SIGAREN. Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. SIGAREN Zeetijdingen. Beurs- enMarktberigten Veirvoer-middelen zoo zwaar lek clat men de boot op eene bank moest zetten men schat de averij op 44,000 fr. Ook de kade heeft veel geleden. Men zal zich herinneren het vergaan door brand van het Engelsche koelieschip Jeddo bestemd van Amoy naar Demerary bij de kust van Java. Na een te Singapore gehouden onderzoek werden de gezagvoerder en de geneesheer van dat schip groeten lof waardig gekeurd wegens hun moedig en menschlievend gedrag tijdens het ongeval. Hét is nu echter, uit eene door den geneesheer op zijn sterfbed afgelegde bekentenis geble ken dat de koelies aan boord van dat schip allerschandelijkst waren behandeld; dat hun stinkend water te drinken werd gegeven waardoor hij velen typhus ontstond en som migen zich uit wanhoop over boord wierpen dat de gezagvoerder op het vermoeden dat onder de koelies eèn opstand werd beraamd 15 hunner met zoo onmenschelijke gestreng heid deed geeselen dat 5 daarvan onder of ten gevolge dier marteling bezweken dat de overigen tet het uiterste gedreven het schip in brand hebben gestoken en dat de gezag voerder de noodigste voorzorgen heeft ver zuimd om menschenlevens to redden waardoor dan ook ongeveer 200 Chinezen in de vlam men of in de golven omgekomen zijn* De kapitein is thans in Engeland in staat van beschuldiging gesteld. Het wordt hoog tijd dat aan dezen afschuwelijken menschenhandel die welligt erger dan de slavenhandel is een einde kome" (Midd. Ct.J DUITSCHLAND. Jn zeker huis te Dublin, dat van buiten het aanzien eener apotheek had doch waarin naauwelijks voor eenige shillingen aan drooge- reijen voorhanden was heeft de politie een aantal Feniansdie aldaar bijeenkomsten hielden ontdekt en velen hunner dadelijk gearresteerd. Achter den winkel bevond zich in genoemd huis eene ruime zaal die 700 personen bevatten kan en vermoedelijk tot exercitieplaats voer de Fenians gebezigd werd. De politie heeft voorts in een anders huis te Dublin een groot aantal kogels van nieuw model gevonden die pas gegoten waren. De persoon ten wiens huize deze ontdekt zijn is ook gearresteerd gelijktijdig met den administrateur van het voormalig blad Irish People. Men gelooft, dat de autoriteiten thans al de draden der zamenzweeriug in handen hebben. In de vorige week hebben te Dresden zeer ernstige ongeregeldheden plaats gehad tusschen de Saksische en aldaar volgens het soldaten. Men heeft met blank geweer ge vochten en het was aan de uitgezonden pa trouilles onmogelijk om de strijdende partijen te scheiden. Door overmagt is het eindelijk gelukt om de orde te herstellen. Dergelijke verschijnselen zijn even als de in Hannover steeds voortdurende gisting, het bewijs dat von Bismarck's taak van de vereeniging der ingelijfde landen met Pruissen met het zundnadelgeweer begonnen nog volstrekt niet voleindigd is. Men beweertdat voormalige Pruis- sische onderdanen thans sedert geruimen tijd als Noord-Amerikaansche staatsburgers ge naturaliseerd, in den afgeloopen zomer bij gelegenheid van een tijdelijk verblijf in hun geboorteland gedwongen zijn geworden dienst te doen als Pruissische militairen. Men zegt, dat dit te Washington zeer kwalijk genomen is; dat de A merikaarsche gezant te Berlijn, wegens de deor hem in deze zaak betoonde laauwheid eene berisping heeft ontvangen en dat een en ander eerlang het onderwerp zal uitmaken eener interpellatie in het Noord- Amerikaansche congres, Volgens mededeelingen uit Fiume heeft men van 1 tot 4 dezer eiken avond aldaar vrij ernstige aardschokken waargenomen. Men onderstelt dat deze aardschokken in verhand staan met de vulkanische, verschijn selen welke sedert eenigeo tijd in de nabij heid van Santorin zich openbaren. Sedert et jaar 1830 heeft meri te Fiume geene zoo^terke schokken gevoeld. F RANK RTJR. In groote steden hebben de dagbladen stads-berigtgevers zooals de magazijnhouders er stads-reizigers op nahouden. Van een der correspondenten Matthieu Donzelot die een voorbeeld van opoffering' voor zijne zaak kan worden genoemd vindt men de volgende bijzonderheden opgeteekend. Eens dat te Parijs een hevig straatrumoer plaats had en het volk met de nationale garde handgemeen raakte stond Donzelot daar midden in be daard aanteekening houdende van hetgeen bij om zich zag gebeuren. Een zijner vrienden riep hem op eenen afstand toe, dat hij de vlugt zou nemen doch Donzelot haalde de schouders op en verzocht zijn vriend de strook papier waarop hij zijne aanteekeningen had gemaakt, voor hem naar de redactie van het blad te brengen dat hij bediende. Een uur later werd van weerszijden hevig gescho ten en Donzelot werd door een kogel getrof fen. „Zijt gij gewond?" vroeg een genees heer die hem zag wankelen. „Ja!" ant woordde Donzelot„en nog al erg ook want ik kan niet meer schrijven. Als gij echter iets voor mij doen wilt dan kunt gij mij eer. weinig vervangen. Ik verzoek u schrijf aan den rand van deze bladzijde het volgende post scriptum „„Drie uur twin tig minuten 's namiddags. Tengevolge van een cartetsvuur der artillerie van de nationale garde telde men onder het volk drie gewon den en een doode." „Ik zie wel gewonden merkte de arts aan „maar geen doode!" „De doode," zeide Donzelot, „ben ik," en een oogenblik later stierf hij. Men meent dat de laatste Fransche soldaten tegen het einde van Januarij zich te Vera-Cruz zullen inschepen en dat het geheeJe expeditie-leger voor het einde van February zal gerepatrieerd zijn. De zending van den generaal de Castelnau blijft steeds als met een sluijer omgeven en daardoor wordt men tot de onderstelling geleid dat indien keizer Maximiliaan afstand van den troon doet de generaal nopens den regerings vorm eene volksstemming zal moeten bijeen roepen. Naar het schijntzouden ook Oosten rijk en dientengevolge België besloten zijn om hunne troepen huiswaarts te doen keeren. Dit zou een voorzorgsmaatregel zijn want na het vertrek der Franschen zouden zij zich aan eene totale verdelging blootstellen. Men heeft thans eenige opheldering omtrent een der jongste berigten uitCandia, waarin gemeld werddat 2000 Turken sneuvelden bij een aanval op het klooster Arcadia. De bezetting bestond uit een paar honderd Candioten die met 340 vrouwen en kinderen daar eene toevlugt hadden gezocht. Op het punt van zich te moeten overgeven staken zij den brand in het kruid waarop vriend en vijand in de lucht vloog. GROOT - BR1TI AN NIE N. Een Engelsch photograafde heer Shaize vervaardigt thans zoogenaamde mo mentportretten op de volgende wijze. De persoon die zijn portret laat vervaardigen poseert in een bijna geheel duister lokaal. Zoodra de gewone toebereidselen zijn gemaakt, wacht de kustenaar een oogenblik af waarop hij of zij die poseertin de meest ongedwon gen en natuurlijke houding staat of zit met iemand spreekt of iets dergelijks. Plotseling wordt dan het lokaal door een electriek licht beschenen dat met de snelheid van den blik sem weder verdwijnt. Inmiddels is het portret gemaakt. De werking is zoo snel dat de geportretteerde geen tijd heeft gehad zich te bewegen en op die wijze worden portretten vervaardigd die algemeen geroemd worden omdat zij de natuurlijke uitdrukking op eene tot dusver niet geëvenaarde wijze teruggeven. Het licht-effect bij de opname van het portret wordt verkregen door een mengsel van tot poeder gemalen magnesium met chloorzure kalkdat in een ijzeren kap boven een spirituslamp wordt warm gemaakt. Dr. Beke deelt in den Times nieuwe berigten mede aangaande de Engelsche ge vangenen in Abyssinie. Op 25 Augustus heeft de heer btern hen op nieuw herigt dat de hoop op bevrijding weder verdwenen was Een achttal der gevangenen waren op nieuw in ketenen geworpen op de tijding dat de Engelsche Fransche en Turksche troepen op weg waren om hen in vrijheid te stellen. Koning Theodorus was ook ten zeerste verbolgen op den heer Stern omdat hij getwijfeld had aan het beweren van dien vorst dat hij in regte linie afstamde van Salomo. Het van Havre naar Gothenburg be stemde Zweedsche oorlogschip Oradd is 11. Maandag avond door een geduchten storm nabij Dungeness op strand geraakt en ver brijzeld van de 134 man die zich aan boord bevonden, zijn 12 omgekomen. Raphael Semmes de bekende gezag voerder van wijlen de Alabamais volgens de Times van New-York beroepen als profes sor in de wijsbegeerte en de geschiedenis der Engelsche letterkunde aan het semenarie van den- Staat Louisiana te Alexandrïe. De gouverneurs der districten welke in Indië door den hongersnood geteisterd worden sir John Lawrence en sir Cecil Beadon zijn eindelijk van hunne buitenver blijven in de hoogere streken teruggekeerd. Zij houden zich nu zonder veel vrucht bezig met het uitdenken van maatregelen tegen den hongersnood. De Indian Times schat het aantal van hen die sedert het uitbreken van deze ramp zijn omgekomen op 1 '/4 millioen. In de eerste week van October was het aantal van hen, die behalve in Calcutta van openbare liefdadigheid leven moesten dagelijks 101,363 waarvan slechts een vierde werk verrigten kan. Waarschijnlijk zal het gouvernement terug moeten komen op haar besluit om geene particuliere giften uit Eugeland te vragen en zal er eerstdaags in Londen bijgedragen moeten worden voor de lijders van den In- dischen hongersnood. De spoorweg over den Cenis die dienen moet gedurende de 8 a 9 jaren clat de tunnel door den berg nog niet gereed is vordert goed. Naar genomen proeven en gemaakte berekeningen zal men van St. Michael naar Suza den berg over vier uren rijden Die weg is 89 kilometers lang. Iedere trein zal 50 passagiers kunnen vervoeren s niet meer dan 50. Op sommige plaatsen zullen langs den weg over eene vrij groote uitgestrektheid groote ijzeren en houten borden leuningen of schuttingen gemaakt moeten worden die sterk genoeg zijn om de sneeuvvstortingen te beletten den weg te versperren. Jl. Vrijdag zijn te Newgate in tegen woordigheid van de sheriffs de onder sheriffs, den gouverneur der gevangenis en andere beambten vijf garotters gegeeseld met 20 slagen iéder JONGSTE TIJDINGEN. Darmstadt, 9 December. Generaal Stock holm heeft zich heden morgen van het leven beroofd. Het gerucht wil dat hij tegen morgen voor den krijgsraad gedaagd was. Parijs 10 December. De markies de Moustier heeft den heer Bigelow verzekerd dat de Franschen Mexico in Maart zullen verlaten. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij bet over lijden zijner geliefde Echtgenoote Vrouwe L. II. O. V1SSCHEE BOUEICIUS be tuigt de Heer J. J. Kellek ook namens wederzijdsche Betrekkingenhurtelijken dunk. De Ondergeteekenden geven bij deze kennis aan hunne geachte Be gunstigers zoowel buiten als binnen de Stad, dat zij ter uitbreiding hunner %,aak ontvangen hebben in "vei'Sohillencle Soorten. Zij bevelen zich beleefdelijk aan. Wed. VAN DE WALL ZOON. Brouwershaven Gearriveerd 7 Dec. IMoonlightJ. C. Nickels Baltimore, 7 7 9 10 Alfa, H. Olsen Alicate 38ride (stW. F* Meson Konings bergen allen naar Rotterdam, la Rochelle J. Junge, Dordrecht, i Hamburg. Noach, A. LupckeBatavia, St. Bernard C. L. Deetjen Balti more beiden naar Rotterdam. 9 v Uitgezeild la Rochelle J. Junge Dordrecht, Hamburg. Per het schip Noach kapitein A. Lupcke, zijn als passagiers van Java aangebragt de heerenArnoldechtgenoot en Javaansche bediend,.e de Lange; Herkenrath Schieke met dochtertje en Javaansche bediende; de jonge heer Nederburgh 20 gepasporteerde militairen en 3 onderofficieren. ]?rijzen der Effecten te Amsterdam, den 8 December 1866. Nederl. Belgie Spanje». Portugal Ruslan d. Polen. Pruisse/n Oostem Mexico. Grieken! Turkije. Werkel, Schuld. 2'/, pet, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/s Ned. Hyp.-Bank 4 Cert bij Rothschild. 2 Obligatien. 21/, Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1S35. Obligatien 1S59. 5 Obl. Met. Oude. 6 dito. 2'/, dito Rente Amst, 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. Geldl. 1825. 5 Binnen 1. Ob.'ig. 5 '53 >/2 64 86'/. 52 30'/, 41 92 187®/* 435/. 67'/. 47/'. 17'/. 29'V ROTTERDAM10 December. TARW"E. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. was hedtbn zeer ruim aangevoerd waardoor de pniksfje kwal. 20 c. Jager opruimde en de gewone en afwijkende tot 30 a 50 c lager slechts tjrage koopers vond en voor een ge deelte nieti werd losgelaten; de beste en droogste partijtjes 'van f 11,80 tot z 12 30 mindere van H0,11)0 tot fl 1.50. ROGGE. n. Overm. Zeeuws, ein Vlaams, als voren van f 7.50 tot f 8.60. GiSRST. 25 50 c lager, n. Zeeuws* "Winter vain 6.50 tot 7.50; dito Zomer van 6 tot 7l.25. HAVER. Inl. korte van 3.50 tot jf5.50; dito lange van f 3 tot ƒ4. ERWTEN, r.. Zeeuws, blaauwe van 8.50 tot f 10.50 BOONEN. n. Witte van ƒ7.50 tot ƒ12 di to Bruine van ƒ9.50 tot 16.50, PA ARDEN; BOON EN. van ƒ6.50 tot 7,50. MEEKRAP De stemming was heden weder flaaupv en de handel tot ongeveer vorige prijze/n onbeduidend. Skoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 13 Vrijdag 14 aiinorg. 7. 7, i Vrijdag Zaturdag 14 'smorg. 8,30 15 10,15 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Flissingen: I - Van Rotterdam des maandags, woensdags en l 'de9 dinsdags donderdags eu vrijdags 'smorg 8 ure. zaturd. 'smorg. u. 8,30 min. De Diligence rijdt vaD Zierkzee aan het „Hotel van VeeD, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten l()'/2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2