mm 102 Zaturdag 22 December. WOENSDAG EN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Publicatie. Openbare Verkooping. Bekendmaking. Bekendmaking. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. n EiJkiq PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'fa cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VEE SCHIJNT: A B O N N E M E N T S-P R Ij S. Per drie maanden f 2,00Franco per post f 2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg 54»/, 64'/t 86 7. 313/.. li 7. 91 1187'/, i 99 Va 43 21"/,8 67%, 47 7» 16"/,. 29"/,. verin. enegen oogste ïindere Uverm. .50 tot leeuws. ïer van te van ƒ3.80. an f 8 ƒ7.50 16.50. 7.30. waren vorige leperkt week |t Veel 7. 7, art dtr Jdelburi» oomboot !0 min. |n Veen, naar [art vau Vos. Rationale AM it it i e. Burgemeester en Wethouders der Geraeeote Zierilczee. Gelet hebbende op de bestaande wettelijke bepalingen betrek kelijk de Naiionale Militie j Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan dat het register tot inschrijving vau alle mannelijke ingezete nen welke op den lsten Januarij aanstaande hun 19de jaar zullen ziju ingetreden dat zijn diegenen welke in 1848 zijn geboren zal gereed leggen op de gemeente-secretarie van den Isteu tot en met den 31sten Januarij' 1867 vau des voor middags 10 tot des namiddags 4 uur dat voor ingezeten wordt gehouden 1. hij wiens vader, of, is deze overleden wiens moeder of zijn beiden overleden wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Julij 1850 (Staatsblad no, 44) 2. hij diegeen ouders of voogd hebbende gedurende de laatste achttien maandenvoorafgaande aan den lsten Januarij van het jaar waarin hij zich moet laten inschrij ven, in Ntder/and verblijf hield hij van wiens ouders de langstlevende ingezeten was al is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen het Rijk verblijf houdt dat niet voor ingezeten wordt gehouden de vreemdeling be- hoorende toteenen Staat, waar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpen of waar ten aanzien der dienstpligtigheid he\ beginsel van wederkeexigheid is aangeno men (art 15 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) dat hij, die eerst na bet intreden van zijn 19dejaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezeten Wordt verpligt is zich zoodra dit plaatsheeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar de in schrijving volgens art. 16 moet geschieden (art. 20 der wet) dat voor de militie niet woidt ingeschreven: 1. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon'vaneen ingezeten, die geen Nederlander is .2, de in een vreemd Rijk verblijf hondende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten (art. 17 der wet) '3. de zoön van den Nederlander die ter zake van 's lands dienst in's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont; dat da inschrijving geschiedt; 1. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont 2. van een gehuwde en van een weduwnaarin de gemeente waar bij woont 3. van hem die geen vadermoeder of voogd beeft of door dezen is 'achtergelaten bf wiens voogd buiten ?s lands ge vestigd is, in de'gemeente waar hij woont 4. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Neder- lander, die ter zake van 's land» dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft (art. 16 der wet) dat elk die volgens art. 15 behoort te worden ingeschre ven verpligt is zich daartoe bij Burgemeester en Wethouders ter boven aangegeven plaatse en binnen den daar bepaalden tijd aau te geven, en dat by diens ongesteldheid afwezigheid of ontstentenis zijn vader, of, is deze overleden zijne móé der, of, zijn beiden overleden zijn voogd tot bet doen van die aangifte verpligt is (art 18 der wet). Belanghebbenden worden mitsdien dringend aangemaand aan de op hun rustende verpligting te voldoen en wordt huin ten overloede onder de aandacht gebragt dat bij bovengemelde wet onder meer is bepaald dat met boete van ƒ25 tot ƒ100 wordt gestraft de over treding van art. 18 en dat bij elke veroordeeling tot boeten tevens door den regter wordt bepaald, datj .indien daaraan niet is voldaan binnen twee maanden na dat de veroordeelde tot betaling i9 aangemaand de boete door gevangenisstraf van ten hoogste tien maanden zal worden vervangen. En opdat niemand ten deze onwetendheid zou knnnen voorwenden zal deze ter voldoening aan de bepaling van art 19 der wet vau den 19den Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) voor de eerste maal worden aangeplaktwaar zulks binnen deze gemeente te doen gebruikelijk is. Zierilczee den 12 December 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Bwgemeester. J, P. N. ERMERINS Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzeezijn voornemens op Woensdag den 9 Januarij 1867 des middags ten Raadhuize aan den meestbiedende in het openbaar te verkoopen de volgende Gemeente-Gebouwen als 1. de Wachthuizen van de Westpoort. 2 het Wachthuis en poortierswoning aan de Zuidwelle-poort. 3. het Wachthuis aan de Nobëlpoort allen voor df braak 4 het Wachthuis op het Bolwerk 5. de poortierswoning bij de Zuidhavenpoort- 6. het gebouw wroeger gebezigd voor Gym nasium met dé Rectors-woning en het achter beiden gelegen erf, in de St. Antonie- cf Manhuisstraat alhier. De Voorwaarden liggen van heden af dagelijks voor gegadigden ter lezing op de Gemeente-Secretarie. Zk'ikzee 14 December 1866. De Burgemeester C. J FOKKER Weth. I. B De Secretaris J. P. N, ERMERINS. Certificaten van Xederlandschen oorsprong of bewerking. Krachtens art. 3 van het Koninklijk be sluit van den 1 December 1865 (Staatsblad no. 131) en de circulaire van den Commis» saris des Könings van den 13 December 1865 (Provinciaalblad no. 112), worden be langhebbenden die in deze gemeente een tak van nijverheid uitoefenen waarvan de voortbrengselen met Certificaten van Nederland- schen oorsprong of bewerking tegen een lager regt in Nederlandsch-Itultë kunnen worden ingevoerd Opgeroepen om zoo zij voornemens zijn in 1867 goederen ter verzending naar Nederlandscb-Indie te vervaardigen of- te bewerken zich te dien einde vóór den 1 Januariy 1867 aan te mel den ter Secretarie der gemeente, met ovet- legging van een afschrift van hun patentblad zulks ten einde te worden geplaatst op de lijst die deswege jaarlijks door het gemeente bestuur moet «orden opgemaakt. Zierikzee den 19 December 1866. Burgemeester en Wethouders C. J. FOKKER Weth. 1 B. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie. rikzee maken bekend dat door JACOB van DIJKE, ingezeten der gemeentevergunning is gevraagd tot het bouwen, van een bakoven voor eigen gebruik binnen in het achterste ge deelte van zijn woonhuis staande in de Nieuwe Krepelstraatwijk C, no. 470, c-n dat te dezer zake information de commodo et incommodo zullen worden genomen op Vrijdag den 28 December aanstaande, ten 12 uur dee middags op het Raadhuis alhier, zullende allen die tegen dit verzoek bezwaren mogten hebbenalsdan in de gelegenheid worden gesteld om in hun belang te worden gehoord. Zierikzee den 19 December 1866. Burgemeester en Wethouders C. J. FOKKER, Weth. I. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee maken bekend: dat het aanvullings kohier der belasting op de honden in deze gemeente over het loopend dienstjaar op heden voorloopig is vastgesteld en van den 24 dezer af aan gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal liggen, ingevolge de wet. o o o 'o o Zierikzee den 19 December 1866. C. J. FOKKERWeth. I. B. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS maken bekend dat er op de Tnsschenschool geen plaats is voor nieuwe Leerlingen vóór I April 1867. (Niet officieel gedeelte.) Openbare iiaadavergaderlng: gehoudri: t«> Zierikzee den 10 Ot'CU'mbcr ISflÖ. Voorzitter mr. C. J. Fokker Wethouder. Secretaris mr. J. P. N Krmerins Afwezig de beeren mr. Cau mr. de Crane, mr. Moolenburgh en van der Vliet De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van Ge deputeerde Statenbegeleidende de goedge keurde Gemeente-Begrooting voor 1867 met enkele opmerkingen. Voor kennisgeving aangenomen zullende bij volgende begrootin gen de opmerkingen worden in acht genomen.' Idem eene circulaire van Gedeputeerde Staten (Provinciaalblad no 137) betrek kelijk de regeling der jaarwedden van Bur gemeesters en Secretarissen bedragende vol gens bijgevoegden staat voor deze ge meente het maximum 1200. Inge volge gemotiveerd voorstel van de -wethouders wordt besloten aan Gedeputeerde Staten als bet gevoelen van den Raad te kennen te geven dat het cijfer dier jaarwedden voor elk op ƒ1200 zou kunnen worden bepaald. De tegenwoordige jaarwedde van den Burge meester bedraagt 1000 die van den Secre taris 1200 Wordt medegedeeld eene missive van mevr. Boeije de Jonge dat zij de benoeming tot regentes van het Burger Weeshuis aanneemt. idem van dr. P. J Andreae berigtende aanneming zijner benoeming tot lid der com missie van, toezigt op liet middelbaar onderwijs. De Voorzitter geeft te kennen dat hij van de beeren mr. Egter en J. van der Linden mondelingen last heefc ontvangen om mede te deelen dat de eerste zijne herbenoeming tot regent van het Burger Weeshuls en de 2de die tot regent van bet burgerlijk Arm bestuur aanneemt. Wordt gelezen het koninklijk besluit houdende benoeming van J. K. Broersma tot commis saris van poücie alhier en medegedeeld dat de benoemde als zoodanig is beëedigd. Al hetwelk voor kennisgeving wordt aan genomen. Wordt medegedeeld een rapport der school commissie betrekkelijk het verzoek van den lsten en 3den hulponderwijzer op de Armen school alhier tot verhooging hunner jaar wedde met f 75 of 50 strekkende om dit verzoek te wijzen van de hand met voorstel een 4den hulponderwijzer aan te stellen als zijnde noodzakelijk wegens het cijfer <ier sein lie ren (450) op eene jaarwedde van 250 en aan de 3 hulponderwijzers op genoemde school elk eene gratificatie van 25 toe te kennen voor bui tengewone werkzaamheden wegens het gioot aantal scholieren dienovereenkomstig wordt besloten. Wordt medegedeeld eene missive van den commissaris des konings houdende opgaaf der verplegingskosten in de bedelaars gestichten ad 96,27 over het 2de halfjaar, waarvoor op den begrootingspost te kott komt 35,85. Wordt besloten dit te kort te vinden bij af - en overschrijving uit den post van Onvoor ziene Uitgaven waartoe bij de begrooting casu quo magtiging is verleend. VI ordt besloten op voorstel van Burge meester en Wethouders naar aanleiding van een verzoek van den hoofdonderwijzer aan de Armenschool voor een 4den kweekeling eene toelage van 25 toe te kennen. Mr. van Dongen beeft tegen gestemd. Hierna wordt de zitting gesloten. Zierikzee 21 December. Wij zijn in staat gesteld te vermelden dat het Z. AL den keizer van Frankrijk behaagd heett toe te kennen Aan mr. W. C. de Crane Zr Als. con sulair agent alhierde gouden medaille le klassewegens veelvuldige bewezen diensten aan Zr. Als. onderdanen bij schipbreuk van onderscheidene Franscbe schepen op de kusten van Schouwen. Aan G. van Duin, gezagvoerder van den alhier gestationeerden reddingschokker no. 2 en schipper Joost Verspoor te Bruinisse ieder een gouden medaille benevens aan hunne manschappen M van Duin Jb Paret Pieter Peters, J" Paret, C. Heijeriks, L. Verspoor, A. Verspoor, V. Verspoor, A. Kik en F. Ockerseieder eene zil veren me daille ter belooning van betoonden moed en volharding bij bet met levensgevaar redden der bemanning van den Franschen logger „Le Paradis" kapt. J. Fleuton welk schip in December 1865 op den Banjaard is ver ongelukt. Er wordt thans een nieuw model „nieuwjaars- cf gelegenheidswenschen" gegeven in steendruk vervaardigd bij v. d. Flier te Bredategen welk model wij het publiek raden op zijne hoede te zijn opdat niet de ongedachte ontvangst van zulken wensch blijke al zeer ongewenscht te zijn. Het heeft namelijk grootte vorm en kleur van een nieuw bankbillet a 25. De druk is omgeven van een rand die bij duister of haast mis- van uit-

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1