®o. 32 Zaterdag 20 April. 1867 WOENSDAGENZATERDAG. Besturen en Administratiën Publicatie. Publicatie. Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlaudsche Tijdingen. I PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels f 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R Ij S. I Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen dingder Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zierikzee. Gezien de circulaire van den heer Commissaris des Koning* dezer provincievan den 27 Maart jl. (Provinciaaiblad no. A3.) Brengen ter kennis van de ingezetenen der gemeente Dat de aangiften of -verklaringen ter verkrijging van patent binnen deze provincie zullen worden uitgegeven van den zesden Mei tot en met den zestienden dier maand. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld of bij den Ontvanger dien het aangaat ingediend op den 21sten doch in de gemeenten MiddelburgVlissingen Goes en Zierikzeeop den 25sten Mei aanstaande. Dat de registers van gemelde patentpligtigen znllen worden gesloten in de gemeente Middelburg op den 15 J unijiu de gemeenten VlissingenGoes en Zierikzee op den achtsten en iu de overige gemeenten op den zesden dier maand. Dat de patentpligtiee schippers eigenaars en directievoe- rende van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de I6de tabel der wet van deu öden April 1823, waaronder als nu ook znllen begrepen worden diegeen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene bnitenrivieren of wateren bevaren, te rekenen van den eersten Mei aanstaande tot den löden derzelve maand, zich voor het patent van het dienstjaar 18678 zullen behooren aan te geven bij het bestaar der plaats waar zij zich zullen bevindenonder overlegging van een biljet hetwelk daartoe by die besturen verkrijgbaar gesteld ister wijl ingevolge de hiervorun aangehaalde wet, door de alsnn aan het patentregt onderworpene schippers naauwkeurige opgave zal moeten worden gedaan of zij in het vorige jaar geene andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner schepen en met die schepeu geene buitenrivieren, de Zuiderzee noch de ZeeuwSche stroomen bevaren, of in het voorgaande jaar bevaren hebben. Dat aan slijterstapperskroeghouders en koffijhuishovders (no. 37 tot 40 van tabel 14) aan hunne huizen onmiddelijk na den lsten Meieen aangifte-biljet zal worden bezorgd hetwelk na-verloop van drie dagen zal worden opgehaald. Dat de kramers zullen gehouden zijn. om bij het doen hunner aanvrage om patentop te geven de wijze op welke zij hun beroep uitoefenen naar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabelgevoegd bij de wet van den 16 Juaij 1832 (Staatsblad no. 30)alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederenzullende dien onverminderd door de patentpligtigen bij b en c van 1 der evengenoemde tabel vermeld, ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven opgave moeten geschieden van den tijd der during wat eerstgenoemde betreft bun's verblijfs iu de ge^ meente en wat laatstgenoemden aangaatvan dien der te houdene verkooping terwijl zoo zij de wijze van verkoop ver anderen de waarde hunner waren vermeerderen ,of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op den voet van art. 19 der wet van den 2Isten Mei 1819; en op de boeten bij art. 37 bepaald aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden, en zoodanig aan- vnllingsregt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. Dat wijders de bedoelde kramersbenevens de debitanten van loterijbriefjeskrachtens fijner Majesteits besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22)op de boete bij I en 2 van art. 32 der wet van den 2Isten Mei 1819 bepaaldverpligt zullen zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Dat door de schippers eigenaars en directievoerende van binnenschepen schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld het patenregt zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifteen wel m eens voor zoo verre die plaats niet is of die van hun vast ver blijf of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die, alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend, doch anders bij twaalfde gedeelten. Dat nogthans van de laatste wijze van betalingbij twaalfde gedeelten ook door de eigenaars schippers of directievoe rende welke zich niet in hunne vaste woon-leg- of ver blijfplaatsen bevindenzal kunnen worden gebruik gemaakt mits zy zich gedragen naar het voorschrift van 15 der I6de tabel van de wet van den 6den April 1823 door zich in den loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aan gifte hetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zai zijn, naar hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat de patentpligtigen van de I6de tabel voor den eersten Juny eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling n v oege voorschreven zal moeten zijn geschied en ook de patenten op vertoon der kwitanten van de Ontvangersvoor dien tijd bij de Gemeentebesturen door hen zullen moeten worden afgehaald, aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. Gedaan te Zierikzee den 17 April 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ÉRMERINS. Burgemeester en Wethouders der ge meente Zierikzee brengen bij deze ter kennis van de Inge zetenen dezer gemeente dat met het primitief beschrijvingswerk voor de personele belasting over liet dienstjaar 186'/a een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 6 Mei aanstaande en de beschrijvings-billetten met den achtsten dag daarnadoor of van wege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaaldmet aanmaning om de voorzegde biljetten naauvvkeurig in te vullen ten einde zich voor schade en onaangenaam heden te hoedenalsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen biljet mogten ontvangen om zich ten spoedigste om zoo danig biljet bij den Ontvanger voornoemd aan te melden ten einde hetzelve vóór den 31 Mei ten kantore van denzelven volgens art. 30 4 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4ingevuld te kunnen be zorgen. Met verdere informatie dat tot Tegenschatters voor deze Gemeenteom aan de zijde der belastingschuldigen te dienen zijn benoemd de heeren L. KOOLE E. W. MUS en P. van der LINDEN M. COUVÉE, Jr. Zierikzee, den 17 April 1867. Burgemeester en Wethouders, B. C. CAU. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethoudbbs van Zierik zee brengen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier van de hoofdelijke belasting dezer gemeente over het loopend dienstjaar voorlonpig is vastgesteld en van 23 dezer, gedurende veertien dagenop de Gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt kunnende de reclames daartegen op onge zegeld papier, aan den Gemeenteraad gerigt in eene daarvoor bestemde bus aldaar wor den ingeleverd Afgekondigd van het Raadhuis te Zierikzee den 17 April 1867. De Burgemeester, B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee herinneren de ingezetenen aan de wet van den 8 November 1815 (Staatsblad no. 51) volgens welke alle schuldvorderingen ten laste van den Staatover het dienstjaar 1866 vóór den eersten Julij aanstaande bij de Be sturen of Ambtenaren die het aangaat moeten ingediend worden desgelijks de schuldvorderingen ten laste der provincie en van de gemeenteomdat de bij die wel gestelde termijn van verjaring volgens art. 125 der provinciale en art. 228 der gemeentewet ook op die vorderingen van toepassing is. De ingezetenen worden mitsdien uitgenoo- digd hunne rekeningen en bewijsstukken over 1866 ter plaatse waar het behoort, ten spoedigste in te dienen en daarvoor den uitersten termijn niet af to wachten. Zierikzee, den 17 April 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzeebrengt ter aigemeene kennis dat in hare gewone vergaderkamer in het telegraafgebouw ter inzage liggen 1. Eene brochure, getiteld: „Chemin de fer de ceinlure du Grand Duché de Luxembourg gar F. E Majkrus Ingenieur waarop zij overeenkomstig het verlangen van den Minister van Binnenlandsche zaken bijzon der de aandacht vestigt. 2. Staten van den in- uit- en doorvoer gedurende de maand Februarij 1867. Zierikzee 16 April 1867. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzee H. A. van LTSSELSTEIJN Voorzitter. J. C. PILAAR Secretaris. De Salon des Variétés van Amsterdam onder directie van den heer Louis Bouwmeester en comp. zal op aanstaande Woensdag den 24 dezer alhier eene tooneelvoorstelling geven. De keus der stukken is ditmaal gelukkiger dan de vórige keer. De vaudevilles „de Scheepsjongen" en „Le Kain in duplo toch zijn regt vrolijk en worden hoe dikwijls ook vertoond weêr gaarne gehoordvooral als de voortreffelijke komiek-zanger de heer Bamberggelijk nudaarin de hoofdrollen Vervult. Dit zal den tooneelminnaren al is ook het vergevorderd saizoen niet voprdeelig voor tooneel voorstellingen wel aansporen om zich een aangenamen avond te verschaffen. Werd het bij de vorige voorstelling bejammerd dat het toen opgevoerde stuk hij enkele scènes het kiesch gevoel kwetste en het talent van den heer Bamberg zoo weinig kon schitteren thans heeft men gezorgd dat die aanmerkingen niet zullen kunnen gemaakt worden hetgeen wij vertrouwen dat voor de ondernemers dier tooneelvoorstelling tot voordeel zal zijn. Wij wenschen hen een talrijk bezoek Uit Hansweert meldt men van 18 dezer. Nu men door den voortgang der afdam- tningswerken van de Ooster-Scheide om het bij zijn waren naam te noemen deze als gesloten kan beschouwen is de scheep vaartbeweging op het kanaal die reeds bij zonder druk wasnog vermeerderd Ker- gisteren kwam er weder een driemaster door. De stoomvaart zal nog drukker worden wijl er concessie verleend is voor eene stoomboot- dienst tusschen Rotterdam en Gent Deze moet mede gebruik maken van het kanaal. Alle schepen die voorheen op Neuzen en Gent voeren en toen door het Sloe gingen nemen nu hun' weg door het kanaal en laten dat vaarwatermet regtlinks leggen. Het Was vroeger naauweiijks te denken dat het zulk eene wending zon nemenen ook deu Zuid-Bevelanders zooveel gemak in de communicatie zou opleveren. Hoe langer hoe meer blijkt intusschen do noodzakelijkheid dat het kantoor van in- en uitgaande regten thans nog steeds te Bath gevestigd naar hier volgens het plan der regering worde overgebragt wijl de for maliteiten waarvoor de schippers daar op nieuw moeten stoppen, hier tijdens het schutten dathoe spoedig ook altijd eenig oponthoud geeftzouden kunnen worden in acht ge nomen waarna men de reis ongestoord tot Antwerpen kon voortzetten Uit Leyden meldt men van 16 dezer. Het meerendeel der Katwijksche visschersvioot, dat reeds in de vorige week door stormweer werd teruggehouden koers naar wal te zetten, is dezer dagen naar het Nieuwe Diep afge dwaald om veiligheid tegen op nieuw los gebarsten stormen te zoeken. Het gerucht wil dat sommige der schuiten schade hebben -beioopen. Een paar eergisteren aangezet bragten door de lange uitreis onbruikbaar ge worden visch aan en hetzelfde wordt verwacht wanneer de nog afwezige schuiten huiswaarts keeren. De visscherlieden zijn droef te moede. Bij een willige markt kunnen zij geen visch aanbieden en wat voor een paar maanden werd verdiend wordt thans in eliende ver teerd. Hoewel het boezemwater van Delfland ten gevolge van hevigen westelijken wind weder aanmerkelijk ver boven peil is gestegen hebben de meeste poldermoiens allengs de slooten op den gewonen waterstand kunnen brengen. Hiervan is echter o. a. uitgezonderd de Tedingerhroekpolder die op eene opper vlakte van 1700 bunders 600 bunders water bezittende stellig nog 14 Rijnlandsche duimen water te veel bevat. Daarenboven wordt de hoop op droog weder telkens door geweldige regens te leur gesteldzoodat allerwege niet alleen de weilanden zeer door weekt zijnmet de uitmaling steeds moet worden voortgegaan maar ook de veldarbeid schade en oponthoud lijdt. Hetzelfde is het geval onder Rijnland waar de boezemstand nogthans zoo laag is als gewoonlijk in deu zomer en de polders zonder onderscheid van het overvloedige water bevrijd zijn geraakt. Men schrijft uit Bergen-op-Zoom van 13 dezer. In weerwil van het onstuimige weder en den hoogen waterstand is heden de eerste ansjovis gevangen op de visscherij van onzen stadgenoot M. de Haas. Ook de haringvangst blijft gunstig op deze st roomen vooral onder den wal van Zuid-Beveland van waar de visschers Wakkée en Keggen nog deze week elk 4 tot 8 duizend stuks per getij aanbragten en tot 75 cent per 100 verkochten. Uit 's Hertogenbosch schrijft men van 15 dezer. Het water staat thans 5,35 boven A. p.nog eenige duimen en het zal de hoogte hebben bereikt van onlangs de ge heels weg van hier tot Vlijmen staat onder zoodat de gemeenschap met de Langstraat weder per schuit plaats heeft. In het nood weer van 11. Donderdagtoen de passagiers stoomboot van hier op Rotterdam ten half twee moetende vertrekken wegens hetgroote gevaar den togt niet durfde wagenzag men nog eenige karren met marktgangers over den gedeeltelijk overstroomden weg door

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1