WOENSDAG EN ZATERDAG. If°. 98 Zaturdag 8 December» .i860 Besturen en Administration Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIE N. Gewone 12'f2 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: Burgemeester en vv ethouders van Zie- ri/ceeebrengen ter openbare kennis: dat bet aanvullingskohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente over het loopend dienstjaar op heden door den gemeenteraad is vastge steld en van den 10 dezer gedurende acht dagen ter Secretarie dezer gemeentevoor een ieder ter lezing liggen zal ingevolge de wet. Zieriksee den 5 December 1866. De Burgemeester B C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte.) Openbare Kaadsvergaderlng gehouden te Elerikzee den ft December 1S60. Voorzitter mr. B. C. Cau Burgemeester. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins Afwezig de heeren mr. FokkerKoole en Mulock Houwer. De notulen der vorige Vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Worden medegedeeld vijf missives van Gedeputeerde Staten begeleidende a. de goedgekeurde begrooting van de schut terij voor 1867 b. het goedgekeurd Raadsbesluit tot openbaren verkoop van gebouwen der gemeente c. idem tot overdragt van een perceel gemeente grond ter droogmaking uitgegeven en tot ^erdere in gebruikgeving van dien grond d. idem tot beschikking op onvoorziene uit gaven en e. idem tot vaststelling der Gemeenterekening over 1865 met enkele opmerkingen hetwelk alles voor kennisgeving wordt aan genomen. Een verzoekschrift van de hulponderwijzers Dikkenberg en van Schelven aan de Stads- Armenschoolverzoekende verhooging hunner jaarweddenwordt gesteld in handen der flaatselijke schoolcommissie tot praeadvies Wordt herbenoemd tot regent van het Burgerlijk Armbestuur de heer J. van der Linden die aau de beurt van aftreding lag. T"I Het dubbeltal door het Burgerlijk Armbestuur aanbevolen bestond uit de heeren J. van der Linden en «T. M. Koole. Wordt medegedeeld eene missive der plaat- olijke schoolcommissie houdende aanbeveling an een dubbeltal, ter vervanging van jhr. L. de Jonge op zijn verzoek eervol ont ogen lid dier commissiebestaande uit de heeren mr. J. P. N. Ermerins en jhr. mr. Baron van Lijnden. Tot de stemming over gaande, werd gekozen mr. J. P. N. Erme rins met 7 stemmen jhr. mr. Baron van Lijnden bekwam 2 stemmen en de heer Heijse 1 stem. De heer Ermerins, als Secre taris in de vergadering tegenwoordig ver klaartop eene deswege door den Voorzitter aan hem gedane vraag zich bereid die be trekking te aanvaarden. Hiervan zal aan de schoolcommissie worden kennisgegeven. Tot regent van het Burger-Weeshuis werd herbenoemd de heer mr. A. J. E. Egter. Het dubbeltal door regenten van het Burger- Weeshuis aanbevolen, bestoud uit de heeren mr. Egter aftredend lid en jhr. mr. M. J. S. Boeije. Tot regentes van gemeld weeshuis ter vervanging van wijlen mevr. de Crane geb. Ermerins werd aanbevolen mevr. Schuur- beque Boeije geb. de Jonge en mevr. Fok ker geb. Egter en werd eerstgenoemde gekozen met 6 stemmen terwijl op de laatst genoemde 4 stemmen waren uitgebragt. Van welke benoemingen aan regenten van het Burger-Weeshuis en aan de benoemden zal worden kennisgegeven. D© rekening over 1865 en de begrooting voor 1867 van regenten van het Burger weeshuis wordt gesteld in handen van de heeren jhr. de Jonge mr. Mooienburgh en van der Vliet tot onderzoek. Wordt herbenoemd tot lid der commissie voor liet middelbaar onderwijs de heer dr P J, Andreae die aan de beurt van aftre ding lag Door de commissie was als dub beltal het aftredende lid en mr. J, de Clercq van Weel aanbevolen. Wordt herbenoemd tot lid der plaatselijke schoolcommissie deheermr. J. Al ooien burg h, die aan de beurt van aftreding lag. Door gemelde commissie waren als dubbeltal het aftredend lid en mr. J„ de Clercq van VVeel aanbevolen waarvan de noodige kennisgeving zal worden gedaan. Wordt besloten tot het doen van eenige af- en overschrijvingen. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt besloten tot den openbaren ver koop van al de hoornen achter de Wereldstoof welke moeten worden geroeid voor de verdere uitgraving van de zelkasch en van een twintigtal boomen op andere plaatsen staande behoudens goedkeuring van Gedepu teerde Staten. Wordt vastgesteld het maximum van onder houd voor 1867 op gelijk bedrag als dat voor 1866. De Voorzitter geeft kennis van den afloop van het gemeenschappelijk Raadsbesluitbe trekkelijk de verbinding aan de staatsspoor wegen hebbende zeven gemeenten er zich tegen verklaard waarvan aan Gedeputeerde Staten is kennis gegeven voor kennisgeving aangenomen De Voorzitter geeft kennis, dat de heer P. de Looze boekhandelaar alhier aan de gemeente ten geschenke heeft aangeboden een exemplaar van een bijbelop zijne drukkerij gedrukt en in zijne binderij gebonden welke in de boekerij zal worden geplaatst terwijl daarvoor den gever dank zal worden betuigd. Komt in behandeling het suppletoir kohier van de/i hoofdelijken omslag. De openbare Raadsvergadering wordt met gesloten deuren voortgezet. Heropend zijnde wordt gemeld kohier vastgesteld op een be- A B O N N F JI E N T S P R Ij S. Per drie maanden f 2,00—Franco per post f 2,25. Inzen I ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg ÏC drag van 126 29®, zullende alsnog gedu rende 8 dagen ter visie worden gelegd en daarna aan Gedeputeerde Staten ter go keuring worden opgezonden. Hierna wordt de Vergadering gesloten, De advocaat-generaal mr. Römer heeft in de zitting van den hoogen raad van jl. Maandag geconcludeerd tot verwerping van het ingestelde beroep van Jannetje van Haute, tegen een arrest van het hof in Zeeland waarbij zij is schuldig verklaard aan vergifti- ging (van haar man door middel van loodwit) en veroordeeld tot de straffe des doods. De uitspraak is bepaald op den 19 dezer maand. LI woensdag avond ten 8 ure met het luiden der laatste bel hebben 6 verpleegden te Ommerschans die op het avondappèl ontbraken, zich niet ontzien met den slagt- band de deur van het magazijn met geweld open te loopen. Zij begaven zich toen naar boven waar het kledingmagazijn isen na ook daar met geweld de deur te hebben open geloopen maakten zij zich meester van hemden die zij zich aanschoten De bewoners van het gestichtop ongewonen tijd het ge loop op het magazijn hoorende gaven daarvan dadelijk kennis aan de politie die zich oogen- blikkelijk naar de plaats begaf, de onverlaten boven op het magazijn vond en ze arres teerden na hen van de ontvreemde goederen te hebben ontdaan Deze verpleegden hebben zich sedert geruimen tijd aan aanhoudende desertiën en het verkoopen van kleedingstukken schuldig gemaakt en verleidden daartoe ook nieuw aangekoinenen. Twee hunner hebben zich reeds aan het schrijven van een brand brief schuldig gemaaktzonder echter daaraan gevolg te geven. Zij zijn donderdag middag naar Ommen vervoerd en verder aan de justitie overgeleverd. ïn een particulier schrijven uit Parijs aan de Amsterdamsche courant gerigtleest men o. a. het volgende Twee-December! Een noodlot-verkondigende verjaardag Niemand deiikt er aan dien lieden te vieren. Hij verwekt sombere herinneringen niet alleen maar houdt ook nooit zijne be lofte. Twee-December beloofde aan Frank rijk de vrijheid doch het verkreeg ze niet had het nu maar een krachtige positie naar buiten wierd het maar geëerbiedigd Maar ook dit is het geval nietnog nooit had Frank rijk zoo zeer zijn prestige verloren als in deze dagen. Hetgeen thans gebeurt met betrek king tot twee groote vraagstukken questions brüiantes in den volsten zin des woordsde Mexikaansche kwestie en de Romeinsche kwestiestrekt er ten bewijze van. Jules Favre zal eerstdaags een boek uitgeven dat bevatten zal zijne redevoering als deken der orde zijne pleitrede voor Felix Orsini en vier zijner redevoeringen in het wetgevend ligchaam zitting 1866. Zie hier wat hij ia de voorrede van zijn werk zegt „De kaart van Duitschland is veranderd zonder ons en tegen ons Een geduchte nationale en militaire eenheid wordt georganiseerd en dreigt ons. j Wij worden veracht en men verbeidt het oogenblik waarop men ons zal komen trotseren. Wij hebben een antwoord te geven op die uitdagingen wrlke het bewijs leveren dat onze vrees gegrond is geweest liet is dus nuttig ze in herinnering te brengen zoo ala zij bestond vóór de bloedige les welke haar regtvaardigtopdat ieder moge nadenken over de dringende noodzakelijkheidwelke j? rank rijk zich door de opperste wet van zelfbehoud ziet opgelegd. Nooit misschien verschijnt voor een natie een plegtiger uur waarin zij zelve zich weder kan verheffen op nieuw zedelijke kracht kan putten uit zich zelve en zich hare iu de vergetelheid geraakte deugden weder herinneren kan. Het is echter te vreezen dat die deugden zoo goed vergeten en verloren geraakt zijn dat men ze niet ge makkelijk kan terugvinden. Moedeloosheid en verslapping belemmeren t naar het schijnt, het raderwerk van het tweede keizerrijk. Wat Mexico betreft, verkeeren wij nog steeds in duisternis. Met juistheid is niets bekend. Men hoopt dat de Vereenigde Sta ten ons den aftogt uit .Mexico gemakkelijk zullen maken doch ik geloof dat die hoop niet verwezenlijkt zal worden. Dit bewijst dat het veel gemakkelijker is een wespennest te overvallen eii er in te geraken dan er heelshuids uit te geraken. Een ander wespennest is het Romeinsche. Het geval wordt hagchelijk. De aanwezigheid ter reede van Oivita-Vecchia van oorlogsche pen van alle Europesche natiën en zelfs van Noord-Amerika heeft de verlegenheid ten top gevoerden 's keizers verbolgenheid is ver schrikkelijk. De komst van de oorlogsbodems aldaar heeft al den schijn van een demonstratie tegen Frankrijk. De France vaart heden hevig uit tegen de Italianen die het echter niet helpen kunnen. De Romeinsche kwestie is aangevangen zij moet voltooid worden. Xn- tusschen wordt gezegd dat de Fransche rege ring ten einde raad rog eens aau den paus zal voorstellen een soort van verlengde September-conventiedie dezen keer door alle drie belanghebbende partijen (Frankrijk Italië en Rome) zou onderteekend worden maar het is meer dan waarschijnlijk dat de paus in zijn verzet versterkt door de vreemde vlaggen en het vreemde scheepsgeschutvol harden zal bij zijn besluit en bij zijn non possumus. Te Groningen is tot lid der Tweede Kamer gekozen de heer W. H. Dullert. DUITSCHLAN D. Ondanks de officiële tegenspraakdoor het orgaan van het Weener kabinet van de geruchten betreffende militaire maatregelen op de Gallicische grenzenworden die ge ruchten nog verspreid ook wordt uit Praag aan de Weener Presse berigtdat de directie van den staatsspoorweg aldaar in last heeft gekregen middelen van vervoer (re- reed te houden om troepen naar Gallicie over te brengen. Ook voor de Üostenrijkscbe ma rine wordt groote zorg gedragen. De Triester Zeitung meldt hierover het volgende „De kleine gepantserde schepen worden veranderd zij zullen minder geschutmaar daarentegen zware Armstrong-kanonnen krijgen. Aan den bouw van twee nieuwe oorlogschepende Lissa en de Helgoland kan niet getwijfeld worden. Voorts bestaat het plan een linie schip tot op de onderste batterijen te raseeren en het dan met een soort van blokhuis te voorzien en te pantseren. Tegen het voorjaar zal de Oostenr'jksehe vloot zóó zijn zamenge-

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1