Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Burger!. StandteZuerikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen klein meisje, een kind van 4 jaar, het eenige pand der liefde mij nagelaten door mijne dier bare eclitgenoote die het God behaagde reeds vroeger van mij weg te nemen. Zoo als ik zeide ik verloor mijn kind maar ik zag het niet sterven gelijk ik de moeder had zien sterven het kind verdween spoorloos het was gestolen Het was zulk een lief hartelijk meisje en buiten haar had ik niemand op de wereld op welker liefde ik aanspraak kon maken. Mijne heeren wat ik geleden heb is niet niet woorden te schetsen en gij zoudt ook niet in staat zijn er u een regt denkbeeld van to vormen. Ik heb aan aankondigingen en vruclitelooze pogingen om haar weder te vinden, het weinigje dat ik bezat, geheel op geofferd meubels schilderijen eindelijk zelfs mijne kleederen alles heb ik daarvoor ver kocht. Drie jaren lang heb ik te voet de drie Vereenigde koningrijken doorreisd en in alle steden marktvlekken en dorpen naar mijn kind gezocht. Zoodra ik dan op die verschil lende plaatsen door portretschilderen wat ver diend hadkeerde ik steeds naar Londen terug om diiar weder op nieuw met mijne aankondigingen in de nieuwsbladen te beginnen. Eindelijk op den 14 April jl. het was een feestdag ging ik over de Ossenmarkt van Smithfield Op het midden der markt gaf een koordendanserstroep eene voorstelling juist stak een kind de beenen in de luclit terwijl het met het hoofd op eene soort van hellebaard rustte. Een straal uit de ziel barer moeder moet op dat oogenhlik In de mijne .zijn doorgedrongen waardoor ik in staat was in deze houding mijn dochtertje te herkennen. Ja, het was werkelijk mijn kind! hare moeder zou er misschien op toegevlogen zijn zonder verder om iets te denken dan om het in hare armen te sluiten ik echterhet was mij alsof plotseling een sluijer over mijne oogen werd getrokken die mij niets meer deed zien dan den aanvoerder der bende, en ik vloog op hem toe. Ik weet niethoe het kwam maar ik die anders eene tot zwak heid toe goedige natuur bezit ik pakte den roover van mijn kind om het midden hief hem omhoog en wierp hem toen ter aarde toen trapte ik doch ik bid u mijne heeren verschoon mij het overige te verhalenik weet het zelf niet regt meergenoeg de man was dood was onder mijne handen ge storven eer ik er zelf over denken kon, wat ik gedaan had Later gevoelde ik hevig berouw over deze daad maar op dat oogen hlik was mijne woede zoo grootdat ik zeker leed gevoelde hem niet meer dan ééns te kunnen ombrengen. President. Dat zijn geen edele gevoelens die gij in deze laatste woorden aan den dag legt. Het ware beter voor u, dat gij zeniet had uitgesproken. Hoe wilt gij dat God en de jury u vergeving zullen schenkenindien gij zelf niet vergevensgezind zijt Beschuldigde. Ik weet niet mylord 1 hoe uw oordeel en dat der jury zal uitvallenGod echter heeft mij vergeven dat zegt mij mijn hart. Gij kent niet, en ook ik kende op dat oogenhlik nog niet den omvang van het leed, dat die onmensch mij berokkend heeft. Toer, medelijdende menschen mij later in de gevan genis mijn kind bragten o! toen werd ik met ontzetting gewaardat het niet meer zoo rein en aan de engelen gelijk was als vroeger in de vaderlijke woning neen mijn arm kind was naar ziel en ligchaam verdorven - Hare manieren hare spraak waren gemeen en terug stootend volkomen gelijk aan de lieden onder welke zij geleefd had. Zij herkende mij niet meer en ik herkende haar ook niet vond in haar mijn lief hartelijk kind niet weder. Begrijpt gij nu mijn leed Die man had mij de liefde en de ziel van mijn kind geroofd en ik heb hem daarvoor slechts eens gedood 1 Verder heb ik nieis meer te zeggen. De voorzitter der gezworenen (tot den president) Mylord ons oordeel is reeds bepaald. President. Ik begrijp u, mijne heeren! maar het regt moet toch zijn loop hebben. Hoe groot ook het medelijden zijdat de beschuldigde u inboezemt zoo moet gij toch eerst mijn resumé over de debatten aanhooren en daarna, volgens gewoonte, u naar de raadkamer begeven om uwe uitspraak te be palen. Daar nu echter geenc debatten gevoerd waren en dit dus eene handeling was die slechts voor den vorm geschieddezoo was de president spoedig gereed en verwijderden de gezworenen zich nu om te beraadslagen reeds na weinige oogenblikken echter keerden zij in de geregtzaal terug en spraken met eenparige stemmen den beschuldigde vrij. Men was genoodzaakt Georges Hammond, onder geleide van geregtsdienaren naar zijne woning te brengen De vrouwen wilden hem in triomf wegvoeren en eene ontelbare menigte menschen vergezelden hem onder onophoude- 1 Ijk hoera-geschreeuw. Deze uitspraak ontspioot uit het levendig menschelijk gevoel van betere regters dan de doode letters der wet zijn. FRANKRIJK, lïene der grootste bibliografische zeld zaamheden bevindt zich in de boekverzameling van prins de Ligne in Frankrijk. Het boek heeft den titelLiber passionis Mostri Jusu cum characteribus nulla materia composites. Het is noch geschreven noch gedruktmaar de letters zijn uit het fijnste perkament ge sneden en op blaauw papier geplaktde tekst is niettemin even gemakkelijk te lezen als de beste druk liet geduld dat vereischt is om dit werk uit te voeren moet wel buitengewoon groot geweest zijn vooral wanneer men de gelijkheid en kleinte der letters in aanmerking neemt waarvan de volmaakte schoonheid in waarheid bewonde- renswaard is. De Duitsche keizer Rudolf TI bood in 't jaar 1640, 11,000 ducaten voor het werk eene voor dien tijd ongehoorde groote som. Als bijzondere merkwaardigheid van dit eenige werk dient nog vermeld dat het Engelsche wapen draagt ofschoon het niet bekend is dat het van Engelsche afkomst is. G ROOT - BRIT'I AN NIEN. De Londensche bladen maken met veel ophef gewag van het betreurenswaardige feitdat twee agenten van politie door den regter werden veroordeeld wegens een valsch getuigenis dat zij ten nadeele van twee jongens hadden afgelegd die zij beschuldig den van bedelarij Men vreest dat hierdoor het vertrouwen in de politie die in den laatsten tijd veel reden tot klagen gafzal worden geschokt. Onder ai.deren maakt men het haar thans weder tot een verwijt dat zij niet verhinderde dat twee liefhebbers van het vuistgevecht om den prijs van 4 p. st. hunne krachten en behendigheid op de proef stelden en elkander zoodanig toetakelden dat de een kort na het gevecht aan de be komen wonden overleed. Zekere Svney Morse te New-York heeft een voorwerp uitgevonden om op eene zeer gemakkelijke wijze de zee te peilen het geheele instrument is een balter grootte van een appelen daarop bevindt zich een wijzer. Wanneer men nu van een schip de Bathometer zoo is de naam van het uitge vonden instrument in zee werptzinkt hij dadelijk en zoodra hij den grond bereikt komt hij boven water drijven en de wijzer geeft de juiste diepte aan van de plek waarop hij gezonken is. In Engeland zijn berigten uit Sanghaï van 22 Augustus ontvangenvolgens welke de burgeroorlog in Japan voortduurde en een ongunstigen loop voor den Taïkoen scheen te nemen. De wetgevende vergadering van den Staat Zuid-Carolina heeft dezer dagen ten aanzien van de negers eene wet aangenomen die men als een opmerkelijk teeken des tijds kan beschouwen als men in aanmerking neemt dat die Staat de wieg en bakermat van de scheuring met het Noorden is geweest. Aan de negers is namelijk het regt toegekend contracten te sluiten en te doen uitvoeren als klagers veor de regtbanken te verschijnen in alle gevallen als getuigen op te treden zoowel onroerend als roerend eigendom te erven en te koopen te verhuren en te ver- koopen en voorts het bezit van alle persoon lijke regten en vrijheden die de blanke geniet Slechts ééne uitzondering is hierop gemaakt huwelijken tusschen blanken en negers blijven als voorheen verboden. JONGSTE TIJDINGEN. Athene 13 October. Berigten van Candia melden dat de Turken Candionos ontruimd hebben welke stad in de magt der Grieken gevallen is. De Grieken hebben de Turken vervolgd, welke 120 dooden en 800 gekwet sten hadden terwijl de verliezen aan de zijde der Grieken onbeduidend waren. Mustapha- Pacha maakt toebereidselen tot een groote expe litie. New-York, 6 October. De zoon van den heer Seward is wegens de ongesteldheid van zijnen vader tot staats-sekretaris ad interum benoemd. In Mexico is de 19de verjaardag der onafhankelijkheid prachtig ge vierd. Maximiliaan heeft eene rede gehouden waarin hij verklaard heeft zijne positie met kracht te zullen handhaven. „Een ware Habsburg verlaat zijn post niet in tijden van tegenspoed". Er loopt een gerucht dat de keizer zich in persoon aan het hoofd van het leger zal stellen. Berlijn, 18 October. Het is onjuist dat er een ultimatum naar de Nederlanden is verzonden de onderhandelingen betrekkelijk Luxemburg duren op vriendschappelijke wijze voort Weenen 18 October. Men verneemt dat de militare Saksisch-Pruissische overeen komst gisteren geteekend is. De occupatie van Saksen wordt vervangen door een ge mengd bestuur. De organisatie van het Saksische leger is verdaagd tot dat het Noordduitsche parlement daarover eene be slissing zal genomen hebben. Heden overleed in den ouderdom van bijna 79 jaren Mejufvrouw TRIJNTJE de GLOPPËRWeduwe van den Heer Jo hannes Hocke Dz. Brouwershaven 13 October 1866. Ook namens de Familie A. van den BOUT. •- Algemeene Kennisgeving. Heden overleed aan eene kortstondige doch hevige ziekte onze waarde Moeder en Behuwd-MoederVrouwe L- MOLEN BURG Weduwe van den Wei-Eerwaarden zeer Geleerden Heer W. L, van OOSTER ZEE in leven Predikant alhier. Gons Uit aller naam 17 Oct. 1866. n. van QOSTERZEE. Eenige en Algemeene Kennisgeving. van 12 tot en met 19 OCT. 1866. Geboren. Een zoon van J. Morijn en P Versteeg. Een zoon van C. Timmerman en J. J. Bogaert. Een zoon van W. van Oorschot en E. J. Douw. Gehuwd. T. Bakker jm. en A. Petersejd H. L. M. van Kruijne, jm. en S. J. P. Egter, jd. Overleden. B. Ketelboeteroud 54 j. ongeil, d. W., VI iltson oud ruim 47 j man van J. van Sas, D. H. van der Jagtoud 3 w. d H. C Paulusseoud 37 j.weduwe van G. Ronca. als levenloos aangegeven Eene dochter van A. de Keijzer en A. Aleman. Brouwershaven Gearriveerd 16 Oct. Eric HA. Henrichsen Frederik- stad Dordrecht. 16 Ocean A. Storm New-Oastle 16 Argosy, E. A. SwiftCallao, beiden naar Rotterdam. 16 Catharine, R. Hnnter New-Castle, Schiedam. 17 Duisburg, E. Hölljes Rotterdam, New-York. 17 Sister C. Almond New-Castle Schiedam. 17 Stag, A. Carr, Londen, Rotterdam. 18 Uitgezeild: Duisburg, E. Hölljes, Rotterdam New-York. Prij Nederl. Belgie. Spanje. Portugal Rusland. Polen. Pruissen1 Oostenr. Mexico. Grieken!. Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. A an deel en 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obl igatien. Obl. Geldl. 1 825. Binuenl. Obüg, 5 5 2'/. 5 5 5 5 5 5 4'/.. 65 87 V t zen der Effecten te Amsterdam, den 18 October 1866. Werkel. Schuld. 2'/i pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4'/s Cert bij Rothschild. 2'/2 Obligatien. 2 Obligatien. 3 42 Obl. bij Hope en Co. 5 95 184'/, f 43 21 663/, 47'a 26»/,, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 18 October 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1865/11,75; Nieuwe dito 1866 - 10.75 Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer dito Haver 0.00 0,00 0 00 7,25 6,75 6,00 2,75 Paarderb. Witte hoon. Bruine dito Gr. Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnz. Slag-Lijnz. 6.50 11 00 12.50 00,00 9,00 0,00 00,00 00,00 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 18 October 1866. Teelt 1866. Twee en een, 1ste kw. blank 18,50 4 19,00 Twee en een, miödelb. dito - 00,00 a 00,00 s Twee en een, mindere dito - 00,00 4 00,00 5 Een en een, 1ste kw. blank - 18,50 4 19,00 Een en een middelb. dito - 00,00 a 00,00~ïl Een en een mindere dito - 00,00 a 00,00"§ Onberoofde 1ste kw. blank - 19,00 4 19,50^; Onberoofde, middelb. dito - 18,00 4 18,50o Onberoofde, mindere dito - 17,00 4 17,öO114 Muilen - 0,00 4 0,00 Middelbare dito - 0,00 4 0,00 Stoombootdienst tusschen. Middelburg en Rotterdam Van Middelburg 21 'smorg. 9, 22 10, Van Rotterdam Maandag Zondag M aandag 21 'smorg. 22 7, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoombo rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Rotterdam. des dinsdags donderdags en, zaturd. 'smorg. n. 8,30 min. Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 10,/2 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2