1861 W°.. 13 Woensdag 13 Feibroarij. WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Publicatie. Kennisgeving. Bekendmaking. Publicatie. Afkondiging. Binnenlaudsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT. PRIJS DER ADVERTENTIES. Gewone 10 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S-P R Ij S. I Per drie maandeD f2,00Franco per post f2,25. Inzen« ding der Advertentiën daags te voren vQor 10 ure'smorg. SfjvZivig sjoor (ie atiw&ule Miiêtiv. Burgemeester en Wethouders der. ge meente Z ierikzee. Gelet op artt. "28 en volgende der wet van den 19 Augustus j-861 (Staatsblad no. 72); Brengen bij deze ter kennis van belang hebbenden dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschrevenen zal plaats hebben te Zierikzee op het gemeente-huis Vrijdag den 15 Februarij e k. te beginnen des middags ten 12 ure dat gedurende vijf dagen te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen de wijze waarop zij is geschied bij Gedeputeerde Staten bezwaren kunnen worden ingebragt door belanghebbende lotelingen of door hun vader of voogd dat de bezwaren moeten worden ingediend door middel van een door de noodige bewijs stukken gestaafd verzoekschrift' óp on gezegeld papieronderteekend door hen die ze inbrengt welk verzoekschrift bij den Burge meester moet worden overgebragt tegen bewijs van ontvang dat op Woensdag den 20 Februarij 1867, des voormiddags van 10 tot 12 uur, in het gemeente-huis zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broeder dienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon bedoeld in de 2de en 3de zinsnede van art. 53 der bovengenoemde wet dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak maken op gemelden tijd in het gemeente huis zullen moeten verschijnen vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende meerder jarige ingezetenen terwijl op broederdienst reclamerende, zij zullen moeten medebrengen de bewijzen van geboorte van henzelven en van de nog in leven zijnde broedersbene vens het paspoort of ander bewijs van ontslkg, of een uittreksel uit bet stamboek of een bewijs van werkelijke dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. Zierikzee den 1 Februarij 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P» C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERÏNS. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gezien art. 73 2de lid van de wet, regelende bet kiesregt en de benoeming van afgevaar digden ter Eerste en ter Tweede Kamer der Staten- Generaal van 4 Ju* ij 1850 (Staats blad no. 3 7) Noodigen de inwoners der provincie uit, zoo zij in de grondbelastingde personele (j'-lasring of het patentregt op de kohieren tot de Joopende dienst behooren elders zijn aangeslagen daarvan door toezending van de vereischte bescheiden (aansliag-biljetten of uittreksels uit de kohieren en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en irj rijks-opcenten afzonderlijk wordt betaald) vóór of uiterlijk op 1 April aanstaande aan hen te doen blijken. Deze kennisgeving zal in 'de onderscheidene gemeenten van dit gewest worden afgekondigd en aangeplakt. Middelburg den 1 Fe!>rnarij 1:67. De Gedeputeerde Staten voornoemd R. W. van LIJNDEN-, Voorzitter. S. VAN DER' SVV AL Griffier. De Burgemeester van Zierikzee In aanmerking nemende dat de Veetyphus in den laatsten tijd zich meer en meer over ons Vaderland verspreidt en vol gens gerucht ook in de naburige gemeente St.-Maartensdijk zich vertoond heeft Rekent zich verpligt nogmaals de aandacht der Veehouders vooral hierop te vestigen 1Dat zij voortdurend oen naauwlèt/end oog slaan op den gezondheidstoestand van hun Vee en 2. Dat zij zonder noodzaak niemand dan de hunnen op hunne stallen of bij hun Vee toelaten, dewijl meermalen reed9 is gebleken, dat eézonde stallen zijn besmet géworden alleen door het bezoek van personen die op eene of andere meestal onbekende wijze, besmetting door kleederen of schoeisels hebben overgebragt herinnert hen voorts wederom aan hunne verpligting 1. tot het doen van onmiddelijke aangifte bij den Burgemeester hunnergemeente zo.odra zich feetyphus of andere besmettelijke ziekte op hunne stallen openbaarl 2. tot af zonder ing van hun besmet vee waarvan liet verzuim wordt strafbaar gesteld hij de artt. 459 en volgende vau het wetboek van stiafregt, luidende als volgt: Art. 459. Ieder houder of oppasser van dieren of van melk- öf slagtbeesten die verdacht zijn van aaugedaan te zijn van besmettelijke ziekte die niet dadelijk kennis daarvan gegeven zal hebbén aan den maire der gemeente waar zij gevonden worden en die zelfs vóór dat de maire op die kennisgeving geantwoord heeft, deze dieren of melk-of slagtbeesten niet opgesloten gehouden zal hebben zal gestraft tvorden met eene gevangenis van zes dagöu tot twee maanden, en eene geld boete van zestien lot twëëhonderd franken Art. 460. Desgelijks zullen gestraft worden met eene gevangenis van twee tot zes maanden en eene geldboete van honderd tot vijfhonderd franken diegenen, die, in weerwil van hét verbod der regering hunne besmette dieren of béeèten onder anderen zullen hebben laten loopen. Art. 461. Tu geval uit dit laten loo'pen ondrr andere béesten eene besmetting onder ander vee ontstaan is, zuilen diegehëh die het verbod der regering overtreden zullen hebben gestraft worden met eene gevaneenis van twee tot vijf jaren en eene geldboete van honderd tot duizend franken alles onverminderd de uitvoering der wetten en verordeningen betreffende de Veeziekte, en de oplegging der straffen daarbij gesteld. Onder opmerking wijders dat volgens de bepaling van art. 5 dér wetvan 15 September 1 866 (Staatsblad no. 150)zoodanige veehouders die of bedoelde aaAgifie zullen hebben verzuimd of nalatig zijn gebleven om hun besmet vee af te zonderen behalve de daartegen bedreigde strafvervol ging ook geen aanspraak zullen kunnen maken op de bij art. 2 dier wet bepaalde vergoeding uit 's rijks kaswanneer uit kracht der wet onteigening zal plaats hebben van het op hunne stalleii aangetaste of van veetyphus verdacht vee of van zoodanig vee dat mei het aangetaste of verdacht vee in onmiddelijke aanraking is geweest. Gedaan te Zierikzee den 6 Februarij 1867. De Burgemeester van 7,ierikzee B. C. CAU. I a o ii a 1 e IV3. 9 a t i Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. Lettende op het bepaalde bij art. 9 van het koninklijk besluit van 17 December 1861 (Staatsblad no 127); roepen dé ingezetenen i die verlangen als vrijwilliger bij de militie op te tredenopom zich tot dat einde op Woensdag den 20 F'ebruanj e. Ic. nes voormiddags van 10—12 ureter Secretarie op het Raadhuis aan te melden onder kennisgeving, dat om als vrijwilliger te worden toegelaten men moet zijn ongehuwd of kinderloos weduw naar en ingezeten voorts ligchamelijk voor de dienst geschikt, ten minste 1.56 el lang op den eersten Januarij jl. zijn 20ste jaar ingetreden zijn en zijn 35ste jaar niet volbragt hebben tot op het tijdstip der optreding aan zijne ver- pligtingen ten aanzien van de militie zoover die te vervullen waren voldaan en een goed zedelijk gedrag geleid hebben en dat bet. bezit dier vereischten met uitzondering van dé ligchamelijke geschiktheid en van de gevorderde lengte wordt bewezen door een getuigschrift van den Burgemeester, welk getuigschrift op Zaturdag den 23 Februarij e. k. des voormiddags van 1012 ure, ter Gemeente-Secretarie aan de daartoe geregtigden zal worden afgesevp.u terwijl hij die bij de zeemngt bij het leger hier te lande of bij het krijgsvolk in 's Rijks overzeesche bezittingen heeft gediend moet overleggen, behalve een bewijs van ontslag, een getuigschrift van den bevelhebber, onder vvicn hij laatstelijk heeft gediend, inhoudende, dat hij zich gedurende zijn diensttijd goed heeft gedragen. Ieder, die bij het verlaten vaD den dienst zuilc een getuigschrift heeft ontvangen kan tot dat zijn 40ste jaar volbragt is als vrijwilliger bij de militie worden 'oegelaten. En opdat Diemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst Zierikzee, den 9 Fchruarij 1867. De Burgemeester B, C O AU Bé Serreicris J P N. ERMER1NS. De Burgemeester en "Wethouders van llontenisse doen te weten dat door den Raad dirr gemeente in zijne ver gadering vao 12 Januarij 1(867, is vastgesteld de volgende Verordening: "VerordemHg1 op c&en ïks- êra door voer yam V a x-li ems tot voorlto- inning van liet overbremg;eiii deir "VeetypJatB-Slii de gomeent© Hoitttenisse. Art. 1. Het is verboden om van^feenig der Zeeuwsrhe eilanden of uit penige andere provincie Varkens binnen deze gemeente te brengen of door te voeren tenzij de eigenaar of geleider voorzien zij van een certificaat van de.n Burgemeester der gemeente waaruit, de Varkens afkomstig zijn uit welk certificaat moet blijken dat in de gemeente géene Veetyphus wordt waargenomen. Gezegd certificaat wordt aan de policie-agenten op de eerste aanvraag vertoond. Art 2. De overtreding dezer Verordening wordt gestraft met eene geldboete van tien tot vijf en twintig gulden. Zijnde deze Verordening aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 25 Februarij 1867 no. 58 in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 7 Februarij 1867. llontenisse den 7 Februarij 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij overlijden van den Burgemeester P J. LE VI SEN Wethouder L. B. J. van BBABRAND Secretaris. (Niet officieel gedeelte C!>pé'BiSjdbe"*» 08an<S«vcv orasag- «8<>b» 2 li lbVbruarij Voorzitter mr. B. C. CAU Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N. ERMERINS. Afwezig de heeren mr. van BougeD jlir de Jonge, Land9- knegt van der VlietZuurdeeg en mr. de Cranewelke laatste later binnentreedt. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit, betrekkelijk de bepaling der jaarwedde van éen 4 len hulponderwijzer aan de Ar menschool welke met de rhededeeling van Burgemeester en "Wethouders, dat zij sollicitanten hebben opgeroepen tot 15 Maart e k.en dat voorloopig in de vacature voorzien is door de tijdelijke, waarneming dier betrekking door den hulponderwijzer A J. Bëlhe; voor kennisgeving wordt aan genomen. Idem begeleidende hèt goedgekeurd aanvullings kohier der honden belasting over 1866 hetwelk in handen van den ont vanger ter invordering is gesteld De heer de Crane komt binnen. Wordt medegedeeld eene missive der kamer vau koop handel houdende kennisgeving dsr herbenoeming van den heer H. A. van IJsse'steijn tot Voorzitter en van jhr. J. L. de Jonge tot Voorzitter-plaatsvervanger, en dat de jaarwedde van den Secretaris voor 1807 weder is bepaald op ƒ100. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt gesteld in handen van de heeren mr. Fokker dr. Goemans en Koolc de rekening der kamer van koophandel en fabrieken over 1866 tot onderzoek, en besloten om, op voorstel van Burgemeester en Wefhouders, de aanvrage die£ kamer tot, verhooging der toelage aar, die kamer, uit dé gemeentekas met 5 0 toe te staan. In handen van ovengenoemde commissie, wordt, mede tot onderzoek gesteld de rekening der stads-oommerciewerf over 1866. Wordt gelezen eene missive der commissie van de Stads- Commerciewerfverzoekende magtiging om aan éen geschikt persoon onder nader te regelen voorwaarden dc comrnercie- werf, met den aankleve van dien te verhuren, immers onder dién uitdrukkelijken verstande dat noch de gebouwen noch het open erf z'opdanig mogen veranderd worden of daarvan, zoodanig gebruik mag worden gemaaktwaardoor de werf van hare bestemming ontaarden en daardoor bij mogelijk gunstiger tijden voor den scheepsbouw als ongeschikt zou worden gemaakt; voorts dat voorden billijk getaxeerden prijè van 625 de op die werf liggende sleephellinggeschikt voor schepen van kleiner charter dan Oost-fn'dievaarders met en benevens eer.ige andere daarbij bphoortnde voorwerpen van de wed. C Male is overgenomen "wellc een en ander wordt goedgekeurd, waarvan aan de commissie zal worden kennis gegeven Op het. verzoekschrift van den heer W. Koole aannemer der Armenschool tot kwijtschelding der boete voor te late oplevering van het. werk wordt overeenkomstig liet advies der commissie van fabricage besloten die boete bedragende f 140 tot de helft te verminderen en dus mitsdien te bepalen op 70. Hiervan zal aan gemelden aannemer en de com missie worden kennis gegeven. Wordt medegedeeld dat in I860 aan zclkasch is nfeeleverd voor eene waarde van f 11196,15; aan schnrgronden .oor f (96,10; aan graszoden eii koren-aarde Hl,90 en is ont vangen voor in gebruik gegeven gcmeente.grond f 00,10. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt bij monde van mr. Mooleiiburgh bij aiisenlie van jbr. de Jonge namens de commissie ndhoc verslag uitgebr.igt op de rekening over 1865 en de begrooting voor 18G7 van het Burger Weeshuis, strekkende tot goedkeuring dier rekening in ontvangst op ƒ6842,60, uitgaaf op 6(U2 07 goed slot 200,53 en de begrooting in ontvangst en uitgaaf op ƒ6934.58. Aldus besloten. T Wordt gelezen eene missive van den Commissaris des Komngs verzoekende mededeeling of tegen het voortdurend beschikbaar stellen voorden herijk van liet lokaal, dat tl.ans daarvoor gebezigd wordtbezwaar bestaat. Burgemeester en Wethouders stellen voor hierop te berigten dat daartegen geen bezwaar bestaat Na discussie wordt het' amendement van den heer Moolenbnrgh strekkende om daaraan toe te voegen onder nader te bepaien voorwaarden aangenomen. Wordt nog besloten tot het doen van eenige af- en over schrijving en eené kleine beschikking uit den post van niP voorziene uitgaven begrooting 1866 'behoudens goedkeuring voor zoo veel nood van Gedeputeerde Staten. Waarna de vergadering is gesloten. Zli'rlkee 9 Februarij. In eene plegtige openbare zitting van de arrondiasements-regt- bank aIhier is de heer mr. J. G. IJ. B. Ketjen als substituut-officier van justitie bij die regtbank geïnstalleerd. ZiKRrKZBE11 Februarij. Wij meenen eene bijna overbodige taak te doen als wij de bijwoning aanbevelen van het concert op Donderdag e. k.ten voordeele der algemeene armen alhier in de Concertzaaldoor de Zangvereeniging Tot Oefening en Uitspanning er, medewerking van het orchest der muzijkvereeni- gii,g Tot Oefening en Ve.rmaale en van den or- chest-directeur de heer A. Piek te geven. Het is toch reeds zoo lang geleden dat zulk een concert werd gegevendaar het in de laatste jaren werd vervangen door eene soiree musicale et déclamatoire. Een blijde welkomstgroet zal dan ook na lange afwezigheid zulk een concert ten deel vallen. Het programma is ook zoo uitlokkend dat al ware het concert niet voor den armen, "Ik toonkunstminnaar zich opge wekt zou gevoelen om het met zijne tegen woordigheid te vereeren Hoeveel te moer, nu we daardoor niet alleen aan ons zelveir geDOt maar ook aan den armen voordeel verschaden zal dit concert een buitengewoon talrijk publiek lokken terwijl daardoor tevens een blijk zal geleverd wórdendat de loffelijke pogingen en de vele betnoeijingen der geachte concertgevers hoog worden gewaardeerd. De minister van oorlog heeft voorloopig ter kennis van de belanghebbenden gebragt dat waarschijnlijk in dit jaail geene jongelingen als kadet bij de kon. mil. academie zullen

Zierikzeesche Courant | 1867 | | pagina 1