Advertentiën. EVANGELISATIE Burgerl. StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen gevolge gehad. Tusschen Rognac en Berre is een goederentrein buiten het spoor geraakt, en daarby werd de stoker en de conducteur gekwetstop een ander punt viel een goe derentrein in een waterplasdoor een breuk in den weg veroorzaakt en machinist en stoker verloren het leven. De schade aan den spoorweg is zeer aanzienlijk. Op vele andere plaatsen in het Zuiden van Frankrijk inzonderheid te Aix Montreuil en Suze heeft deze hoos waarbij een vreeselijke storm woedde groote verwoestingen aangerigt. Over een zeer verre uitgestrektheid staat alles onder water de regen viel in zulk eene hevig heid en zoo aanhoudend dat vele der oudste menschen uit die streek zich niet konden herinneren ooit iets dergelijks te hebben aan schouwd. Hagelsteenen van aanmerkelijke grootte zelfs stukken ijs vlogen door het luchtruim en verpletterden op menig veld den rijken oogst. De stad Montreuil ziet er uit als had zij een bombardement doorstaan. Volgens brieven uit Port au-Prince dd. 16 Augustus, was de minister van oorlog, generaal Philippaux van Gonaïves en Kaap Haïti teruggekeerd welke beide steden tot rust waren gekomen. Generaal Geffrard had van verschillende zijden de meest voldoende berigten ontvangen. Behalve de door den Moniteur mede gedeelde berigten uit Mexico vindt men in de Parijsche bladen nog verscheidene uittrek sels uit de Mexicaansche couranten waarin de staat van zaken in het rijk van keizer Maximiliaan alles behalve gunstig wordt voorgesteld. Uit die berigten blijkt dat de strijd niet slechts in het noorden voortwoedde, maar dat o. a. ook in de districten Veracruz en Jalapa de republikeinsche partij op nieuw het hoofd had opgestoken nadat de daar bevelvoerende generaal Calderon een gedeelte van de bezetting dier gewesten naar andere bedreigde punten had moeten afzenden. Men vreesde dat de ten zuiden van Veracruz gelegen haven Alvarado hetzelfde lot als Tampico wedervaren zou. Benden republie- keinen hielden Jalapa nagenoeg ingesloten stremden de gemeenschap tusschen die plaats en Veraerus, en stroopten zelfs tot in den onmiddelijken omtrek van laatstgenoemde stad. GROOT-BR1T1 AN NI E N. Londen, 8 September. Het weekblad de Examiner schrijft „Hoorde men naar allerlei Patriotische tinnegieters zoo zou men moeten gelooven dat wij als Oostenrijk binnen zeven dagen een vijandelijken inval te wachten hebben en binnen eene maand veroverd zullen zijn zoo wij niet altijd terstond tot onze beschikking hebben een goedgedrild leger van een 100,000 man sterk om een gelijk getal vijanden tegen te trekken en zoo wij niet een vloot bezittenniet alleen sterker dan de tegen woordige vloot van eenige vreemde mogend heid maar sterker ook dan de mogelijke vloot van eene of andere mogendheid die tot nog toe er geen of bijna geen heeft maar die welligt in eenig toekomstig tijdperk een groote vloot zou kunnen krijgen. „Wij echter denkendat die Patriotische tinnegieters zich vergissen en gelooven vast dat op dit oogenblik en in den toestand waarin wij zijn de kans op eene poging tot inval minder is en onze magt om weerstand te bieden veel grooter is dan zij ooit te voren was in eenige periode van onrust in de nieuwe geschiedenis van Europa. „De slag van Sadowa in plaats van het gevaar voor invasie te hebben doen toenemen, heeft blijkbaar juist het tegenovergestelde gevolg gehad want het heeft twee onafhan kelijke natiën ten getale van vijf en twintig millioen eikaar. de grenzen geplaatst van de eenige mogendheid die in aanmerking genomen hate geografische ligging zoowel als hare talrijkheid hare beschaving en hare dapperheid magtig genoeg zou kunnen schijnen om een inval in Engeland te kun nen doen terwijl die mogenheid zelve als natie opgehouden heeft een valsche eer te zoeken en naar onze vaste overtuiging even tranig lust heeft in de gevaarlijke en ijdele onderneming van een inval in Enge land als Engeland heeft in het doen van een inval in Frankrijk Zekere dr. Cantab heeft een werkje ge schreven om te bewijzen dat de cholera ten naauwste zamenhangt met de onzuiverheid van het drinkwater. Hij geeft onder zijn bewijzen bijv. de volgende feiten welke indien zij juist zijn en zoo zij meer talrijk waren niet alleen treffend zouden zijn maar met vol komen bewijzen zouden gelijk staan. Te Exeter, schrijft bij, waren er in 1832 niet minder dan 1135 choleragevallen; de stad had toen zeer onzuiver water. Later werd de stad van een goede waterleiding voorzien en de gevallen waren in 1849 slechts 20 en in 1854 stierf slechts één choleralijder. In York leden de armen het meest die het water gewoonlijk uit de rivier haalden welke met allerlei detrimenten verontreinigd is. Het gebruik van rivierwater werd verholen en een publieke kraan van eene waterleiding werd geopend Kort daarna week de cholera; maar zoodra toen de openbare wateruitdeeling gesloten werd nam meu onder ben die bet rivierwater gebruikten nieuwe gevallen waar. Volgens de Shipping Gazette bestaat er een plan tot vermindering der telegraafkosten voor depêches van Londen naar New-York en wel van 20 p. st. tot 10 p. st.met oog merk om vervolgens dit laatste tot 5 p. st. nor 20 woorden te verminderen. fjet nieuws uit Havana via New- York, is gedateerd van 18 Augustus. Sedert het vertrek van den kapitein-generaal Dulce blijkt de slavenhandel zeer toegenomen te zijn ook was te dier zake de opmerking gemaakt dat de door dien handel verrijkte personen op zeer goeden voet met den kapitein-generaal stonden. De zaak van gouverneur Eyre is nog niet dood Voor het fonds, opgerigt tot zijne verdediging is eene som van 1550 p st. ingeschreven. Men vindt op de lijst weinig bekende namen en onder deze slechts 2 leden van het parlement. Te Liverpool is weder een arsenaal der Fenians ontdekt. Te New-York ziet thans een weekblad op groote schaal in de Hollandsche taal het licht het is getiteld de Nederlanden Week blad voor algemeen nieuws en literatuur. Het wordt door en voor Nederlanders ge schreven die thans burgers der Vereenigde Staten zijn doch zich het oude vaderland met innigheid blijven herinneren en zich op de hoogte willen houden van 't geen daar op verschdlend gebied belangrijks voorvalt. Men vindt dan ook twee van de acht gro°te blad zijden met de jongste berigten uit Nederland trevuld en onder het mengelwerk levensbe- rmten van drie Nederlanders (den minister van Hall den wiskundige Lobatto en den bevorderaar der nijverheid dt\ Sarphati/ De uitgever en hoofdredacteur is de heer H. H. Nieman lid van eer. New-Yorksch handelshuis. Vorens een telegram uit St. Peteraburg is de beruchte generaal Muravieff dood in zijn bed gevonden. J1 Zaturdag avond omstreeks 9 /2 ure werd een telegram uit Heart's Content van boord der Graet Eastern ontvangen beng- tende dat het leggen van den ouden kabel voltooid was. .11. Zondag vertrok de Great Eastern weder naar Liverpool. Den 9 dezer was het de 11de verjaar dag der bemagtiging van Sebastopol en de herinnering van die gebeurtenis welke gevolgd werd door het voor Rusland vernederende Parijpche tractaat van 1856 zal bij de Russische natie en vooral bij het keizerlijke hof den reeds lang bestaanden wensch om de zoogenaamde Oostersche quaest.e te zien herleven nog aanprikkelen, nu in Midden- Europa het regt van den sterkste als wet geld Volgens den Parijschen correspon dent van den Times moet men spoedig een Russische diplomatieke circulaire verwachten waarin een beslissenden toon heerschen en het kabinet van St.-Petersburg verklaren zal dat aangezien de Europesche regeling van 1815 ten eenenmale opgeheven is er ook geene reden meer bestaan kan waarom Rusland zich aan het trac.taat van 1856 zou k sommige deelen van Engeland heeft de ooast deels nog te veld staande deels oemaaid doch nog niet binnengehaald van de aanhoudende regens zeer veel te lijden gehad. In sommige districten hebben zelfs sedert eenige dagen overstroomingen plaats gehad van de rivier de Trentde Soarde Derwent de Leen en de Smite. JONGSTE TIJDING EN. Uit 's Hage wordt van 13 dezer gemeld dat ten 3 ure van daar naar Arasterdam zijn vertrokken twee escadrons dragondersonder bevel van den ritmeester Pelerin terwijl uit Leyden veld-artillerie opgezonden is. Er zijn maatregelen genomen om zoo noodig nog meer versterking van infanterie en kava- lerie naar de hoofdstad te zenden. Een en ander is het gevolg van de ongeregeldheden, aldaar gisteren avond voorgevallen Weenen 13 September. De Debatte ver zekert dat Frankrijk nadrukkelijk bij de Porte is opgekomen tegen den afstand van een eiland in den Archipel aan Amerika. Engeland heeft Frankrijk te dier zake onder steund. FlOkence 13 September. Volgens be- rigt uit Weenen van gisteren duren de onder handelingen steeds voortovermorgen heeft de 7de officiële conferentie plaats Het is onjuist dat zich ernstige bezwaren wegens de finantiële quaestien zouden hebben voor gedaan. Menabrea is door aartshertog Albrecht met de meeste onderscheiding ontvangen. Op Maandag den 17 September des avonds te seven ure. in de CONCERTZAAL. Voorgang-er Ds. Boomer, Hervormd Predikant te Ritthem. van 7 tot en met 14 SëPT. 1866. Geboren* H. Schoenmaker en J. W. van A. van Neuren en E. van van M Cats en J. Vermeurs. van P. Verkaart en E. de Crolij. van J. Maijs en C. den Blaauwen. van A. A. Simons en M. C. van J. Eijeriks en A. K. Kor- van D. Q. Mulock Houwer en Andel. van H. A. van Wijk en N. Een zoon van Alburg. Eene dochter der Have. Eene dochter Eene dochter Eene dochter Eene dochter Geijsen. Eene dochter zilius Eene dochter M. M. van Eene dochter Leeuwe. Overleden. M. van Neuren oud 2 d.d. J. C. M. Guinée oud 7 m. d. B Schoenmakers oud 43 j weduwn. J. Mallander oud 5 m. d. Zierikzee Gearriveerd 13 Sept. Dugald Stewart H. A. Bishop New-Castle. Brouwershaven Gearriveerd 11 Sept. Bilderdijk A. Viëtor Rotterdam, Melbourne. 12 Nederland en Oranje, J. W. Möl- lerAmsterdam 12 Apollo, O, Melsoni New-York, beiden naar Rotterdam. 3 2 Cleopatra, R. Blackburn Shoreham, Antwerpen. Bijlegger. 13 Mary en HillegondaP. Walters Rotterdam Batavia. Het laatste moet nog een detache ment supletie troepen embarqueren sterk 125 onderofficieren en man schappen. 13 Sept. Harmonie, T. Lüders, Riga, Dordt. 13 Sunrise, H. Forbes, New-Castle, Duinkerken. Bijlegger. Met schade aan tuigagie. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 13 September 1866. Werk el. Schuld. 2'/, pet, dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3 Ned. Hyp.-Bank 47» Cert bij Rothschild. 2 '/3 Obligation. 2*/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 Nederl. Belgie. Spanje. Polen. Pruissen Oostenr. Mexico. Griekenl Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude, dito. (iito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen!. 01>!ig. 5 5 2'/, 5 5 5 5 5 55»/4 657. '88 '/a 48% 182 f |467 23 Va ,68 V, |49'V.» 16'/. 307 Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 13 September 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1865/10,50jPaardenb. Nieuwe dito 1866 - 9.50, Witte boon. - Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - Z.-Zomer dito - 0,00 Gr. Erwten - Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - Rogge - 6,25 Gele dito Winter Gerst - 6,00 Koolzaad Zotnerdito - 5,50 Zaai-Lijnz - Haver - 2,75 Slag Lijnz. - 7.50 00 00 OO.CO 0,00 8,25 0,00 12,25 00,00 00,00 ijarktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 13 September 1866. Teelt 1866, Twee en een, 1ste kw. blank Twee en een, middelb. dito - Twee en een, mindere dito - Een en een, 1ste kw. blank - Een en een middelb. dito - Een en een mindere dito - Onberoofde 1ste kw. blank - Onberoofde, middelb. dito - Onberoofde mindere dito - Muilen Middelbare dito 18,00 4 00,00 4 00,004 18,50 4 00,00 a 00,00 4 00,00 4 18,50 4 17,00 4 0,00 4 0,00 4 19,00 00,00 00,00 e 19,00 00,00-£ 00,00*1 00,00fe; 19,00o 18,00° 0,00» 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 16 'amorg. 6, I Zondag 16 'smorg. 10,30 Maandag 17 6, J Maandag 17 'smidd. 12, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der 8toomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Rotterdam dea maandag9, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. 8 ure. zaturd. 'smorg. u. 10,20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen, des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2