SCÜMHSTR1JD TUSSCHEN A. EN Z. Advertentiën. BEWAARSCHOOL. Beurs- en Marktberigten Zeetijdingen. Vervoer-middelen talrijke bezoekers te werpen die luid schreeu wende de vlugt namen. Eene vrouw viel op den grond een der haaijen greep haar maar alleen bij hare crinolinewelke hij ten deele verslond. Het water stroomde spoedig weg en de haai verloor zijne kracht zoodat de vrouw gelukkig kon gered worden en er met het verlies van een stuk van haar kuit afkwam. Een heer werd door de stukken van een glazen reservoir zwaar gewond. Het Journal de l'Ain meldtdat de gevangenis te Gesdie sedert 40 jaren nimmer ledig had gestaan thans geen enkelen gevangene huisvest. Op het eiland Sardinië heersclit groot gebrek aau de eerste levensbehoeften onder den arbeidenden stand. Volgens sommige dagbladen is dit reeds van dit gevolg geweest dat gewapende Lendendoor hongersnood gedreven, zich te Nucoro gevormd hebben, om diefstal ta plegen. De regering heeft het noodig geacht troepen naar Cagliari te zenden. Men meldt van Toulon, dat den llden dezer dour de officieren van het gepantserde fregat Provence een prachtig feestmaal ter eere van den staf der officieren van de Nederlandsche schepen van Speyk ea Wasse naar is gegeven. Men meldt uit Florence van 15 dezer. Opening van het parlemeot. De troonrede luidt aldus: „Thans is ons vaderland vrij vail alle overkeersching. Ik verklaar met vreugde te midden van de vertegenwoordigers van 25 millioen Italianen dat deze groote gebeurtenis de kroon zet op onze gemeen schappelijke pogingen en een nieuwen stoot gei ft aan het werk der beschaving, terwijl tevens liet politiek evenwigt van Europa er door bevestigd wordt. Frankrijk heeft ge trouw aan zijne verpligtingen wtgeus de Sep- tember-conventie zijne troepen uit Rome teruggetrokken. Italië zal eveneens zijne verbindtenissen nakomen en bet pauselijk ge bied eerbiedigen. Onze goede verstandhou ding met den keizer der Franschenmet wien wij door vriendschap en dankbaarheid verbonden zijn de gematigdheid der Romei nen de vrijheid van den paushet gods dienst- en regtsgevoel van het Italiaansche volk zullen er toe bijdragen om de belangen der Katholieken en de nationale wenschen te Rome overeen te brengen. Gehecht aan de godsdienst onzer vaderen brengen wij tevens hulde aan het beginsel der vrijheid opregt en in tuitnen zin toegepast waardoor de oorzaken van de oude geschillen tusschen kerk en staat zullen worden uit den weg geruimd Deze gezindheid zul de gemoederen der Katholieken gerust stellen en zal het verlangen vervuld worden 't welk ik koester, dat de paus onafhankelijk te Rome blijve. Italië is thans veilig en behoort zijne pogingen te rigten op vermeerdering der welvaart. Met het oog daarop zullen maatregelen wor den genomen in verband met de raming der belastingen en de comptabiliteit van den staatwaardoor de toestand van de schatkist zal worden verbeterd. Het gouvernement heeft reeds bij voorraad in al de boitengewone uitgaven over 1867 en zal voor dat tijdstip dezelfde finantiële magtiging vragen als voor 1866. „De vrijheid der politieke instellingen bet gezag der regering, de ijver der burgers, de heerschappij der wet over allen zullen Italië tot de hoogte voeren waarvoor het bestemd is." GROOT -BRIT'! ANNIEN. De kolenmijn hij Barnsley waar Woensdag ten één ure eene vreeselijke ont ploffing plaats had is een van de grootste uit het district. Zij strekt zich onder den grond bijna twee mijlen ter wederzijde van den hoofdingang uit. Hare inrigting en de bekwaamheid van den ingenieur lieten niets te wenschen over. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Een vreese- lijk schouwspel was reeds de angst dei- ongeveerd a 3000 personen die onmiddel lijk rondom den ingang der mijn zich ver drongen en waaronder zich de talrijke betrek kingen bevonden der 400 personen die zich in de mijn bevonden. Die treurigheid nam toetoen langzamerhand tot half zeven des avondsnog slechts 32 personen opgehaald i e u or t waren de meesten stervende en velen reeds dood. Verscheiden dagen zal het duren eer men tot de verder gelegen gedeelten der mijn zal kunnen doordringen. Bij geen enkele vroegere mijnontploffing zijn zooveel mer.schen- levens vergaan als hier. Te Sundhill in 1857, zijn 189 personen bij zulk een ongeluk omgekomen. En in dezelfde mijn te Barnsley hebben in 1847 74 personen den dood ge vonden. Volgens latere berigten had men de zeker heid dat geen brand in de mijn ontstaan is zoodat na wegruiming der ingestorte gedeelten althans het werk hervat zal kunnen worden. Nog nadere berigten melden dat niemand beneden meer levend gevonden zou worden en dat de steenkool in de mijn brandde. Men vermoedt dat er zal moeten worden besloten om de mijii onder water te zetten. Op Pendennis-Castlebij Falmouth, is op dit oogenblik eene afdeeling Neder- landsche troepen gehuisvest. Het Nederland- sclie schip Helena en Anna namelijk hetwelk met troepen aan boord naar Java op reis was is dezer dagen in het kanaal door een Engelsch schip aangezeild en heeft daarbij zoo grocte schade bekomen, dat het genood zaakt is geweest Falmouth binnen te loopen, waar het zal worden hersteld hetgeen echter niet kon geschieden zoo lang de troepen aan boord bleven. Deze zijn daarom 11. Maandag aan wal gegaan en met de muziek van de Cornwall and Devon-artillerie aan het hoofd, naar het genoemde kasteel gemarcheerd hetwelk hen op verzoek van den Neder- landschen consul door de regering ten ge- bruike is afgestaan Drie leden van de New-Yorker Yacht- club hebben besloten om een wedstrijd te houden met hunne jachten over den Atlanti- schen Oceaan, dat is ran New-York tot aan Cowes in het Engelsche kanaal. Het zijn de „Henrietta", behoorende aan den heer James Gordon Bennet jr.zoon van den uitgever des Heralds en mede-redacteur van dat bladde „Fleetwing" van den heer Jeróme en de „Vesta." De twee eersten zijn gebouwd met een zwaard in bet midden wat men in Engeland centre board schepen heetde laatste heeft eene geregelde kiel als elk ander schip en wordt daarom geacht den prijs te zullen winnen. De wedstrijd is voor een bedrag van 30,000 dollars ieder zoodat de winnende 60,000 dollars zal ontvangen. De heer Jeröme heeft het bevel over zijn jacht opgedragen aan den vermaarden kapitein Samuels die 2500 dollars ontvangt voor het overvoeren van de „Fleetwing." Samuels voerde vroeger het clippersehip „Dreadnought," waarmede hij de reis van Liverpool naar New-York binnen 14 dagen volbragt nieuws brengende vóór de aankomst van de stoom boot. Samuels is een wilde klanten zijne ondernemendheid grenst aan roekeloosheid. De jachten zijn den 11 dezer van New-York naar Covves vertrokken en de wedstrijd zal dus plaats hebben in het ruwste én storm- achtigste jaargetijde. Samuels echter verklaard dat hij voor nieuwjaarsdag in Engeland zal zijn. Eenige dagen geleden is berigt dat een der medepligtigen aan den moord van den Amerikaanschen president Lincoln te Alexandria was gevat. Bedoelde persoon was John Suratt Hij hield een soort van loge ment of kosthuis (boarding house) op eenigen afstand van Washington op den weg naar Maryland en hield zich gewoonlijk meer met de politiek op dan met zijne zaken. Gedu rende den broederoorlog diende hij in het Zuidelijke leger na af.oop van den strijd verborg hij zijnen onbeschrijfelijke,, haat tegen het zegevierende Noorden niet en werd zoo de ziel van eene zwamenzweringwaarbij VI ilkes Booth, Harold, Atzeroth en Payme slechts ais werktuigen dienden. Van het „hotel Suratt" begaven de moordenaars zich naar Washington Booth naar het Ford's théaterde andere naar Seward woning en nadat de moord was gepleegd keerden allen naar het hotel terug. De hun door de moeder van Snratt bereidde ontvangst bragt die vrouw op het schavotte vergeefs riepen hare medepligtigen den voortvlugtigen zoon cp om door zijne tusschenkomst de moeder te redden. Sedert 24 April 1865 door de politie onafgebroken vervolgd, ontkwam hij over Kanada naar Europa dikwijls verspreidde men sedert het gerucht zijner gevangenneming, maar steeds zonder grond. Eindelijk werd hij onder het zouaven-corps te Rome door een Amerikaanschen politie-agent die zich, naar men zegtook bij dat corps wilde doen inlijven ontdekt en daarop werd de pause lijke regering verzocht hem uit te leveren. De listige misdadiger rook inmiddelijk spoedig lont en verdween naar Egypte. Hier weder opgespoord werd hij naar Amerika terug- gebragt en daar zal hij nu hoogst waar schijnlijk zijne regtvaardige straf niet ontgaan. Zijne getuigenissen kunnen van groot gewigt zijn voor het lot van den oud-president der Zuidenaren, Jefferson Davis, wien nog altijd het zwaard van Damocles boven het hoofd haugt. JONGSTE TIJDINGEN. St.-Petersburg 17 December. Frank rijk en Rusland hebben eene overeenkomst gesloten betreffende de bouw van de koepel der kerk van het heilige graf te Jeruzalem De Fransche en Russisische gezanten verlan gen tevens opruiming van de woningen op de terrassen der kerk. Florence 17 December. De heer Nigra is naar Parijs teruggekeerd. La Nazione verzekert dat keizer Napoleon koning Victor Emmanuel en het gouverne ment heeft geluk gewenscht met de conciliante politiek iu de troonrede aan den dag gelegd. Londen 17 December. De Times deelt een telegram mede uit Berlijn, volgens hetwelk het gouvernement van Washington den paus heeft uitgenoodigd om naar Ame rika te komenook wordt er een tweede Amerikaansch fregat te Civita-Vecchia ge wacht. "Wit zet yoor. 1 sic zet Wit D 2 op O 4) möést'zijh 2' op E 4> Antwoord Zwart E 7 op E 5. mx WÊSEÊKsm UIMJMJMI A B C D E F G H De Betrekking van Hoofdonderwijzeres aan de Bewaarschool voor Kinderen van armen en onvermogenden te Zierikeee staat met 1 Februarij 1867 vacant te worden. Die derhalve bevoegd en genegen zijn naar die betrekking te dingen waaraan eene jaarwedde van f 300 verbonden is worden verzocht zich vóór of op den 1 Januarij e. k. in per soon of met vrachtvrijo brieven onder over- iegging van de noodige bewijsstukken bii Dr. P. J. ANDREiE, Secretaris van de Directie der Bewaarscholen té Zierikzee aan te melden. New-York. 14 Maria Crowell, S. P. Crowell New- York 14 Willem Kroonprins der Nederlanden W. J. de Bourghelles Zetteler Bata via beiden naar Rotterdam. 14 Adriana Franciska, A. van Eijk ShieldsHellevoetsluis.. 14 W. Gordon, J. Campbell, 15 Globe J. Loomes beiden van Phi ladelphia 15 Venetia, W.Germain, Callao allen naar Rotterdam. 15 Ellida O. A. Olsen Croonstad 16 Garibaldi, A. S. HoytMaulmain beiden naar Schiedam. 14 Uitgez.Tyne Queen (st.) W. Crau- ford Rotterdam Liverpool. Per het schip Willem Kroonprins der Ne derlanden kapitein W. J, de Bourghelles Zetteleris als passagier van Java aange- bragt de heer Uhlman. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 15 December 1866. 2'/, pet. Nederl. Wërkel. Schuld. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 37» Ned. Hyp.-Bank 4 h Belgie. Cert bij Rothschild. 21/, Spanje. Obligation. 2'/i Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Oo. 5 Polen. Pruissen1 Oostenr. Mexico. Griekenl Turkije. dito 1828/29 Cerj. 1840 Spoorweg - Actiën. Aaodeoien 1835. Obligatien 1859. Obl, Met. Oude. dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Obligatien Obl. Geldl. 1825. Binnen). Oldig. 5 5 ^7. 5 5 5 5 5 54'/e 64 86 7. 31'/.. 41 Vl 91 2 87'/, 99 Vu 43 7, 21"/,» 67'/.., 47»/, 16"/,. -9 i3/.c Brouwershaven, Gearriveerd: 14 Dec. BaltimoreJ. C. Meijer Rotterdam, ROTTERDAM 17 December. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. merkelijk minder aangevoerd en met trenegen koopers tot vorige prijzen de beste en droogste partijtjes van f 11.80 tot 12 30; mindere van 710,50 tot 11.50. ROGGE n. Overm. Zeeuws, en Vlaams, als voren van f 7.50 tot 8.60. GERST. 20 cent lager n. Zeeuws. Winter van 6.30 tot f 7.50; dito Zomer van t 5.75 tot f 7. HAVER. Inl. korte van 3.40 tot f 5 dito lange van 2 50 tot ƒ3.80. ERWTEN. 1:. Zeeuws, blaauwe van f 8 tot f 10.25 BOONEN. d. Witte van ƒ7.50 tot ƒ12 dito Bruine van ƒ9.50 tot 16.50, PA ARDEN BOON EN. van ƒ6.20 tot ƒ7.30. MEEKRAP De aanbiedingen waren over het geheel minder groot dan vorige weken doch de vraag ook weder beperkt en de handel onbeduidend. VLAS Zoowel gedurende de vorige week op het land als heden ter markt met veel handel tot ongeveer de zelfde prijzen. Stoomboordienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Rotterdam Vrijdag 2 Zaturdag 22 8raorg. Pon Middelburg Donderdag 20 'smorg. 10. Vrijdag 2i 10,30 De Diligeuce zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dn* stoomboot van Rotterdam r,aar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden S.toombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: j Van Rotterdam: dos maandags, woensdags en! de9 dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. 8 ure, zaturd.'smorg. u. 8,30 rain. De D.iligence rijdt van Zierikzee aan het „Hofel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 10y2 ure voor de afvaart vau Rotterdam naar Vlissingen, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2