Buitenlandsche Tijdingen Advertentién. Verkiezingen EVANGELISATIE Zeetijdingen. Beurs- en Marktherigten V ervoer-middelen den de ministers door de straks genoemde commissie ontvangen en plaatsten zij zicii aan den ministertafel voor den troon. De minister van justitie nam daarop het woord en sprak de navolgende rede uit „Mijne heeren „De koning heeft ons den last opgedragen in zijnen naam deze vergadering der Staten- Generaal te openen. „De naauwelijks aangevangen werkzaam heden der vorige zitting werden onverwachts gestaakt door den gewigtigen maatregeldien Z. M. noodig heeft geoordeeld in het diep gevoeld besef van Zijne roeping om als hoofd van den staat boven alle partijen verheven de rigtige werking te verzekeren van de constitutionele instellingen, waaraan naast de liefde van het Volk tot Oranje, het waar achtig heil des Vaderlands zoo ontwijfelbaar is verbonden. „Gebruik makende van zijn grondwettig regt beeft de koning, geheel.instemmende met zijne verantwoordelijke raadslieden de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontbon den nadat meer en meer overtuigend was gebleken dat de samenstelling van dit deel O der volksvertegenwoordigers niet langer kon geacht worden te voldoen aan de behoefte van overeenstemming tusschen de onderschei dene staatsmagten. „Op de roepstem des konings is thans een nieuwe Tweede Kamer gekozen aan welke voortaan binnen de grenzen van haren werkkringde behartiging van 's lands be langen zal zijn toevertrouwd. „Mijne Heeren, het is de hoop en het vertrouwen des konings en tevens wij betui gen het gaarne de opregte wensch van zijne tegenwoordige ministers, dat, na de jongste uitspraak van het ltiesgeregtigde volk, regering en vertegenwoordiging elkander in de vervulling van hare grondwettige taak door eendragtige zamenwerking liet bereiken van één doelhet welzijn des lieven vader lands mogelijk en gemakkelijk zullen maken. „Die eendrachtige zamenwerking, waardoor geene onbelemmerde wisseling van gedachten geene vrijmoedige uiting van gedachten wordt verhinderd is niet slechts onmisbaar voor de bevordering der nationale zaak in het al gemeen maar ook noodig in het bijzonder voor de goede behandeling en afdoening der vele belangrijke onderwerpen, welke in den loop van deze zitting aan uwe overweging zullen worden voorgelegd. ,,'s Konings troonrede gaf u reeds een over- zigt van de verschillende voorstellen die op het gebied van binnenlandsch bestuur en van regterlijke finantiën en koloniale wetge ving aan uwe beraadslaging zullen worden aangeboden.-Uwe bijeenkomst zal al aan stonds hoofdzakelijk moeten besteed worden aan het onderzoek en de vaststelling der staatsbegrooting voor het eerstvolgend dienst jaar alsmede aan de regeling van eenige spoedeischende aangelegenheden daarna zul len andere niet minder gewigtige wetsontwer pen uwe ijverige bemoeijingen vorderen. „De regering treedt dun met CJ mijne heeren deze zitting in onder het verblijdend uitzietdat de nieuwe zamenstelling der 'Tweede Kamer aan 's konings geopenbaarde bedoelingen zal beantwoorden en onder hoo- geren zegen heilzame uitkomsten zal opleveren voor de welvaart en den bloei van het rijk en van zijne koloniën. „Mogen tot dat einde ons aller gemeen schappelijke pogingen voortdurend het ken merk dragen van wederkeerig vertrouwen en welgemeend overlegen mogen wij zoo te tarnen met eerlijke en getrouwe naleving der grondwet, aan de natie, wier zedelijke en stoffelijke belangen wij geroepen zijn voor te staan het bewijs en tegelijk den waarborg schenken dat Nederland wordt bestuurd op den grondslag van duurzame overeenstemming tusschen regering en volks vertegenwoordiging. „In naam des konings verklaren wij deze vergadering der Staten-Generaal te zijn gé- open d." De ministers werden daarop uitgeleid en reden naar het paleis terug. De Voorzitter bedankt de commissie van in- en uitgeleide voor hare vervulde taak en sluit deze vereenigde zitting. DUITSCHLAND. Weenen, 15 November. Het bevestigt zichdat de kroonprins van Denemarken op zijne terugreis van Petersburg ons hof zal bezoeken. Rusland heeft den heer von Vegesack tot minister-resiclent bij de boven van Bruns- wijk en Oldenburg benoemd welk feit schijnbaar onbelangrijk in de gegeven om standigheden nog al gewigtig is omdat het ten bewijze strekt dat genoemde groote mogendheid zich niet bekreunt om de letter der traktaten van bondgenootschap door Pruissen gesloten met de staten die den Noordduitschen bond zullen vormen, maar zal voortgaan met de kleine Duitsche Jioyen diplomatieke betrekkingen te onderhouden, die krachtens bedoelde tractate.n aan Pruissen alleen toekomen. Aan een particulier schrijven uit Hong- Kong van 26 September 11. ontleent de Prov. Noordbr. en 's Hert. Courant de vol gende vreeselijke gebeurtenis „Maandag middag was ik op de ree omdat ik het tegenwoordig {s morgens niet meer af kan. Ik zag digt bij mij een Amerikaanschen schooner dé Lubra die binnen kwam er werd eene noodvlag (roode) geheschen. Ik riep tot een man die op het dek stond Sir, do you want a Doctor? Oh yes Sir! Very well I en ik klom aan boord. Op het dek lag eene jeugdige vrouw rr.et een kind van 6 maanden in den arm en een ander kindje van 11/2 jaar er naast. Die vrouw scheen in wanhoop. Wat was er gebeurd Onder een vloed van tranen van haar en van den eersten stuurman vernam ik het volgende: De Lubra, een Amerikaansch schoonerkapit. Howes verliet de haven van Hong-Kong Zaturdag 23 September 's morgens ten LI ure. Op 20 of 30 mijlen van Hong-Kong had het schip bijna geen wind Behalve de kapitein zijne vrouw en twee kinderen waren aan boord een 1ste en 2de stuurman vier Europesche en een Chinee^ch matroos een Chinesche kok en een Chinesche amak (kindermeid Het schip had geen kanonnen alleen 8 geweren en 4 revolvers. Tegen den avond kwam een groote Ohineesch jonk op de Lubra aanzetten. Waar is de reis heen, vroeg een Chinees in tamelijk goed Lngelsch. Naar Japan was het antwoord. In een oogenblik was de Lubra overmand stinkpotten werden op het dek geworpenen meer dan 50 Chinezen waren als een bliksemslag aan boord. De zes man der equipage vroegen aan den kapi tein of zij zouden vechten en wilden den ingang dei' kajuit op leven of dood verdedigen. Doch de kapitein verzette er zich tegen want hij voorzag dat alle tegenstand onmo gelijk was. De zeeroovers vroegen waaf is de opium Er is geen opium aan boord. Gij hebt ook vaten kruid die eischen wij. De kapitein liet hen nemen en plunderen en zette zich met zijne vrouw en twee kinderen op de sofa in de kajuit. De Chinesche jon gen en de amak werden dood geschoten en over boord geworpen ook een Europeesch matroosdie beneden was werd doodelijk getroffen. Nadat de Chinezen alles geplun derd hadden begonnen zij te raadplegen. Daarop trad een van hen de kajuit binnen liep regt op den kapitein aan en schoot hem twee kogels in de hersenen. De ongelukkige gaf den geest in de armen zijner vrouw terwijl hij het jongste kindje aan zijn borst gekneld hield. De vrouw smeekte den moordenaar dat hij haar ook een kogel door het hart zoude jagen maar hij weigerde en zeide ik heb uw man vermoordomdat zij ons in Hong Kong ook vermoorden. Het was dus eene wraakneming over het ophangen van het opperhoofd Chat Zoémet elf andere zeeroovers De schurken verlieten het schip en hadden een vaatje kruid achterge laten met eene langzaam brandende lont ten einde h°t schip in de lucht te doen springen. Dit werd gelukkig verijdeld. Toen ik op de Lubra kwamlag de vermoord© kapitein nog op de sofahet lijk van den matroos lag op het dek. Ik heb er onmid- delijk den Amerikaanschen gezant kennis van gegeven die met de politie aan boord is gegaan. De magistraat weigert echter de zaak te vervolgenomdat zij buiten het gebied van Hong-Kong gebeurd is waar over men zeer blijde is want nu zal de Amerikaansche regering, die niet gemakke lijk is de Chinesche daarover aanvallen en ongetwijfeld een paar oorlogsbooten herwaarts zenden. De verontwaardiging over die koel bloedige moorden is hier groot. Daar de Engelsche marine niet verpligt is alle schepen van andere natiën te verdedigen spreekt men van een adres van de groote handels huizen aan de verschillende maritime mogend heden om hier eene vereenigde vloot te hebben van 2 Engelsche 2 Amerikaansche 1 of 2 Fransche, 1 Hollandsch 1 Russisch 1 Spaansch1 Deensch, enz. oorlogschip, ten einde dat gebroedsel van plundering en moord uit te roeijen." Kerknieuws. Op (len 14 .November is door den alge- meenen kerkraad .der Ned. Herv. gemeente te Delft ujt h.et yroeger opgemaakte twaalf tal het volgend alphabetisch zestal van pre dikanten geformeerd bestaande uit de heeren H. G. Braam th. dr te Daarle; J.Hooykaas, th. dr. te Nieuw-HelIevoet; S. L. ten Hove te Hoorn F. VV. ,N. Hugenholtz te Delden A. van der Meyte Kp^kwerye en J. A. Gerth van Wijk th. dr. te Kampen. )FJet drietal zal op .28 dezer tyorden geformeerd. Krachtens Bevelschrift van den Heer Begter^Commissaris in het Faillis sement van ADRIAAN van WOER- KENSWinkelier, wonende te Zierikzee in de Nobelstraat worden de bekende en onbekende Schuldeischers in dit Faillissement, de bevoorregteen de pand- of hypotheek- hebbende daaronder begrepenopgeroe pen om te verschijnen op da Eerste Vergadering tot Verificatie hunner Schuldvorderingen welke zal gehouden wor den op Woensdag den 5 December 1866 des voormiddags ten tien ure in de Raad kamer der Arrondissements-Regtbank ten Stadhuize te Zierikzee De Curator J. BETHE. Tioeede Kamer. Van de 39 vóórstemmers der ongrondwettige motie zijn tien (10) gesneuveld: daaronder de invloedrijkste verdedigers. Die meerderheid is dus teruggebragt tot 29 tegenover 46 anders denkenden. Deze minderheid is nog méér ingekromperi. Vijftien nieuwe leden zijn gekozen, waarvan slechts één kan gerekend worden te behooren tot de voormalige oppositie welke het regeren onmogelijk maakte en geene rigting aan het Bestuur dulde dan de hare. Dat ééne Lid is de Heer Hinst. Juist '/s deel der Kamer bestaat dus uit nieuwe Leden voldoende om andere en nieuwe denkbeelden te doen ingang vinden en om een einde te maken aan partij strijd en portëfeuille-bejag. In Junj jl. viel te 's Hage Kappëijne In November jl. vielen Gevers Dkvnoot Sloet van den Beelb de Bruijn Kops, van Bosse allen roet en door verpletterende meerderheden. Mede sneuvelden Dtjllert Olivier van Nierop van Swieten van Hedkelom Jespers du Laat de Kanter, allen corypheeëm van de koloniale omkeerings- politiekvoorts IJssel de Schepper, Blussé, Jespkrs CorNelis en de Poorter. Van de monarchale constitutionele partij (daaronder behooren bij verscheidenheid van inzigteu Conservatieven, Catholijken en Anti-revo lutionairen) vielen v. d. Veen Andreae en Dirks. Thoebecke kan op dit oogenblik, niet gerekend worden te behooren tot de radicale partij! Waar feiten sprekenzijn redeneringen overbodig te achten. Op Vrijdag den 23 Xovember des avonds te zeven ure. in de CONCERTZAAL. Voorgang-er, Ds. Wonhebei, Herv. Predikant te Middelburg. Zierikzee Gearriveerd 16 Nov. Ecliptica, J. C. HoeksemaLonden, Dordrecht. Brodwershaven Gearriveerd 17 Nov. Hebe, A. H. KielhBuenos-Ayros 17 Nederland en Oranje, J. W.Möller, Bataviabeiden van Rotterdam 17 Anna en Maria, J. II. Battels, New-York Rolterdam. 18 Fyne Queep (st) W. Crauford Rottprdfun Liverpool. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 17 November 1866. Nederl. Werk ei .Schuld. dito dito dito dito Amor.t. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothschild. 2!/a Spanje Obligation. PoF'jj'g8/- Qbjigatjier. Rusland. O hl. hij Hope en C dito 1828/29 Cert. 1840 Spoortyeg -Actiën. Polen Aandeden 183b. Pruissen- Qbügat.ien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Mexico. Obligatien Griekenl Obl. Geldl. 182.5. Turkije. Binnen!. O Mig. ROTTERDAM, 19 November. TARWE. Zeenwsch. Vlaams, en Overm. vond heden tot 20 a 30 cent hooger genegen kooperswaardoor de matige aanvoer spoedig was opgeruimd van f 12 30 tot t 12 80 mindere van 711,20 tot 12,20, ROGGE, prijshoudend. n. Oye.rm. Zeeuws, en Vlaams, van f 7.70 tot8.70. GERST. 20 c, hooger. n. Zeeuws. Winter van f 6.50 tot f 7.80 dito Zomer vnn f 6 tot 7.20. HAVER. 10 c. hooger. Inl. korte van 3.50 tot ƒ5 50; dito lange van (3 tot f 4. ERW TEN. r.. Zeeuws, blaauwe van f f 30 tot Tl. BOONEN. n. Witte van 7.50 tot 13; dito Bruine van f 9 50 tot 116.50, PA ARDENBOON EN. van f 6.75 tot f 7,90. MEEKRAP. Bij ruime aanbiedingen tot vorige prijzen bleef de handel heden weder beperkt. I 27. pet. 55 3 ft 65'/9 4 >f 873/4 37. -17'. tt 2*/a ii 21/, ii 30"/,, 3 f 'tp/u o. b .96 7, 5 4 ii ff 187'/2 r 5 5 tt 5 ti 67 7, 5 49»/. 5 i, 16a/« 5 5 ft 31»/, Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Donderdag 22 'smorg. 11, Vrijdag 23 11>30 Van Rotterdam Vrijdag 23 Zaturdag 24 'smorg. 7, Pe Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot' van Rotterdam r.aar Middelburgen van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoombool! rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Fan Vlissivgen: j Van Rotterdam: de9 maandags, woensdags en I de9 dinsdags donderdags^ vrijdags 's morg. 8 ure. zaturd. 'smorg. u. 8,30 min, De Diligence rijd* van Zierikzee aan het „Hotel van Veeiié des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vliseingen Dasi; Rotterdam en des middags ten 10}/2 ure voor de afvaart *at| Rotterdam haar Vlié'aingbn. Ter Stads-Drukkerij van de Fjrven A, de Vo& Bi rikze G des maa B van gem ting voor laats zijn Ver] Com Z aiu midd pen en u

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2