DE SPOORBOOT Stokgoederen-Verwerij. Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen ijverige openbaar ministerie en rustte niet vóór dat de redacteur als beschuldigde voor de jury gedaagd werd. Mon Dieu préserve- nous de r.os amis mag onze generaal voortaan wel bidden. Men vertelt dat de verbolgenheid tegen laatstgenoemde van den clericalen Volksbote, wien natuurlijk de clericale belangen meer ter bar te gaan dan de Beijerschedaarin te zoeken is dat hij in 't begin van den oor log uit het Oostenrijksche hoofdkwartier naar Munchen terugkeerende, volstrekt geen moord kuil van zijn hart maakte en verklaardedat de kans van overwinnen voor de zwart-gele vlag al bitter klein was. Dat bragt Munchen aan 't wankelen. De Volksbote nu wil niet hebben dat Beijeren wankelthet moet met Oostenrijk zelf op gevaar af van onder te gaan door dik en dun plassen. De Volks bote zegeviert nu voor de jurymaar met weinig grouddunkt ons. De heer v. d Tann toch is, ook ondanks genoemd blad, een flink en moedig officier; is hij nu geen goede chef van den generalen staf, des te erger «oor den krijgslustigen Volksbote. Want v. d. Tann is in ieder geval nog de beste dien men in Beijeren haden als het blad wist, dat men in zijn land geen Moltke bezat en in 't algemeen niets wat daarop leek dan zou het beter gedaan hebbenin den aanvang niet tot oorlog op te hitsenin stede van après coup aanklagten te doen die weinig of niets helpen vooral niet als die komen uit denzelfden monddie alle dagen de hervormingen anathematiseert welke alleen beterschap kunnen aanbrengen, als daar zijn: Bevordering van opvoeding en beschaving van 't geheele volk opruiming van het pruike rige stelsel van bestuurvan de hindernissen die men den lieden in den weg legtdie zich in het land willen vestigen van het majoraat over de goederen der landlieden enz. enz. eindelijk emancipatie der maatschappij van clericale en politie-voogdij. De beste chef van den generalen staf is en blijft toch maar altijd de morele en sociale ontwikkeling van -het volk. FRANKRIJK. Men deelt mede dat bij het leger in Frankrijk het gedwongen onderwijs zal worden ingevoerd De soldaten die niet kunnen lezen en schrijven zouden in 't vervolg genoodzaakt worden de lagere school te bezoeken terwijl zij die lezen en schrijven kunnen niet eerder tot onder-officieren zullen kunnen bevorderd worden dan nadat zij in de grondbeginselen der rekenkunde landmeetkunstaardrijks kunde en geschiedenis onderrigt zullen hebben ontvangen. Tegelijkertijd zal men hen in de beginselen van het fortificatie- en artillerie wezen onderwijs geven. Volgens een corresspondenl van een der Belgische bladenzon keizer Napoleon III dezer dagen op St. Cloud den uitvinder bij zich ten gehoore hebben ontvangen van een kanonwaarmede men minstens 18 schoten per minuut kan doen en dit in het oneindige kan blijven voorzetten zonder dat het metaal begint te gloeijen of aan te zetten. Dat kanon zou tevens het voordeel opleveren, dat het bij het losbranden niet terugloopt. Le Monde neemt een aan L'Emancipa- teur van Kamerijk ontleend verhaal zonder ophelderingen over. Het handelt over een wonder hetwelk bij eene door de cholera aangetaste non zou hebben plaats gehad door het bezigen van een zijden mantel die het beeld van Onze Lieve Vrouw te St. Cordon gedekt heeft. Deze non door een geneesheer opgegeven herstelde oogenblikke- lijk door het wonderdadig geneesmiddel. Door dit wonder erlangt Onze Lieve Vrouw van St. Cordon op het onverwachts de meerder heid boven de beschermheiligen der andere door de ziekte aangetaste steden. De Pall mall Gazette zegt, dat de ambachtslieden te Parijs in den waan waren dat Napoleon sedert een paar weken over leden was en 11 Maandag bij gelegenheid der wapenschouwing door een welbekenden tentmaker voorgesteld werd. „Er schijnen zegt genoemd blad verder„drie personen in Parijs te zijn, die eene sprekende gelijke nis met den keizer bezitten. Een daarvan s de bedoelde tentmakerde tweede een houtvester in het .fiois de Boulogne en ^de derde de eigenaar van een danshuis in Mont-Parnasse." Na den dood van den Taïkoen is aan 5 der hoogste waardigheid-bekleeders uit zijne omgeving vergunning verleend om zich te zijner gedachtenis kruiswijze den buik open te snijdenhetgeen ook werkelijk te Osaka is geschied. Het consulaire rapport waaraan dit berigt wordt ontleend meldt dat er 10 sollicitanten waren die om deze eer hadden verzocht. Een der bladen maakt de aanmerking dat de eer die de patriarch van Venetië den koning van Italië bewees door hem te ont vangen en het Te Deum in de kerk St. Marcus aan te heffenniet strookte met de excommunicatie eenige jaren geleden door den paus uitgesproken (ofschoon niet regtstreeks tot Victor Emanuel gerigt). Venetië was ook vroeger in dat opzigt niet zeer verlegen en excommuniëerde in de 15 de eeuw, tijdens de regering der Dogen, den paus, toen deze de republiekuithoofde van gebrek aan onderdanigheid excommuniëerde. (Daru, Histoire de Venise.) Het geheele Fransche eskader zal naar Corea stevenen ten einde voldoening te vragen voor den moord onlangs aan Fransche zendelingen gepleegd. GROOT-BRlT'l ANNIEN. Londen 8 November. Gisteren is brand ontstaan in een der hokken van de giraffes waardoor twee van die fraaije beesten zijn omgekomen hun verlies is echter door 550 p st. assurantiegelden gedekt In de wekelijksche vergadering van het bestuur der Reform-league is verslag gedaan door mr. Mautle die van wege deze ver- eeniging de laatste meeting te Dublin had bijgewoond. Hij verhaalde dat de zaak ge heel in het water gevallen was dat de ver gadering grootendeels was samengesteld uit Fenians en Orangisten dat vooral de laatsten bleken gekomen te zijn met het doel om wanorde te maken en dat de ongeregeld heden dan ook zoo ver waren gekomen dat den heer Bright een stuk hout naar het hoofd geworpen werd. Met dat al geloofde deze verslaggever dat de Catholieke priesters de zaak der reform in Ierland zeer voorstaan omdat zij daarin een middel zien om de aan dacht af te leiden van het Fenianisme. Aangaande het aanstaand proces tegen den heer Eyre verneemt men dat aan alle officieren van de vrijwilliger regementen eene circulaire gezonden isten einde bijdragen te verkrijgen tot ondersteuning van den aangeklaagde. Een Katholiek student te Oxford schrijft aan de Daily News dat zijne berigten omtrent de daar gevoerde propaganda geheel onjuist zijn. De propaganda tot het ongeloof wordt er op veel grooter schaal gedreven doch de voorliefde voor het Katholicisme wordt door de jongelieden niet te Oxford opgedaanmaar bestaat bij hen reeds eer zij aan deze academie komen. De Morning Post wijst op de zaak van zekeren Duboiswiens uitlevering gevraagd is. De Lord-Chancellor heeft beslist dat er termen waren om die vraag te doen. De zaak is deze Dubois is bij verstek ia Frankrijk veroordeeld voor zekere misdaad. Nu kan slechts uitlevering gevraagd worden voor ben die in staat van beschuldiging zijn. In dergelijke gevallen is men dus in Engeland gewoon niet oit te leverenomdat de veroordeelde niet meer gerekend wordt in staat van beschuldiging te zijn. Tegen deze opvatting pleit echterdat de zaak van iemand in Frankrijk bij verstek veroordeeld indien de schuldige opkomtvan nieuws aan weder behandeld wordt. De Lord-Chan- cellor heeft daarop afgaande beslist dat veroordeeling bij verstek in Frankrijk niet gerekend moet worden iemand buiten staat van beschuldiging te brengen. In den Times leest men de volgende advertentie „Verloren gisteren gaande van Regen- street naar Strand een blaauw morakijnlede- ren zakboekje, waarin eenige papieren onder welke de rekening van mijnen kleermaker. De vinder wordt verzocht die rekening te betalen en ik zal verder geen navraag doen. Ten behoeve van de slagtoffers van den brand te Quebecwaardoor eene schade van minstens 600,000 p. st. is veroorzaaktis bier te lande reeds 7000 p. st. bijeengebragt. In het kanaal tusschen Dover en Calais worden voortdurend peilingen gedaanten behoeve van eene over de zeeëngte te leggen brug of een te graven tunnel Het volgende is van regeringswege te Londen bekend gemaakt „De runderpest die sedert 1865 in Groot-Brittannië heeft ge- heerschtheeft nu nagenoeg geheel opgehou den te bestaan zijnde er in de met 3 Nov. geëindigde week slechts 2 nieuwe gevallen van die ziekte ter kennis van het gouvernement gebragt(dat is 13 minder dan in de voor gaande week) Men hoopt dat dit de laatste wekelijksche opgave is van den gang eener ziektedie nog niet lang geledenin Febr. dezes jaars15,706 runderen in eene week aantastte en die, alles te zamen genomen 253,725 runderen dat is 1 -van ieder 19tal van de geraamde getalsterkte van onzen ge wonen veestapel heeft aangetast. Afmaking van gezond vëeter stuiting der besmetting heeft er in de afgelpopen week niet plaats gehad. Het aantal schapen dat hier te lande sedert het uitbarsten der run derpest door die ziekte aangetast is bedraagt 6826." Volgens berigten bij de admiraliteit over Jamaica ontvangenheeft op 1 en 2 October op de Bahama-eilanden een geduchte storm gewoed. Nassau de hoofdstad van een dier eilanden was geheel verwoest er was bijna geen huis blijven staan. Ook de berigten van de andere eilanden luiden zeer ongunstig; een aantal menschen bad het leven verloren en de schade aan de eigendommen toege- bragtwas zeer aanzienlijk Wanneer de telegraaf waarheid meldt dan is Tyro! op weg om zich insgelijks van Oostenrijk los te maken uitgelokt door het voorbeeld van Venetie, dat (merkt de Times aan) „voor het eerst een deel van Italië geworden is na gedurende veertien eeuwen nl. van Attila tot Napoleon in Italië geweest te zijudoch niet tot Italië behoord te heb ben. Venetië onder het bestuur der Dogen, bevond zich in zulk een afgezonderden toestand dat de geschiedenis er geen weêrga van oplevert." Ter gelegenheid van het feestmaal van den lord Mayor beeft lorei Derby zijne politiek niet ontvouwd doch gesproken van het bezoek in Belgie van de vrijwilligers en dat bij de aan staande tentoonstelling te Parijs terwijl hij de hoop te kennen gaf dat dergelijke invasiën zich dikwijls zouden herhalen Rerknienw8. De heer G. C. Boomerpredikant te Kit- them heeft voor het beroep naar de gemeente Oosterland bedankt. Bij hel afdrukken dezer Courant was de Hollandsche post nog niet aangekomen. Voor zoo vele en treffende bewijzen van belangstelling mij geschonken op 5 November jl. ter gelegenheid mijner 25jarige vervulde betrekking aan de Burger bewaarschool alhier betuig ik aan allen mijnen hartelijken dank. Zierikzee 13 November 1866. G TAN WETERINGEN. van Middelburg; vaart naar Xierikzeeop Donderdag 15 's morg. 7 en terug 2,30 Maandag 19 7,30 11, Zondag 25 6,30 2,30 Donderdag 29 7 2,30 De Ondergeteekende belast zich met de ontvangst van GOEDEREN om te verwen. Deze worden in alle mogelijke kleuren ge- verwd. Het zijn vooral de zijden en wollen STOFFENwelke men als nieuw terug ontvangt. Als vroeger te bekomen Graauwe Capucijner Erwten alhier geteeld uitmuntende kwaliteit. Bij hem kan men informatien bekomen tot bet huren van eene BOVEN-WONING ook afzonderlijke KAMERS zijn verkrijgbaar. H. HARDEMAN. Brouwershaven Gearriveerd 10 Nov. WilhelminaJ. H. Willenbrink Rotterdam New-York. 12 Emilie J. H. Meijer, New-York, Rotterdam. 2'/, pet 3 4 3'/, 4 55'/.. 65 V. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 12 November 1866. Nederl. M erkel, Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothschild. 21/, Spanje Obligatien. 2 Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg - Actiën. Polen. Aandeden 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude 5 dito. '11 dito Rente Amst 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien 5 Grieken!. Obl. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnen). Oblig. 5 30'/e 188'/. r 43»/, 21 "/nl 66»/, 47"/.. l6'/i ROTTERDAM, 12 November. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overrn. var. 10,50 tot /ll. ROGGE. n. Zeeuws. Vlaams, en Overm. van f 7 25 tot 8. GERST. n. Zeeuws. Winter van j 6,40 tot f 6.90 dito zomer van 5.75 tot 6.25. HAVER. Inl. korte van f 3.50 tot f 4. dito lange van f 2.50 tot t 3. ERWTEN, n Zeeuws, blaauwe van 8.50 tot ƒ9.50. BOONEN. n. Witte van f 9 tot f 11; dito Bruine van 9 tot/11 PAARDENBOO- NEN van f 6.30 tot /6 80. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Vrijdag 16 'smorg. 10,15 Zaturdag 17 'smidd. 12, Donderdag ,15 'smorg. 7, Vrijdag 16 7, De Diligence zal van Zierikzee 2 unr na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelbar)! naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoom boo! rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam, Van Vlissingen: I Van 'Rotterdam: des maandags, woensdags en j des dinsdags donderdagsen vrijdags 's morg. 8 ure. zaturd. 'smorg. u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des.middags ten 10'/2 ure voor de afvaart vao Rotterdam' naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vo

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2