Zaturdag 23 February. 16 1861 WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administration BRANDSCHOUWING. Bekendmaking. Notificatie. Kennisgeving. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. -Id len der ZIERIKZEESCHE COURAIR PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels f 1 behalve het zegelregt I VERSCHIJNT: ABO NNEM E N TS-P Rij S. J Per drie maanden ƒ2,00—Frmco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure'sinorg. 'i4 1 71 G erm. lager 0 tot U. s. en T. 20 5 tot HA- dito N. n. OO- dito DEN- 7.70. vaste het m. lam 8,30 10.1B faart dei [iddelburjf stoomboot lerdags ei 1,30 min. van Vee: gingen aai .fvaart ?a: Burgemeester en Wethouders van Zie- ri/czee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op Maandag den 25 dezer maand en vol gende dagen eene algezneene Hrantl- schouwing door de Directie der Brand weer in de woningen der ingezetenen zal worden gehouden overeenkomstig de bepa lingen der verordening tot voorkoming en blussching van brand afgekondigd den 6 December 1855. Zierikzee den 15 Februarij 1867. Burgemeester en Wethouders, B. C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. i a t i o n a t e Militie. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee Lettende op art. 87 der wet van 19 Aug 1861 (Staatsblad no. 72) en art. 26 van het koninkliik besluit van den 8 Mei 1862 (Staats blad no. 46) brengen ter openbare kennis dat de eerste Zitting van den Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Donderdag den 14 Maart e. k. des voormiddags ten half tien ure in het gewone lokaal op de Abdij te Middel- burg en dat in die zitting wordt uitspraak gedaan omtrent de verschenen vrijwilligers voor de militie, de lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend de lotelingen in de artikelen 55 en 56 der wet bedoeld en alle overige lotelingen.. Zierikzee, den 18 Februarij 3 867. De Burgemeester B. C. CAU. T)e Secretaris J. P N. ERMERINS. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, doen te weten dat door de Staten dier provinciein hunne vergadering van den 8 November 1866 is besloten eene voordragt te doen tot vermindering van de regten die volgens art. 2 van het reglement van den Julij 1852 (Provinciaal blad no. 109 van dat jaar) gewijzigd bij de wet van den 18 December 1858 (Staatsblad no. 110), (Pro vinciaal blad no. Ill Van dat jaar) voor het ge reik van de provinciale steigers in Zeeland ge even worden en dat de heffing dier reg ten overeenkomstig bedoelde voordragt alsnu nader is gewijzigd bij de wet van den 29 de Vo» December 1866 (Staatsblad no. 220), zoodat voornoemd art. 2 thans luidt als volgt „Voor bet gebruik van eenen steiger zal telkens bij het aanleggenten beboeve der provincie moeten betaald worden „a. voor ieder reizend persoon met een stoomvaartuig aankomende of ver trekkende 0 10 „b. voor ieder reizend persoon die door de in de ter plaatse van de steigers bestaande overzet-veren aldaar wor den ingenomen of aangezet - 0.02 „c. voor ieder reizend persoonaldaar aankomende of vertrekkende door middel van andere vaartuigen - 0.05 „d. voor elk vaartuig, zonder passagiers, en al of niet ter lading of lossing aanleggende en vertoevende niet langer dan een half uur - 0 20 meer dan een half uur doch niet langer dan een unr- 0.40 langer dan een uur voor elk nieuw ingetreden uur daarboven - 0.40 eindelijk „e voor beestiaal en andere goederen aldaar in of uit stcombooten geladen of gelost wordende5 percent voor de vrachtpen ningen volgens het tarief voor de stoom- booten verschuldigd Middelburg den 20 Februarij .1867. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. van LIJNDEN Voorzitter. S. van deb SWALME, Griffier. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenendat er op Maandagden 25 dezer des namiddags ten 1 ureop bet Raadhuis alhier eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzeeden 22 Februarij 1867. De Burgemeester B. C. CAÜ. De Burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat zijne excellentie de minister van binnenlandscbe zaken onder dagteekening van den 18 Februarij 11. beeft genomen het vol gend besluit „De minister van binnenlandsche zaken „Overwegende dat schorsing van markten „en openbare verkoopingen van rundvee in „alle gemeenten des Rijks tot wering der „verdere uitbreiding van den veetyphus nood zakelijk is gebleken „Gelet op art. 1 van het koninklijk besluit „van 15 November 1865 (Staatsblad no. 127) Heeft goedgevonden te bepalen „1. Het bonden van markten en van „openbare verkoopingen van rundvee in alle „gemeenten des Rijks waar zij bij vroegere „beschikkingen niet reeds geschorst zijn is „met uitzondering voor zoover het slagtvee „betreftvan die te Amsterdam na den „17<ten Februarij eerstkomende verboden 2. „De Commissarissen des Konings zijn .„gemagtigd het houden van openbare ver koopingen van rundvee in bnune provincie „toe te staan wanneer verkoop van het vee „van eenen eigenaar wegens verhuizing of „wegens het verlaten van het landbouwbedrijf „verlangd wordt of wanneer het bij boedel- „verkoopingen tot den boedel behoort." Zullende de aanvragen óm vergunning zoo mogelijk vergezeld van eene verklaring van een erkenden veeartsop ongezegeld papier bij den Burgemeester kunnen worden ingediend en eene opgave van het getal der te verknopen runderen en van het geslacht en het baar of kleur behooren te bevatten. Zierikzee den 20 Februarij 1867. Burgemeester van Zierikzee B. C. CAÜ. Niet officieel gedeelte.') Wpenbare Kaadavergaderlng gfelipu<l(-ii te ïivrikzee «leii IS Bfeforuarijj BSfit'. Voorzitter mr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr,. J. P. N. ER.VIKRINB. Afwezig de hoeren mr. de Crane en van der Vliet. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester geeft te kennen dat hij eene bijeenkomst heeft gehad met de Burgemeesters der gemeenten in Schouwen en Duiveland welke de strekking had ora in het belang van den veestapel een en ander te besprekenbij het naderen der veeziekte. Onder meer werd in het bijzonder wenschelijk geacht, om de verbods bepalingen vervat in de Verordening van 23 September 1865 uit te breiden en onder meer ook den invoer van hooi en stroo als emballage te verbieden. Hij brengt daartoe namens Burgemeester en Wethouders een concept Verordening, tot wijziging der Verordening van 29 September 1865 ter tafel, welke na discussie wordt goed gekeurd, met een stem, die van den heer van der Grijp, tegen henevens een amendement luidende: „Het in strijd met dit verbod ingevoerde hooi en stroo eu de voorwerpen daarin verpakt zullen aan boord verblij ven en binnen den tijd door Burgemeester en Wethouders te bepalen uit de gemeente worden gevoerd Overtreding ook van deze bepaling wordt met dezelfde straf bedreigd." met 2 stemmen tegen die van de beeren Moolenburgb en van der Grijp. Voorts wordt vastgesteld overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethouders, eena Verordening, houdende bepalingen betreffende den invoer van Biggen binnen deze gemeente zijnde tevens eene wijziging van het Raadsbesluit van 16 September 1865. Wordt goedgekeurd bet doen van eenige af- en overschrijving op de begrooting over 1866 en 1867, behoudens goedkeuring voor zooveel nood van Gedeputeerde Staten. Wordt remissie van hoofdelijken omslag verleend aan W. J. Ceulen, voor 5/12 gedeelte ter som van 3 .16®wegens vertrek naar elders en aan mr. J. J. Ermerius qq. ad 6.27 voor de elders wonende erfgenamen van wijlen baronnesse van Dopff. Bij monde van mr. Fokker, wordt rapport uitgebragt namens de commissie adhoc op de rekening der Kamer van koophandel en fabrieken over 1866strekkende tot goedkeuring; in ontvang op ƒ200; in uitgaaf op 195.40; goedslot op/4.60; aldus besloten De heeren jhr. de Jonge en Mn lock Houwer hielden zich als leden dier kamer buiten Stemming. Idem op de rekening van de stads-commerciewerf over 1866; strekkende tot goedkeuring; in ontvang op f 273,825; in uitgaaf op f 153.70 goedslot f 120.125; aldus besloten. De beer Can bad als rendant van rekening bet presidium aan mr. Fokker overgedragen en hield zich met jhr. de Jonge buiten stemming. Mr. Moolenburgh geeft zijn wenscb te kennen dat, indien Burgemeester en Wethouders later nog iets onder de aan dacht mogt komen in bet belang van den veestapeldit terstond aan den Raad voor te stellen waarop de Burge meester te kennen geeft dat daaraan zal worden voldaan. Hierna wordt de Vergadering gesloten. Naar men verneemtheeft de burge meester van Wemeldinge namens de burgerij Z.M. op H.D. geboortedag langs telegrafischen weg gecomplimenteerd en is daarop jl. Don derdag een zeer minzaam schrijven van 's konings adjudant alhier ontvangen. Den 21 dezer is te Wissekerkein de kom der gemeentedes nachts een felle brand uitgebarsten. Twee schuren een van de wed. Rademaker en een van M. de Loofzijn totaal door het vuur vernjeld. Door het omver halen van de schuur van H. Bekgelukten het den brand te-beperken. De verbrande gebouwen waren tegen brand schade verzekerd. Men meldt uit Hellevoetsluis van 18 dezer. De 2de luitenant der mariniers Pilaar zalnaar men zegtworden overgeplaatst naar Vlissingen. Dezer dagen was een man te Zwolle op den zolder van zijne niet ruime woning bezig met het verrigten van eenig werk toen zijn oog viel op een lap die uit de holte van een ouden balk stak. Onwillekeu rig trok hij den lap naar zich toedoch tot zijne niet geringe verbazing hoorde hij daarin eenig geld rinkelen. Voorzigtig werd nu den lap te voorschijn gehaald en daar vond hij eene som van 65 in rijksdaalders. Ver heugd met dien schat gaat hij terstond een gedeelte daarvan besteden om eenig lang ontbeerd huisraad en wat kleedingstukken te koopen waarmede hij zijne vrouw dacht te verrassen. Toen deze echter de gelukkige vondst vernam begon zij bitter te schreijen en vertelde dat het hare spaarpenningen waren die ze daar verborgen had en die de man nu in de overmaat van zijn geluk voor het grootste gedeelte had besteed. Men meldt uit Enschede van 18 dezer. De in de plaats van wijlen zijn broeder alhier beroepen leeraar der Israëlietiscbe gemeente P. Italië werd heden plegtig geïnstalleerd. Door den kerkmeester M. S. Cohen ingeleid, aanvaardde hij zijne dienst met eene rede over Exod. 27 20 21. Te Kampen is tegen den veehouder C. Bosmanop wiens stallen de veeziekte was uitgebroken procesverbaal opgemaaktter oorzaak van niet tijdelijk aangiftevolgens de wet. In de Middelburgsche Courant leest men het volgende Brieven uit Belgie. Brussel 18 Februari. Morgen, Dingsdag zal de heer Charles Rogieronze minister van buitenlandsche zakenbij de kamer de documenten betrek kelijk de quaestie van de afdamming der Schelde overleggen. De heer Charles Rogier heeft met bitter heid en met gesmoorde stem gesproken over de Nederiandsche regering en de weinig wel willende gezindheid waarvan het Nederlandsch kabinet zoowel jegens het land als jegens hem als minister blijken geeft. De minister is waarlijk grappig. Hoe In zijne ver blinde eigenliefde en zijne manie om altijd te willen poseren en zich ovaties voor te bereiden dient de heer Rogierin strijd met de belangen van Belgieals een werktuig der ijverzuchtige vermetele onbillijke be doelingen eener groote mogendheid tegenover Nederland en verwondert hij zich dat de Nederiandsche kamersde ministers en de drukpers hem niet met al den eerbied be handelen die aan zijn persoon toekomt Waarlijk dat is al te grappig. Die Schelde- quaestie heeft eene ernstige politieke zijde, waarop', zoo ver ik weet nog door geen enkel dagblad gewezen is. Heeft -wel één blad gevraagd naar de reden van den zon derlingen omkeer die in de verhouding tusschen Berlijn en Belgie heeft plaats gehad Nog geen twee maanden geleden wedijverde de officieuse pers van Berlijn met de weerhanen

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1