BEGRAFENISFONDS SocielcilTolNutenGenoegen. Ingezonden Stukken. Advertentiën. KENNISGEVING. FAILLISSEMENT Beurs- en Marktberigten Zeetijdingen. Vervoer-middelen middel oener lading van 30 kilogr kruid stalen projectielen van 500 kilogr. De ver woesting, welke dit projectiel of liever deze conische cilinder teweeg brengtwordt ge zegd allergeduchtst te zijn. GROOT-BRIT! AN NI EN. Nabij Bristol is dezer dagen de ketel eener kolossale sleepboot gesprongeninet het rampspoedig gevolgdat de geheele bemanning (zoo men meent ten getale van 7) is omgekomen de schok was zoo ver- schrikkelijkdat bij de huizen aan den wal deed schudden als bij sterke aardbeving het vaartuig werd geheel uiteen geslagen en stukken van den ketel ter zwaarte van 1 tot 3 ton kwamen op gebouwen neder die ten deele vernield werden. then Amerikaan heeft het voornemen opgevat om ten gevalle van de liefhebbers van oesters eene groote duikerklok te doen vervaardigen en die als een oestersalon in te rigten. De gasten kunnen alzoo het genoegen smaken de oesters in hun eigen element te nuttigen. Omtrent de hongersnood in Orissa leest men o. a. in den Engelschen Economist het volgende Ware in Engeland of Ierland gebeurd hetgeen thans in Indië plaats grijpt de toestand die daar heerschtzou onmogelijk gebleven zijn tot de geheele nationale rijkdom uitgeput wastot Europa en Amerika leeg geplunderd was om voedsel te geven Maar Orissa ligt ver van hier en hare dorpen zijn even afgelegenalsof zij in de woestijn van Sahara stonden. Tweehonderd, misschien ■vierhonderd mijlen, ligt het van Calcutta af, van waar alleen hulp kan komen maar wegen zijn er nietde ossen zijn dood en de voeten dragen de uitgevaste bevolking niet over zulk een afstand. De inrigting van den grond eigendom belet de vorming van een rijken landbouwersstandgeen rijk man is er in "het land die helpen kande naaste Europeaan woont veertig vijftig mijlen ver, en de emige hoop is de onpersoonlijke en nergens te vinden „Staat." Helpt de staat niet, dan is er voor de dorpen geen redding meer. En de staat heeft niet bij tijds geholpen. Sir Cecil Beadon de gouverneur van deze gewesten had het kwaad niet met eigen oogen gezien geloofde nietdat het zoo erg was en ging naar de hoogere streken de koelte opzoeken. Zoo werd de zaak overge laten aan den raad voor de inkomsten drie heeren op gevorderden leeftijdaangesteld om de belangen der schatkist te behartigen die niet de helft deden van hetgeen noodig was. Zij zonden eenige schepenmaar som mige daarvan vergingen sommige werden bestolen geen der ladingen bragt het verder dan de kust totdat op eens don 30 Septem ber de tijding komt dat de gouvernements- voorraad te Balacore reeds op isof bijna op. Toen was het reeds te laat Het Vee stierf van honger de hindo's laten het vleesch ongebruikt de zwakken de kinderen de ouden later de vrouwen kwijnden weg de lagere kasten die alleen de lijken aanraken en begraven mogten konden bet werk niet meer afvan eenige visschen die hier en daar gevangen werdenvan wat wilde beziën leefden de overgebleven volwassen mannen nog eenigen tijd tot zij te zwak werden om hun voedsel te zoeken tot zij geen visch meer vingen of geen vruchten meer vonden dan stierven ook zijnaauwelijks bedroefd een leven te verlaten waarin hun alle dier baren reeds ontvallen waren. In de stad Balacore stierven op een dag 126 van hon ger; men bedenke wat het geweest moet zijn op het platte land. Langs de wegen vond men de honden de lijken verscheurende. Veertien dagen gevangenisstraf voor één kus. Zaturdag jl. heeft een jongge huwde vrouw voor de correctionele regtbank van Devonport eene aanklagt ingeleverd tegen een Ier George Brown genaamd. Het schijnt dat de beklaagde bij de klaagster kamersdie te huur stonden had bezigtigd en dat hij van de gelegenheid gebruik makende dat hij met het vrouwtje (dat er inderdaad allerliefst uitzag) alleen was haar om de taille gevat en een harteiijken kus gegeven had. De regtbank heeft den ver liefden Ier veertien dagen gegeven om ook zijne liefdesmart eenigzins te lenigen. De Northern Daily Express deelt bijzonderheden mede aangaande eene gaz- ontploffingdie Woensdag 11. in de Pelton mijn nabij New-Castle-on-Tyne heeft plaats gehaden waarbij van de 27 man die op dat tijdstip aldaar aan het werk waren er 24 zijn omgekomen. De oorzaak van het ongeval is geheel onbekend De ondergeteekenden zijn voornemens een historische en kritische beschouwing te geven der Gevelsteenen Uithangborden Uithang- teekens opschriften in Gevels op Borden en Luifels; ja zelfs de Schilderingen en Rij men op WinkeldeurenSchoorsteenmantels en Boerenwagens sluiten zij daarvan niet nit. Van al wat dienaangaande op verschillende plaatsen van ons land vooral ook in afgelegen streken, nog te vinden isof wat men zich nog herinnert, daar vroeger gezien te hebben dat zich door oudheid en zeldzaamheid, door iets karakteristieks of vernuftige vinding onderscheidt hetzij Steenen Basreliëfs in de gevels der huizen geschilderde Tafereelen Wapens, Beelden, gebeeldhouwde of gesneden Figuren tot het huis de bewoners of de nering betrekking hebbendeJof plaatselijke historische herinneringen betreffende hetzij Opschriften, Spreuken of Rijmen wenschen zij raededeeling te ontvangen. Hiertoe roepen zij de hulp in van al hun landgenooten van iederdie belang stelt in oudheidkundige nasporingen,ieder, die het gewicht beseft van al wat de geschiedenis van het leven der volkeren helpt samenstel len ieder die genegen is hun onderneming te bevorderen Zij richten tot die allen het vriendelijk verzoek de opgave en beschrijving van elk zoodanig voorwerp van hout of steen geschilderd of gebeeldhouwd proza schrift of rijm en wanneer de figuur zeer bijzonder is liefst met een afteekening, hun te willen doen toekomen onder 't adres van de heeren Gebb. Kraait boekhandelaars te Amsterdam. Amsterdam3 November 1866. J. van LENNEP. J ter GOUW. JONGSTE TIJDINGEN. Pksth 5 November. Ueak is gisteren avond te Pest aangekomen De stemming is over het algemeen ongunstig jegens de regering Turijn 4 November. De kouing heeft omgeven van de Pruissen de ministers èn de dignitarissen de Venetiaansche deputatie ten gehoore ontvangen. Na afloop dier pleg- tigheid heeft Z. M. he) défilé van de nationale garde en de troepen bijgewoond er heerschte algemeene geestdrift. In antwoord aan de Venetiaansche depu tatie heeft Z. M. herinnerd aan de pogingen sedert 1848 aangewend tot verwezenlijking van de eenheid en de onafhankelijkheid van Italië. „Heden" aldus besloot hij „heeft de buitenlandsche overheersching voor altijd een einde genomen. De Italianen zullen Italië weten te verdedigen en groot te maken. Boven de mij teruggegevene IJzeren Kroon stel ik die welke de liefde des volks mij verleent." Heden overleed tot diepe droefheid van mij en hare verdere betrekkingen mijne innig geliefde Echtgenoote, Vrouwe LOUISE, HELENE OTTELINE VISSCHER BOURICIUS in den ouderdom van 38 jaren. Zieuikzee 31 October 1866. J. J. KELLER. De ondergeteekenden betuigen hunnen harteiijken dank aan allen, van wie zij belangstelling en deelneming mogten onder vinden bij gelegenheid van het overlijden hunner geliefde Dochter en eenig Kind Mevrouw BOUMAN Ermerins. Schiedam J. W ERMERINS 29 Oct. 1866. E EKMERINS-Harkison. „de Herstelde Belangen." De DIRECTIE berigt hiermede dat de gewone jaarlijksche stilstand van con tributie voor de daartoe geregtigde Leden zoo van het Groot- als van het Kinder fonds zal aanvangen op Maandag 12 November a. s. Namens de Directie P. O. OLIVIER Boekhouder. ALGEMEENE VERGADERING op Donderdag den 8 November 1866 des avonds te 7 ure, ten Huize van B. W. Vebmdnt waartoe alle de Leden bij deze worden opgeroepen. Te behandelen punten s Verslag van het Bestuur. Rekening eo Verantwoording, enz. enz. Namens het Bestuur A. A. MES Gz. Secretaris. Bij de nadering van het WintergetijJe neemt de COMMISSIE ter uitdeeling van Soep aau de mindervermogenden dezer Gemeente de vrijheid een beroep te doen op de weldadigheid van allen. Hét nuttige dier inrichting te betoogen acht de Commissie overbodig. Immers daar van zijn de bewijzen te over. Zij rekent dus zal zij in staat zjjn om de bedeeling als naar gewoonte te doen plaats hebben op eene algemeene mede werking. Diensvolgens verzoekt zij beleefde lijk om eene milde inschrijving op de biljetten die op Maandag den 12 November e. k.aan de huizen der Ingezetenen zullen worden rondgebragtom drie dagen daarna te worden opgehaald. De Commissie voornoemd ,1. L. de JONGE, Voorzitter. A. A MES G.z.Secretaris. Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee van den 2 November 1866 is verklaard te zijn in staat van faillisse ment ADRIAAN van WOERKENS Winkelierwonende te Zierikzee in de Nobel- straatte rekenen van den 30 October be vorens zijnde daarbij tot Regter-Commissaris benoemd de Edel Achtbare Heer Mr. J. C. E. Baron van LIJNDEN, Lid dier Regt bank en tot Curator in dit Faillissement de ondergeteekende Deurwaarder bij gemelde Regtbank wonende te Zierikzee. J. BETHE. kerknieuws. Op den 31 October is door den algemeenen kerkeraad der Ned. Hervormde gemeente te Delft, het volgend alphabetisch twaalftal van predikanten opgemaaktbestaande uit de heeren C. A. Dardenne Ankringa te Bols- ward J. A. M. Bolderman te Bunnik H. G. Braam th. dr. te Daatle D. P. M. Graswinkel, te Zalk J. Hooijkaas, th. dr. te Nieuw-HellevoetS. L. ten Hove, te Hoorn F. W. N. Hugenholtzte DeldenA. van der Meijte Kerkwerve; W. Mijsberg te Benthuizen L. G. Roijaards te Óisterwijk A. J. P. W. de Wiede, te Rossum en J, A. Gerth van Wijk, th. dr. te Kampen. Brouwershaven Gearriveerd 2 Nov. Waterwitch W. J. Boag, 4 Lina, C. Earl, beiden van New-Castle 4 Kosmopoliet IIJ. Bouten Batavia 84 dagen reis. 5 Rebecca J. FardShieldsallen naat Dordrecht. 5 Elizabeth, Y. Feenstra, Rotterdam, Batavia. 2 UitgezeildDon QuichotteP. Des- welgh Palma, Harburg. (Bijlegger.) Per het schip Kosmopoliet IIkapitein J. Bouten zijn ais passagiers van Java aan- gebragt de heer en mevr. Mollier en 3 kinderen Doctors van Leeuwen 4 kinderen en 1 Javaansche bediende; van der Kolk en 3 kinderen Schilthuis en 2 kinderenMid delaar en 3 kinderen de Sturler en 1 kind; de heeren A. DezentjeH. DezentjeG. DezentjeC. LoosF. van Swieten A. D. Willemimbenevens 90 gepasporteerde mili tairen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 5 November 1866. Nederl. Werkel. Schuld. 2'/i pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/i Ned. Hyp.-Bank 4 /s Belgie. Cert bij Rothschild. 2'/, Spanje. Obligatien. 2'./, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg -Actiën. Polen. Aandeden 1835. Pruissen- Obligatien 1859. Oostenr, Obi. Met. Oude. dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Mexico. Obligatien. Griekenl. Obl. Geldl. 1825. Turkije. Binnen). Obüg. 5 5 2'/, 5 5 5 5 5 55 87'/, 31V 41"/,, 184'/, f 43'/, 21'/. 47'/, 15'/. 29 Zierikzee Gearriveerd 3 Nov. Sally, K. Sanders, New-Castle. ROTTERDAM, 5 November. TAEWE., Zeeuwsch. Vlaams, en Overm, vond heden tot ruim vorige prijzen genegen koopers. Goede en puike van 12.10 tot 12 60 mindere var. f 11 tot 12. ROGGE. Traag. n. Zeeuws. Vlaams, en Overm. van ƒ7.50 tot f 8 50. GERST. n. Zeeuws. Winter van j 6 tot 7 30 dito zomer van 5.75 tot 6.70. HAVER. Inl. korte van 3.50 tot 5.50 dito lange van 2.75 tot t 3.80 ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwe van 8.50 tot 10.50. BOONEN. n. Witte van 8 tot ƒ14; dito Bruine van ƒ950 tot 16.50. PAARDENBOONEN van f 6 50 tot 7.80. MEEKRAP. Bij ruime aanbiedingen was de stemming flaauw en is weinig gedaan. Stoombootdiensfc tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Donderdag 8 'smidd. 12; Vrijdag 9 'smorg. 5,30 Van Rotterdam Vrijdag 9 'smorg. 8,30 Zaturdag 10 8,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 nar na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot (rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Tan Vlissingen: 1 Van Rotterdam: des maandagswoensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags morg. 8 ure. zatnrd. 'smorg. n. 8,80 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen napr Rotterdam en des middags ten 10'/2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2