106,000 SCHAAKSTRIJD Slukgoederen-V erwerij De Zeeuwsche Duinvreugd, BALANSEN&BASCULES Buitenlandsche Tijdingen. Zeetijdingen TUSSCHEN A. EN Z. Advertentién. 's Hage. St. Petersburg. o H p* Parijs.- Londen.-Berlijn. Beurs- en Mark tberigten Vervoer-middelen als een der eerste rechten op den voorgrond wordt gesteld. De veroordeelde getuige zegt dit blad moet dan ook zijne zaak voor lioogere regters brengen om als dit nog niet belpt eenvoudig de handhaving der hem bij de constitutie gewaarborgde regten van de kamer van afgevaardigden te vorderen. Zikkikzkb 25 December. Benoemd tot substituut-officier van justitie bij de arrondis- sements-regtbank to Breda jhr. mr. K. B. A. N'. Melort thans substituut-officier van justitie bij de arrendissements-regtbank alhier. D U IT SC H LAN D. Wreken, 19 December. Een blad alhier weet van zeiter gesprek tusschen den afge vaardigde baron Tentie en den minister graaf Belcredi liet volgende te vertellen Men had h"t over de staatsregterlijke quaestiën der monarchie, en nadat de staatsminister zijne constitutionele gezindheid herhaaldelijk had verzekerdmoet hij ten slotte hebben uitge roepen „Binnen vier weken zullen de volken mui Oostenrijk juichen Men is nieuwsgierig te weten met welke middelen zoo'n resultaat verkregen zal worden De oplossing van het probleem hoe aan de wenschen en eischen van iedere nationaliteit en iederen volksstam, zonder anderen te praejudiceren zal kunnen voklaan worden is niet minder moeijelijk dan de ontdekking van den steen der wijzen of de quadrmuur van den cirkel. De officieuse Wiener Abendpost schrijft: „Een korte inprovisatie waarmeê de minister v. Beust de beraadslagingen over het Oosten- rijkscbe-Fram-ch handelstractaat op schertsen den toon sloot is door de bladen overge nomen maar is wat zich in zoo'n geval wel laat hooren niet naauwkeurig wederge geven. Dit geldt bijzonderlijk van de passage, waar het beet dat vredestractaten zoo als men weet, steeds en overal voor de eeuwig heid worden gesloten desniettegenstaande zijn beide partijen van stonden aan besloten het tractaat geen oogenblik langer na te leven dan het met hun eigen belang over eenkomt." Als een staaltje van de stemming te Weenen wordt gereleveerd dat bij gelegen heid der debatten over eene leening van 25 millioen florijnen door de stad aan te gaan bijna al de sprekers in den gemeente-raad de toekomst van Weenen vrij donker inzagen, I >e mogelijkheid werd ondersteld van een verplaatsing van het zwaartepunt der Oosten- rijksche monarchie naar Oien en van een afdaling van Weenen tot een Oostenrijksche of Duitsche provinciestad. Men verklaarde tevens dat het openbaar vertrouwen geheel en al geschokt was en dat de tegenwoordige ministers wel goede vorstendienaren maar geene vrienden van vrijheid en vooruitgang waren F RA.NK.RIJK. Eerlang wordt de heer fjn Bismarck die een maand of twee van den winter in het zuiden gaat doorbrengen, te Parijs verwacht; het is nog niet bekend of hij naar Italië zal gaan of zich naar Pau begeven. De tentoonstelling van vet gevogelte boter en kaas is thans te Parijs voor hei publiek opengesteld. De jury van beoordee ling zet zijnen arbeid voort- Tot 20 dezer werden van de Nederlandsche exposanten de volgende met groote prijzen bekroond Wer- nink te Gouda Bultman te Haarlemmermeer, J. van der Meiden te Loosduiuen en van Oudenbroek te Amsterdam 'Dames die chignons dagen zal het zeker aangenaam zijn te vernemen dat daarvoor niet het haar gebruikt wordt van lijken van personen die in hospitalen en andere openbare gestichten gestorven zijn. Zoodra iemand dood is wordt het haar stroef en laat het zich niet meer vlechten. Mar seille is de hoofdzetel van den handel in menschenhaar. Jaarlijks worden meer dan 40,000 pond van dit artikel ingevoerd hoofdzakelijk uit Italië eu vooral uit Sicilië Napels en den Kerkdijken Staat, deels ook, doch in mindere hoeveelheden uit Spanje en eenige Franscbe departementen. Van de provinciën van Frankrijk leveren Bretagne en Auvergne den grootsten toevoer; op de marktdagen loopen daar koopers rond die de meisjes welke het haar verkoopen willen op een wijnvat laten klimmen en liet haar losmaken waarop dan een ijverig bieden volgt. Daar eene gewone chignon niet meer dan 3 ons weegtzou de toevoer op de markt te Marseille alleen voldoende zijn voor ISO,000 dames, die zich met dit siersel willen tooijen. Een groot gedeelte van het daar ingevoerde haar wordt in de stad ver werkt en dan weer naar Spanje en Algerie uitgevoerd. Te Marseille zijn 400 kappers die zich allen min of meer op de fabricatie en den handel in chignons toeleggen en vier groote fabrieken brengen jaarlijks 55,000 chignons, alleen voor binnenlandsche consumtie, in den handel waarvan er 25,000 te Mar seille en voorsteden verkocht worden. Een enkel Parijsch huis zet jaarlijks niet minder dan 55,000 chignons om. De prijzen bedra gen van 12 tot 70 francs, ofschoon er ook voor enkele 250 fr. per stuk betaald wordt. Het duurst worden de roode betaald die meest uit Schotland komen. In het vorige jaar werden van Frankrijk naar Engeland 11,954 stuks en bovendien nog het haar voor 7000 andere chignons uitgevoerd. De totale waarde van den in- en uitvoer van chignons in Frankrijk in 18B5 bedroeg 1,206,500 fr De beste koopers waren Kngelschen en Ame rikanen. GROOT-BRIT! ANNIKN. Lokden 20 December. Toen gisteren een der spoortreinen die van Moorgratestreet (City) onder den grond naar het station der westelijke spoorwegen sloomen eenige minuten vertrokken was viel een zwaar bandijzer dat men bezig was te heffen voor het in gang zijnde werk der vleeschmarkt van Smithfield op het laatste rijtuig van de tweede ldasse en verpletterde hetwaardoor een heer en eene bejaarde dame onmiddellijk gedood en verscheidene personen waarvan één sedert overleed zwaar gewond werden. Bij onderzoek bleek dat de dame in twee met zorg verborgen zakjes in den rug van haar keurslijf 200 p. st. aan bankbriefjes bij zich had; welke wijze om zich tegen afzetterij te beveiligen denkelijk navolgsters zal vinden. Ten behoeve van de nageblevenen der genen die in de steenkolenmijn bij Barnsley liet leven hebben verloren is tot Woensdag avond jl. bij den lord mayor ontvangen de som van 4500 p. st. waaronder van de heeren Baring Brothers 100 p. st. bijeenge zameld. Voor de slagloffers van het mijn ongeluk bij Oaks is te Sheffield reeds 1200 p. st. bijeengezameld waarbij 300 p st. van den hertog van Norfolk en voor de betrek kingen van hen die bij de ontploffing in de Noord-Staffordshiremijn zijn omgekomen, is tot jl. Donderdag 3185 p. st. irigeteekend. Bij veel wondeiliiks en verwards, wat uit Amerika zoo dikwijls berigt wordt aan gaande den toestand der partijen en de handelingen der personen in de Vereenigde Statenkomen van tijd tot tijd berigten die de krachtige en edele zijde der Ameri- kaansche democraten aan het licht doen treden. Niet minder dan teger. de verbazende sommen waarmede de staatsschuld aldaar in weinige maanden wordt verminderd ziet men op tegen opgaven als de volgende. Uit bet rapport van den staats-secretariSjStanion blijkt het een en ander van de wijze waarop de enorme oorlogs'oestel der Noordelijken is opgeruimd. Bekend was bet reeds dat in weinige maanden het leger van een cijfer van 1 millioen zonder moeijelijkheid of schokken tot 11,000 verminderd is Gedurende den oorlog is aan soldij, aan ammunitie enz., een som van 260 millioen dollars bij kleine uitgaven besteed. Aan administratiekosten heeft in de Amerikaansche democratie dit werk slechts 1 pet. van de uitgegeven som bedragen. Binnen iets meer dan een jaar beeft de staat tegen billijke prijzen 200,000 paarden en muilezels weder van de hand gezet. 4400 loodsen voor kazernen en hos pitalen ingerigtzijn in den zelfden tijd ver kocht. Van de 590 zeestoomschepen die in den oorlog in gebruik waren heeft de staat er nog slechts 53 te zijnen laste. De 2630 mijlen spoorweg, ten behoeve van het leger aangelegd zijn met al het rollend materieel aan actien-maatschappijen overgedaan. En nog is er genoeg oorlogsmaterieel over gehouden omzoo noodigweder eene groote legermagt te wapenen. Zeer karakteristiek is ook de staatszorg voor de gekwetsten en verminkten. Jn Julij 1862 heeft het congres van staatswege aan de verminkten kunstledematen toegewezen. In het jaar daaropvolgende zijn 3981 kunst- beenen 2240 kunstarmen 9 kunstvoeten 55 kunstbanden en 125 chirurgicale toestel len verschaft. In een en veertig militaire kelkhoven zijn van staatswege de overblijfselen van 104,526 soldaten begraven en meu gelooftdat eer dit treurig wer-k voleindigd zijn zaldit aantal zal klimmen tot 249,397. Hunne namen worden alle in officiële stukken be waard eD over hunne graven zullen gegoten ijzeren gedenkteekener. worden opgerigt. Kerknieuws. ABCDEFGH JL Zondag heeft de heer A. van der Meij predikant te Rerkwerve aan zijne gemeente bekend gemaakt dat hij het beroep naar Delft heeft aangenomen. "Wit zet voor. 2 de 7,et Wit F 2 op F 4 Antwoord Zwart E 5 neemt F 4 De Ondergeteekende belast zich met do ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de sijden en wollen STOFFEN, welke men als nieuw terug ontvangt. Als vroeger te bekomen Kraauwe Capttcijner- Erwten alhier geteeld uitmuntende kwaliteit. Bij hem kan meri informatien bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING ook afzonderlijke KAMERS zijn verkrijgbaar. Nog verkrijgbaar bevattende meer dan 15© op verschillende ge legenheden toepasselijke Gezelschaps-Liederen. 4de Druk Prijs f 0,40. Id. HARDEMAN. Broüwershayen Gearriveerd 23 Dec. Due Fratelli A Pesante Taganrog, Rotterdam. 24 Hull (st.) T. Highley Rotterdam Triëst. Genoemden bodem is dade lijk naar zee gestoomd. e alom bekende C. BECKER'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGHte Arnhem. Mede a Coulant verkrijgbaar bij den Agent W. van SCHELVEN in Ijzerwaren op den Dam te 'fierikzee. CD 3 O CD CD 3 rs Exemplaren worden gedebiteerd van de acht verschillende editiën van den Hollandschen BAZAB het goedkoopste en meest prac- tische Modejournaal van Neder land. Aflevering 1 van jaargang 1867 met sierlijk prospectus is alom verkrijgbaar. Prijzen per kwartaal f0,90 f 1,25 of f 1,5O. Uitgave van Gebr. Belinfante te iGravenhage S3 Q* O T5 CD 3 3r S3 CF? CD 3 Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 24 December 1866. Nederl. Belgie. Spanje Portugal Rusland. Polen Pruisserr Oostenr. Mexico. G rieken 1. Turkije. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligation. Obiigatierr. Obi. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. A ar. dee I en 1835. Obligatiei: 1859. Obi. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. <1 ito Nationale. Obligation Obi. Gel dl. 1825. Binuenl. Oblig, 2 7, pet. 3 4 3'/, 4 7. 97. 27. - 3 3 4 5 5 43'/,. 27. il'/a 5 66'/, 5 47'/, 5 16'/,. 5 5 297, 357, 65'/, 867,. 187' r Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam r Donderdag 27 'smorg. Vrijdag 28 7. 7, v rij dag Zaturdag 29 smorg. 9,80 9,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. n. 8,30 min. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en'des middags ten 10*/2 ure voor a^vaar^ 7aQ Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2