wk w Buitenlandsche Tijdingen. SCIlAAkSTRIJD UK lil ÜP ^lp f Ém mp 1 iyi w I m ési Advertentiën. EVANGELISATIE Burgerl. Sta ndte Zierikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten 0 Vervoer-middelen s van het land ik bedoel de Kölnische Zeitung om de Belgische natie en zelfs hare regering op alle mogelijke wijze te bedriegen en te beleedigen. Sedert is als door een coup de theatre alles veranderd. De heer von Bismarck schaart zich aan de zijde van den heer Charles Eogierhet huwelijk van den graaf van Vlaanderen inet de prinses van Hohen- zollern wordt bewerkt en het Brusselsche hof geeft aanhoudend gala-diners aan den ambassadeur van Pruissen en allen die daarbij belmoren. Tegelijkertijd verdubbeld men de vijandelijkheden tegen Nederland en toont de heer von Bismarck zulk een min achting voor de publieke opiniedat hij zelfs niet eens zijn spel gesloten houdt. ITet is zeker dat waarde heer von Bismarck in het Nederlandsch-Belgiseh geschil de rol speelt de Mephistophelis bij het duel tusschen Paust en Valentin vervultals hij zegt:' „.Sloss zu ich parire hij pressie op Nederland wil uitoefenen. Maar zal Nederland zeggen wat wil hij dan van ons Limburg Wij willen daarvan afstand doen. Luxemburg Wij zullen als het noodig is dit opgeven want Neder land denkt aan niets minder indien de zaken zoo mogten loopen dan zich om den wille dezer Duitsche provincie in oorlog te wikkelen. Maar de heer von Bismarck is noch met Limburg noch met Luxemburg tevreden. De Neue Ivreuz-Zeitung verhaalt onder bedekte termen aan de Nederlanders wat men te Berlijn van hen verwachtde intreding van Nederland met zijne vloten zeelieden en soldaten in den Noorder bond. Het is zoo duidelijk zigtbaar dat België als het werktuig der Berlijner politiek gebruikt wordt dat Frankrijk na reeds het gezamenlijk onderzoek der Engelsch-Pruissisch-Fransche ingenieurs te hebben ingewilligd is omgekeerd en zich nu slechts voor een afzonderlijk onderzoek wil Iconen. Ook moet ik u doen opmerken dat door Gosselin Fransch ingenieur wiens oordeel zooals men zegt gunstig voor Nederland is denzelfden dag te Parijs is teruggekeerd waarop de Engelsche ingenieur in den Haag aankwam. De heer Charles Eogier is een liefhebber vnn diplomatieke eerekransen die hij in zijne droomen reeds op het voorhoofd voelt. Deze eerste nederlaag zal echter niet de laatste zijn. Zijn geheele aanval even belagchelijk als onnoodig even weinig politiek als verstandig zal eenmaal wel een grove fout van het Belgische kabinet erkend worden. Door zicli aan den kant van Pruissen te scharenheeft België in zeker opzigt de Nederlandsche ministers genoodzaakt om zieh van de hulp van Frankrijk te verzekeren dat zich daartoe geen tweemaal liet aanzoeken. BXJITSCHLAN D. Men meldt uit Keulen van 19 dezer. Er is op 't oogenbiik geen stad in' gansch Duitschlandwaar de haat tegen Pruissen zoo hevig woedt als te Frankfort a. M. Het spreekt derhalve van zelf dat de ultra- mcntaansche partij alhier tot vertegenwoordiger van Keulen bij het parlement een predikant uit Frankfort kandidaat heeft gesteld. Deze partij toch stond vóór iu en na den oorlog aan de zijde van Pruissen's vijanden. Vóór den oorlog verklaarde ze dagelijks dat Oostenrijk gelijk had. De overwinningen van Pruissen konden hare adepten maar niet verduwen. „Eindelijk toch eens", riep niet ver van hier iemand in een publieke verga dering „na zoo vele droevige tijdingen een hartverblijdende boodschap: De Oostenrijkers hebben bij Costuzza gezegevierd!" Fin dat, terwijl Pruissen en Oostenrijkers op leven en dood kampten. En na den oorlog blijft de ultramontaan- sche partij zich zelve gelijk. In Sleeswijk- Holstein houdt zij het met de Augustenbur- gers in Hannover met deWelfen, in Këur- Hessen met den keurvorst, iu Frankfort metwel met de Frankfortenaren. „Bij het Duitsche volk zetelt een te diep gevoel voor regtmerkte de heer Baudri in een vergadering aan „dan dat het de toe standen zou kunnen billijken door den oorlog in 't leven geroepen." Op een interpellatie „Ik zou den heer Baudri willen vragen of hij onder de Duitsche broederstammenwier scheiding van Duitschland hij betreurt, de Zuid-Duitsche staten heeft verstaandan wel of hij ook Oostenrijk daaronder begrijpt"antwoordde de geïnterpelleerdenaar het volkslied van Arndt verwijzendezonder voorbehoud be vestigend. Nu was Arndt later teruggekomen van het gevoelen dat Oostenrijk ook onmiddelijk deel kan uitmaken van het Duitsche Eijk. Hij zag den ondergang van Duitschland te ge- moet als het zich niet kon losscheuren van dat Eijk der SlavenMagyaren enz.en het zou zijn grootste levensvreugde geweest zijn indien hij nog dezen oorlog en de ver vulling van zijn vurigste verlangen voor Duitschland had mogen beleven. Ten slotte een welsprekend staaltje van de manier waarop de Ultramontanen over den jongsten oorlog praten. In hun orgaan Köl nische Blatter leest men in eene correspon dentie uit Duren „De heer Schleicher had beter gedaan aan den laatsten Pruissichen oorlog niet te herinneren dan pas gehechte wonden weer open te rijten. De meerderheid onzer Duitsche natie huldigt nu eenmaal de afgoden van het succes nietal hebben velen die zich vroeger voor de leiders des volks uitgaven de knie voor Baal gebogen." Ergo Baal troont te Berlijn en Jehovah zeker te Weenen. Men oordeels nu of de kandidaat der Lltramontanen die van regtgeaarde Pruissen kan zijn. GROOT- BRIT'I ANNIEN. Nópens de onlusten in Kerry is maar weinig bekend. Reeds sedert verleden Zondag zijn de Fenians begonnen de kustwachtstation3 te plunderen om wapens te krijgen. Daar echter de telegraaflijnen afgesneden waren heeft men eerst een paar dagen later berigten gekregen. Een telegraaf beambtedie den doorgesneden draad aaneenlaschtewerd door den aanvoerder van een 200 man gesommeerd dat werk te staken. Hij kon niet anders dan gehoorzamen doch toen de bende voorbij was ging hij terstond weer aan 't werk en droeg daardoor er toe bij dat de tijding eerder te Killarney gekomen is dan anders 't gevolg zou geweest zijn, Dingsdag werd te Killarney kapitein Moriarty gevat een Amerikaansch agent. Bij hem Werden papieren gevonden betrekkelijk de leiding van den opstand. Een maróchaussée Iverd met die papieren en orders voor de policie naar Killarney gezonden. Deze persoon is echter door de Fenians opgevangen en vermoord. De tijding van de gevangenneming van Moriarty schijnt verder de bevolking in rep en roer gebragt te hebben Geheele benden trokken op Killarney aan met het doel om Moriarty te verlossen die echter daar niet meer was. Op hun weg overvielen zij te Kells een politie-station en maakten zich van eenige wapens meester. TUSSCHEN A. EN Z, "Wit zet voor. Antwoord op de 11de zet Zwart E 7 neemt F 7. Zoodat de stand der partijen is als hier onder aangeduid O 1 ftjip wm 5 4 3 2 1 A. B O B v. i H JONGSTE TIJDINGEN. Pabijs 21 February. Volgens een telegram op 14 dezer door generaal Castelnan uit Vera-Cruz gezonder) en ter beurze aangeplakt, heeft de ontruiming van de stad Mexico op 5 dezer plaats gehad De bevolking deed van hare sympathie blijken en de altogt geschiedde in volkomen orde ,j zon der dat er een schot gedaan werd. Keizer Maximiliaan is te Mexico gebleven. De Rhóne is vertrokken met de Belgen en bet 81ste regement. Er zijn drie trans portschepen te Vera-Cruz aangekomen nog achttien andere worden er verwacht. De inscheping duurt voort. De Verloting van Handwerken en Voorwerpen ten behoeve der Dorcas-Vereeniging zal, met goedkeuring van Z. M. den Koningten overstaan van een Notaris plaats hebben op Maandag den 11 Maart aanstaande. Men zal in de gelegen heid gesteld worden om de Prijzen der Loterij te bezigtigen op Donderdag den 7 en Zatur- dag den 9 Maartin de Raadzaal van het Stadhuis des namiddags van één tot vier uur alwaar men zich van Loten zal kunnen voor zien b 1 het lot. De loten zijn ook te ver krijgen bij den Boekhandelaar de Looze, Men wordt beleefdelijk verzocht om de bij dragen tot de Verloting uiterlijk 6 Maart te bezorgenten Huize van Mevr. de JONGE. Badon Ghyben. Mevr. yd. Lf.ic de CLERCQ Schuur- beque Boeue. Mevr. CAUErmeeins Mevr. van IJSSELSTEIJNGoemans. Zierikzeeden 22 February 1877. Namens de Directie Mevr. de JONGE Badon Ghyben. De COMMISSIE der Stads Com- merciewerf te Zierikzeebiedt te Iiuur aanonder nader door en met haar te bepalen Voorwaarden het IWoonhuis, de Bjoodsen met en benevens het Werf- terreina waarop die Panden staan onder dien verstande, dat ook andere Personen dan Scheepstimmerlieden zich tot het huren van genoemde Werf en aanhuorigheden zullen kunnen aanmelden. De aanbiedingen moeten geschieden bij den Voorzitter en zullen worden aangenomen tot den lsle" April aanstaande. Zierikzee 19 February 1867. De Commissie voornoemd B. C. CAU Voorzitter. Jltr. J. L. de JONGE Lid en Secretaris op SMaandag 25 Pebruarij in de CONCERTZAAL. des avonds te zeven ure. Voorsta ir. ger Ds. C. II'. Schoorel Hervormd Predikant te 's Heer Abts en Sinoutskerke. VAN 15 tot EN MET 22 F li 11B 1867. Geboren. Een zoon van M. Muste en J. Fonse. Eene dochter van C. Hack en H. C. Kloet. Eene dochter van W, van Nieuwland en E. Smits. Eene dochter van P. Elenbaas en M. van Schaverbeke. Overleden. L. Botvliet oud 20 m. d. C. J. Knaap oud 4 m. z. J. de Vliegeroud 65 j man van C. Mos selman. J. van der Halenoud 21 j. jm. B. van Sas, ond 36 j., man van W. Cor- nelisse. (Overleden te Rotterdam.) Zierikzee Gearriveerd 22 Febr. Graafstroom, J. R. de Boer, Java» Rotterdam. Brouwershaven Gearriveerd 20 Febr. Catharina Elisabeth G. A. Lever Londen Dordrecht. Nederl. Belgie. Spanje Prijzen der Effecten te den 21 February •Verkel Schuld, dito dito ditu dito A mort. Syndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligatien. ilmsterdam. 1866. Portugal. Obligatien. Rusland. Polen Pruissen- Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. Obi. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeden 1835. Obligatien 18 59. Obi, Met. Oude. dito. dito Rente Amst dito Nationale! Obligatien Obi. Geldl. 1825. Biiitienl. Obh'g. 2'/'s 3 4 37, 47. 2'A 27 3 9 5 4 pet. 557.6 657, 8ö7'a 413/, 92»/» 185 f 47 23 V, 66'/, 53'/, 167. 29 :/t Middenprijzeii van de volgende artikelen te. Zierikzee van den 21 February 1867. De Ned. Mudde. De Ned .Mudde. Oude Tarwe 1865/11,75'Paarder.b. 6 50 Nieuwe dito 1866 - 11.00 Witte boon. - 8 00 Afwijkende dito - 0.00 Bruine dito - 12.00 Z.-Zomer dito - 00,00 Gr. Erwten - 00,00 Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - 8,75 7,50 Gele dito - 0,00 7,25 Koolzaad - 00,00 6,50 Zaai-Lijnz. - 12,00 Winter Gerst Zoiner-dito Haver - 3,00 Slag- Lijnz. -20,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 21 February 1867, Teelt 1866 Twee en een, 1ste kw. blank 18,50 4 19,00 Twee en een, middelb. dito - 17,50 18,00 g Twee en een, mindete dito - 16,50 17,00^ Een en een, 1ste kw. blank - 18,50 4 19,00 Een en een middelb. dito Een en een mindere dito Onberoofde 1ste kw. blank Onberoofde, middelb. dito Onberoofde Muilen Middelbare dito 17,50 a 18,00-, 16,50 a 17,00-f 18,50 4 Ï9,00< 17,50 4 18,00© mindere dito - 16,50 a 17,0010 - 0,00 4 0,00 - 0,00 4 0,00 Stoomboot dienst tusschen Middelburg ®n Rotterdam Vav Middelburg Zondag 24 'smorg. Maandag 25 7, 7, Van Rotterdam Zondag 24 'smorg. 10,15 Maandag 25 tO.15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissinffen en Rotterdam. des maandagswoensdags en vrijdags 'smorg. 8 nre. Van 'Rotterdam: des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan liet „Hotel van Veen, des morgens ten 8 nre voor de afvaart van Vlissitigen naar Rotterdam en des middags ten 10'/2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 2