zekert ongedeerd gebleven maar de brand wonden van de overige gedeelten van het ligchaam bleken al aanstonds zwaar en ge vaarlijk te zijn. Een zonderlinge zelfmoord had den 18 te Koningsbergen plaats. De doodgraver van het Altrossgartsche kerkhof, een 83jarige grijsaard schoot zich dood om te voorkomen dat zijn lijk elders begraven werd dan op het kerkhof waar hij zijn leven lang had dienst gedaan. De gemeente toch had be sloten om dit .kerkhof te sluiten en eerlang de lijkeu op een ander nieuw aangelegd kerkhof te doen begraven. De oude man heeft vóór daarmede een aanvang werd ge maaktzich van het leven beroofd. In de Laplandsche districten van het koningrijk Zweden heerscht hongersnood. De bewoners moeten zich bijna uitsluitend met boomschors voeden. De regering heeft inmid dels met allen spoed maatregelen genomen om den nood te lenigen. In de hoofdstad is eene collecte gehouden de koning schonk 1000 rijksthaler F R A N K R TJ K Parijs 26 Mei- De czaar wordt den l Junij verwacht en reeds heeft ons l'agence Havas omtrent het besteden van zijnen tijd van den 28 Mei tot den 29 Junij ingelicht. De czaar zal door prins Gortsohakoff verge zeld worden. Bij den heer von Rothschild is in naam des ministers een onbepaald crediet geopend. Zekere lieden schijnen overbluft door het cijfer van 500,000 francswelke cle czaar en zijn gevolg iederen dag gedurende hun verblijf te Parijs moeten verteeren. Wat is vijf millioen voor den souverein aller Russen? Het is evenveel als de heer Chaplin de eigenaar van den Hermit, overwinnaar bij de Derby in eenige minuten wint Dat ligt aan de hoeven van een paard. En nu zou men verwonderd zijn dat de sonverein van het grootste rijk der wereld gelijke som voor hem en zijn gevolg in tien dagen zou ver teeren 1 Waarlijk slechts degenen die het brood in het zweet van hun aanschijn ver dienen mogen zich daarover verwonderen. De koning der Nederlanden die morgen hier moest komen zou eerst in den loop der der maand Julij verwacht worden. Men verzekert dat de reis van den czaar

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1