Zaturdag 3 November. WOENSDAGEN ZATERDAG. N°. 88 1866 Besturen enAdministratiën Bekeodrnaking. Binnenlandsche Tijdingen. Buitenlandsche Tijdingen. P RIJ S D E It ADVERTENTIE IS. Gewone 12'/a cent de regel. Geboorte- Huwelijks en Uoodberigten van 1 6 regels if 1 behalveIhet zegelregt VEKSC111JNT: A BO NIS E AI E N T S P R Ij S. Per drie maanden 2,00 Franco per post ƒ2,25. rnz ri ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinosg Bukgemebsteb en Wethoudebs van Zie- rikzeemaken bekend: dat het aanvullings kohier der hoofdelijke belasting van deze gemeenteover het loopend dienstjaarop heden door hen voorloopig is vastgesteld en van Maandag den 5 November a. s gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing liggen zal ingevolge de wet. Zierikzee den 31 October 1866. De Burgemeester B. C. CAÜ. De Secretaris J P- N. ERMERINS. Ziebikzbe 2 November. Bij de verkie zing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Zierikzee zijn ingeleverd 1027 van onwaarde 23 stembriefjes. Het getal der geldig uitge- bragte stemmen bedraagt alzoo 1004. Van deze verkreeg de lieer J. J. van Kerkwijk 725. Jhr. mr .1. F. Schuurbeque Boeije 179. De heer J. L. Bernhardi 30. De heer A. de. Vlieger 26 en de overige stemmen over eenige personen verdeeld zoodat de heer J. J. van Kerkwijk is gekozen. Amsterdam. Herkozen de heeren G. C. J. van Reenen mr. M. H. de Godefroi en mr. J. HeemskerkBz. Herstemming tusschen de heeren Rochusschen Pijnappelvan Rosse de Bosch KemperInsinger en van Swieten. Assen. Herstemming tusschen mr. J. R. Thorbecke L. graaf van Heiden Reinstein mr. L Oldenhuis Gratema en mr. P. P. van Bosse. Arnhem Gekozen mr. F. VV. C. Keuche- nius en mr. C. Th. baron van Lijnden van Sandenburg. Appingadam. Gekozen dr. R. Westerhoff en J. F Zijlker. Dordrecht. Herstemming tusschen de heeren Bichon van IJsselmonde de RaadtBlussé van Oud-Alblas en Keuchenius. Delft. Herstemming tusschen mr. W. Wintgens O. Hoekwater mr. P.. P. van Bosse en mr. J. L. de Bruyn Kops. Deventer. Herkozen de heer mr. A. van Delden. Herstemming tusschen de heeren Dumbar en Vos de Wael'. Dokkum. Gekozen de heeren mr. S. W. H. A. Beyma thoe Kingma en mr. P. v. Blom. Eindhoven. Gekozen mr. J. B. Bots en mr. P. van den Heuvel. Goes. Herstemming tusschen de heeren de Laat de Kanter en Saaijmans Vader. 's Gravenhage. Gekozen mr. J. P. P. ba ron van Zuylen van Nyeveld en jhr. F. de Casembroot. Groningen. Gekozen mr. J. R. Thorbecke. Gouda. Gekozen mr. A. F. H. Hoffman. 's Hertogenbosch. Gekozen mr. A. F. X. Luyberi en rnr. F. J. E. van Zunicq Bergmann. Haarlem. Herstemming tusschen mr. J. H. Geertsema, mr. A. S. van Nierop G. L. J. van der Hucht en H. G. Jansen. Leiden. Gekozen mr. O. baron van Was senaar Catwijck en mr. P. H. baron van Taets van Amerotigen. Leeuwarden. Gekozen de heeren J, K. de Roo van A.lderwereit en mr. S. Hingst. Middelburg. Herkozen de heeren mr. D. van Eek en mr. G. A. Fokker. Maastricht. Gekozen jhr. mr. P van der Maesen en C. A. baron de Bieberstein Nijmegen. Gekozen mr. C, J. A. Heijden- rijck en jhr. van Nispen. Rotterdam. Gekozen F. W. C. Blom F. D. Fransen van de Putte en W. A. Virulij Verbrugge. Roermond. Gekozen mr. P. L. Lom de Berg en mr. L. Haffmans. Steenwijk. Gekozèn jhr. C. M. Storm van 's Gravesande. Sneek, Herkozen A. Moens en mr. S. Wybenga Tiel. Gekozen mr. van Lidth van Jende Tilburg. Gekozen mr. C. C. A. Beems en jbr. mr. J. Verheijen. Utrecht. Gekozen mr. E. van Vooi'thuy- sen. Herstemming tusschen mr. N. P. J. Kien en H. Verloren Themaat. Winschoten. Gekozen dr. W. J. A. Jonek- bloet. Zutphen. Gekozen jhr mr. H. A. ridder van Rappard. Herstemming tusschen mr. Jb. Dam en mr. W. H. Dullert. Zwolle. Gekozen T. J. Stieltjes. Herstem ming tusschen mr. G. A van IJssel de Schepper en mr. A. van Maanen van Eemnes. Zuidhorn. Gekozen G. Reinders. De heer W. Koster te Rotterdam heeft onlangs verklaard in staat te zijn de werk zaamheden der gebroeders Davenport te kun nen verrichten dat hij hun geheim doorgrond had en hen uitdaagde er de proef van te nemen. Vrijdag jl. heeft de heer Koster voor een talrijk aantal genoodigden in het theatre Tivoli het bewijs geleverd dat hij waarheid sprak, wat de heeren Davenport hebben ge daan doet hij. Hij laat zich binden plaatst zich in de kast, laat zich daar verder vast hechten en naauwelijks is de kast gesloten of al de verschijnselen die bij de heeren Davenport zooveel verbazing verwekken hebben plaats. Uit de kast wordt een voor werp geslingerd een helsch leven wordt er in aangerigtinstrumenten gestemd enz. (Handelsblad.) Dezer dagen ontsnapten twee der jeug dige gevangenen van de Kruis berg nabij Doetincbem. Een dier knapen vond nabij dit dorp gelegenheid om achter op een rijtuig te klimmen dat naar Doesborg reed niet wetende dat de directeur der gevangenis uitgereden om hem te zoeken daarin za'. Even voor Doesborg ontmoetten hij een paar rijksveldwachtersook al ter zijner vervolging uitgezonden die nu den knaap bespeurden zoodat hij dadelijk met het rijtuig kon worden teruggevoerd. Yoor het hof te Brussel wordt thans gevoerd een proces tegen Risk Allah be schuldigd zijn pupil Readley te hebben ver moord toen zij in Februarij dezes jaars in het hotel du Rhin te Brussel logeerden. Aan vankelijk geloofde men dat Readley zich zeiven van het leven had beroofd, welk vermoeden bevestigd werd door een blaadje papier in zijne kamer gevonden waarop hij zijn zelf moord aankondigt zijn voogd deelde mede dat Readley eene ongelukkige liefde had ge koesterd. De regter stelde dan ookna een vlugtig verhoor Risk Allah in vrijheid vooral ook op grond van diens karakter en positie. Hij was algemeen geacht verkeerde in de aanzienlijkste kringen, waar zijn rang van kolonel in Turksche dienst hem toegang gaf terwijl het aantal decoratien geheel paste bij zijn waardig voorkomen. Dit nam even wel niet weg dat de maatschappij waarbij Risk Allah een levensverzekering op Readley genomen had aarzelde om hem de verzekerde 10,000 p.-st uit te keeren. Zij ging daartoe slechts over nadat de kolonel alle officieele stukken den dood van zijn neef betreffende had overgelegd wat hem na zijne invrijheid stelling door de regtbank te Brussel niet moeijelijk viel. Eenige maanden later ontdekt men dat Risk Aliah ir. betrekking staat tot een persoon die beschuldigd wordt valsche wissels gemaakt te hebben. Dit verwekt achterdocht. Men verneemt tevens dat hij door den dood van Readley eene som van 70,000 p. st. geërfd heeft. Andere omstan digheden dragen eveneens bij om het ge beurde in het hotel du Rhin in een ander licht te stellen. Risk Allah die intusschen in Londen en Parijs had geleefd wordt weder in hechtenis genomen en het thans te Brussel gevoerde regtsgeding versterkt zeer het ver moeden dat Risk Allah door een geweerschot zijn neef vermoord heeftterwijl deze sliep Het sterkste bewijs is dat de dood, blijkens de wonde plotseling moet zijn geweesten de doode met beide armen onder de dekens gevonden werd welke twee omstandigheden volgens vele getuigen de gedachte aan een zelfmoord geheel uitsluiten. DUITSC HL AN D. Te Dresden wordt de nieuwsgierigheid in groote mate bezig gehouden door eene zaak die veel overeenkomst heeft met die waarvoor de Fransche doctor de Pommerais eenigen tijd geleden ter dood gebragt is. Op het laatst van Junij verloor zekere advocaat Muller zijn 26jarigo vrouw met wie hij pas getrouwd was. De dagbladen bevatten toen zeer hevige ontboezemingen van de smart waaraan de ongelukkige echtgenoot ten prooi was doch weldra bleek het dat de weduw naar niet alleen zeer spoedig getroost was maar zich reeds in het bezit waande van eene som van 68,000 franken waarvoor zijn overleden vrouw die steeds een bloeijende gezondheid had genoten in een levensver zekering had deelgenomen. Op verzoek van de directeureu der levensverzekerings ■maat schappij die door de hartroerende aankon digingen van den echtgenoot niet bewogen schenen te ziju heeft eene opgraving en lijkschouwing plaats gehadwaarbij van de aanwezigheid vau plantaardig vergif in maag en ingewanden gebleken is. Zaturdag jl. is te Praag een kleêrmakc-rs- gezel in hechtenis genomen onder zware ver denking van een aanslag top het leven des keizers te hebben willen plegen. De Engehche kapitein Palmer maakte zich van hem meester toen hij de regterhand ophief waarin hij een geladen pistool had. Dit gebeurde toen de keizeruit den Chechischen schouwburg komendein het rijtuig stapte. De bedoelde persoon is aan de justitie overgeleverd. FRANKRIJK. De heer Bouchardet keerde kortelings met den nachttrein van Marseille naar Parijs terug. Terwijl hij alleen in een coupé dei- eerste klasse zat hoorde hij 's morgens omstreeks drie ure een luid geschrei in een aangrenzende coupé. Hij opende de deur en waagde zich op de treedbanklangs de waggon tot véér het venster van den vol genden coupé waar eene dame met een kind op het punt stond de deur te openen en zich op de spoorstaven te werpen. F]et houtwerk van den waggon wasmisschien door een vonk uit den locomotief, in bran 1 geraakt. De beer Bouchardet trachtte tin wanhopige te bedarenen hield haar van haar noodlottig besluit terug. Inmiddels zag hij ijverig naar hulp uit. De nacht was donkerde trein stoomde met de grootste snelheid voort, en slechts weinige reiziget.s bevonden zich daarin. Allen sliepen en de hulpkreten van Bouchardet werden verdool Deze moest dus langs den geheelen treis loopen tot aan de machine. Hier gaf hij een sein en de machine kwam tot staan. De bluschmiddelen waren echter onvoldoende en toen de trein zich weder in beweging zette wakkerde de vlam op nieuw aan. Op het naasts station echter werd de brandends waggon losgehaakt en achtergelaten. Bij zijne terugkomst te Parijs, ontving de heer Bou chardet eene dankbetuiging vau de Lyonscho spoorweg-maatschappij waaruit hij vernam dat hij in het grootste gevaar had verkeerd daarbij de ontmoeting van een der beamb ten een van beiden naar beneden had moeten tuimelen. De heer Bouchardet be kreunde zich weinig over het doorgestane gevaar en werd daaraan eerst weder herin nerd toen hij zich eenige weken later door een schrijven van den minister van binnen landsche zaken zag verrast waarbij hij tot ridder van 't legioen van eer werd benoemd. GROOT - BRIT'I AN NIEN. De Globe meent te weten dat aan de oevers van de Oostzee in het geheim plannen worden gesmeed tegen het bestaan van Dene marken. Het hof van Zweden (zegt het blad) heeft aan het kabinet van Berlijn een plan ingediend tot verdeeling van Denemarken. Zweden zou de eilanden in bezit nemen terwijl het vaste land bij Pruissen zou worden ingelijfd. De Deensclie regering heeft in deze zaak nog niet gehandeld doch de partij, welke op dit oogenbiik de meerderheid in het parlement bezitde automonie van Denemar ken wenscht te handhaven en van eene ver- eeniging met Zweden niets wil weten, heeft tegenvoorstellen bij het kabinet van Berlijn ingediend, hierin bestaande, dat Denemarken zich aan liet Noordduitsche verbond zou aansluitenindien Pruissen het Deensche gedeelte van Sleeswijk wilde terug geven. Het bestaan van Denemarken staat alzoo op het spel. Indien het Pruissische gouverne-

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1