Ef°. 78 Zaturdag 29 September. WOENSDAGEN ZATERDAG. I860 Besturen enAdministratiën Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Binnenlandsche Tijdingen. •ehand an Fal- elham Enge- iishop tyonne beiden ordijk Scheij □eester r Burg, ourne 66 87% 38%, 181 f 46% 23% 68% 49% 15 J 4 29'/a ESCHE COURANT. P R IJ S PER ADVERTENTIES. Gewone 12% cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Dopdberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VERSCHIJNT: A.BON NE M E A' T S P R Ij S. Per drie maanden f2,00 Franco per post f2,25. Inzen ding der Advertentiën daags ie voren, voor lOure'smorg Dienstneming voor de ROLOIIEH. Burgemeester en Wethouders van Zt'e- r ik zee maken bekend dat het Zijne Majesteit den koningbij besluit van den 3 September 11. no. 45 heeft behaagd tot aanmoediging der koloniale werving onder anderen te bepa len dat het maximum van het handgeld hetwelk aan ieder recruut die zich voor niet minder dan zes jaren voor de militaire dienst in de koloniën en bezittingen van het Rijk in andere werelddeelen verbindtkan worden uitbetaald zal bedragen twee honderd f SOO) wanneer hij Nederlander is. Zietikzee j den lfJ September 1866. Burqemeester en Wethouders B C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS Burgemeester en Wethouders van Zie- itkzcebrengen ter kennis van belanghebben den dat Heeren Commissarissen over de Armenschool in deze gemeente eene zitting zullen houden in de regenten-kamer van het Hervormd Diaconie Armen Gesticht op Zaturdag den 29 dezer maand des avonds te z' ven ure tot het ontvangen en beoor- deelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school en worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien opgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toege laten. Zierikzee den 21 September 1866. De Burgemeester C. J. FOKKER. Weih. I B. De Secretarie J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- iikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat door den Raad dier gemeente in zijne zitting van hedenzijn benoemd tot leden der vaste Commissiën bedoeld bij art 54 der gemeente-wet te weten oor de strafverordeningen De heeren Mr. C. J. FOKKER en Mr. J. MOOLENBURGH. voor de Fabricage De heerenMr. J. W. D. van DONGEN P- C. LANDSKNEGT en S. G. NAÜTA van der GRIJP. voor ae Gas-fabriek en Straatverlichting De heeren S G. NAUTA van der GRIJP H. G. MULOCK HOUWER en J. van der VLIET. Zullende de Commissie voor de strafver ordeningen worden gepresideerd door den Burgemeesteringevolge de wet; de Commissie voor de Fabricage door den Wethouder jhr. J. L. de Jonge en bij diens verhindering door den Wethouder rar. C. J. Fokker, en de Commissie voor de Gas-fabriek en Straat verlichting door den Burgemeester en bij diens verhindering door den Wethouder jhr. J. L. de Jonge. Eindelijk werd tot Commissaris over de wandelingen benoemd het raadslid de heer S. G. Nauta van der Grijp. Zierikzeeden 26 September 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Vrüwillige oefening; in den Wapenhandel. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee Gevolg gevende aan de circulaire van den iieer Commissaris des Konings van den 19 September 11. (Prov. blad no. 108) Maken bekend dat door de regering maat regelen zijn genomen om de vereenigingen tot vrijwillige oefening in den wapenhandel zoo als in enkele steden van ons land zijn tot stand gekomen voor zoo ver zij de verhoo ging van 's lamls weerbaarheid ten doel hebben zooveel mogelijk behulpzaam te zijn. In gemeenten namelijk, waar vereenigingen als hier bedoeld tot stand komen van zoo danige getalsterkte en zamenstelling dat men daarvan met der lijd gewenschte vruchten mag tegemoet zien zullen op de daartoe aan de bevelhebbers in de militaire afdeelingen gedans aanvragen op 's Rijks kosten onder- oficieren uit het léger als instructeurs worden gedetacheerd aan wie tevens de zorg voor het onderhoud en het bewareu van de door het Rijk te verstrekken wapenen enz. zal worden opgedragen. Daarentegen zullen de vereenigingen of ge meenten slechts te zorgen hebben voor eene schietbaan en een locaal tot berging van wapenen en munitiënzoomede voor het verstrekken van huisvesting en voeding aan de te detacheren instructeurs tegen de van Rijkswege daarvoor te betalen schadeloosstel ling, zooals die is vastgesteld. Zierikzee den 26 September 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secret, ris J. P N. ERMERINS. Niet officieel gedeelte.) Openbare Haadsvergaderlng gehouden te Zierikzee den 36 Sept. 1S6G. Voorzitter, mr. B, C Cau, Burgemeester. Secretaris mr. J P. N. Ermerins. Afwezig de heeren mr. van Dongenmr. Moolenburgh, mr. de Crane en Koole welke twee laatstgenoemden later binnentreden. Wordt gelezen eene missive van den com missaris des konings in deze provincie houdende kennisgeving van de herbenoeming van mr. B. C. Cautot burgemeester dezer gemeente. De heer Fokker Wethouder wenscht den heer Cau daarmede geluk hetwelk door zed. wordt beantwoordzich bij vernieuwing aanbevelende in de welwil lendheid van de Wethouders en de overige Raadsleden. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Eene missive van de Kamer van Koop handel betrekkelijk het leggen van een ankerboei of zoogenaamd corps mortbniten het Havenhoofd, ten dienste der scheepvaart, wordt gesteld in handen van Burgemeester en Tl ethouders, om deze zaak te onderzoeken en later aan den Raad hun gevoelen mede te deel en. Bij monde van jhr. J L. de Jonge wordt namens de commissie adhoc rapport uitgebragt op de rekeningen van het burgerlijk Armbe stuur der dienstdoende Schutterij en der Teekenschool over 1865 strekkende tot goedkeuring. Dien overeenkomstig wordt besloten Bij de behandeling van eerstgenoemde ont houdt mr. Fokker en bij die der dienstdoende Schutterij de heer Houwer zich van het deelnemen aan de beraadslaging en het nemen van besluitbij die van laatstgenoemde mr. Cau die het presidium aan mr. Fokker overdraagt. Wordt besloten tot het verleenen van schadeloosstelling aan die brandspuitgasten welke verlet hebben gehad bij den jongsten brand tot een bedrag van f 72. Komt in behandeling een voorstel betrek kelijk bet overdekken der openliggende vroo- Dennaar aanleiding van het betrekkelijk deze zaak in eene vorige vergadering bespro kene. De Voorzitter zegt dat Burgemeester en Wethouders met de commissie van fabricage na lokale opneming, hierover in overleg zijn getreden. De bezwaren aan de uitvoering van zulk een plan verbonden zijn vele en van velerlei aard. Men wil het beginsel ten wiens laste de kosten komen ongeprejudicieerd laten doch eene proef nemen door met eene vertakking van 205 Nederlandsche ellen vroon te rioleren te beginnen aan het Karstijllangs de St.-Domusstraat tot aan de woning van den bakker van Dijk. De kosten zijn moeijelijk te begrooten, doch volgens globale raming zou daartoe een som van 5000 benoodigd zijn. Burgemeester en Wethouders vragen alzoo tot dat einde een crediet van gemeld bedrag. Na eenige discussie wordt besloten de stukken ter visie van de leden te leggen. Op een adre3 van den heer J. Groeneveld de Katerwaarop de beschikking in vorige Vergadering was aangehouden betrekkelijk de overdekking zijner vroon voor rekening der gemeente wordt na discussie besloten met 6 stemmen tegen 4 overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om de helft in de kosten te dragen blijvende tevens liet beginsel wie de kosten behoort te dragen de geinteresseerde of de gemeente onuitgemaakt. Wordt goedgekeurd een conceptbesluit tot aanvrage aan z. exc. den minister van finan cien om een voorschot uit 's Rijks kasten bedrage van 5000 naar aanleiding van het kon. besluit van 16 Julij jl. (S. B. no. 116) hetwelk door Burgemeester en Wethouders met tusschenkomst van heeren Gedeputeerde Staten aan z. exc. den minister van financiën zal gezonden worden, Wordt besloten tot verhooging der sommen voor verzekering tegen brandschade van de Armenschool van de woning van den hoofd onderwijzer Kok en van de school naast diens woningwelke beiden zijn vergroot en wel de Armenschool op f 10,000 het woonhuis van den hoofdonderwijzer Kok op innerlijke waarde f 6000 en in herbouw op f 10,000 en de daarnevens staande nieuw gebouwde school op f 7000 herbouwwaarde. In handen van Burgemeester en Wethou ders worden gesteld ten einde daarop in een volgende vergadering te beschikken een adres van P. Boslooper en J. van Dijke ver zoekende goed te keuren dat eerstgenoemde het hem toegestaan gebruik van een perceeltje karreveld overdoe aan eerstgenoemde onder dezelfde voorwaarden en verlenging van den termijn van pacht ten behoeve van laatstge noemde tot 1879 Wordt overgegaan tot dn benoeming van leden van vaste commiss'en. Tot die voor de commissie voor de straf verordeningen worden herbenoemd de heeren mr. Fokker en mr. Moolenburgh. Tot die der commissie van fabricage do heeren mr van Dongen Landsknegt en van der Grijp. Tot die der commissie der gazfabriek en straatverlichting de heeren van der Grijp Mulock Houwer en van der Vliet. Tot commissaris van de Wandelingen de heer van der Grijp. De Voorzitter deelt mede, dat van eerst genoemde commissie volgens de wet de Bur gemeester voorzitter is dat de commissie van fabricage zal worden gepresideerd door den wethouder jhr. de Jonge en bij diens ver hindering door den wethouder Fokker en dat van de commissie voor de gazfabriek en straatverlichting voorzitter is de Burgemeester en bij diens verhindering de wethouder jhr. de Jongo. Hiervan zal aan de ingezetenen worden kennis gegeven. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Op eene publieke verkooping te AVad- dinxveen is in de vorige week een wijnglas verkocht voor f 64 dat door den admiraal de Ruyter aan boord werd gebruikt. -Uit Breda meldt men van 23 Sept. De verwoestingen door de muizen in het Zevenberg--che land en onder het Zwarten- bergsveer aangerigtgaat alle beschrijving te boven. De landlieden kunnen onmogelijk dit ongedierte huiten hunne gevulde schuren houden. Er zijn nachten dat men meer dan 2500 rnnizen in verglaasde met water gevulde potten vangt Als een klein staaltje kan dienen dat de knecht van zekeren heer onder Zevenbergen dezer dagen des ochtends vroeg met kar en paard naar het land reed om een voeder nagras of toemaat te halen en zeer verwonderd stond toen bij bespeurde dat door hem zoo ontzettend veel muizen in het veld werden dood geredenom zijnen meester te overtuigen bragt hij twee volge laden manden muizen naar huis. Deze lastige gasten kropen hem zelfs in de pijpen van zijn broek tegen het lijf op. Nu komt er. eene tweede plaag bijnamelijk de kikvorscher.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1