SOIREE IÜSICALE SCHAAKSTRIJD™ lot bevordering der Toonkunst Bmtenlandsche Tijdingen. Correspondentie. TUSSCHEN A. EN Z. Advertentiën. Maatschappij Afdeeliivg Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen de hooge goiven heen huiswaarts keeren dat een ijzingwekkend gezigt gaf en welke per sonen met angstige blikken door de op den wal staande toeschouwers werden gevolgd. Vrijdag is de keerkade bij Vlijmen door gebroken waardoor de polders van Bokhoven t en Engelen geheel zijn geïnundeerd. Ook vernemen wij dat 11. Donderdag en Vrijdag de polders tusschen de Langstraat en het land van Heusden geheel zijn overstroomd en dat de zomerkade van den Baardvvijkschen Overlaat, welke volgens rijks voorwaarden met 15 April moet gelegd zijn, 11. Zaturdag is gebroken. Er zal echter met kracht ge werkt worden om die doorbraak te herstellen reeds heeft men zich alhier grove puin en eene menigte zakken aangeschaftom die met zand gevuld in het gat te doen zinken. De kade in den boven mond van de Beer- sclie Maas is aanzienlijk verzwaard met het oog op den val op de Bovemnaas koestert men de hoop dat deze zal behouden blijven die dan ook dag en nacht wordt bewaakt. Rij menschen geheugen is het water omtrent dezen tijd alhier niet zoo hoog geweest als thans. Heden nacht is het water bij een geweldigen storm weder aanzienlijk gewassen. De brievenposten uit Holland zijn niet tijdig kunnen aankomen. Dit Wijhe meldt men van 15 dezer. Ten gevolge van den hevigen orkaanwelke gedurende den afgeloopeti nacht en heden gedurende den dag woedde is de IJssel bijna een el in 24 uren gewassen. Alle landerijen en sommige wegen staan weder geheel onder water. Het binnenwater is ook weder was sende waardoor bijna overal de werkzaam heden rog belemmerd zijn. Men meldt uit Hardenberg van 14 dézer. Niet alleen vertrekt eene menigte huisgezinnen uit het naburige koningrijk Hannover naar Noord-Amerika oin daar een beter middel van bestaan te vinden maar ook vele dienstpligtigen gaan derwaarts om zich daardoor aan de Pruissische dienst te onttrekken. Uit Brussel wordt aan het Handelsblad het volgende gemeld „Het rapport van den Engelschau deskun- kundige Hartley is alhier ontvangen. Hij is niet bepaaldelijk voor eene brug maar voor een viaduct. Te gelijk wijst hij de maatrege len aan welke moeten worden genomen om te gemoet te komen aan de mogelijke nadee- len van de demping indien Nederland bij zijn voornemen volhardtmaar hij verklaart uitdrukkelijk dat de belangen van de zeevaart geheel en al zijn gewaarborgd door de kanalen van vValcheren en Zuid-Beveland. Met Pruis sische rapport is mede alhier aangekomen maar nog niet aan de regering overhandigd." Door de Belgische bladen le Précuseur en l'Echo du Parlement is dezer dagen het berigt medegedeeld, dat de werken tot afdamming der Ooster-Schelde waarmede men sedert zes weken bezig isdoor de jongste stormen bijna geheel vernield zouden zijn. De waarde van het weggeslagen materieel wordt op 8000 fr. geschat. De ingenieurs hopen bij stiller weder binnen zes weken de schade te herstellen. Het onstui mige weder belet de werken te naderen. In de Hollandsche bladen leest men tot nog toe daarvan niets I Men meldt uit Penzance van 15 dezer. Sedert 'len 4 dezer zijn te Mullion 10 lijken aangespoeld uit het wrak van het veronge lukte schip Jonkheer Mr. van de Wall van Puttershoek. A'Ilen waren op vreeselijke wijze gekneusd en verminktzoodat eenigerlei her kenning onmogelijk zou geweest zijn. Een der aangespoelde mant'.enlijkeu had aan den vierden vinger der linkerhand een gouden ring die zeer klein was en niet gedragen kon geweest zijn door iemand die gewoon was zwaar te werken vermoedelijk was dit een der passagiers. De lijken waren geheel van kleeding ontdaan hetgeen gewoonlijk in Mount's Baai het geval is wegens de hevig heid der grondzee. Daar er 25 personen bij deze schipbreuk verdronken zijn worden er uog tien vermist. (Rott. Ct.) G ROOT - BfTl Tl AN NI E N. 'Dezer dagen is een vooral in Engeland bekende held van den oorlog in de ICrim te Chatham met militaire eer ter aarde besteld. Het was de hond Bob, die aan de Alma op het lijk van een gesneuvelden Russischen offi cier door een sergeant der 31de compagnie van het corps der genie was gevonden en medegenomen, Van dat oogenblik af bleef het dier bij de compagniewoonde met haar de gevechten bij llalaklava Inkerman en bet beleg van Sebastopol bij en ontving als decoratie een blaauw lint en eene medaille. De met roem overladen hond vergezelde de compagnie naar Engeland en vestigde zich in hare kazerne. Langdurige gewoonte had heat bekend gemaakt met al de hoorn- signalen en voornamelijk als ten eten werd ge blazen verscheen hij met de meeste punctualities Van zijne overige eigenaardigheden wordt het meest genoemd zijne groote afkeer van offi cieren welke hij nimmer naliet met toornig knorren en hevig blaffen te begroeten. Zijn stoffelijk overschot werd gelegd in eene kist die tot opschrift voerdeDe hond Bob gestorven 31 Maart. Hij bevond zich te Inkerman, enz. Hij werd plegtig begraven nabij het gedenkteeken voor de officieren der genie welke in den Krimoorlog zijn gesneu veld. De muziek van het corps speelde den treurmarsch waarbij ook eene te Bomarsund op de Russen veroverde en voor deze gele genheid door het museum afgestane trom werd gebruikt. Met drie pistolen werd een drie voudig salvo over het graf van den hond losgebrand. De geheel compagniealsook officieren van andere wapenen woonden de plegtighetd bij. JONGSTE TIJDINGEN. Parijs 18 April. Emile de Girartlin is, met aanneming van verzachtende omstandig heden veroordeeld tot 5000 fr. boete. De drukker tot 100 fr. De koning der Belgen is te drie uur naar Laeken vertrokken en zal van daar morgen naar Berlijn gaan. Le Temps z,egtdat hij met den keizer een lang onderhoud heeft gehad. Beblun 18 April: De Börsenztg. weêr- spreekt de verontrustende geruchten en meent, dat zich teekenen van vrede opdoen Gisteren is de heer von Bismark naar buiten vertrokken. De kroonprins begeeft zich met het begin van Mei naar Parijs. De Nordd. Ztg, noemt de buitenlandsche courantengeruchten dat Pruissen de zelf standigheid van Nederland zou bedreigen en de aansluiting van Nederland of Luxemburg geëischt hebben een bedrog der openlijke meening en een ijdel spel met den vrede vaD Europa. Het berigt uit Parijs aan ITndèpendance dat' von Bismarck twee maanden geleden eene bedreiging tot den Nederlatidschen ge zant gerigt had noemt het blad een opzet telijk verzinsel. De Norddeutsche Zeitung constateert op grond van onderling overeenstemmende be- rigten dat de Franschen een begin hebben gemaakt zich tot den oorlog toe te rusten. Het schijnt voor het oogenblik te doen te zijn om de sterkte van het leger te doen verhoogen om jle oostelijke vestingen te wapenen. De heer J. D V. te W. S. zij berigt dat de Zierikzeesche Couranten geregeld op de post worden bezorgd zoodat de Uitgevers niet geacht kunnen worden de oorzaak te zijn indien die couranten somtijds geheel niet teregt komen verzoeke tevens onmiddelijk berigt bijaldien dit weder plaats vind. Sierknieuw». West-Capelle 14 April. Heden werd in de voormiddag godsdienstoefening de van Pingjum herwaarts beroepen predikant de heer J. I. Crebas bij de gemeente ingeleid door zijnen zwager de heer H. Damsté predikant te Nieuwerkerk in Duivelanddie tot tekst zijner bevestigingrede had gekozen Phillipp. 2 29a Ontvangt hem dan in den Heer. De bevestigde verbond zich des namiddags aan zijne gemeente met eene leerrede naar aan leiding van Hebr. 13 8 Jezus Christus is gis teren en heden dezelfde tol in alle eeuwigheid. Beide plegtigheden werden door eene buiten gewoon talryke schare bijgewoond. "Wit zet voor. 25 ste zet'Wit D I op F 1. Antivoord Zwart A 7 op A 5. Zoodat de stand dtr partijen is als hier onder aangeduid. ABCDEFGH t Ondertrouwd NICOLAAS WILHELM TORRÉ 2den Luitenant Kwartiermeester te Gouda en HENDRIK A VAN SCHELVEN. Zierikzee, den 17 April 1867. enige en algemeene Kennisgeving. De ondergeteekende betuigt ook namens zijne Echtgenoote ivelmeenenden dank voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij het overlijden van hun jongste Kind. D. H. EZERMAN. Vrijdag 26 April 1867 (7'/t uur) met medewerking der Heeren Henri Geul DordlB. idem en v. R. Utrecht. De Leden der Maatschappij hebben met ééne Dame (Diploma 186c/7vrijen toegang. Diplomats zij n te verkrijgen bij den Secretaris Mr. J. M' Isebree Moens Dames- kaarten en Enlrêebilletlen voor Kinderen (be neden of tot 16 jaar) h f 0,99s te verkrijgen bij den Boekhandelaar CHIVAT zoo mede des middags van den 26"*" tusschen 121 uur aan de Concertzaal wanneer ook Plaatsen kunnen besproken worden. BrouwershavenGearriveerd 16 April. Friendship H. Robets 16 Gleanor J. Melburn 16 Dunnollar Castle, G. Vallack, allen van New-Castle naar Dordrecht. 17 Schiedam A. Kuipers, Melbourne, 18 's Gravenhage I. R. Bok, Batavia, beiden van Rotterdam. 18 Arnold BöningerD. Steenken 18 NeptunJ, Hirdesbeiden van Rotterdam naar New-York. Het schip von der Heijdtkapt. F. Köpke van Stettin naar Antwerpen als bijlegger binnen is heden binnendoor vertrokken. Prijzen der Effecten te Amsterdam. Nederl. V? den 17 April 1867. W er kei. Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/. Ned. Hyp.-Bank 4'/, Belgie. Cert bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2% Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Polen. Aandeden 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl, Met. Oude, 5 dito. 2'/, dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien. 5 Grieken!. Obl. Geldl. 1 825. 5 Turkije. Binnen!. Obüg. 5 52 62% 82 29% 39% 90'/, 178% f 41'/, 20 62% 48%, 14% 11 25'/, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 18 April 1867. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1866/ 12,50;Paardenb. 6.75 Nieuwe dito 1867 - 2.25! Witte boon. - 11.00 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver 0,00 Bruine dito 00,00 Gr. Erwten 0 00 Groene dito 8,00 Gele dito 7,50 Koolzaad 7,00 Zaai-Lijnz. 3,50 Slag-Lijnz. 13.50 - 00,00 - 10,00 - 0,00 - 00,00 - 00,00 - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 18 April 1867. Teelt 1866. Twee en een, lste kw. blank 17,50 A 18,50 Twee en een, middelb. dito - 17,50 A 18,00 Twee en een, mindere dito - 16,00 a 16,50l- Een en een, lste kw. blank - 17,50 A 18,50». Een en een middelb. dito - 17,00 a 18,001: Een en een mindere dito - 3 6,00 16,50*§ Onberoofde lstekw. blank - 18,00 A 18,50% Onberoofde, middelb. dito - 17,50 d 18,00o Onberoofde, mindere dito - 16,00 d 16,5010 Muilen - 3,00 d 4,00 Middelbare dito - 4,50 d 5,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Zondag 21 'smorg. 22 Van Rotterdam Zondas; 21 'smorg. 10,1» Maandag 22 - 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 nur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half nur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. Sure. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd.'smorg, u. 8,30 rain. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van VeeD„ des morgens ten 10 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des morgens ten JO'/g ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Stoombootdienst Telegraaf. Dagelijksche dienst met uitzondering van Zondag Voorloopige dienstregeling. Van Rotterdam, smorg. 9,30 Van Antwerpen smorg. 8.30. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het .Hotel de Kroon", des morgens ten 11 ure, voor de beide afvaarten. Ter Stads-Drnkkerij van de Erven A. de VoS.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2