Hervatting der Dienst. Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen er twee gevenden 26sten meiddon een wachtmeester en een dragonder zich aan en weigerden met betaling van verplegingskosten te vertrekken. De burgemeester door wien dr. Muller zijn regt wilde doen handhaven was niet te sprekende oudste wethouder verklaarde er niets aan te kunnen doen. Men schijnt de inkwartiering als eene straf te willen toepassen Eindelijk wist men den wachtmeester over te halen om naar zijn eigen kwartier terug te keeren. „Mars heb ik verleden week bezocht; hij betert goed maar hij is zeer treurig vooral over de verwonding den brigadier toegebragt. Zijne zaak is opgedragen aan den advocaat Cosman aio de heeren Asser en Philips tot consulenten heeft genomen." Uit Zutpheri meldt men van 5 dezer. De agitatie bij de bevolking heeft hier na den avond van 1 October nog een paar dagen voortgeduurd waarom Dingsdag avond pa trouilles kavallerie tot 10 uur door de straten kruisten doch daar geene ongeregeldheden verder zijn voorgevallen wat schreeuwen en joelen uitgezonderd is dit verder gestaakt en hebben zij die op het contract der gas- verbruikers niet geteekend hadden hunne lichten weder opgestoken. De toestand blijft overisieitB dezelfde 350 gasverbruikers zitten bij olielampen of kaarsen terwijl de fabrie kanten op hun stuk schijnen te blijven staan althans zij zijn bezig de gasmeters wier huur hun is opgezegd weg te halen dat dit lang zaam gaat spreekt van zelf door het groote getal Maandag avond zal de heer Mongruel hier eene voordragt houden over het branden van gecomprimeerde dampkringslucht het welk naar men zegt eenvoudiger toestellen vereischt en veel goedkooper en meer licht gevend is dan hel gas. Wat er vari zij zal de tijd leerendit althans is zeker dat de liecren fabriekanten groote schade lijden. Men zegt dat zij het onder elkander zeer oneens zijn geworden sedert de laatste „onlusten." DUITSCHLAN D. In de staatkundige kringen van Berlijn schijnen de onzekerheid en bezorgdheid de overhand te nemen. Men beschouwt den tegenwoordigen toestand ais uiterst precair en brengt zicli meer en meer in herinnering de woorden van von Bismarckdat het voorge stelde doel nog niet is bereikt. Verontrustend zijn vooral de berigten uit Frankrijk welke daarin overeenstemmen, dat de gezondheids toestand des keizers zeer veel te wenschen overlaat. Vele personen beweren zelfs dat de ongesteldheid des keizers gevaarlijker is, dan men in het openbaar wil bekend hebben. Toen koning Wilhelm van Pivuissen zijn inlogt deed te Berlijn aan het hoofd zijner zegevierend terugkeerende troepen was als nommer op het feestprogramma gesteld dat aan den koning ec-n bouquet zou worden aangeboden door vijftig jonge dames Er was voorts eene commissie van drie leden benoemd om zonder aanzien van rang of stand onder de Rerlijnsche jonge meisjes da vijftig schoonste te kiezen. Zoodra dit be kend werd stroomden van alle zijden brieven en photographische portretten aan de commissie toe waarbij de wensch werd geuit om onder het uitverkoren vijftigtal te worden opgeno men. Niet minder dan zeventien honderd aanvragen daartoe kwamen bij do commissie in en moeijelijk was de taak der drie Parissen die zich naar men beweert lieten omkoopen noch verleiden. (Iet schoonlieidscommité heeft zich evénwel thans tegenover vijftig vriendin nen zestien honderd en vijftig jonge dames tot vijandinnen gemaakt en zijn dus hun leven geen oogenblik meer zeker Het Neuo Fremdenblatt maakt eene proclamatie van den koning van Hannover openbaardd. 23 September togen de annexatie van Hannover door Pruissen. liet protest roept de hulp in van alle mogendheden tegen de vertreding van het regt door het geweld. De koning verklaartdat hij nooit van zijne regten als souverein afstand zal doen en dat al de handelingen in zijne staten van het Pruissisch gouvernement of zijne agenten onwettig zijn en van nul en geener waarde. Op dit laatste vestigt hij de aandacht der belanghebbenden daarbij voegende dat hij de toekomstige gebeurtenissen afwacht met vol vertrouwen in de regvaardigheid zijner zaak en met een vaste hoop dat de goddelijke Voorzienigheid weldra een eind zal maken aan de reeks intriguesongeregtigheden en geweldenarijenwaarvan zoo vele staten en volken tegenwoordig met Hannover de slagt offer» zijn geworden. GROOT-BRITÏ AN NIEN. Londen 5 October. Ter deelneming aan het Belgische schuttersfeest hebben zich reeds meer dan 700 onzer vrijwilligers aangemeld. Zij zullen van Dover naar Brussel en terug kosteloos worden overgevoerd In de laatste week zijn in Londen 11,281 ponden vleesch afgekeurd. Een geval op zieli zelf van weinig be- teekenis maar zeer geschikt om te doen zien hoeveel vertrouwen in Engeland de ver klaringen der politie verdienen isdat on langs 5 politie-inspecteurs en vier agenten te zamen gezworen hebben dat zeker iemand Bishop van naam, iti 1860 te Londen in hechtenis genomen was terwijl het daarna gebleken is, dat de man van 1855 1861 als convict de verschillende strafkoloniën had afgereisd Lord lïussell de broeder van den Engelschen minister werd dezer dagen voor den regter gedaagd onder beschuldiging dat hij den 18 September zijne paarden had mishandeld. Een zekere George Jackson was tegen hem opgetreden na getuige te zijn geweest dat de beschuldigde zijne paarden onmenschelijk had geslagen en die item dan ook had toegevoegd Gij moest u schamen om uw paard zoo te slaan. Gij kunt niet mennen." Nadat de verdediger van lord Russell te vergeefs getracht had hem vrij te pleiten besliste de regter dat de beschul diging gewettigd was en veroordeelde den beschuldigde tot 1 p. st. boete met 16 sh. en 6 p. voor kosten. Het verzoek om de zaak voor eene hoogere regtbank te mogen brengen werd hem geweigerd. „Dit zou— zeide de regter kinderspel zijn in eene quaestie van geld. Wij hebben uitspraak gedaan en de rijken moeten niets voor hebben bij de armen" Voorts verklaarde de regter nogna daartoe door den verde diger te zijn uitgedaagd dat indien zijne politieke overtuiging invloed had kunnen uitoefenon hij in het voordeel van lord Russell zou hebben beslist- Hierop zeide de advocaat van den beschuldi gde dat hij zijn cliënt zou aanraden de boeten en kosten niet te betalen waarop door den regter werd bepaald dat indien zulks niet binnen 14 dagen had plaats gehadlord Russell met 14 dagen gevangenisstraf zou worden gestraft. De beschuldigde voegda daarop den regter toe „Indien gij goed uit uwe oogen kijkt clan zult gij mij van middag hier zien voorbij rijden en indien gij mij in den weg komt, dan rijd ik u omver!" De Strike der ijzerwerkers in de Noor delijke districten duurt nog altijd voort. On langs is de president der vereeniging van de werklieden die den arbeid geslaakt hebben ter naauwernood verlost uit de handen van eenig werklieden die tegen de Strike zijn zoo is van den anderen kant een Katholiek priester, die tegen de Strike gepreêkt had met ver moording bedreigd door een der leden van de vereeniging. De Ball Mall Gazette zegt dat het feit dat het Engelsche stoomschip Tornado door het Spaansehe fregat Gerona werd ge nomen een ernstigen keer dreigt te nemen nu het gebleken is dat dit feit plaats had op positieve ordersuit Madrid. Het Spaansehe gouvernement tracht deze daad te regtvaardigen door de bewering dat du Tornado was een Chilisch kaperschipen ofschoon het sedert feitelijk is bewezen dat liet eeri Engelsch schip was op reis naar Kio Janeiro dat niet de minste contrabande aan boord had is niet alleen het schip niet vrijgegeven maar bevindt zich zelfs de bemanninggeheel nit Engelschen bestaandenog in gevangen schap. Sommigen hunner zijn zelfs in boeijen geklonken. Zij worden, zegt dit blad, met eene brutale gestrengheid bewaakt. Te Woolwich heerschte Maandag na middag te zes ure de grootste verwarring ten gevolge van eene ontploffingwelke in net koninklijk arsenaal had plaats gegrepen. Voor eenige maanden was een magazijn van buitengewone sterkte aan het kanaal gebouwd uitsluitend voor het doel om er schietkatoen in te bergen. Dit magazijn nu was geheel vernield door de ontbranding van het schiet katoen terwijl in alle rigtingen stukken steen en ijzer waren geworpen. De oorzaak is onbekend het magazijn werd hoogst zelden geopend terwijl steeds de grootste voorzorgs maatregelen werden genomen om ontploffing te voorkomen. Den 4 dezer zijn weder 126 man be nevens 100 ton amunitieper stoomschip Belgian van Liverpool naar Canada gezon den. Eerstdaags zal ook het stoomschip Allan met eenige detachementen naar dezelfde plaats van bestemming vertrekken. Volgens de Leeds Mercury hebben de machinisten en stokers van de North Eastern Railway Company gedreigd het werk te zullen staken indien zij voortaan niet per uur in plaats van per mijl worden betaald. Het graan door Amerika geleverd in 1840 was 377,531,875 mudvan dit jaar zal het ongeveer 1,039,000,000 opleveren. In do Noord-Westelijke Staten hebben hevige stormen en overstroomingen plaats gehad. Men schat de schade aan den oogst zelfs op 20 millioen madden graan. -Volgens berigten uit New-York van 22 September is de heer Seward hersteld van zijne zi.kte. Het hoofdkwartier der Fenians te New- Yotk afdeeling Stephens, anders gezegd af- deeling Ierlandontvangt dagelijks groote aanwas in manschappen gedd wapenen en ammunitie. De wapenen worden op bedriege- lijke wijze gepakt en onmiddellijk naar Ierland verzonden. Aan de Noordelijke kusten van New- Engeland zijn de walvisschen zeer overvloedig. 304 schepen van gemiddeld 350 ton zijn uit verschillende havens van New-Engeland op vangst uit. berKnieuws. Oostehland 7 October. In de voor middag-godsdienstoefening van lieden nam onze hooggeachte leeraar ds Stipriaan Luiscius, beroepen naar Scherpenzeel een treffend en hartelijk afscheid van zijne gemeente pre dikende naar aanleiding van Deut. 30 19b „het leven en den dood lieb ik u voorgesteld den zegen en den vloek. Kiest dan het leven opdat gij level." Het kerkgebouw was te klein om de talrijkeook van elders opge komen schare te bevatten. De Heer schenke zijnen zegen op den arbeid door hem alhier volbragt en die hij in zijne nieuwe gemeente wenscht voort te zetten. JONGSTE TIJDINGEN. Florence 7 October. Heden wordt het verdrag met Oostenrijk geratificeerd. De Oostenrijkers zullen morgen Venetië aan generaal Leboeuf overdragen. Wurtemberg heeft besloten een gevohnag- tigde herwaarts te zenden. In correspondentiën uit Rome zijn ongun stige berigten vervat aangaande den gezond heidstoestand van de keizerin van Mexico. Venetir 8 October. Generaaf Leboeuf zal de Venetiaansehe vestingen zoodra deze door de Oostenrijkers zullen zijn overgeleverd, overdragen aan de gemeentelijke besturen. De Fransche vlag zal niet worden geheschen. De SPOORBOOT van ftgiririelbtirg- vaart Donderdag 11 October van Middel burg naar Zierikzee des morgens 6 uur, en terug 's namiddags 3 uur 30 min. en bij genoegzame Passagiers van IKierilszee j des morgens 9 uur naar Wemeldluge en terug 2 uur 's namiddagster gelegenheid van de opening van het Kanaal door Zuid- Beveland. Men vervoege zich tot dat einde bij den Agent W. ABELS Woensdag avond vddr S ure. Brouwershaven Gearriveerd 6 Oct. Swan G. Anuison Shields Rott. 6 GogstadM. SunderseDrammen 7 Rügenwalde E. Schwarz Riga 7 William Hannah W. Wilson New- Castle allen naar Dordrecht. 5 Uitgezeild Pelican (st.) J. Caulfield Liverpool 7 Hugo Grotins Y. II. EbesNew- York beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 8 October 1866. Nederl. Werkel. Schuld. 2'/» pet. Belgie. Spanje dito dito dito dito Amort. Sijndie. Ned. Hyp.-Bank 3 4 3 7, 4'A Cert bij Rothschild, 2'/a Ubligatien. 2'/, 3 Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude. 5 dito. 2 'It dito Rente Arust. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien 5 Griekenl. Obl Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnenl. Obüg. 5 ROTTERDAM 8 October. 55 87'V, 6 3 '/a 42 185 4-5 Ai 6 22'/, 68 48 15 26'A TARWE. Zeenwseh. Vlaams, en O verin, ging beden bij matigen aanvoer 25 c. hooger goed van de hand. Goede en puike jar. van 1 1.25 tot i 2 mindere van 10 25 tot f 11.10. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm was zeer weinig aangevoerd en bragt ruim vorige prijzen op van f 6.75 tot f 7 75- GERST. n. Zeeuws. Win ter van (6.10 tot 7.50 dito zomer van 5.75 tot j 6.70. HAVER. Inl. korte van f 3.75 tot f 4 50 dito lange van f 2.50 tot f 3.50 ERWTEN, n. Zeeuws, blaauwe van f 8.50 tot 10.75. BOONEN. n. Witte van f 9 tot (10; dito Bruine van (9 tot (14. PAAR- DENBOONEN van (6 50 tot f 7.50. MEEKRAP. Zeer veel geveild en koop lust beperkt zoodat alleen tot lagere prijzen te verkoopen was; de handel was niet levendig. Stoombootdienst tusscher, .Middelburg en Rotterdam Eau Middelburg Donderdag 11 'smorg. 6, Vrijdag 12 6, Van Rotterdam Vrijdag 12 'smorg. 10,30 Zaturdag 13 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dir stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboo rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam, Van Vlissingen: dos maandags, woensdags en vrijdags 's morg. 8 ure. Van Hollet dam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg, u. 8,30 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van VeeD, des morgens ten 8 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 10'/2 nre voor (,e afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A, de Yos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2