40 Zaterdag 18 Mei. WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Publicatie. AANBESTEDING. Bekendmaking. Bekendmaking. ZIER1EZEESCHE '4?^ d PRIJS DER ADVERTENTIES Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: I ABONNEMENTSPRIJS. Per drie maanden f2,00Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'smorg. inschrijving voor de Schutterij Burgemeester en Wethouders der ge meente YAerikzee Gezien de wet op de Schutterijen van den l'.den April 1827, «n specionl gelet hebbende op die artikelen derzelver wetdie in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving zoo tot de bereids danrgestelde registers van vroegere jaren, als tot de inschrijving die gedurende de laatste heltt dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1842 tot 1833 ingesloten, zullen wor den geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het. laatstgemelde jaar behooren alsmede van hen welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrijving zich alhier met er woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepeD zijn de militairen welke na dien tijd gepasporteerd en de vreemdelingen welken sedert dezen tijd van buiten het rijk zijn gekomen, en zich alhier hebben geves tigd, voor zooverre deze laatste hun voornemen om zich in dit Ejk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke over brenging van den zetel van hun vermogen en de hoojdmidde- len van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige onderge schikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register, waartoe zij volgens hunnen onderdom belmoren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitgezonderdmaar dat allen zonder onderscheid daarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen vermee- nen, volgens de wet tot de vrijgestelden of uit gesloten en te behooren en dien ten gevolge ook zij nietdie hun ontslag uit de Schutterlijke dienst reeds hebben bekomen, zullen derhalve al de bovengemelden als daartoe bij deze wordende opgeroepen moeten verschijnen ten Randhuize dezer gemeente, 15 Mei e. k en volgende dagen, des voormiddags van 10—12 ure ten einde zich telaten inschrijven, ieder in dat register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. De registers zullen op den tsten Junij 1867 finaal worden gesloten. Dat de studenten, geëmployeerden in huizen van negotie klerken van notarissen, advocaten enz., bedienden en werk- bodeu moeten worden ingeschreven in de gemeenten alwaar zij hunne studiën houden, werkzaamheden uitoefeneD ot dienst baar zijn; de ambtenaren en geëmployeerde» bij het Geweste lijk Bestuur en alle anderen, al wonen zij ook elders, in de plaats alwaar zy hunne ambsbetrekking moeten uitoefeneD die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de buitenlandscbe zeevarendein de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in degemeenteu alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel of mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze. belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen vcrpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne nnmen, voor- en bij namen van de plaats eD den tijd hunner geboorte, hnnDe woonplaats met aanduiding van wijk en nommers, het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, onge huwd of weduwenaars, van het getal hunner kinderen van beider sekse, (welke laatste opgaven zullen moeten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken stand) sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk van de redenen die zij zoude verraeenen dat, hen van de Sclmiierlijke dienst zoude vrijstelten of daartoe onbevoegd maken naar aan leiding van art, 3 en 4 der wet met opgave van het. artikel eD\iv onderdeil van hetzelve, waarop zij zich berot-pen. ordende voorts een iegelijk, builen deze gemeente geboren aangemaand om zich tijdig van eene geboorte-acte te voor- z!e" en. z'ch alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrijving behoorlijk knnne geschieden, en om voor te komen dat uiemand, door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle *n de s'rat' bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester eD Wethouders een ieder hierin betrok ken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van eszelfs verplmting in deze te kwijten vermits uit k^achte van ai t y dt>r wet en van art. 6 van Zijn< r Majesteit besluit van llaart 1828, al degenen die zich voor het sluiten der registers, op Jnnij eerstkomende niet hebben laten inschrij ven,alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven, en dat dezelven dien ten gevolge, zullen worden verwezen tot een0 geldboete, en daarenboven zonder loting bij de Schutterij inge lijfd indien het zal blijken dat er. tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aange plakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Te Zierikzee den G Mei 1867. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 6 Mei 1867. Burgémeester en Wethouders voornoemd, b. c. cau. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierik zee znllen op Woensdag den 5 Junij aanslaande des middags 12 tire op het Raadhuis, in het openbaar aanbesteden Het doen -van eenige yernieuwin- g-exi aan de Gebouwen en andere werken dezer Gemeentemet het gewoon onderhoud daarvan» De locale aanwijzing zal plaats hebben op Woensdag den 29 dezer, des namiddags 5 ure, terwijl inmiddels inlichtingen te bekomen zijn bij den Gemeente-Bouwmeester. Bestekken zijn verkrijgbaar tegen betaling van 15 Cent ter Gemeente-Secretarie, Zierikzee den 30 Mei 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J P. N. ERMERINS. Inspectie Verlofgangers. Burgemeester en Wethouders van YAe rikzee. Gezien het besluit van den Commissaris des Konings in deze provincie dato 9 dezer maand (Provinciaalblad no. 65) brengen ter kennis der verlofgangers van de Militie te land die zich in deze gemeente bevinden en behooren tot de ligtingen van 1863, 1864, 1865 en 1866, voor zoover zij vóór den 1 April jongstleden in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld dat het onderzoek van gezegde verlofgangerste houden door don Militie Commissaris alhier zal plaats hebben op Y.aturdag den 8 Junij 1867 des voormiddags ten 10 ure vóór het Raadhuis en roepen hen mitsdien op om op gezegden dag en uur ter aangewezen plaats tegenwoordig té zijn met herinnering aan de volgende be palingen der wet op de Nationale Militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) 1. de vcrlofgarger meldt zich binnen dertig dagen na den dag waarop hem de ver lofpas is uitgereikt bij den Burgemeester zijner woonplaats aan ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. (Art. 133) 2. d'j verlofganger die zich in eene andere gemeente gaat vestigen geeft daarvan kenis aan den Burgmeester zijner woon plaats. Binnen dertig dagen na den d.-ig waarop hij komt in de gemeente waarin hij zich vestigt, meldt hij zich aan bij den Burgemeester dier gemeente ten einde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. (Art. 134); 3. de verlofganger van de militie te land mag zich zonder toestemming van den Minister van Oorlog niet langer dan vier weken buiten 's lands begeven (Art. 136); 4. de verlofganger die art. 133 134 en 136 niet naleeft werdt in werkelijke dienst ge roepen en gedurende drie maanden gehouden. (Art. 137.); 5. de verlofganger van de militie te land, die bij openbare kennisgeving is opgeroepen om door den Militie Commissaris te worden onderzocht, verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed, en voorzien van de klee ding- en uitrustingstukken hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. (Art 138, 139 en 140); 6. de verlofganger van de militie te land is aan de militaire regtspleging en tucht onder worpen, onder anderen gedurende den tijd, dien het onderzoek voor den Militie-Com missaris duurt, en, in hot algemeen wan neer hij in uniform gek'eed is. (Art. 130); 7. behoudens het bepaalde bij art 130 kan een arrest van tivee tot zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde buis van bewaring of arrest door de Militie-Commissaris worden opgelegd aan den verlofganger 1. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt 2 die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige redenen niet voorzien is van de bij art 340 vermelde voorwerpen 3 wiens kleeding- en uitrustingstukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander toebehoorende als de zijne vertoont ("Art. 141); 8 onverminderd de straf in het voorgaand artikel vermeld, is de verlofganger vrpligt, op den daartoe door den Militie-Commis saris te bepalen tijd en plaats on op de in art. 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen om te worden onderzocht. (Art 143) 9. de verlofganger die zich bij herhaling schul dig maakt aan het feit, sub 4 van art. 141 bedoeld of niet overeenkomstig art. 143 voor den Militie-Commissaris verschijnt, of, aldaar verschenen zijnde, in het geval ver keert sub 2 en 3 van art .141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. (Art. 144) 10.de verlofganger die niet voldoet aan eene oproeping voor de werkelijke dienst, wordt als deserteur behandeld. (Art 145) 11 elk, die voor de militie is ingeschreven en ieder die daarbij is ingelijfd kan overeenkomstig de daaromtrent beslaande voor schriften tot eene vrijwillige verBindtenis voor den tij4 van zes jaren of langer worden toegelaten bij de zeemagt het korps mariniers hieronder begrepen bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk in 's Rijks overzeesche bezittingen plaats vervangers echter niet bij de zvmagt of liet korps mariniers gedurende het eerste jaar van hunnen diensttijd. (Art. 9 en 74) 12. aan de bij de militie te land ingelijfden die verlangen na volbragte oefeuinijstijd minstens voor zes maanden onder de wapenen te blijven of te komen zonder zich als vrijwilliger te verbindenwordt zulks vergund (Art. 126) En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd aan- geplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 15 Mei 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee makf-n bekend dat door JACOBUS BLANKER handelaar in Steenkolen in deze gemeente vergunning is gevraagd tot het op- rigten van eene bergplaats van Steenkolen in het huis op de Nieuwe Haven Wijk D no. 208 en dat de informatien de commodo et incommodo in deze zullen worden genomen op Woensdag den 22 Mei aanstaande te 12 uur des middags op liet Raadhuis Zullende allen die tegen dit verzoek be zwaren mogten hebben in te brengen alsdan in de gelegenheid zijn om in hun belang t© worden gehoord. Zierikzee den 15 Mei 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU De Secretari* J. P. N. ERMERINS De Kamer van Koophandel en Fabrieken berigt.dat de compagnie universale du canal I maritime de Suezzich blijkens schrijven van baren voorzitter den heer Ferd de Lesskps belast met het vervoer van goederen, van Port Said (aan tie Middellandsche zeenaar Suez (aan de Roode zee) waarvan het tarief en de conditiën t^r inzage liggen in de gewone vergaderzaal der Kamerin het telegraaf- gebouw. Zierikzee 15 Mei 1867. De Kamer voornoemd H. A. vxx LTSSELSTEIJN Voorzitter. J. C PILAAR Secretaris. (Niet officieel geueelte.) Apenbare Sïaadavergaderinjf gvlioucten te Zierikzee den 15 Hei Voorzitter rar. B. C. CAU Burgemeester. Seeretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren jhr. de Jonge, uitlandig, van der Vliet met kennisgeving en mr. de Crane die la ter binuentreedt. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Worden medegedeeld twee missives van Gedeputeerde Staten, begeleidende de eene het goedgekeurd Raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijving op de begrootiug van 1866 en de andere het goedgekeurde kohier der hondenbelasting over 1867, welk een en ander vuor kennisgeving wordt aangenomen. Idem eene missive van den heer C. Hofman en een dito van den heer G. Kok Jz berigtende dat zij de benoeming van leeraren aan de openbare school voor uitgebreid lager en middelbaar onderwijs alhier aannemen; alsmede eene van mej. S P. van Dishoeck kennisgevende dat zij de benoeming tot onderwijzeres op de school voor nuttige handwerken voor meisjes heeft aangenomen met dankbetuiging voor de toege kende subsidie. Alles voor kennisgeving aangenomen. De rekening van den straatweg van Zierikzee naar Brouwers haven over (866 wordt gesteld in handen der heeren mr. Fokker, Mulock Houwer en van der Grijp tot onderzoek. Wordt gelezen een schrijven van de directie der soeieteit. „Tot Nut en Genoegen", gerigt aan Burgemeester en Wet houders waarbij zü kennis geeftdat zij zich voorstelt even als ten vorigen jare hare leden een feest aan to bieden, en daartoe verzoekt hetzelfde terrein als in het vorige jaar zijnde publieke wandelingte mogen erlangen en oen crediet van f 100 uit.de gemeentekas tot dat doel te willen rorleeneu. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor gun stig op het verzoek te beschikken wat betreft het in gebruik geven van het terrein doch geeft te kennen geen vrijheid te vinden, om 100 daarvoor toe te staan, doch stelt voor even als ten vorigen 'jare 5() te vcrleenen. Na discussie wordt een voorstel van de heer van der Grijp om lcO toe te staan met 6 stemmen tegen en 4 stemmen vóór ver worpen. Het voorstel van Burgemeester en Weihouders wordt alsnu aangenomen. Ter visie vau de leden wordt gelegd het verslag der plaatse lijke schoolcommissie en dat der kamer van koophaudel en fabrieken over I860. De Voorzitter deelt mede een concept overeenkomst met den heer H. A. van IJaselsteijn alhier, als eigenaar van het zoogenaamde Balkengatder voormalige houtzaagmolen „de Zwaluw" en stelt voor dit goed te keuren. Betrekkelijk de bepaling, om het onderhoud van de buis voor rekening vaD den eigenaar te doen zijn en blijven stelt de heer mr. Moolenburgh voor dat daarin ook de gemeente do helft drage hierover de

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1