N°. 34 Zaterdag 27 April 1861 n* WOENSDAGEN ZATERDAG. besturen en Administratiën Bekendmaking. Kennisgeving. Binnenlandsehe Tijdingen. l^rdt. (tter- nent der- pm Jao D. van van Érger !/io I'een, tiaar I- van 30. COURANT PRIJS DER ADVERTENTIE N. lewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en boodberigten van 1 6 regels &f 1 behalve het zegelregt VEKSCHIJNT: AB O NN E M E N T S-P Rij S. Per drie maanden f 2,00Franco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure 'sinorg. Burgemeester e" Wethouders van Zie- rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat door hen hij vernieuwingeene overeen komst is aangegaan met ADRlAAN de BIE, tot het ruimen der Secreelputien in deze ge meente gedurende een tijdvak van twee jaren, eindigende 30 April 1869 waarvan de voor waarden voor zooveel de ingezetenen aan gaat dus luiden r'J „DeAannemer is verpligt de Secreetputten van de ingezetenendie zulkB verlangen te ruimen naar het volgende tarief twee gulden per put indien in denzelfden nacht drie of meer putten worden geruimd twee gulden vijftig cent per putindien in den zelfden nacht twee putten worden geruimd vier gulden per putindien slechts één put wordt geruimd. Hij is niet verpligt tot het ruimen van een enkelen pul, naar dit tarief, over te gaan, dan na verloop van veertien dagennadat hem is aangezegd dat de ruiming verlangd wordt, tenzij de belanghebbende de ruiming binnen dat tijdsverloop mogt vorderenzullende hij alsdan zes gulden per pul moeten betalen. Des gevorderd is de Aannemer verpligt van de hem gedane aanzegging een bewijs af te geven. Mogt hij binnen de veerden dagen na de aan zegging in denzelfden nachtmeer dan één pul kunnen ruimen dan is hij verpligt dengene die hem het eerst de ruiming heeft aange zegd hiervan kennis te geven en zoo tijdig mogelijk tot de ruiming over te gaan. Zij die de ruiming door hem verlangen zijn gehouden de ruiming te doen plaats hebben, wanneer dit den Aannemer, in ver band met ruiming bij andere ingezetenen gelegen komt; mits deze hun tijdig immers uiterlijk in den voormiddag vóór den nacht van ruiming daarvan heeft kennis gegeven. Het openen en sluiten de putten geschiedt buiten kosten des Aannemers. Bij het ruimen der putteu zal de Aannemer en het personeel dat voor hem werkzaam is steeds nuchteren moeten zijn zich behoorlijk en bescheiden jegens de bewoners gedragen de putten goed ledigen hun werk zoo zin delijk mogelijk verrigten en zich wachten voor het toebrengen van schade. De Aannemer is aansprakelijk voor het personeel dat hij in het werk stelt en ver pligt op aanzegging van Burgemeester en VV ethouders ongeschikte werklieden door anderen te vervangen." Deze bepaling der overeenkomst zijn voor de kennis van het publiek noodig geacht, ten einde een ieder zich daarnaar gedrage' Zierikzee den 24 April 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester van Zierikzee, brengt ter kennis van de ingezetenendat er op Maandagden 29 dezer des middags ten 12'/, ure, opliet Raadhuis alhier, eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, den 25 April 1867. De Burgemeester B. C. CAU. Dcivenoi.tke 23 April. Heden had alhier het volgende onheil plaats. He: kind van J. v. d. B.ruim drie jaren oud was met zijne moeder naar het veld gegaandoch keerde van daar alleen huiswaarts en had het ongeluk in eene sloot te vallen met dat noodlottig gevolg dat het daarin verdronk. Slechts zijn lijk mogt men daaruit halen. Weder een treurig voorbeeld, hoe gevaarlijk het is om kinderen van zoo jeugdigen leef tijd niet met de grootste zorgvuldigheid te bewaken. Uit Zuid-Beveland berigt men dat aldaar op Zaturdag 20 dezer een allerhevigst onweder, vergezeld van zwaren hagelslag heeft gewoed. Hagelsteenen ter grootte van duiven- eijeren vielen neder waardoor te Capelle en Biezelinge vele glasruiten zijn verbrijzeld ook de vrucbtboomen hebben dientengevolge veel geleden. Aan HH KK. HH. den prins van Oranjeprins Hendrik en prins Frederik zijn jl. Woensdag de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond bezorgd door den tuinier-hovenier Kobus Krijger te Naaldwijk. Onmiddellijk na do aanneming der be grooting van oorlog door de eerste kamer zal een aanvang worden gemaakt om de hoofdverdedigingslijn en het reduit van ons land te voltooijen. Eveneens zal met kracht begonnen worden aan de werken tot verbete ring der Utrechtsche linie. Uit Nieuwediep meldt men van 23 dezer. Gisteren is van de reede van Texel voor zijne beide ankers weggestormd het Ned. koopvaardijschip Baron Pallandt van Rosen- daalvan Batavia naar Amsterdam bestemd. Twee stoombooten hebben alle pogingen aangewend oin het schip binnen te slepen maar de hevige stormwind en zware stroom deden het op den oost wal achter Texel drijven het schip zal geheel weg zijnen van de lading, bestaande uit 8000 picols suiker en 7000 picols koffij behalve tin enz. zal weinig en dat nog zwaar beschadigd ge borgen kunnen worden. Bij het kappen van het tuig heeft heden middag een Heldersche sloeperman door uit den mast te vallen het leven verloren. Per het Pruissische fregatschap Duis burg zijn dezer dagen van Rotterdam naar New-York vertrokken 111 landverhuizers, voor het grootste gedeelte uit de noordelijke provinciën van Nederland. Ten aanzien van het dezer dagen mede gedeeld berigt omtrent het besluit van den Generalen Prins Willempolder in zijne laatste vergadering te Scboondijke genomen om geen subsidie ineer te betalen voor de calamiteuse polders verneemt men nader dat volgens dat beslnitde directie zich zal hebben te ont houden van de uitbetaling van het subsidie ten behoeve der calamiteuse polders „tenzij zij tot deze uitbetaling worde gemagtigd door de ingelanden"die tot de beslissing of zij tot die uitbetaling meenen gehouden te zijn nader buitengewoon zullen worden bijeenge roepen. CVI ield. Ct) In de afgeloopen week zijn te Zutphen twee buitengewoon zware ossen verkocht beide voor de slagtbank bestemd. De een (uit Hummel) woog niet minder dan 800 Ned. ponden en de andere (uit het Ambt- Deetinchem) haalde ruim 650 dito. Men meldt uit Boskoop dat de strenge koude in Maart weinig afbreuk heeft gedaan aan de verzendingen over het algemeen daar de bestellingen voor het buitenlandom meer gemelde redenenniet noemenswaard zijn gebleven en diewat het binnenland be treft tot heder. nog wel eenige levendigheid in de kweekerijen bragtendoch tegen een vorig jaar gerekend wel op een verschil van 3/, minder zijn te stellen. Er is klaarblijkelijk alom eene lusteloosheid in den handel te be speuren. De gewassen staan niet ongunstig en hebben bij de natte weersgesteldheid door eene koude temperatuur in kracht gewonnen wat zij anders bij vroegtijdig uitbotten zouden verliezen. De meeste appel- en peerenboomen zijnvooral de laatste goed met knoppen heiaden. (L. C.) Men meldt uit 's Hertogenbosch van 20 dezer. Al de geweermakers die bij de regimenten infanterie eenigzins kunnen gemist worden zijn opgeroepen naar Delft om aldaar mede ie werken tot verandering der tegen woordige in achterlaadgeweren buiten en behalve die welke aan particuliere frabrikanten ter verandering zijn overgelaten zoodat men rekent dat eer de zomer ten einde is ons leger met dat verbeterd schietgeweer zal ge wapend zijn. Uit Ambt-Rardenberg schrijft men van 21 dezer. Door het inslaan van den bliksem, is gisteren middag in weinig tijds het huis met geheele inboedel van den landman G. H. te Kloosterhaar, eene prooi der vlammen geworden. Alleen het buis zou verzekerd zijn. Uit Hoorn meldt men dat door den brigadier-majoor en den rijksveldwachter A. H. Dirksen, op den 16 dezer is opgespoord en aangehouden zekere I. d. V.oud 24 jaren, alhier woonachtig, die op den 12 April op den publieken weg nabij deze stad eene vrouw, oud ongeveer 60 jarenheeft aangerand tot schending der eerbaarheidmet geweld on dernomen dientengevolge is hij overgebragt naar het huis van arrest alhier. Uit een gesloten pakket, waarin ver schillende bank- en muntbillettenin den namiddag van 13 April jl.door den heer mr. Kappeyne van de Coppello eigenhandig te 's Gravenhage op de post bezorgd en geadresseerd aan mejnfvrouw Gallé te Amers foort is ontvreemd of vermisteen bank biljet groot f 60. Het couvert droeg vele kenteekenen geopend te zijn geweest. De officier van justitie te Leyden heeft de aandacht gevestigd op een persoon zich noemende L. M. Detenre en opgevende te behooren tot een groot handelshuis in verw- stoffen enz. te Brusselrue de Ia Poste no. 172, Fauborg de Schaarbeek. Deze persoon die zeer woordenrijk is en daar hij Fransch spreekt niet of ten halve wordt verstaan neemt kleine bestellingen van verw- stoffen enz. op. Eenigen tijd later volgt de bezorging van eene hoeveelheid die verschei dene malen de bij de hestelling bedoelde overtreft. Bij navrage in het logement waar Detenre volgens opgave intrek zou hebben genomenis hij alsdan niet te vinden en onbekend. Hij schijnt omstreeks 50 jaar oud is van middelmatige gestalte heeft een kale kruin zwart haar baard en knevel donkere levendige oogen waarmede hij hen met wie hij spreekt scherp en aanhoudend aanziet en donkere kleeding. Hij is vergezeld van eene jufvrouw klein van gestalte en van een niet ongusiig voorkomen die Hollandsch spreekt en hem „oom" noemt. Men schrijft uit Groningen van 20 dezer. De dief, die in den nacht van den 17den dezer zich door inbraak in de behuizing van den kastelein H. Mensinga buiten de Boter- poort alhier had meester gemaakt van bijna 1200 aan geldswaarde en drie acceptatien van 1300 is reeds spoedig in handen der politie gekomen. Het bleekdat hij zich dienzelfden nacht nog door een voerman hier ter stede had laten brengen naar Dokkum onder voorgeven dat hij schipper was en des morgens aan boord moest wezen. Van Dok kum was hij spoedig weer per chais naar Gorredijk vertrokken, waar de brigadier-majoor G. Reunes en W. H. Waterman beiden alhier gestationeerd hem aanhielden en van waar hij gisteren herwaarts is overgebragt. Die persoon G. A. van der Veer30 jaren oud, was hier dienstbaar ah bakkersknecht. Voor het provinciaal geregtshof in Friesland is hij vroeger wegens diefstal van vee uit de weide veroordeeld geweest tot eene tuchthuis straf van 5 jaren. Hij heeft zijne misdaad reeds volledig bekend LI. Zaterdag middag ten 5 ure barstte boven de stad Antwerpen bij vernieuwing een der hevigste onweders en stoi men los. De kracht van den wind was zoo geweldig dat 40 schoorsteenen en 3 geheele daken van huizen werden weggeslagen. In de oude havens werden 7 schepen van hunne ankers geruktwaardoor verscheiden bodems averij bekwamen. In de Dieuwe bassins bragt de storm nog meerder schade te weeg. Eene groote stoomboot werd door het breken van den ketting tegen de ijzeren deur van het drooge dok gesleurd en bragt vervolgeus aan een auder schip zware schade toe. Eene ter reede liggende Mecklenburger barkvoor anker driftig wordendebrak de boegspriet en beschadigde het metselwerk aan den mond der oude haven. EeD schoener die juist de 1 bassins verlietdreef tegen drie schuiten aan en brak den mast van een Nederlandsch kof schip waardoor een schipper doodelijk ge kwetst werd. In de stad regende het letterlijk dakpannen. Een der kleine torentjes van de vierde galerij der hoofdkerk stortte om en viel op de derde galerij neder, Gedurende den storm sloeg de bliksem te Longchamps in de stoomfabriek tot bewerking van rotting van den heer E. van Oije van Deurne. Door het venster van de machine-kamerwaar on- B e n n n r t e d it h n 'P n in in Is- >n e- nt :e- ,er iet A. an n tal tn« I

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1