15 Woensdag 20 Fetor narij. 1861 WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Admiriistratiën BK WDSdlOl VVI\G. Bekendmaking. Afkondiging. Afkondiging. Binnenlaudsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT «s PRIJS DER ADVERTENTlEN. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- Doodberigten van 1 6 regels f 1 behalve het zegelregt I VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R Ij S. [Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen- ding der Advertentiën daags te voren voor 10 ure'smorg. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op Maandag den 25 dezer maand en vol gende daqen«ijycwsee»Birand- door de Directie der Brand weer in de woningen der ingezetenen zal worden gehoudenovereenkomstig de bepa lingen der verordening tot voorkoming en blussching van brandafgekondigd den 6 December 1855. Zierikzee den 15 February 1867. Burgemeester en Wethouders, B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. il a 11 o i) a I M i n n t c e. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Lettende op art. 87 der wet van 19 Aug 1861 (Staatsblad no. 721 en art. 26 van het koninklük besluit van den 8 Mei 1862 (Staats blad no. 46) brengen ter openbare kennis dat de eerste Zitting van den Militieraad in dit jaar voor deze gemeente is bepaald op Vonderdag den 14 Maart e. k. des voormiddaga ten half tien ure in het gewone lokaal op de Abdij te Middel burg en dat in die zitting wordt uitspraak gedaan omtrent de verschenen vrijwilligers voor de militiede lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend de lotelingen in de artikelen 55 en 56 der wet bedoeld en alle overige lotelingen. Zierikzee den 18 February 1867, De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van ierikzee doen te weten dat door den Raad dier Gemeente in zijne Vergadering van gisteren is vastgesteld de volgende Verordening: VerordLesiIiagg tot "wijziging- der verordening -van «den Sep tember 1865 9 lioncLemie tijdLe- lijli verbod van invoer -van Rundvee enz. De Gemeenteraad van Zierikzee. Overwegende dat bij de voortdurende uitbreiding van den Veetypkus en liet daardoor toenemend gevaar, dat de besmet ting zal worden overgebragt door voorwerpen die met besmet vce zijn in aanraking geweest noodzakelijkheid bestaat om Qog meerdere uitbreiding te geven aan deverbods-bepaling, vervat in het Raadsbesluit van 29 September 1865 Gelet op de artt. 162 en 171 der Gemeentewet Besluit: Art. a. Artikel 2 der Verordening van den 29 September 1865 houdende tijdelijk verbod van invoer van rundvee, enz* wordt gewijzigd als volgt «Evenzeer is tijdelijk verboden de invoer aan de Zeedijken „voor zoover het grondgebied der gemeente strekt en aan en „langs de haven en kaden der gemeente van drijf- en herders honden versche huiden en vellen versch vleesch ongesraol- „ten vethoornen klaauwen beenderen lompen onge- „was8chen wol hooi en stroo (hieronder ook begrepen hooi „en stroo gebezigd tot het pakken en emballeren van andere „goederen)." Art. 2. Artikel 3 dier Verordening wordt gelezen als volgt De overtreding van dit verbod zal worden gestraft met eene „geldboete van 3 tot 25 gulden, en eene gevangenisstraf van „drie dagen te zamen of afzonderlijk. „Het ingevoerde hooi en stroo en de voorwerpen daarin ver- „pakt moeten aan boord verblijven en binnen den tijd door „Burgemeester en Wethouders te bepalen, nit de gemeente „worden gevoerd. „Overtreding van deze bepaling wordt met dezelfde straffen „bedreigd." Art. 3 Artikel 5 der Verordening wordt gelezen al9 volgt: „Deze Verordening zal oumiddellijk na de vaststelling worden „afgekondigd en in' werking treden op den vijfden dag na dien „der afkondiging." lijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland in afschrift medegedeeld. En is hiervan krachtens Raadsbesluit van den 18 Februarij 1867no. 1 afkondiging geschied waar het, behoort den 19 Februarij 1867. Burgemeester en Wethouders, B. C CAU. Tie Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne Vergade ring van gisterenis vastgesteld de volgende Verordening: "Verordening' houdende bepalingen betreffende den invoer van Big gen binnen de gemeente Zierik zee. De Gemeenteraad van Zierikzee. Overwegende dat er noodzakelijkheid bestaat tot wijziging van het Raadsbesluit van 16 September 1865 B e 31 uit: Het tijdelijk verbod van invoer van Varkens aan de haven dezer gemeente vervat in de Verordening van den Raad van 9 December 1865 wordt gewijzigd als volgt: Art. t. Alleen aan de kade der haven dezer gemeente zal mogen plaats hebben invoer van Biggen aangevoerd van elders doch niet dan met voorafgaande schriftelijke vergunning van den Bur gemeester en inachtneming der door hem te ^even voorschriften Art. 2. De overtreding dezer bepaling zal worden gestraft met eene geldboete van ƒ25 en gevangenisstraf van drie dagen. Art. 3. Het toezigt op de naleving dezer verordening wordt opgedragen aan den commissaris van politie de agenten van politit en den gemeente-veldwachter behoudens de bevoegd heid opgedragen aan de Rijksambtenaren om de overtreding derzelve te constateren. Art. 4. Dit besluit zal onmiddellijk worden afgekondigd en in werking treden. Daardoor is vervallen het besluit van den Raad hiertoe betrekkelijk yan den 9 December 1865. Zijude deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland in afschrift medegedeeld. En is hiervan krachtens Raadsbesluit van den 18 Februarij T867no. 1 afkondiging geschiedden 19 Februarij 1867. Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zierikzee, 18 Februarij. Op Donderdag avond, den 14 dezer, werd in de Concert zaal alhier een concert ten voordeele der Algem. Armen gegeven doar de Zangvereeni- ging Tot Oefening en Uitspaning" met mede werking der orchesl-leden van de muziek- vereeniging „Tot Oefening en Vermaak"den muziek-directeur Piek en den pianist Ezerman. Het werd door een talrijk publiek bijgewoond. Al hetgeen ten gehoore werd gebragtver wierf grooten bijval. Verdienstelijke delitanten werkten met hunne verschillende muziekale talenten mede om het genot te verhoogen. Allen hebben aanspraak op welgemeenden dank, voor hetgeen zij weder voor de armen hebben gedaan. Vooral onderscheidde zich de heer Ezerman die wel de grootste taak te ver- rigten had r.iet alleen om dat hij een heerlijk schoon obligaat, (Grand Rondeau brillantvan Czerny) leverde maar ook om dat bij elk nummer van het programma met de piano accompagneerde De zuivere opbrengst voor de armen bedraagt p. m. /140. Zierikzee 19 Februarij. Een zeer tal rijk publiek had zich gisteren avond weder in de Concertzaal vereenigd alwaar de leer lingen der zangschool van den heer L. Kar- reman eenige liederen zongen door strijk- quartet begeleid en a'g wi'sold door het voordragen van dichtstukjes en een viertal mannenkoren ten voordeele der Vereening tot wering van armoede. De kinderen kweten zich goed van hunne taak. De blijvende bijval die een avond als deze ondervindt strekke de leerlingen tot aanmoediging en zij voor den onderwijzer eene aangename be looning voor de vele bemoeijingen die zulk een avond vordertterwijl het weldadige doel dat daarmede gepaard ging ook niet is verijdeld als hebbende zuiver opgebragt 66. Daarvoor zeggen wij allen die daaraan medewerkten gaarne dank. Zierikzee, 19 Februarij. 's Ronings 50sle verjaardag werd hier met meer dan gewone feestelijkheid gevierd. Daar er algemeen werd gevlagd had de stad een feestelijk aanzien. Het carrillon werd bij herhaling bespeeld. De schutterij kwam in het mid daguur onder de wapenen bet muzijkcorps deed de vaderlandsche liederen hooren en deed met de schutterij een marsch door de stad De schutters-societeit „Ter eere van den Koning" bad reeds des morgens een tele gram van gelukwensching aan Zijne Majesteit gezonden waarop per telegraaf een antwoord van dankbetuiging was ontvangen hetwelk voor het front der schutterij door den kom- mandant werd voorgelezen. Ook werd nog het eere teeken van 15jariae scbutterlijke dienst aan den muzijkant Wijsmanmet een gepaste toespraak van den Kommandnnt uitgereiktwaarop de schutterij voor d»n gedecoreerde defileerde en wat wij niet zagen maar waarvan toch zeker menig hart zal vervuld zijn is de bede dat liet Gode behage onzen geliefden koning nog menig kroonjaar te schenken zijn leven met gezond heid en zegen te kroonen en Hem steeds een gelukkig koning van een gelukkig volk te doen zijn. Een zeer belangrijk herig t. Voor eenige dagen werd ons medegedeeld dat er in een onzer provinciën die het meest door de veeziekte geteisterd worden iemand zich bevindt, die, waarneer hij in een besmetten stal de koeijeri ziet, bepaald kan aanwijzen welke beesten op dat oogenblik nog vrij zijn van de besmetting welke reeds besmet zijn en eindelijk welke onder deze laatsten zullen herstellen of sterven. Vreemd moge dit berigt klinkenmaar geloofwaardigo mensehen verzekeren ons, dat er reeds vele proeven van gegeven zijn. Men verzekerde er bij dat liet eene wetenschap is die eiken veehouder gemakkelijk is meê te deelen en dat hij er zich alree over ge wend heeft tot bet gouvernement. Deze zaak kwam oris voor van zoo groot gewigt te zijn dat wij ons dadelijk bij hem er naar hebben geïnformeerd. Zijn antwoord was bevestigendmaar liet spijt ons er bij te moeten voegen dat hij ons verzocht voor alsnog zijn naam niet te openbaren. Wij wenschen in het algemeen- belang dat de onderhandeling met de regering een spoe- digen en gewenschten afloop hebbe. (Bzn.) De heeren de Vos en Zoon Agents to the Board of Underworkers at New-York, plaatsen in 't Handelsblad een stuk waarin verzekerd wordt dat de loodsen te Egrnond en te Nieuwe Diep geen gevolg gegeven hebben aan de loodsvlag geheschen op de Addison die kort daarop met man en muis bijna vergaan is. De kapitein die gered isbeeft bij den minister van marine een onderzoek naar deze zaak verzocht. Door de Nederlandsche Handel Maat schappij zijn bevracht 17 schepen als Voor Amsterdam: 12; voor Schiedam 2; voor Dordrecht: 1 en voor Middelburg 2. Men schrijft uit Dordrecht van 15 dezer. Aan deze stad is thans gearriveerd het bark schip Tugal kapitein Göbel van Batavia met eene lading gouvernements-producteu. Dit schip was den 28 Januarij jl. te Vlissin- gen binnengeloopen daar men het niet veilig achtte bij het bestaande onstuimige weder op Zierikzee aan te houdengelijk de bedoeling was geweest. Vroeger zou hij dus als bijlegger vermeld zijn en genoodzaakt geweest zijn weder buiten om hetzij naar Zierikzee hetzij naar Brouwershaven te stevenen. Nu echter is hij de Wester-Schelde opgevaren en met een diepgang van 62 palm liet kanaal van Zuid-Reveland doorgegaan en aldus den 3 February te Zierikzee aangekomen van waar hij langs den gewonen weg naar Dordrecht is opgevaren. Dit is alzoo nu voor groote schepen eene nieuwe verbinding binnendoor van onze verschillende zeehavens, en daardoor wordt nu ook de haven van Vlissingen bruikbaar voor de groote schepen die bestemd zijn naar de havens aan de Maas. Maar ook omgekeerd kunnen schepen in deze havens binnengevallen dienstbaar gemaakt worden aan den handel van de havens aan de Schelde. Dus niet alleen wij maar ook Antwerpen vooral wordt daardoor belangrijk gebaat. Men zal alsnu zien gebeuren dat groote schepen die te Rot- terdmn of Dordrecht eene lading hebben aangebragtweder van Antwerpen met eene lading vertrokken en omgekeerd hetgeen vóór liet kanaal van Zuid-Beveland bestond ondoenlijk was. Uit Rotterdam schrijft men van 11 dezer. Bekend is het, dat Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden reeds sedert eenigen tyd het voornemen beeft opgevatom eene vereeniging op te rigten welke zich ten doel stelt om alleswat tot scheepvaart en zeewezen behoort op uitgebreide schaal te bevorderpn welk plan nu weldra in uitvoering zal worden gebragt en in vele steden van ons Vaderland inzonderheid in de hoofdstad krachtige ondersteuning vinden zal. In de overtuiging dat in Rotterdam zulk een dod niet minder weerklank vinden zal en onze stad er prijs op stellen zal eene aanzienlijke afdeeling van zoodanige vereeni ging uit te maken te eerder omdat dit niet op kostbare wijze maar door zamenwerking van veler krachten te bereiken is waartoe de gelegenheid in onze stad schier bij uit sluiting in zulk eene hooge mate te vinden heeftnaar men verneemt de heer Joost van Vollenhoven, burgemeester dezer gemeente een groot getal ingezetenen uitgenoodigd tot eene vergadering te houden op aanstaanden

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1