JS°. 20 Zaturdag 9 Maart 1867 WOENSDAGENZATERDAG. Kinneniaudsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. düitschland!~ 10 schip ui 2 naar oord. staar. ede ZIER1KZEESCHE COURANT. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENTSPRIJS. [Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inxen- I ding der Advertentiën daag9 te voren, voor 10 ure 'sinorg. Men meldt uit Dordrecht van 5 dezer. Sedert ruim 15 weken werd de lieer K. koekbakker alhier vermist zonder dat men liet minste van hem kon ontdekken. Gisteren heelt men echter zyn lijk in vergevorderden s aat van ontbinding verkeerende in de Kil op de hoogte der wacht gevonden. Tevens is ook een persoon tijdelijk in dienst bij de creosoteer inrigting nabij de fabriek dood aan den dijk liggende gevonden misbruik van sterken drank wordt als oorzaak van dat geval opgegeven. De Staats-Courant bevat de volgende opgaven betreffende den veeiyphus over de wetk beginnende van 17 en eindigende 23 Fe brn a rij Zuid-Holland Aangetast 1020 runderen, gestorven 241 afgemaakt 10 en hersteld 80. Noord-Holland: aangetast 181, gestorven 11, afgemaakt 170, hersteld geen nog ziek geen.- Utrecht: aangetast 316, gestorven 253 afgemaakt geen hersteld 245. Gelderland aangetast 18 gestorven geen. afgemaakt 115, hersteld geen nog ziek geen. Noord-Braband aangetast 2 gestorven geen afgemaakt 10 hersteld geen nog ziek geen. De Tweede kamer heeft den 4 dezer hare beraadslagen over de ontwerpen der staatsbegrooting voor 1867 voortgezet en wel bepaaldelijk over Hoofdstuk IV (Depar tement van Justitie) Ten slotte is het geheele hoofdstuk van Justitie met 44 tegen 21 stemmen aange nomen. Men meldt uit 's Gravenhage van 4 dezer. Gisteren avond overleed alhier in zeer armoedigen toestand zekere W. B op een klein zolderkamertje aan den Z. O. Buiten singel De overledene voorzag in den laatste» tijd zijns levens in zijne behoeften zoo het heet door op eene kleine Meekerij te man gelen. Zonder bekende erfgenamen of familie zijnde hebben zich de bevoegde autoriieiten m^t het inventariseren van zijnen inboedel belastdie over het algemeen zeer schraal was doch men vond in een kist voor circa 1 2000 aan effecten eigendomsbewijzen van verscheidene huizen en op andere panden verschafte hypotheken de gierigheid ging bij den overledene zoo verre dat bij zich hpt noodige voedsel onthieldmen vond nog stukken beschimmeld brood en bedorven ge rookte visch in zijn kistdie hij waarschijnlijk op de straat gevonden en tot zijn ondtrhoud bestemd had. De officier van justitie te Maastricht berigt dat op 19 Januarij jl zich bij een landbouwer te Sint-Geertruide heeft vervoegd een persoon, zich noemende Frederik Mij er koopman in vee te Amsterdamten einde koeijen te koopen. De koop werd gesloten onder voorwaardedat de beesten den 28 daaraanvolgende zouden afgehaald worden door den kooper die reeds dadelijk 200 op rekening zou geven welke hij heeft voldaan met een wissel groot ƒ300 gedag- teékend 1 Januarij 1867 te betalen twee maanden na dato en waarop de verkooper f 200 heeft teruggegeven. Daar de kooper sedert niet is teruggekomen blijkt hier opligting te hebben plaats gehad. Op 17 18 en 19 Januarij jl. zijn gelijke pogingen, doch zonder gevolg beproefd in de gemeenten Itteren BorgharenMeerssen Heer en Cadier en-Keerwaarbij de beweerde koop man zich beurtelings genoemd heeft als voren of wel Hendrik Meijer van Rotteidain of Frederik Smidt. Zijn signalement wordt opgegeven als volgtoud omstreeds 30 jaren, kleur blozend, vrij gezet, lang 1.56 el. Hij spreekt Hollandsch en Duitsch en volgens sommigen ook Fransch. Kleedingzwarte jas en vaalblaauwe kiel. Hij draagt een valies bij zich. De werkzaamheden voor de afdamming der Ooster-Schelde worden steeds voortgezet de aanvoer van materialen gaat geregeld voort. De crinoline is te Parijs bijna geheel verdwenen maar heeft den esdredon achter gelaten eene crinoline van een paar palmen breedte. De Franschen geven daaraan den naam van demi-terme en aan zinspelingen ontbreekt het niet Deze dragt echter is om haar vroegere» oorsprong vrij merk waardig. Zij dagteekent namelijk uit de eerste Fransche republiek toen eene vrouw die moeder was of worden zou en al zoo zonen aan het vaderland schonk eene verdienste lijke burgeres werd geacht Het was voor haar een behoedmiddel tegen vervolging en uit dien hoofde zag men in die dagen steeds vele vrouwen in blijde verwachting die zelve zeer goed wisten dat er niets te wachten was slechts de kleeding gaf er den schijn van. Deze mode is nu weder in zwang gekomen en bij den optogt van den vetten os door Parijs waren de stedemaag j en de faam insgelijks met een demi-terme uitgedost. (G. Ct) Het Fransche transportschip de Rhöne aan boord waarvan zich de uit Mexico terug- keerende Belgische troepen bevinden onder geleide van den kolonel baron van den Smissen, is in de haven van Cherbourg birinengeloopen ten einde eenige averij te herstellen. Of de manschappen desniettegenstaande hunne reis over zee dan wel over land zullen vervolgen is onbekend. Volgens de Amsterdamsche courant zijn Vrijdag te Vlissingen uit België aangekomen de heeren Wissels directeur van marinede kapitein van den generalen staf adjudant bij den minister van oorlog D'Hane; de directeur der spoorwegen Sangveigiiey de heer Servais ambtenaar bij binnenlandsche zaken en de zoon van den minister Goethals, officier bij de cavalerieallen van Brussel alsmede eer. officier van het Mexicaansche legioen Be'gen. Die heeren wachten aldaar op de aankomst van bovengenoemd transport schip. De Gerichtshalle te Ween en verhaalt dat eene weduwe beschuldigd van het helen van gestolen waren in de omstreken van Presburgdie gevonden werden in haar kelderdoor de regtbank van Presburg is vrijgesproken als hebbende gehandeld zonder oordeel des onderscheids En waarop baseert zich nu dat vonnis Op de omstandigheid dat genoemde weduweeene jodin van afkomst zes maanden geleden bekeerd en gedoopt is. De regtbank hier doop en geboorte assimilerende beschouwt de heelster eenvoudig als een zes maanden oud weeuwtje. De weduwe heeft zich gehaast een tweeden diefstal te plegenen beschermd door deze snuggere jurisprudentie kan ze haar loffelijk bedrijf nog jaren lang met succes voort- zetien. Uit Marienburg meldt men dat daar zeer groote transporten uit Oo-t Pruissen door die plaats komen Dagelijks passeren honderde paarden van elke kwaliteit die plaats om per spoorweg naar Keulen opgezonden te worden de paarden zijn volg n s de ver klaring der kooplieden door de Fransche regering gekocht. Volgens opgaven van den Pruissischen consul te .Jeruzalem bes'aat de bevolking dier stad in ronde getallen uit 7100 Israë lieten, 5000 Mohammedanen en 3400 Chris tenen. Onder deze laatst< n zijn gelijk in geheel Palestinade Grieken de talrijksten (2000)dan voljen de Roomsch-Catholieken (900) enz. Onder de Mohammedanen be vinden zich nog slechts 8 familien welke zich beroemen af te stammen van wapenbroe ders van den dapperen sultan Saladin den veroveraar van Jeruzalem tijdens de kruis- togten Uit Venetie meldt de Oostenrijksche Triester Zeitung „Garibaldi is hier aange komen. Hij was vergezeld van zijne dochter Teresita, de kolonels Acerbi, Cairoli, Cucchi Alberto Maria en echtgenoot e. a. Aan 't station werd hij door het municipium een deel van het corps officieren der nationale garde en talrijke depntatien van Dalmatie Jstrie Trente Hongarije, Polen en Rusland verwelkomd De menigte toegestroomd om hem te zien en te acclameren was zoo groot, dat het onmogelijk werd de orde te bewaren en er een woestschier levensgevaarlijk ge drang ontstoud. De generaal sprak drie maal tot het volk Uit Tempo ontleent men dienaangaande dat hij keuer Napoleon 1 wegens den afstand van Venetie een schurk noemde en op de noodzakelijkheid drukte zeer spoedig in 't bezit van Rome te komen Men zegt dat hij niet alleen de voor naamste steden van Venetië maar in 't alge meen die van Italië en ook Napels en Sicilië zal bezoeken voor dat hij naar Caprera ■retourneert. F R ANKRIJK. Partjs 4 Maart. Het schoonste sieraad der karnevalsdagen is de prachtige zon die de hoofdstad vervrolijkt en ons de naderende lente aankondigt. Wat den stoet van den vetten os aangaat deze is zeer mager en de straatjongens van den Boulevard geven luide hun misnoegen te kennen. Indien die van morgen niet fraaijer iskan men wel voor spellen dat de traditionele omgang spoedig in onbruik zal geraken. -— Rossini is voornemens om bij gelegen heid van de tentoonstelling te Parijs eene nieuwe compositie ten gehoore te doen bren gen waartoe een koor van niet minder dan 3300 zangers en zangeressen zal medewerken. - De Poolsche bevolking van Warschau heeft heimelijk een manifest aan de volkeren en regeringen van Europa gengt ten einde op nieuw haren vreeselijken toestand te doen kennen zij schildert daarin den staat van Russisch Polen op de volgende wijze Waar heen wij ook onze oogen wenden worden wij niets anders gewaar dan weduwen en weezen tranen en bouwvallen een waar kerkhof een land van verwoesting en rouw. De dappersten onz s lands zijn gevalen gedeeltelijk op het slagveld gedeeltelijk op het schakot onze beste medeburgers smach ten in den kerker of in de ijsvelden der verbanning. Onze geheele jeugd wordt zoodra zij 17 jaren bereikt heeft ingelijfd, om de Russische bataillons op de Aziatische grenzen aan te vullen onze taal is verboden onz© wetten «orden opgeheven onze kerken ge sloten. lederen dag moeten lange rijen van staatkundig veroordeelden den weg van ver banning inslaan zonder verhoor zonder vonnis en blootelijk om de verdenking waar onder zij liggen dat zij hun vaderland bemin nen. Zij zien den geboortegrond nimmer weder noch kunne noch ouderdom vinden1 genade. Wij hebben beleefd dat kinder, n van 9 jaren door Murawieff naar den Amur werden verbannen. Men heeft geheele sleden-, en dorpen ontvolkt, om de bewoners naai de koudere streken te slepen die zij vrucht baar zullen maken. Duizende vrouwen en- kinderen sterven onder weg van koude, van honger van allerlei ontberingen. Het mani fest bevat voorts nog eene opgave naar officie?© cijfers van de sedert 1863 reeds gevallen slagtoffers. Hun getal beloopt 141,882 per sonen waaronder de ingelijfde indivi luen- niet zijn begrepen. Hoewel het hoogst moeije- lijk was onderteekeningen voor het manifest bijeen te zamelendraagt het ^nogtans de namen van 129,213 inwoners van Polen,. G ROOT -BRIT! AN NIEN. Londen 4 Maart. Den 14 February is St.-Valentijnsdag, wanneer jongelieden elkan der galante aardigheden per brief zenden tegen een prijs van 1 of 2 pence (5 of 10 cent) tot 5 p. st. (ƒ60) naar mate van hun vermogen en die steeds per post verzon dei* worden. LI. 14 February ontving liet post kantoor voor zulke brievenvan Londen verzonden en aldaar ontvangen ongeveer tienduizend p. st. (ƒ120,000'). Men hoopt de dieven die aan boord' van de Waterloo de twee kisten met zilver gestolen hebbenop het spoor te zijn. Slechts twee matrozen zijn in arrest gehou den toen het schip naar Rotterdam vertrok. De eene bekend onder den naam Walsh" was degeen die de wacht had gehad en öf geslapen moet hebben öf medepligtig i- de ander heette Richardson. Deze heeft voor de directeuren der General Steam-Navigation verklaard dat hij redenen had om den schipper van een der ligterschuiten te ver denken De vermiste schuit die gelijktijdig met den diefstal verdwenen wasis terug gevonden onder een der bruggen van de Thames. Te Accrington in Engelandheeft Vrijdag morgen een hevige uitbarsting van assasa

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1