ül°. 36 Zaterdag 4 Mei. WOENSDAGEN ZATERDAG. 1861 Besturen en Administratiën AANBESTEDING. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESGHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijke- en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt Op Zatuidag den 11 Mei 18(17, de3 voor- middags ten 9 urezal onder nadere goed- k ng door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland ofbij zijne afwe zigheid door een der leden van de Gedepu teerde Staten en in bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat, in het 11de districtaan het lokaal van het Provinciaal Bestuur, te Middelburg worden aanbesteed: Het verbeteren en tot 1 Mei 1868 onderhouden cler gewone Aarde- Kram-, ïSijs- en Steengloojjing- werhen aan de zeedijken der Ca- lamitense Polders v-an Zeelanden zulks in 30 Perceelén wan aanbe steding- Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod volgens 433 der Algemeene Voorschriften, voor ieder perceel afzonderlijk. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het Ministerie van Binnenlandsche zaken aan dat van het Provinciaal Bestuur, te Mid delburg bij de Ontvangers-Griffier van al de Calamiteuse Poldersen is voorts op franco aanvrage tegen betaling der kosten te bekomen bij den Boekhandelaar M. NlJHOFF, Raamstraatno 49 te 's Gravenhage en door zijne tussehenkornst in de voornaamste gemeenten des Rijks. Van den 9den tot en met den 4den dag vóór de besteding met uitzondering van den Zondag wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middelburg voor de werken in het algemeen alsmede bij de dienstdoende Ingenieurs te Goeste Zierikzeete Middel burg te Breskens en te Neuzen voor de werken tot elks arrondissement behoorende. NB. De gegadigden worden verzocht overeenkomstig de voorwaarden volledige Billetlen in te leveren, aanduidende de namen en voornamen voluit) het beroep en woon plaatsen van hen en van hunne Borgen, het nummer van het Perceel en de som in cijfers en in schrijfletters Gedrnkte Billetten zijn te bekomen bij den Drukker van het Gewestelijk Bestuur II F. AUER. VERSCHIJNT: ABONNEMENTS-PRIjS. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'stnorg. Burgemeester en Wethouders van Zierilc- see maken bekend: dat door C. M CLERQ, ingezeten der gemeentevergunning is gevraagd tot het plaatsen van een eestof fornuis om koffijboouen te branden in zijn pakhuis in de Sint-Domusstraatwijk D no. 333 en dat de informatiën de commodo et incommodo zullen worden gehouden op Woensdag den 8 Mei aanstaandete twaalf nur des middags. Zullende allen die tegeh de inwilliging van dat verzoek bezwaar mogten hebben alsdan in de gelegenheid z'y'n om in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 1 Mei 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet oficieel gedeelte.) Ope ■ibare Kaadsvergaderlng gelioudeu tv 'Éivrihzee den SO April 1467. Voorzitter inr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris inr. J. P. N. EHMIIRIjN8. Afwezig de heeren mr. de Crane en Koole. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd Wordt medegedeeld eene missive van den Commissaris des Konings betrekkelijk het IJklokaal houdende dat de bedon gen haursom van f 150, in vergelijking met andere plaatsen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te hoog is voorge komen, en aanbod van een jaarlijkschen huurprijs van 100, waarop op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten is met een jaarlijkschen huurprijs van f 00 door het Rijk aan de Gemeente te voldoen genoegen te nemen en de noodige verbetering aan het lokaal te doen plaats hebben waarvan aan het hooger bestuur zal worden kennis gegeven. Worden gelezen twee missives o% van den heer de Vogel en b. van den heer Broekema, berig- tende dat zij de benoeming van leeraren aan de openbare school van meer uitgebreid lager en middelbaar ouderwijs aan nemen Voor kennisgeving aangenomen. Wordt benoemd tot leeraar in het Fransch en Engelsch aan bovengenoemde school de heer C. Hofman te Tholen met 9 steramen. Op de aanbevelingslijst waren geplaatst met den benoemde de heeren W. van Ravenhorst te Beusichem en E. Scheffer te Oude Pekela die ieder eene stem bekwamen waarvan aan den benoemde en de verschillende autoriteiten, die het aangaatzal worden kennisgegeven. Komt ter tafel een adres van handelaars in petroleum alhier houdende bezwaren tegen het Raadsbesluit tot heffing van huur en kosten van ontsluiting der algemeene bergplaats waarop overeenkomstig voorstel vao Burgemeester en Wethou ders is besloten, de behandeling aan te houden tot zij voor stellen daartoe betrekkelijk zullen ter tafel brengen en het ver hoor de commodo el incommodo zal zijn gehouden. Wordt op verzoek eervol ontslag verleend aan J. Karreman Lz.als hulponderwijzer aan de tusschenschool en besloten datvan af 1 Mei tijdelijk in die vacature zal kunnen worden voorzien, waarvan den adressant en de verschillende autoriteiten zal worden kennis cegeven zullende de oproeping van sollici tanten terstond geschieden. Idem aan A. van Schelven als oden hulponderwijzer op de Armenschooltegen 10 Meien voorts besloten in de vacature tijdelijk te voorzien en de vereuchte kennisgevingen te doen. Aan mr. J. A. Haakman te Dordrecht, wordt op zijn verzoek remissie van hoofdelijken omslag verleend voor 8 maanden ad f 46 50. Berekening van het Evangelisch buthersch Armbestuur over 1866 wordt gesteld in hander der heeren jhr. de Jonge mr. van Dongen en mr. Moolenburgh ten fine van onderzoek en rapport. Wordt gelezen eene missive der schoolcommissie houdende mededeeling dat de acte van bekwaamheid voor het onderwijs in de handwerken is verkregen door mej. S. P. van Dishoeck C. van der Poel en C. J. Loewer allen sollicitanten naar de betrekking v»n onderwijzeres in de handwerken alhier open gevallen door het eervol ontslag aan mej. Voorbeitclgeb. Phaff, en aanbeveling voor die betrekking, van mej. S. P. van Dishoeck als geacht wordende de meeste geschiktheid te bezitten aan het hoofd dier school te staan. Burgemeester en Wethouders stellen dienovereenkomstig voor om gelijke sub sidie onder dezelfde voorwaarden als vroeger toe te leggen aan mej. S. P van Dishoeck. Aldus na eeuiga discussie besloten. Tot leden der commissie voor de zaken der schutterij wor den benoemd de heeren dr. Goemaus en van der Grijp en tot plaatsvervangende leden de heeren Landsknegt en van der Vliet. Burgemeester en Wethouders bieden aan den Raad het verslag van den toestand der Gemeente over 1866 aan hetwelk ter visie is gelegd en verkrijgbaar gesteld zullende aan de leden een exemplaar worden uitgereikt. Wordt verleend eene toelage van f 25 aan den onderwijzer Rensen voor een 2den kw.eekeling behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt medegedeeld eene. missive van den heer H. A. van IJseelsteijn houdende voorstel om voor gemeenschappelijke rekening zoowel in zijn belang als in dat der gemeente over te gaan, tot eene demping van de sluis aan het pand roeger de molen de £waluw, als in zeer bouwvalligen staat ver- keerende en de kosten van herstelling geheel doelloos oor- deelende. Na langdurige discussie is besloten om voor het tegenwoordige zoodanig te handelenals waartoe het contract met den voormaligen eigenaar van den molen aanleiding geeft en wijders Burgemeester en Wethouders te magtigsn, om met den tegenwoordigen eigenaar van IJBselsteijn zoo danige overeenkomst te treffen, als in wederzijdsch belang en billijk zal geoordeeld worden. Hierna is de Vergadering gesloten. Men meldt uit Amsterdam van 27 April Z. M. den Koning is lieden morgen om streeks 9'/s ure uitgereden en heeft de Laivls- werf bezocht daarna het Amstel-Hotel waar HD. door eene commissie werd ontvan gen en het geheele gebouw m oogenscbouw nam na meermalen deszelfs tevredenheid te hebben betuigdroemde Z M. boven alles de spoedige optrekking van het gebouw daar, na de eerste steenlegging, nauuwelijks een jaar was verstreken en bragt daarvoor den aannemer G H. Kuiper, alhier bijzon deren lof toe; ditzelfde viel ook den heer van den Ende uit 's Hage ten deelvoor het bijzonder prachtige stucaduorwerk der vestibuledat de aandacht van Z. M.even als van de andere aanwezigen niet ontging. HD. verliet onder dankbetuiging zeer vol daan het grootsche gebouw. Verder is de Beijerscbe Bierbrouwerij Arti et Amicitia en de Ambachtsschool, mede door Z. M. bezocht geworden Benoemd tot hoofdopziener der domeinen in de provincie Zeeland de heer J. J. Brandt, thans opziener der domeinen te Middelburg. Voor eenige dagen zijn te Breda weder een drietal personen, waaronder een Engelsch- man in de nieuwe Jordaan gedoopt. Door de provinciale commissie van onderwijs in Noord-Holland zijn jl Donder dag te Haarlem elf candidaten voor den rang van hoofdonderwijzer geëxamineerd waarvan een is toegelaten Vrijdag werden aldaar op nieuw twaalf candidaten voor den rang van hoofdonderwijzer geëxamineerd die allen zijn afgewezen. Uit 's Gravenhage meldt men van 29 April. Gisteren hebben zich in den stal van v d. L.in de Katerstraat alhier, gevallen van veetyphus voorgedaan. Onmiddellijk zijn de daar aanwezige koeijen en kalveren afge maakt en is den eigenaar de bij de wet vast gestelde schadevergoeding toegekend. Van de infanterie corpsen zijn bij de nor maal-schietschool alhier gedetacheerd eenige officieren en onder officieren die daarbij on- derrigt worden in de nieuwe exercitie enz. met de achterlaadgeweren. Men verneemt dat bij den burgemeester van Amsterdam uit 's Hage is ontvangen een telegraminhoudendedat de conferentie over de zaak van Luxemburg door de groote mogendheden is aangenomen en dat Z. M. de koning-groothertog is uitgenoodigd om de noodige voorstellen te doen ter regeling der politieke aangelegenheden. Aan een particulieren brief uit Gorcum ontleent de Rotterdamsche Courant liet vol gende over de ongeregeldheden te Schopnre- woerd „Hebt gij var. de geschiedenis te Sehoonre- woerd gehoord bij gelegenheid van de afmaking der beesten Sipkes (een- luitenant der inf j was er heer. getrokken met een detachement. Hij is in de noodzakelijkheid gebragt om vuur te laten geven op de boeren2 zijn gedood 4 gekwetst. Zij weigerden eerst de kuilen te graven en toen er Vianenaars waren gere- quireerdbeletteden zij den arbeid door hagel- buijen van steenen. Driemalen werd toen gesommeerd in naam des Konings en toen niets hielp werd vuur gegeven. Deze handel wijze wordt zeer cordaat genoemd." Laatsleden Zaterdag had te Nijmegen een ongeval plaats dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben twee personen bezig zijnde met het schoonmaken van den gashouder aan de fabriek werden zoodaning door gaslucht be dwelmd dat beide personen bijna bet leven verloren. Door spoedig aangebragte genees kundige hulp zijn zij van een gewissen dood gered. Men zegt dat het koninklijk gezin te Brusselte midden der vreugde over het huwelijk van den graaf van Vlaanderen zeer treurige berigten heeft ontvangen aangaande keizerin Charlotte gemalin van keizer Maximiliaan van Mexiko. Volgens die tijdin gen schijnt haar toestand onherstelbaar en is zij tot volslagen krankzinnigheid vervallen. GROOT-BR1T1 AN NIEN. Londen 30 April. Reuters office heeft berigtdat het Nederlandsche gouvernement bij het Engelsche den wensch heeft uitge drukt om de mogendheden die de tractaten van 1839 onderteekend hebben uit te noodigen tot een conferentie dat nu het Engelsche gouvernement bij den koning der Nederlanden er op aandringt de conferentie zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen. De jjbox-partij tusschen O'Baidwin en Joe. Wormald zou Zatnrdag jl plaats hebben maar heeft geen plaats gehad. De prijs door de beide partijen sedert weken bij gedeelten ingelegdbedroeg 400 p. st.terwijl tevens om den gordel van den Engelschen prys- boxer gestreden zou worden. Te Londen vertelt men dat verscheidene Parijsche bladen in grooten angst zitten wegens eene bedreiging van graaf Bismarck. Ver toornd over den toon der Fransche pers moet de Pruissische premier verklaard hebben dat hij in geval van het uitbreken van den oorlog de namen zal bekend maken der Parijsche bladen en dagbladschrijversdie gedurende den oorlog van verleden jaar ondersteuningen in geld van Pruissen ont vangen hebben. Uit eene te Notthinghara vertoond wor dende menagerie is dezer dagen een ijsbeer losgebroken men heeft hem de rivier Trent, eene breedte van 100 ellen zien overzwem men -maar na dien tijd uit het oog verloren. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs, 1 Mei. Volgens berigten uit Corfu van 30 april uit Grieksche bron is Mehemet Pacha door de insurgen'en den 18 april te Aprocorona geslagen. 250 Turken, waaronder 1 hoofdofficier sneuvelden. Kunstnieuivs. De aangekondigde Soiree der Afdeehng Zierikzee der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunsthad den 26 April jl. plaatsen verheugt het ons het Bestuur der Afdecling geluk te mogen wenschen met den iu alle opzigten gunstigen uitslag op muzijkaal gebied.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1