Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Burgerl. StandteZierikzee. Zeetijdingen, Beurs- en Marktberigten oo.oof Vervoer-middelen die in dezen omtrek aan de nog op het veld liggende boekweit groote schade veroorzaken. Onder de opeengehoopte gemaaide boekweit zitten deze dieren bij honderden. Uit Eindhoven meldt men van 24 dezer. Gisteren had alhier een treurig voorval plaats. De maréchaussee P.te Breda gestationeerd, had verlof gevraagd en bekomen om naar Venlo te gaan en deed op zijne reis Eind hoven aan ten einde het kind te zien waar van zijn meisje (de. dochter van zekeren S.) was bevallen. De familie van het meisje wilde dit riet toestaan en overreedde den majoor Paulus zich hier op tournée bevin dende aan P. het verdere verblijf te Eind hoven te ontzeggen. Die hoofd officier gaf zelfs toen P, persisteerde om zijn kind vóór hij naar Venlo zou vertrekken te zien last hem, onder geleide van een onderofficier, naar Breda terug te brengen. P. in woede ontstoken en in zijn eergevoel gekrenkttrok een dolk en bragt zich twee steken in de liorst toe zoodat hij bloedend en ernstig gewond neêrviel. Het voorgevallene met den armen P. Wekt slgemeene deelneming, en de •handelwijze van den majoor afkeuring zelfs vraagt men of deze het regt had aan P. liet verblijf te Eindhoven te ontzeggen Men verneemt dat de heer J. J. de Beucker leeraar in de plantenkunde turn en landbouwkunde te Antwerpenop uit- noodiging van den voorzitter der afdeeling Westland" van de Hollandsche Maatschappij van landbouw in dit najaar voor die afdeeling een cursus zal komen houden over de weten schappelijke behandeling en het snoeijen der vruchtboomen. Tot de bijwoning dezer voordragten worden allen uitgenoodigd die in de vruchtenteelt belang stellen. Daar liet te verwachten is dat vele leden der maatschappij zullen verlangen die voordragten bij te wonenzullen deze waarschijnlijk gehouden worden te 's Gravenhage terwijl de aanwijzing op de vruchtboomen zeiven onder Eoosduinen zal geschieden in de open lucht in den boomgaard. Men leest in het dagblad van Trier: „De aankomst van prins Hendrik in Luxem burg werd dezen keer door eene demonstratie gekenmerkt. Gewoonlijk komt de prins zonder eenig vertoon vóór den aanvang der kamer zittingen in de residentie aan en ook nu had hij per telegraaf, den wensch te kennen gegeven dat men zich van een officiëele ontvangst onthouden mogt. Desniettemin had zich II. Dingsdag-avond eene talrijke schare aan het station vereenigd ten einde den prins die met den laatsten trein zou aan komen plegtig op te wachten. Een optogt met fakkels 25 in 't wit gekleede jonge dames en 3 muziekcorpsen stonden daar ter plaatse gereedom het vorstelijk echtpaar te begroeten. De prins en de prinses verlieten het voor her. bijzonder ingerigte salon-rijtuig en vertoefden een kwartier uurs bij de feest- schareom daarna hun togt naar het slot Berg voort te zetten. Deze ganscbe feeste lijke receptie duidt aandat de bevolking van Luxemburg met liefde en vaste keuze aan het tegenwoordig politiek bestaan van het groothertogdom vasthoudt, In de volgende maand zal de gewone kamerzitting geopend wórden. (A. C.) Het is bijna zeker dat de nationale feesten te' Brussel wegens de epidemie uit gesteld tusschen 12 en 15 October a. s. gevierd zullen wordendaar de openbare gezondheidstoestand over het algemeen aanmerkelijk verbetertofschoon nu en dan nog een ongunstige dag zich voordoet. In- tusschen kan rog niets bepaalds worden berigt vóór 1 Octoberop welken dag de gemeenteraad vergadert. De Nederlandsche scherpschutters houden zich echter gereed, want men hoopt ze hier even talrijk te zien als de riflemen, en niet minder welwillend dan deze zullen zij onthaald worden. Ten onregte beweert de Londensche Internationalwelk blad niet ophoudt België aan te randen dat de deelneming aan den scherpschutterswedstrijd alleen de Engelschen gegund wordtmet uit sluiting van alle andere natiën. FRANKRTJK. Weder is Mazini te Messina tot volksvertegenwoordiger gekozen. Van de 12(13 kiezers zijn 318 opgekomen, en van deze hebben 281 hunne stemmen op den Italiaanschen democraatop den in Frankrijk, wegens deelneming aan een moordkomplot tegen keizer Napoleon ter dood veroor deelde uitgebragt. De France heeft gemeldt dat de keizer van Oostenrijk afstand van den troon zal doen ten behoeve van zijnen zesjarigen zoonen dat aan aartshertog Maximiliaan als hij ex-keizer van Mexiko zal zijn het regent schap gedurende de minderjarigheid van den nieuwen souvereiu zal opgedragen worden. Op gezag van de particuliere brieven uit Weenen kan men dit tegenspreken. Frans Jozef zal zijn rijk, reeds zoo ziek niet aan de crisis eener minderjarigheid en regentschap willen bloot stellen. Uit Florence wordt gemelddat de gedwongen geldleening die onlangs voor de Italiaansche schatkist ingeschreven is ten bedrage van 400 mïllioen francs in nominaal kapitaal denkelijk naauwelijks de helft van die som in de schatkist zal deen vloeijen. De regering gedrongen door de groote behoeften der schatkistneemt dagelijks be sluiten om de inning der leening gemakke lijker te maken. Zoo is bij een besluit van 21 September de termijn voor de eerste storting verlengd en tevens eene korting van 9 pCt voor vervroegde betaling aangeboden. Keeds is gemeld dat de schout-bij- nacht Rose bevelhebber der Fransche scheeps- niagt in de Chinesche en Japansche wateren zich aan boord van een stoomfregat naar Corea had begeven om voldoening te eischen wegens den onlangs aldaar aan Fransche Catholieke zendelingen gepleegden gruwzamen moord. Volgens een thans uit Hongkong ontvangen berigt van 14 Aug. zou de eerste minister van den koning van Corea aan den Franschen slotvoogd geant woord hebben': „dat de vader des konings die gedurende de minderjarigheid zijns zoons de functiên van regent oefentden moord der zendelingen berolen had maar dat men daar Frankrijk zich voor de zendelingen en de Christenen in de bres stelde zorg zou dragen dat dergelijko feiten niet meer voor vielen. GROOT-BRIT'I AN NI EN. De Morning Star zegt aangaande de aarzeling van het Engelsche kabinetom den invoer van vee in Engeland uit de havens der uiet besmette Nederlandsche provinciën toe te staan, het navolgende: „Wij hebben uit eene goede bron vernomen dat baron Bentinck de Nederlandsche gezant in Enge land bij lord Stanley eene serie van docu menten heeft ingediendbetrekkelijk dpze onbesmette provinciën van Nederland waaruit blijkt dat zij ten eenenmale vrij zijn van runderpest. Deze stukken zijn door de gou verneurs dier provinciën in quaestie onder teekend en goedgekeurd door den minister van buitenlandsche zaken in Nederland. Aan baron Bentinck was opgedragen om te ver zoeken dat de bevelen van den Privy Council zoo spoedig mogelijk zouden gewijzigd worden. Wanneer men nagaat welk een gunstigen invloed de intrekking dier besluiten voor de Londensche markt hebben zoukunnen wij ons niet voorstellen dat het tegenwoordig gouvernement zulk een billijk verzoek van de hand zou durven wijzen. Blijft het ministerie in gebreke om verbetering in den drukkenden toestand te brengen dan is het een nieuw en duidelijk bewijs dat onhandigheid, onregt- vaardigbeid wij zouden bijna gezegd hebben oneerlijkheid nog altijd de karakteristieke eigenschappen zijn van een conservatief beheer zoowel in aangelegenheden van sociaal als van politiek belang." Men meldt uit New-York van 14 dezer. De ontvangst van Johnston is te Louisville er. Cincinnati geestdriftig., te Pittsburg slecht geneest. De Herald steunt Johnston. De Amerikaansche expeditie is ontscheept, Lopez in Mexico wacht daarop, om Alamos aan te tasten. In Canada heerschten woelingen en men vreest voor een aanval van de Fenians. Men twijfelt nog altijd in Engeland of het scheepje de Red White and Blue dat met twee man en een hond den Atian- p'schen Oceaan overgestoken is en nu in Crystal Palace geëxponeerd wordtde reis ook gedaan heeft op een grooter schip en onder de Engelsche kust is afgezet. Een feit is het echter dat het scheepje op twee dagen afstand van New-York gepraaid is ge worden den 20 Julij. Ook merkt men op datindien bedrog achter de zaak schuilde men wel niet zoo onhandig geweest zou zijn om het scheepje voor de tentoonstelling nieuw op te schilderen maar het veeleer in een staat zou gebragt hebben waarin het meer den schijn had van veel doorstaan te hebben. Daarbij komtdat het een feit isdat ver leden jaar eene dergelijke expeditie bepaald ver gaan is. Dit scheepje is iets grooter dan het vorigedat toen is verongelukt, waaruit men wil opmaken dat het werkelijk gebouwd is niet alleen om als bluf sensatie te maken maar ook om de reis te doen. Alles wel over wogen schijnt men dus aan dit waagstuk geloof te mogen slaan. JONGSTE TIJDINGEN. Alexandrie 26 September. Het gerucht van eene nederlaag der Egyptenaren op Candia is valsch. De Egyptische troepen op het begin der vijandelijkheden niet ver dacht werden een oogenblik gescheiden, i Ismaëlde opvolger van Cham naauwelijks 1 op Candia aangekomen is er in geslaagd om de Egyptische troepen te vereenigen met een verlies van 150 man. Op het oogenblik zijn er 20,000 man Egyptische soldaten in Candia De Ondergeteekende verzoekt voor het laatst aan allen die iets (hetzij veel hetzij weinig/ van hem te vorderen hebben daarvan Vóór of op den eersten van iedere Maand hunne Nota's in te zenden terwijl aan diegenen voor wien dit te veel moeite schijnt te zijn de keuze gelaten wordt om bij iedere leverantie of andersints dadelijk bij kwitantie te disponeren. J. van dek YLIET. De gezamentlijke Boekhandelaren alhier nemen de vrijheid hunne geëerde begunstigers te berigtendat zij zich door de vrij aanzienlijke prijsver- hooging der HAARLÉMSCHE COU RANT f IO per jaar) genoodzaakt zien de leesprijs per drie maanden met 25 Ct. te verhoogen en alzoo te brengen op f I per kwartaal, ingaande 1 October e. k. van 21 tot en met 28 sept. 1866. Geboren. Een zoon van J. Boot en L. van Bloppoeb Een zoon van M. Beks en A. C. Korte. Eene dochter van W. J. van der Jagt en H Lemson. Eene dochter van L. M. van Tetterode en C. M. J. Geerüng. Eene dochter van A. van der Baars en J. van Dijk. Eene dochter van F. Leijdekkers en J. M. Mosselman. Gehuwd. M. Spetersjm. en M. Stahlhoeferjd. Overleden. J. Adamseoud 4 j.d. L. C. Strooband oud ruim 2 m.z. E. Schultsoud 7 m. d. Als levenloos aangegeven. Een zoon van A, M. van Aken en M. de Boo. Zierikzee Gearriveerd 26 Sept. Th. Ziddon H. Parr Rangoon Rotterdam. 27 Sept. Perceverance J. Richards, Poole, Dordrecht. Brouwershaven Gearriveerd 25 Sept. Arnold Böninger, D. Steenken, RotterdamNew-York. 25 FreehandT. RogersAkyab Schiedam. 26 James E. Brett, E. E. Jewett Dordrecht New-Castle. 26 Uitgezeild Arnold Böninger, D. SteenkenRotterdam New-York. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 26 September 1866. Nederl. Werkel. Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijudie. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 Belgie. Cert bij Rothschild. 2% Spanje. Obligatien. 2% Portugal. Obligatierj. 3 Rusland. Obl.bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen, Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude, 5 dito. 2 dito Rente A rust. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien. 5 Griekenl. Obl. Geidl. 1825. 5 Turkije. Binnen). Oblig. 5 54»/.» 64'/* 86% 33% 42% 95% 181% 156 46% 6 23 </s 68 49 15 13'/. 29% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 27 September 1866. De^Ned. Mudde. De Ned Aludde. Oude Tarwe 1865 Nieuwe dito 1866 - Afwijkende dito Z.-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver 11,50'Paardenb. 10.75 Witte boon. 0,00 Bruine dito 0,00 Gr. Erwten 0 00 Groene dito 7,00 Gele dito 6,50 Koolzaad 6,25 Zaai-Lijnz. 2,80 Slag-Lijnz. 1 700 15 00 15.C0 00,00 9,00 0,00 00,00 00,00 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 27 September 1866, Teelt 1866. Twee en een, 1ste kw. blank 18,50 Twee en een, middelb. dito - 17,50 Twee en een, mindere dito - 00,00 i Een en een, 1ste kw. blank - 18,50 Een en een middelb. dito - 17,50 a Een en een mindere dito - 00,00 Onberoofde 1ste kw. blank - 18,50 Onberoofde, middelb. dito - 17,50 Onberoofde mindere dito - 16,50 i, Muilen - 0,00 i Middelbare dito - 0,00 a 19,00 18,00 5 00,00 g 19,00 R- 18,00-2 19,00<q 18,00o 17,00*° 0,00» 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Zondag 30 'amorg, 6, l 6, Van Rotterdam 30 'smorg. 10,30 Maandag 1. 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen; J Van Rotterdam des maandags, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. zatard. 'smorg. u. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2