Iï°. 25 Woensdag 21 Maart 1861 WOENSDAGEN ZATERDAG. besturen en Administratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Buitenlandsche Tijdingen, Ingezonden Stukken. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt Vos. ISukgkmkesteu en Wethouders van Zie rikzee brengen ter openbare kennis: dat in gevo'ge koninklijke magtiging is vastgesteld de 263ste Staats-Loterij bestaande uit 20,000 loten, 10,000 prijzen en 2 preraiën verdeeld in 5 klassen Dat de collecte zal worden geopend op Maandag 1 April 1867 en gesloten op Zatur- dag den 13 dier maand en dat de trekkingen zullen plaats hebben te 's >ravet.hage, te weten dié der eerste klasse op den 29 en 30 April, 1 en 2 Mei. die der tweede klasse op den 13, 14, 15 en 16 Al ei dia der derde klasse op den 27 28 en 29 Mei. die der vierde klasse op den 11 12 en 13 Junij. die der vijfde klasse op den 24, 25 26 en 27 Junij 2 34 5 9 10 11 12 16 17 18 en 19 Julij 1867 terwijl de laatste honderd nummers op Zaturdag den 20 Julij 1867 zullen getrokken worden. Dat de prijzen der loten en de wijze waarop de uitgifte en trekking der loten zullen ge schieden dezelfde zijn als voor de voorgaande loterij en dat de loten en ged. elten daarvan alleen in koop verkrijgbaar zijn. Zierikzee den 20 Maart 1867. De Burgemeester B. C. O AU. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. Bukgemei ster en Wethouders van Zie- rikzee. In aanmerking nemende dat de hoedanig heid van het drinkwater een grooten invloed heeft op den gezondheidstoestand der inge zetenen dat bepaaldelijk het meer of minder heerschen der cholera naar het oordeel van deskundigen in verband staat met de meer of minder goede hoedanigheid van het drinkwater dat men heeft tneenen te kunnen waarnemen dat die ziekte het minst heeft geheerschl in de streken waar uitsluitend regenwater voor drinkwater werd gebezigd en dat het het alzoo van belang is vooral in deze gemeente, waar bijna uitsluitend' regenwater wordt gebruikt en men bij gebrek aan water zijn toevlugt moet nemen tot het gebruik van het zoo ongezonde Maas-water zoo spaarzaam mogelijk met het gebruik van regenwater te zijn maken de ingezetenen opmerkzaam op het hooge belang van in het gebruik van regenwater voor de verschillende huishoudelijke werkzaamheden VERSCHIJNT: j ABONNEMENTSPRIJS. Per drie maanden f 2,00—Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 nre'sinorg. zoo spaarzaam mogelijk te zijn en liet alleen voor drinkwater te bezigen. Zierikzee den 20 Maart 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat door LAURENS NIJS ingezetenen tier gemeente, vergunning is gevraagd zijne Smederij te verplaatsen naar bet voorste gedeelte van het door hem bewoonde huis in de Minderbroederstraat of Blijdenhoekwijk B no. 221 en dat te dier zake informatiën de commodo et incomraodo zullen worden genomen op Woensdag den 27 Maart aan staande des voormiddags te half twaalf uur op het Raad huis alhier zullende allen, die tegen dat verzoek bez» aar mogten hebben,, alsdan in de gelegenheid worden gesteld in hun belane te worden gehoord. Zierikzee den 20 Maart 1867. Burgemeester en Wethouders B. C CAU. De Secret o ris J. P. N. ERMERINS. Ifc a tf i o an a I i¥E i 1 6 t Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Lettende op art. 67 der wet van den 19 Augustas 1861 (Staatsblad no 72) en art 26 van het koninklijk besluit van den 8 Mei 1862 (Staatsblad no 46) brengen ter openbare kennis dat de tweede zitting van den Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Dingsdag den 9 April e. k des voormiddag ten half tien ure in het gewone lokaal in de Abdij te Middelburg en dat in die zitting wordt uitspraak gedaan omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen die als plaatsvervanger of nummerverwisselaar verlangen op te treden. Zierikzee den 14 Maart 1867. De Burgemeester B. C CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS- Bukgkmeestkr en WkthoüDïrs van 7Aerik- zee maken bekend dat krachtens raadsbesluit van den 23 dezer no. 8 de prijs van het Gas uit de gasfabriek der gemeente aan particu lieren te leveren met ingang van den 1 April aanstaande is bepaald op vijftien cent per kubieke el. Zierikzee, den 25 Maart 1867. Burgemeester en Wethouders B. C CAU. De Secretaris J P N. ERMERINS Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee herinneren de ingezetenen dat vol gens art. 228 der gemeente wet alle schuld vorderingen ten laste der gemeente vóór of uiterlijk op den 30 Junij e k belmoren te zijn ingediend en verzoeken mitsdien de ingezetenen, om dien uiterlijken termijn niet af te wachten maar hnnne rekeningen en verdere bewijsstukken wegens schuldvorde ringen ten laste van de gemeenteover 1866 ter plaatse waar het behoort ten spoedigste iii te dienen. Zierikzee den 26 Maart 1867. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.') Openbare ttaadsvergaderiiiï Ki'houilen t«* ï.it rikzee den '23 Maart 1*6? Voorzitter mr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren mr. Mooleuburgh. met kennisgeving mr, van Dongen Laüdsknegt en mr- de Cranewelke laatste later binnentreedt. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Wordt gelezen eene missive van Gedeputeerde Staten hou dende kennisgeving, dat bij z. exc deu Minister van Bintien- landsche zaken geene bedenkingen bestaan in du vastgestelde reglementen 1. voor de openbare school voor meer uitgebreid lager- en, middelbaar onderwijs en 2. voor de LaMjnsche school en dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het Raadsbe sluit van 14 Januarij jl voor zooveel betreft de bepaling van de jaarwedden der onderwijzers van de laazste afdeeling of de drie laagste klassen der openbare school voor meer uitgebreid Jager- en middelbaar onderwijs. Hetgeen voor kennisgeving wordt aangenomen. Da Voorzitter deelt mede dat naar aanleiding daarvan Bur gemeester en Wethouders eene oproeping hebben gedaan van sollicitanten voor de verschillende betrekkingen van leeraren aan die schoolen dat voor de eerste betrekkingen 5 voldoende sollicitatien zijn ingekomen, terwijl voor de laag9te zich niemand heeft aangemeld. Vervolgens stelt de Voorzitter in overleg met den heer districts schoolopziener voor den heer Kok als hoofdonderwijzer op de laagste afdeeling(3 laagste klassen) van de gecombineerde inrig- ting over te plaatsen-. Waartoe wordt besloten waarvan aan den heer Kok en de verschillende autoriteiten die het aangaat, zal worden kennisgegeven. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot be9ch kkiug op onvoorziene uitgaven, en dat de koninklijke goedkeuring is ontvangen op het heffen van schoolgeld op de Latijnsche school. Ter Secretarie wordt ter visie van de leden gelegd het ver slag over 1866 der commissie voor het middelbaar onderwijs en van de teekenschool. Aan de heer M. van der Linden wordt op daartoe gedaan verzoek remissie van hoofdelijken omslag verleend ter som van f 129 16 wegens vertrek uit de gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat in vorige Vergadering aan de elders wonende erven van wijlen den heer D. van der Vliet, remissie van hoofdelijken omslag is verleend ad f 61 25, hetwelk had moeten zijn f 64.58 en stelt voor tot intrekking van het vorig raadsbesluit tot de teruggave van /"64.58 te besluiten waartoe wordt besloten waarvan kennisgeving aan den gemeente-ontvanger zal worden gedaan. De heer van der Vliet houdt zich buiten stemming. De rekening der begraafplaats en van deD gemeente-ontvanger, betrekkelijk het pensioen-fonds van gemeente ambtenaren over 1866 wordt gesteld in handen van de heereu mr. Fokker dr. Goemans en Kooletot onderzoek en rapport. Namens Burgemeester en Wethouders wordt medegedeeld dat een onderzoek is ingesteld naar het IJklokaal, en dat het in geschikten staat zou kunnen gebragt worden indien daaraan eenige kosten werden besteed, welke begroot zijn op 500 Burgemeester en Wethouders achten het weosckelijk om zich betrekkelijk deze aangelegenheid tot de hooge regeriug te wenden, om van het rijk eeu jaarlijkschen huurprijs van f 150 te vragen en dan de kosien van het in orde brengen van het lokaal en van het jaarlijksch onderhoud voor rekening der gemeente te nemen. Na discussie wordt dienovereenkomstig besloten. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders keuuis hebben ontvangen van de alhier opgerigte vereeniging tot bevordering van volksweerbaarheid en stelt voor het Kazerne-gebouw tijdelijk voor de exercitien af te staan voor zoover de gemeente dit voor geen ander doeleinde noodig heeft. Aldus besloten. Komt ter tafel het kohier der hondenbelasting voor 1867 door Burgemeester en Wethouders vastgesteld De heeren Goemans Koole eu van der Grijp worden be noemd tot leden der commissie voor de eventueel tegen gemeld kohier in te brengen reclames. Namens de commissie der gasfabriek stelt de Voorzitter voor om den prijs van het gas roet 1 April te verminderen met 1 cent per kub. el en alzoo te bepalen op 15 cent per kub. el. Na discussie wordt dienovereenkomstig besloten. De heer Koole verlaat de Vergadering. Ter visie van de leden wordt gelegd een presentexemplaar van eeu boekwerk over de voormalige contracten van cor respondentie van jhr, de Witte van Citterswaarvoor den inzender dank zal worden betuigd. Op een adres van den straatmaker Douw om vergoeding wegens geleden schade bij de uitvoering van het door hem aangenomen werk, der bestraating van den Gracbtweg tusschen de Nobel- en de Zuidwellepoort wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders overeenkomstig het advies der commissie van fabricage besloten eene vergoeding van ƒ25 toe te kennen. Mr. de Crane treedt de vergadering binnen. Op een adres van de heeren de Bondt en Co.verzoekende het regt van opstal te erlangen op aan hen vroeger in gebruik gegeven gemeentegrond, waartoe wordt besloten tegen beta ling van een jaarlijkschen chijns van ƒ2,50, behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten In handen van Burgemeester en Wethouders wordt gesteld een adres van eenige landbouwers, verzoekende herstelling van den weg tusschen den Schelpweg en Bokkebaard in den Zuid hoek om den Raad hierop te dienen van advies. Namens,Burgemeester en Wethouders wordt medegedeeld dat daar het contract met A. de Bie betrekkelijk het mimen der beerputten ten einde is en een nieuw contract voor den tijd van twee jaren voorgesteld, waarbij bet vroegere eenig- zin9 gewijzigd wordt, hetwelk wordt goedgekeurd behoudens goedkeuring: van Gedeputeerde Staten. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. FRANKRIJK. Parijs, 17 Maart. Tn de zaak van liet staken van den, arbeid door de bronswerker» is heden eene bijeenkomst gehouden van patroons en werklieden Van weerszijde heeft men in die vergadering met gematigh'dd do zaken uiteengezeten er bestaat alle iioop dat het tot eeu vergelijk, zal komen. Daaren tegen verneemt men thans dat te Roubaix: 1200 werklieden den arbeid hebben gestaakt en dat daarbij ernstige ongeregeldheden zijn voorgevallen. De ongeregeldheden te Roubaix zijn van zeer ernstigen aard. De wevers en spinner», ontevreden dat nieuwe getouwen werden inge voerd van eene zoodanige constructie dat één man voor het toezigt op twee dier werk tuigen voldoende was zijn in oproer geko men. Men schat het aantal werkliedendat aan de beweging deel nam op 25,000. In de fabrieken van de heeren Grimonpres Delattre Dillies Desrousseaux Scamps Francois en Henri Ronssel werd alles ver nield. Hetzelfde lot ondergingen de woon huizen van de heeren Scamps en Desrousseaux, Ten laatste werden de fabrieken van Henri Roussel en Desrousseaux in brand gestoken. Van alle kanten werden troepen op Roubaix: gedirigeerdbij wier nadering bet werkvolk uiteenging Er hebben sedert een aantal arrestatie» plaats gehad. De France weerspreekt het gerucht als zou Frankrijk met Nederland onderhandeld hebben over den verkoop van Luxemburg. Men schijnt maar niet te willen begrijpen dat Nederland niets met Luxemburg te maken heeft en dus ook niet over den verkoop van het groothertogdom kan onderhandelen. In- tusschen kan men naar het schijnt uit het berigt van de half-officiële France opmaken dat de koning-groothertog niet aan den verkoop van zijne bezitting denkt. De ontruiming van Mexico door de Fransche troepen was den 16 Maart den dag waarop de schout bij-nacht de la Ronciëre le Noury Vera-Cruz heeft verlaten ten einde naar Frankiijk terug te keeren in die haven slechts een stationnair vaartuig achterlatende geheel voleindigd. Te Parijs was jl. Zaturdag de aankoop van Luxemburg nog steeds aan de orde. La Presse wist zelfs te vertellen dat de koop som op 100 millioen fr. bepaald was onder voorwaarde dat de afstand door bet algemeen stemregt bekrachtigd zou worden. Scherpschutters. Vereeniging. In de derde plaats bestaat er in het getui genis van bevoegden in krijgszaken grond om van de scherpschutterscorpsen veel goeds te verwachten.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1