Zaturdag 15 December. UK 100 WOENSDAGEN ZATERDAG. Besturen en Administratiën Bekendmaking. Oproeping. Afkondiging. Kennisgeving. Publicatie. Bekendmaking. Openbare Verkooping. Binnenlandsehe Tijdingen. IERIK S PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12'/, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalve bet zegelregt VERSCHIJNT: ABONNEMENT S P R Ij S. Per drie maanden 2,00—Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg I Burgemeester en Wethouders van Zie- rik zeebrengen ter kennis van belanghebben den dat heeren commissarissen over de Armenschool in deze gemeente eene zitting zullen houden in het liefdadig Artnen-Gesticht op Zaturdag den 15 dezer des avonds ten zeven ure tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die schoolen worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zienopgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee den 11 December 1866. De Burgemeester B C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMER1NS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee roepen bij deze opgeregiigden in het hier bestaande zoogenaamde Kaxevne- mentsfonds (in vroegeren lijd door de Ingezetenen dezer gemeente byeengebragt om zich tegen den lasi van militaire inkwartiering te vrijwaren) om op Woensdag tleii 2 Jannarij 1867 des namiddags ten één ure op het Raad huis bijeen te komen ten einde voorziening te nemen betreffende het beheer van dat fonds. Zierikzee den 5 December 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMEBINS. Provinciale Geldleeningen. Besluit van den 5dea December 1866 no. Ill; nopens de over 1866 te doene geldleeningen van 78,000 (vierde ge- f deelte van de 525,000) en van 75,000 ten laste van de provincie Zeeland. De Gedeputeerde Staten van Zeeland. Tu aanmerking nemende datvolgens het besluit der Staten van den Sde" November 1866 no. 6 goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 18den (lier maand no. 8 (Provinciaalblad no. 138) voor de verbete ring der middelen van gemeenschap in de provincie over 1866 twee geldleeningen ten laste der provincie Zeeland moeten worden aangegaan 1, eene van 78,000 als vierde gedeelte der Iproviciale geldleening van ƒ525,000; 2.eene van ƒ75,000, en zulks naar de plans dier geldleeningen respectivelïjk medegedeeld bij de provinciale bladen no. 24 van 1863 en no. 39 van 1866 en naar de daarin gebragte wijzigingen medegedeeld bij het Provinciaalblad no. 132 van 1866; Besluiten In voldoening der daartoe betrekkelijke be palingen van bovengenoemde plans der voor schreven geldleeningen ter kennis te brengen van belangstellenden 1. dat in genoemde geldleeningen kan worden ingeschreven respectivelijk voor acht en zeventig en voor vijf en zeventig aandeelen elk van een duizend gulden tegen eene jaarlijksche rente van vijf ten honderd in te gaan met den l!ten Januarij 1867 2. dat de termijn voor liet inleveren der in- schrijvings-billetten is bepaald van af Don derdag den 20""1 tot en met Donderdag den 27"eo December 1866 (zon- en feest dagen uitgezonderd) des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 3 ure 3. dat de inschrijvingsbus en billetten in het openbaar zullen geopend worden op Don derdag den 27stcQ December 1866 des namiddags ten drie ure in de raadzaal van Gedeputeerde Staten 4. dat het bedrag der ingeschreven aandeelen voor zoo veel die zijn aangenomenmoet overgestort worden bij den heer Betaal meester te Middelburg in het tijdvak van 21 tot en met 26 Januarij 1867 op de gewone kantooruren en dat de quitantien van storting vóór of uiterlijk op den laatsten dier maand moeten overgebragt zijn ter provinciale gritfie in handen van den com mies D. Jeras belast met de comptabiliteit die daarvoor het vereischte bewijs of renversaal zal afgeven 5. dat exemplaren van de plans der onder- werpelijke geldleeningen kosteloos verkrijg baar wordeii gesteld bij genoemden ambte naar op franco aanvrage. Dit besluit zal worden geplaatst in het Provinciaalblad van Zeeland-, buitendien bij wijze van openbare aankondiging in de Staats-, Middelburgsche- Goessche- en Zierikzeesche Couranten alsmede in het Sluissche week blad en in het Algemeen Nieuws- en Adver tentieblad van Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg den 5d,n December 1366. De Gedeputeerde Staten voornoemd 11. W. van LIJNDENVoorzitter. S. van der SWALMË, Griffier. De Burgemeester, van Zierikzee maakt bekend dat de beide kohieren voor de be lasting op het Personeel 5 te weten een voljaars regt no. 6 en een negen maanden regt no. 7 over het loopend dienstjaarvan deze gemeente op den 4 dezer maanddoor den heer Commissaris des Konings in deze provincie executoir verklaardop heden worden gesteld in handen van den heer Ont vanger der directe belastingen alhier ten fine van invordering ingevolge de wet. Zierikzee12 December 1866. B. C. CAU. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de ingezetenendat er op Woensdag, den 19 dezer, des namiddags ten 1 ureop het Raadhuis alhier eene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, den 12 December 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Zierikzee. Gelet hebbende op de bestaande wettelijke bepalingen betrek kelijk de Nationale Militie; Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk die zulks zonde mogen aangaan dat het register tot inschrijving van alle mannelijke ingezete nen welke op den lsten Januarij aanstaande hun 19de jaar zullen zijn ingetreden dat zijn diegenen welke in 1848 zijn geboren zal gereed leggen op de gemeente-secretarie van den lsten tot en met den 31sten Januarij 1867 van des voor middags 10 tot des namiddags 4 uur; dat voor ingezeten wordt gehouden 1hij wiens vader, of is deze overleden wiens moeder of zijn beiden overleden wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Julij 1850 (Staatsblad no. 44) 2. hij diegeen ouders of voogd hebbende gedurende de laatste achttien maanden voorafgaande aan den lsten Januarij van het jaar waarin hij zich moet laten inschrij venin Nederland verblijf hield 3. hij van wiens ouders de langstlevende ingezeten was al is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen het Rijk verblijf houdt dat niet voor ingezeten wordt gehouden do vreemdeling be- hoorende toteenen Staat, waar de Nederlander niet aan de verpügte krijgsdienst is onderworpen of waar ten aanzien der dienstpligtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangeno men (art 15 der wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad uo.7 2) dat hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezeten ivordt verpligt is zich zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar de in schrijving volgens art. 16 moet geschieden (art. 20 der wet); dat voor de militie niet wordt ingeschreven: 1. de in een vreerad Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is 2. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten (art. 17 der wet) 3. de zoon van den Nederlander die ter zake van 's lands dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont; dat da inschrijving geschiedt 1. vau een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont 2. van een gehuwde en van een weduwnaar, in de gemeente waar hij woont j 3. van hem die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten of wiens voogd buiten 'e lands ge vestigd ia, in de, gemeente waar hij woont 4. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Neder lander die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, ir. de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond beeft (art. 16 der wet) dat elk die volgens art. 15 behoort te worden ingeschre ven verpligt is zich daartoe bij Burgemeester eu Wethouders ter boven aangegeven plaatse en binnen den daar bepaalden tijd aan te geven, en dat bij diens ongesteldheid afwezigheid of ontstentenis zijn vader, of, is deze overleden zijne moe der, of, zijn beiden overleden zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt is (art IS der wet). Belanghebbenden worden mitsdien dringend aangemaand aan de op hun rustende verpligting te voldoen en wordt hun ten overloede onder de aandacht gebragt dat bij bovengemelde wet onder meer is bepaald dat met boete van f 25 tot /"100 wordt gestraft de over treding van art. 18 en dat bij elke veroordeelins: tot boeten tevens door den regter wordt bepaald, dat, indien daaraan uiet is voldaan binnen twee maanden na dat de veroordeelde tot betaling is aangemaand de boete door gevangenisstraf van ten hoogste tien maanden zal worden vervangen. En opdat niemand ten deze onwetendheid zou kunnen voorwenden zal deze ter voldoeuiug aan de bepaling van art. 19 der wet van den lUdeu Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) voor de eerste maal worden aangeplakt waar zulks binnen deze gemeente te doen gebruikelijk is. Zierikzee den 12 December 1S66 Burgemeester eu Wethouders voornoemd B. C, CAU Bu/gemeester. J, P. N. ERMËRINS Secretaris VEETYPHUS. De Burgemeester van Zierikzee In aanmerking nemende dat blijkens de in de Staats-Courant van den 2 en 3 dezer voorkomende mededeelinghet getal runderen die gedurende de week van den 18 tot den 24 November jl. in de provinciën Zuid- en Noord-Holland en Utrecht door den Veetyphus zijn aangetast, meer dan hel dubbtl van dat der vorige week bedraagten deze bovendien zich ook elders heeft uitgebreid tol verschillende plaatsen die lol nog toe zijn bevrijd gebleven dat deze meerdere uitbreiding dier gevreesde ziekte op nieuw aanleiding geeft zooveel mogelijk te waken tegen het overbrengen daarvan in deze provincie die op een enkel geval na tot nog toe van die ziekte verschoond bleef Maken alle Veehouders bij vernieuwing op merkzaam op het hooge belang van hun vee zooveel mogelijk voor besmetting te vrijwaren en bepaaldelijk geene hun onbekmdc personen daarbij toe te laten. Zierikzee, den 12 December 1866. De Burgemeester van Zierikzee B. O. CAU Burgemeester en Wethouders van 'Zie rikzee zijn voornemens op Woensdag den 9 Januarij 1867 des middags ten Raadhuïze aan den meestbiedende in het openbaar te verkoopen de volgende*Gemeente-Gebouwen als 1. de Wachthuizen van de Westpoort. 2. het Wachthuis en poortierswoning aan de Zuidwelle-poort. 3. het Wachthuis aan de Nobelpoort allen voo v* dfbvaafc: 4. het Wachthuis op het Bolwerk 5. de poortiers woning bij de Zuidhavenpoort. 6. het gebouw vroeger gebezigd voor Gym nasium met de Rectors-woning en het achter beiden gelegen erf, in de St. Antcnie- of Manhuisstraat alhier. De Voorwaarden liggen van heden af dagelijks voor gegadigden ter lezing op do Gemeente- Secretarie. Zierikzee 14 December 1866, De Burgemeester C. J FOKKER Weih, L B- De Secretarie J. P. N. ERMüRINS. Daar de betrekking van Onderwijzeres in Handwerken voor Meisjes in verband met de beide Burgerscholen binnen deze gemeente eerlang staat te vaceeren worden degenen die bevoegd tot liet geven van bedoeld onderwijs, genegen zijn, naar die betrekking te dingen opgeroepen oin zich voor den lsten ,Jannarij 1867 bij den Burgemeester aan te melden. De voordeelen aan die be trekking verbonden kunnen gerekend worden op ongeveer 250 's jaars. Zierikzee 14 December 1866. Zierikzee 14 December. Jl. Dingsdag is te Leiden o. a. tot doctor in de regten bevorderdde heer J. C. van der Lek de Clercq alhier geboren na verdediging van stelliugeti. Men ineldt uit Nieuwediep van 10 dezer.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1