VLISSM-ROTTERDAM. Advertentiën. Zeetijdingen. Stoombootdienst WINTERDIBRST. Beurs- en Marktberigten Burgerl. StandteZierikzee. Vervoer-middelen Alhier zijn onderscheidene Grieksche ge vangenen aangebragt. Men verzekert dat Akif Pacha tot gouver neur van Candia zal benoemd worden. De groot-vizier dringt aan op concessiën ten gunste der Christenen. Het geschil tuschen den Amerikaansehen consul en de overheid van Candia is bijgelegd. Rusland heeft aan een deel der bevolking van Abazië toegestaan om naar Turkije te emigreren. GROOT-BRIT'I AN NI EN. Er heerscht dit jaar in Engeland eene groote schaarschte van vossen en daardoor een bijna algeheele stilstand in de vossenjagt. Omstreeks eene week ontving een pachter in een der Engelscne graafschappen een nachte lijk bezoek van een paar vossen die eene schromelijke verwoesting onder zijne hoenders en eenden aanrigtten. Het gelukte den huis man de twee roovers meester te worden echter niet zonder groote moeite en slechts ten koste van beider leven. De pachter meende dat de schadewelke het onwelkome bezoek hem berokkend had, zich daarbij zou bepalen maar ver van dien ziet hij zich thans ook nog in een proces gewikkeld met zijnen landheerdie terstondna van het voorgevallene kennis bekomen te hebben een eisch tot schadevergoeding voor het verlies zijner vossen tegen den pachter heeft ingesteld. Algemeen verwacht men dat deze laatste het geding zal verliezen daar zijn pacbtcontract de uitdrukkelijke bepaling inhoudtdat hij niet aan het wild van zijnen pachtheer mag raken. Een Londensch dagblad berigt dat dezer dagen miss Mary Walkerna een schitterend examen te hebben afgelegd den doctoralen titel in de medische faculteit heeft verworven. Zij is thans geplaatst aan het hospitaal te Middlesex en heeft reeds een aantal patiënten onder behandeling. Men meldt uit New-York van 6 dezer. Er loopt een gerucht dat Maximiliaan van Mexico afstand van den troon zal doen. Uit New-York wordt, dd. 20 October, het volgende geschreven „Men verkeert nog steeds in onzekerheid ten aanzien van de voornemens en plannen van president Johnson. Sommigen beweren dat hij nota heeft genomen van de les hem door de kiezers gegeven en waarbij op zoo karakteristieke wijze het vonnis is uitgesproken over zijne gewaagde en achtervvaartsche poli tiek, terwijl de meerderheidderradicalen in het congres versterkt is geworden. Volgens hen zal de kleine snijder uit Tennessee nimmer den moed hebben om den caesar te spelen en den Rubieo over te trekken en zal hij zich stilletjes aan den volkswil onderwerpen den toorn en de magt zijner vijanden trachten te bezweren om aan het einde van zijn presidentschap te geraken zonder de meer dan hersenschimmige kansen eener nieuwe verkiezing te wagen. Anderen daarentegen verkeeren in ernstige bezorgdheid en gelooven dat Andrew -Johnson de zaken tot het uiterste zal drijven dat hij vcor geen geweld zal terugdeinzen om zich van de dictatuur meester te maken en het congres van het kapitool te verjagen zoo als hij de conventie van Philadelphia heeft doen sluiten, althans zoo hij een generaal en eenige regementen kan vinden om hem zijne plannen ten uitvoer te helpen brengen. Zeker is het dat Johnson eiken dag aan aarhangers verliest. Zoo hij een oogenblik op Grants -degen heeft konnen rekenen zoo is dit thans het geval niet meer. De generaal is een man van antieken eenvoudzoo ais hij zelf zegt staat hij buiten de kuiperijen der politiek. Minder dun iemand zou Grant geweld willen gebruiken tegen hen die hij overwonnen heeft, marr hij heeft te veel gezond verstandom de hand te leenen tot omverwerping der republikeinsche partij waar hij voor gestre den heeft Hij is een groot veldheer maar bovenal een groot burger 't is een man naar het beeld van Washington. Ook wordt hij algemeen aangeduid als de toekomstige pre sident en hij a-lleen zal gezag genoeg hebben cm de partijen in bedwang te houden de constitutie ongeschonden te handhaven en de Unie hare grootsche bestemming verder te gemoet te voeren. „Zou de president welligt meer van Sher man verwachten Er zijn thans nadere bijzonderheden vernomen omtrent het vergaan van de Eve ning Staruit den mond der passagiers die met de Virgo en de Herman Livingston te New-York zijn aangekomen. In het geheel zijn van de 300 menschen die zich aan boord van de Evening Star bevonden 23 aan een versclirikkelijken dood ontkomen. Zaturdag den 29 September des namiddags ten half drievertrok de Evening Star met den gezagvoerder Knopp van New-York naar New-Orleans. Zelden deed een reis zich zoo goed aanzien. Het weder was aangenaam en een zachte wind verhoogde de hoop op eene voorspoedige reis. Allen waren vrolijk en welgemoed en met een gevoel van volkomen gerustheid riepen zij een laatst vaarwel toe aan den schilderachtigen oever van Long- Island en New-Jersey. Tot Dingsdag ging alles naar wensch. 's Maandags deed men met het prachtigste weder den zoo gevreesden kaap Hotteras aan. Den dag van 2 October echter begon met een lievigen oost-zuid-oosten wind die aanhoudend toenam des avonds al bet aanzien van een storm verkreeg en weldra zich tot een orkaan verhief. Te middernacht was de zee buitengewoon onstui mig de Evening Star werd ais een stroohalm heen en weder geslingerd de toestand werd dreigend; groote golven sloegen over boord, en het water liep met stroomen in het vaar tuig de grootste ontsteldheid heerschte onder de passagiers. De nacht was afgrijselijk donkersteeds nam de wind in hevigheid toe en werd de zee onstuimiger de donkere wolken in massa te zamengeperst schenen op het dek neder te vallen de officieren en de geheele equipage bereidden zich tot een beslissenden dood. De schrik steeg ten toppunt toen de kapitein beval dat al de vrouwen in de kajuit moesten worden opgesloten. Toen nu die vreeselijke strijd van het vaartuig tegen de elementen aanving bevond men zich op 240 mijlen ten noordoosten van de klip Matanika en op 180 mijlen van het vasteland. Des morgens ten 3 ure barstte de orkaan met een ongehoord geweld los. Het roer werd losgerukt en weigerde elke werking. Alles stond vol water de paneelen van de machinekamer waren ingedrukt de ovens overstroomd en uitgebluscht en de hulpmachine, die nu werd in gebruik genomen was niet in staat eenige werking te doen. Nu werd de Evening Star zonder raderen zonder masten het magteloos speeltuig van den verschrikkelijkste!) orkaan. Alles was verloren. Het was vijf ure in den morgen toen de kapitein aan de passagiers verklaarde, dat alle mogelijke middelen tot redding waren aangewend dat het onmogelijk was het zinken van het schip te beletten dat er alleen nog eenige hoop op uitstel was indien alie krachten zich zamenspanden. Niemand weigerde dan ook zijne hulp mannen vrou wen kinderenallen deden met den moed van het oogenblik wat in hunne magt was. Onderwijl werden de reddingsbooten uitge worpen maar het was onmogelijk om ze in geregelde beweging te brengende golven slingerden ze dooreen en wierpen ze met geweld tegen het schip aan. Toch wachtte men er nog redding van en hield men er zich aan vastgeklemd nog eer zij werden uitgelaten; De verwarring was ten toppunt ieder worstelde voor zich zeiven het schip begon te zinken de vrouwen gaven slechts gehoor aan hunne tot waanzinnigheid gestegen angst en wierpen zich in de golven. Die strijd duurde nog een uur toen scheen het alsof de geheele oceaan als dén golf opsteeg het schip werd geheel overdektde Evening Star ging te gronde en met hem zoovele menschenlevens waarvan er slechts enkele overbleven om deze onheilen te verhalen. Twee booten waren nog door de ongelukki- gen bereikt geworden. De een was vol mannen en slechts eene vrouwdie men meent dat tot de Fransche opera behoorde de andere bedroeg een even groot getal mannen en vrouwen. Den 5 October is een dezer booten door de bark Sleeswing gered en de andere te Ternordina aangekomen beide na groote ellende en onbeschrijfelijke!! angst geleden te hebben. Ook werden hen door de golven nog verscheidene passagiers ontnomen. JONGSTE TIJDINGEN. St. Petersburg 8 November. De ver overaar van Kars Muravieff Karskiis den 4 dezer gestorven. De keizerlijke familie heeft hare residentie herwaarts verlegd. De gezanten zijn hier gezamenlijk tegenwoordig. Florence 8 November. Le Nazione deelt eene depêche mede uit Palermo, hou dende dat aldaar onderscheidene personen van aanzien zijn gearresteerdo a. de bisschop van Montreale als medepligtig aan de gebeur tenissen van September. New-York 7 November. De democraten hebben de zege behaald bij de verkiezingen van Maryland ep Delawarede republikeinen in New-Jersey en waarschijnlijk ook in New- York. Bucharest, 7 November. Vorst KareJ van Hohenzollern is gisteren met ailen luister ontvangen. Hij ontving de plegtige erkenning op de volgende voorwaarden zijne waardig heid zal erfelijk zijn in regte lijn het leger zal van 30,000 man zijnzijne munt zal ter eener zijde het beeld des sultans hebben hij zal de bestaande buitenlandsche verdragen hand haven hij zal geen regt hebben om orde-ver sierselen toe te staan de schatting is verhoogd. Vorst Karei verlaat heden de hoofdstad in de beste verstandhouding met de Porte. Vangt aan 1 October van Plissingen op MAANDAG WOENSDAG en VRIJDAG des morgens om Acht uren fS u) en van Rotterdam DINSDAG, DON DERDAG en ZATERDAGdes morgens om Acht uren en dertig min. (S u. SO min.) Zierikzee Gearriveerd 7 Nov. Belle G, Teutherstown Dordrecht 7 IsabellaEd. Stormbeiden van New-Castle. Brouwershaven Gearriveerd 7 Nov. Hanna Booth J. Prettijman Par Dordrecht. 8 Noordstar F. II. Hartog, St. Peters. burg Antwerpen bijlegger. Nederl. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 8 November 1866. Werkel. Schuld. 2'/, pct./54-Vj DXIilGENCEDIENST van Wolphaartsdijk naar Goes en van Zijp© naar Zierikzee s vice versa. DE DIRECTIE. van 26 Oct. tot en met 9 Nov. 1866. Geboren. Een zoon van M. Aleman en P. van der Weel. Een zoon van J. Janse en E. Phernambucq. Een zoon van J. M. Koole en T. M. Bal. Een zoon van J. J. Hemelrijk en M. Klaas6e. Een zoon van C. G. Gilden en M. T. Axer. Een zoon van J. Goudzwaard en E. van Ast. Een zoon van M. de Jonge en M. Berk- houdt. Eene dochter van L. Uij 1 en L. van Wouwe, Eene dochter van T. J. Bakker en B, Boo- gerd. Eene dochter van J. van der Werf en L Hanse. Eene dochter van J. P. van Krieken en A. van der Valk. Gehuwd. J. C. van Aken jm. en J. II Wessels jd. W. J de Graaff wettig gescheiden echtge noot van M. Slegt en E. Enzlin jd. Overleden. A. den Dekkeroud 29 j.vrouw van P. van Tiggelhoven. H. L. O. Visscher Bouriciusoud 38 j echtgenoot van J. J. Keiler. C. Oole oud 18 j.jd. A. Krabbe oud 6 j,z. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp-Bank 41/. Belgie. Cert bij Rothschild, 2»/a Spanje. Obligatien. 2'L Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. o dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1838. Pruissen- Obligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Mexico. Obligatien Griekenl. Obl. Geldl. 1825. Turkije. Binnenl. Ohlig, 5 5 27, 5 5 5 5 S 65 »/u 87'/» SO3/, 41'/, 185 V* 43»/„ 81'»/.. 65 V. 473/4 •53/.e 11 28»/. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 8 November 1866. De Ned, Mudde. Oude Tarwe 1865 Nieuwe dito 1866 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver De Ned Mudde. 12,00jPaaidenb. 11.25 Witte boon. 0.00 Bruine dito 00,00 Gr. Erwten 0 00 Groene dito 7,75 Gele dito 6,80 Koolzaad 6,30 Zaai-Lijnz, 2,80 Slag-Lijnz. 7.00 9 00 13.00 00,00 9,00 0,00 00,00 00,00 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 8 November 1866. Teelt 1866 Twee en een, 1ste kw. blank/ Twee en een. middelb. dito - Twee en een, mindere dito - Een en een, lste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde lstekw, blank - Onberoofde, middelb. dito - Onberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 19,50 18,50 00,00 19,50 18,50 00,00 19,50 18,50 17,00 3,00 2,00 20,00 a 19,00 a 00,00 i 20,00 a. 19,00-j 4 00,00-f 20,00% ll3,00o a 118,00*° a '4,001 12,50 Stoombootdienst tusscben Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotlerddm Zondag 11 'smorg. Maandag 12 7, Zondaa: 11 Maandag 12 'amorg8,1 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der atoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: dea maandags, woenadaga en vrijdag8 'a morg. 8 nre. Van Hotter dam de9 dinsdags donderdags en zaturd. 'amorg, u. 8,30 min, De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, dea morgens ten 8 nre voor de afvaart van Vlissingen nasr Rotterdam en des middags ten IÜV2 Qre voor de afvaart van Rotterdam naar Vliaaingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2