BIEREN, SCHAAKSTR1JD en joTgste tijdingen. Advertentien. Openbare Aanbesteding. AALBESSENWIJA, THEE-SOORTEN Burger!. Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V ervoer-middelen Uit Rome wordt gemeld dat de Rus sische graaf Slrogonow aldaar is aangekomen met het doel onderhandelingen aan te knoopen tot het herstel der diplomatieke betrekkingen tusschen Rusland en de pauselijke regering. De Fransche gezant moet den Russischen graaf in die poging ondersteunen. Die poging zal als het berigt waar isin geen geval gemakkelijk gelukken want sedert de diplo matieke betrekkingen tusschen de beide hoven zijn afgebroken is Rusland steeds voortgegaan in zijne strenge maatregelen ten aanzien der Poobche zaken en het hof van Rome niet toegevend van aard is waarschijnlijk nu nog meer verbitterd op Rusland. Van eene gewoonlijk zeer goed onder- rigte zijde wordt de verzekering gegeven dat het tusschen Pruissen en Frankrijk wegens Luxemburg niet tot een conflict zal komen. GROOT- BRIT'i AN NIEN. Londen 27 Maart. De heer Walpole heeft het verzoek om gratie aan de koningin voorgedragen ten behoeve van Wage. Deze persoon leefde gescheiden van zijn eerste i rouw met welke zijn huwelijk wegens mis handeling ontbonden was. Zijn tweede vrouw had geen beter lot. Op Kers-avond verleden jaarmoest zij zijne mishandelingen ontvlug- ten doch werd door hem buitenshuis nagezet tot aan zeker water waar zij op de knieën viel om hem genade te smeeken maar door hem achterover van den oever ai in de diepte geworpen werd waarna Wager eenvoudigweg huiswaarts ging. Voor dezen persoon is gratie gevraagd naar men zegt op grond dat het moeijelijk te bewijzen was dat hij zijne vrouw bepaald in het water geduwd (niet gejaagd) had en niet uitgemaakt dat hij met voorbedachten rade gehandeld haddaar hij juist op dien avond een weinig beschonken was geweest In de vorige week heeft de runderpest zich in Groot-Briltaunië op nieuw voorge daan en wel op eene boerderij in Northamp tonshire. Den "28 Maart zijn op die boerderij zestien runderen afgemaakten is zij met de naaste omstreekeene mijl in het rond onder de bestaande bepalingen tot stuiting der besmetting gesteld. Op eene boerderij te Callingtonin het oostelijk deel van Cornwalliszijn binnen weinige dagen een tiental ossen en een varken gestorven en andere ossen aangetast door eene hevige ziekte die aan do veeartsen onbekend was doch zich van den besmette- lijken veetyphus (of runderpest) onderscheidde. Dit heeft groote bezorgdheid in die landstreek veroorzaaktdoch in de zitting van het lager huis van den 28 Maart zijn daarover van regeringwege geruststellende berigten mede gedeeld. De bedoelde ziekte had zich tot eene kudde, bestaande uit 46 runderen bepaald daarvan in vijf dagenvan 8 tot 13 .Maart, 18 aangetast en in negen dagen 12 hoen bezwijken. Dat het overige van de kudde tot neg toe vrij was gebleven gaf grond om te denken dat het geene besmet telijke ziekte was. Een door het gouvernement afgezonden veeartsenijkundigaprof. Symons had in de lijken der gestorven beesten noch lood noch eenig ander vergif van mineralen of plantaardigen oorsprong gevonden. Berlijn, 4 April. Uit 's Hage wordt ge meld dat de Koning der Nederlanden van den afstand van Luxemburg heeft afgezien. Graaf van Zuylen heeft den Franschen gezant alhier daarvan onderrigt. De Courrier zegtDe groothertog vraagd de zamenroeping van eemEuropeesch congres. Fran sche agenten doorkruisen het groothertogdom. Heden overleed ons geliefd jongste Dochtertje slechts 10 weken oud. Zierikzee 5 April 1867. D. H. EZERMAN. M. W. EZERMANPasman. De BURGEMEESTER van Kerk- werve roept voor de vierde maal ter reclame op regthebbenden op eene partij TABAK aan den Zeedijk alhier aangespoeld. Kcr/cwerve5 April 1867. G. van DER CINGEL. Het DIJKBESTUUR der Polders Ooster en Sir Jansland zal op Woeusdag 17 April 1867 des middags ten 12 ure in het Dorps huis te Oosterland aanbesteden De jaarlijksche Ternieuwing en liet omlei-lioucien dLex- Aarde- Kram- Kijs- en Steenglooying- Trerben aan de Zeedijken der genoemde Polders over het jaar 1867. De aanwijzing geschiedt in locoDingsdag 16 April, van 's morgens 10 tot 's namiddags ten 3 ure. De Bestekken liggen ter lezing te Zierikzee in het Hotel de Kroon en ten Kantore van den Ontvanger-Grifher te Oosterland in het Dorpshuis. Oosterland4 April 1867. J. BOUMAN Dijkgraaf. de JONGE Onto.-Griffier. Bij akteverleden voor den Notaris J F. van GOCH te Dergen op Zoom den 27 Maart 1867 is tusschen de Heeren JOHANNES CASPAR WITTEen JOSEPH WITTE, beide Bierbrouwers wonende aldaar, eene Vennootschap aangegaan tot het fabriceren van Hinnen lands che en Vreemde onder de firma GEBROEDERS WITTE, voor tien jareningegaan 1 Januarij 1867 voor welke firma beide Vennooten afzonderlijk bevoegd zijn te onderteekenen doch met beding dat geene gelden opgenomen of onroerende Goederen vervreemd of bezwaard zullen worden dan met toestemming van beide Vennooten, waarvan blijken zal door onder- teeker.ing van elks eigen naam met bijvoeging van dien der firma. Door lagere Pi ijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der Hl JE K 'JSE£2 ÜW uit het magazijn van de firma Jft. Ravenstvaaij Zonen TE GORINCHEM, zeer veel verbeterd waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Kommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en kooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht: WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. Zierikzee, B. JOPPE Jz., 5 April 1867. Schouiosche Botermarkt Aan de onderstaande en verder bekende depöthouders is verzonden eene nieuwe be zending yan alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINftE VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf twee en een half en een Ons waarop het nummer en de prijs van af f 0.90 tot 3.00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve des verkiezen de in met lood bekleede kistjes afgeleverd Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel Joh. Veenhuizen. Brouwershaven J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert.' Neuzen J. C. van Sprang. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse Joh de Jong. [Middelburg. J. A. Goethals. Sluis J. O. A. Mels. Sas van Gent Wed. J. Stubbe. Vlissingen E. H. Mets Daane, Zierikzee J. Ochtmau Johz. van 29 Maart tot en met 5 April 1867. Geboren. Een zoon van II. van Tigchelhoven en J. Bos. Eene dochter van A. Douw en A. de Waard. Eene dochter van A. C. Trijzelaar en L. Nestier. Eene dochter van G. C. Catshoek en J Koopman Eene dochter van W. v. Westen en J. Neerhout. Eene dochter van A. Put en A. Reijnhoudt. Gehuwd. J. van der Jagt, jin. en VV van der.lagt, jd. N. de Vin weduwn. en A. Keukelaarwed. Overleden. A. Rerman oud 70 j.weduwe. J. Paasse. C. Witte oud 4 j. d. N. Missel oud 4 m. d J. Versteeg, ond 3 m.z. J. Rietveld, oud 81 j.wed. J. Karreman. C Mathijsse oud 69 j. ongeh. d. J. J. Hendrikse, oud 2 m. d. P. Findsom oud 20 m. z E. v. d. Boogerd, ond 84 j., wed G. Hogerheijde. K. S S. G. Ezerman ond 10 w.d. TUSSCHEN A. EN Z. "Wit zet; voor. 23 s(e zet Wit G 2 op G 3. Antwoord Zwart E 8 op G 7. Zoodat de stand der partijen is als bier onder aangeduid. .A. 13 O I> E IT Gr HE Zierikzee Gearriveerd 30 .Maart. Veritas T. Nijberg Callao Rot terdam. 30 Jack Par H. G. Queck Liverpool, 30 Amy, J. CronsenPar, beiden naar Dordrecht. 21 Gouverneur Schomerus H. v. Duin, Kust Afrika Rotterdam. 3 April. Nartdus J. Gatjens Hamburg. Brouwershaven, Gearriveerd: 2 April. Sara Ann J. W. Muir Odessa Rotterdam. 2 Catherine, J. Belcbam Sunderland, Schiedam. 2 Iron-Master (st.) J. WrightMid- dlesbró 2 Trewartha O. Steele Charlestown, 2 BecclesW. BilbyShields allen naar Dordrecht. 3 Jason W. H. Rusman Rotterdam Batavia. Met een detachement sup pletie troepen sterk 125 onderofficieren en manschappen. 4 Waterwitch J. Ford New-Castle Dordrecht. JJ. Dingsdag nacht is het schip Concurrent van Dwars in den Weg afgealeept en in vlot water gebragtdoor de stoomboot Rot terdam IIna 3900 balen koffij en 83 schuitjes tin gelost te hebbenhet schip heeltvoor zoover zigtbaai'niets geleden en is heden vertrokken naar Hellevoetsluis. Prijzen der Effecten te Amsterdam. den 4 April 1867. Neder! Werke! Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 A mort. Sijndic. 3V> Ned. Hyp.-Bank i U Belgie. Cert bij Rothschild. 2 Spanje. Obligatien. 21/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. Polen. Pruissen1 Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeden 1835. Obligatien 1859. Ob! Met. Oude, dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. GeJdl. 1825. Binnen! Oblig. 5 5 2'/, 5 5 5 5 5 53 63 34% 397, 91% 180'/, f 44% 22 ya 507. 15 Va 27'/B Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 4 April 1867. De Ned. Mudde. De Ned Mndde. Oude Tarwe 1866/12,OOjPaardenb. 6 50 Nieuwe dito 1867 - 12.00}Witte boon. - 10 00 Afwijkende dito - 0,00,Bruine dito -12.50 Z.-Zomer dito - 00,00 Gr. Erwten - 00,00 Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - 9,50 •Rogge - 7,75 Gele dito - o[ot) Winter Gerst - 7,25 Koolzaad - 00,00 Zomer-dito - 7,00 Zaai-Lijnz. -00,00 Haver - 3,00 Slag-Lijnz. - 00,'oo Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 4 April 1867, Teelt 1866. Twee en een, 1ste kw. blank 18,00 Twee en een, middelb. dito - 17,00 Twee en een, mindere dito - 16,00 Een en een, 1ste kw. blank - 18,00 Een en een middelb. dito - 17,00 Een en een mindere dito - 16,00 Onberoofde 1ste kw. blank - 18,00 Onberoofde, middelb. dito - 17,00 Onberoofde, mindere dito - 16,00 Muilen - 4,00 Middelbare dito - 3,00 4 3,50 18,50 17,50 16,50a 18,50 17,50-Ï; 16,50"ja 18,50<; 17,50» 16,50" 4,50 Sfcoombootdienst tusschen Middelburg ©m Rotterdam Van Middelburg Zondag 7 'smorg. 6, 8 6, Van Rotterdam z Zondag Maandag 7 'smorg, 10,15 8 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. Van Rotterdam: des dinsdags donderdags en zaturd. 'smors:. u. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens teil 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drnkkerij van da Erven A, de Vof.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2