RollerdaniscIieSlraalmesl, Bessen-Geneier en Likeuren, F. FALKENBURG Buitenlandsche Tijdingen. Aclvertentiën. Men vraagt ƒ200 ƒ300 EVANGELISATIE AALBESSEN WIJN THEE-SOORTEN TE 'SGRAVENHAGE Burgerl. StanclteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten V er voer-middelen beden eene preventieve detentie vergunnen een man aan wien men ten laste legt van zijn naam niet juist te weten in arrest te doen blijvenen misschien voor altijd zijn vrijheid en verstand te doen verliezen DUITSCHLAN D. De beide Mecklenburgen hebben den 21 en Oldenburg den 25 dezer het bonds- verdrag met Pruissen onderteekend. De Pruissische troepen rukken op naar Mainz en lossen de Beijeren af die zich nog in de ves tingen bevinden. Beijeren staat aan Pruissen af een deel van het district Orb en bet district Gersfeldbovendien betaalt het 30 millioer. gulden aan oorlogskosten en erkent in 't vredes verdrag gelijk Baden en Wurtemberg de preliminairen tusschen Pruissen en Oostenrijk den 26 Julij te Nikolsburg gesloten. FRANKRIJK. Eene beroemde zangeres en hare moeder zijn te Parijs in hechtenis genomen onder beschuldiging van poging tot diefstal met ge weld ondernomen, ten nadeele van een rijken kapitalist dien zij tot dat einde bij zich gelokt hadden. Het „Journal des Débats" deelt het relaas mede van den opstand in Siberie volgens de Szas. Naar de lezing waren een aantal Poolsche ballingen gebezigd tot den aanleg van twee groote wegen, n. 1. van Irkutsk r.aar Kiachta en van NVercbnecdinski naar Petropaulowski. Zij waren afgedeeld in talrijke groepen en onder toezigt geplaatst van detachementen infanterie en kozakkenaangevoerd door hoofdofficieren tevens belast met de leiding der werken en de administratie der levens middelen. Eene van de voornaamste beweegredenen nu tot den opstand was de hongersnood die weldra onder de Polen uitbrak. Een 1200tal hunner die te KusSuk aan het meer Baikal werkten gaven het sein. In den nacht van 20 op 21 J uuij wierpen zij zich op de sol daten die hen bewaakten ontwapenden hen en bonden degenen die weerstand boden. De kapitein-kommandant werd gedood en de kolonel Schatz die het oppergezag voerde, gevangen genomen. De Polen trokken daarop naar het noord-oosten langs het meer Baikal. Ook elders vond de beweging aldra weer klank; Russische gedeporteerden en de inboor lingen in den omtrek namen aan de insnr- rectie deel. De militaire gouverneur van Irkutks zond daarop een detachement van vier corapagniën infanterie een escadron kavalerie en zes stukken geschut onder zijn adjudant tegen ile insurgenten af. Dit detachement echter werd in eene hinderlaag gelokt en bijna geheel vernield. Te Irkutsk werden 20 gesneuvelde officieren en 2 kolonels binnengebragt. De gouverneur verzamelde toen al de beschikbare troepen des lands en rigtte hen op 27 Junij langs twee verschillende wegen tegen de insurgenten. Een detachement had in last om hen langs den Baikal na te zetten het andere stak het meer op stoomschepen over om hen vooruit te komen en in het front aan te vallen. Aan deze afdeeling gelukte het de kolonie en zich in het aldaar te verschansen. De Polen aldus tusschen twee vuren in besloten eerst de te Posolsk geretrancheerde Klissen aan te vallen om den weg naar Nortchinsk en de Chinesche grenzen vrij te krijgen. Het klooster werd bestormdge- noroen en den vijand uiteengedreven. Het andere detachement werd door da inboorlingen teruggeslagen en de Polen hebben hunnen togt naar China voortgezet. Uit Mexico wordt van 7 Aug herigt dat keizer Maximiliaan Michoacan en enkele andere provinciën in staat van beleg heeft verklaard. Uil Zuid-Amerika verneemt men dat de gezagvoerder der Spaansche vloot zeer lijdende was aan zijne bekomen wonden zoodat er weinig hoop was op zijn behoud. Posolsk ta bereiken gevestigde klooster JONGSTE TIJDINGEN. Munchen 30 Augustus. De beide kamers hebben het vredesverdrag met Pruissen aangenomen Londen 30 Augustus. De Herald deelt mede dat de overheid van Canada op ver sterking der bezetting heeft aangedrongen. Er zullen dien tengevolge waarschijnlijk twee regementen infanterie en een regement kaval- lerie naar Quebec worden gezonden. Getrouwd J. DE CRANE en C. J. FRANCIS. Delft, 30 Augustus 1866. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen waarden Vader den Heer W. BORREN- DAMMEbetuigen wij onzen opregten tlank. Wed. J. IT. OCHTMANJohz. Borrendamme. A. J. BORRENDAMME. als Ist" Verband op Vaste Goederen tegen 5 pCt. 'sjaars. Adres onder Leti. L. bij do Uitgevers dezes Erven A. de Vos. is voorhanden en te bevragen aan den Stads Karrenstal op het Oostplein te Rotterdam. Op Maandag den 3 September m de CONCERTZAAL. des avonds te zeven ure. Voorganger Ds. d e W i l d e Hervormd Predikant te Poortvliet. Door lagere Piijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der rar> in; 3^- uit het magazijn van de firma Ift. Ravensicaaij 'Zonen 3 TE GORINCHEM, zeer veel verbeterdwaarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Nommer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht: WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. ZlERIKZEE B. JOPPE Jz., 1 September 1866. Schouivsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende depothouders is verzonden eene nieuwe be zending yan alle uit het Magazijn van VAN HOUWENINGE VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en 0n half en een Ons waarop het nummer en de prijs van af f 0.90 tot 3.00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar Axel J0I1. Veenhuizen. Brouwershaven, J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert. Neuzen W. M. de Steur. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse Joh. de Jong. Middelburg.J. A. Goethals. Sluis J. C. A. Mets. Sas van Gent Wed. J. Stnbbe. Vli8singen Ch. Sutheiland en E. H. Met9 Daane. Zierikzee, J. Ochtman Johz. heeft verkrijgbaar gesteld GuttaPercha Schoensmeerschei kundig vrij van alle nadeelige zuren bevonden. Het geeft aan het Leder een zeer zwarten glans aan verlakt gelijk en houdt het zacht en waterdigt. Veelvuldig gebruik heeft het onvergelijkbaar bewezen. Prijs per Doos f 0,05 per 25 Doozen f M. IHaphta waarmede de ergste Vetvlakken worden uitgewischt zonder zelfs de teederste kleuren te schaden. Voor het wasschen van glacé-handschoenen verwierf het reeds reputatie De flacon met aanwijzing van gebruik f 0,35 Cocosseep die de vuurproef van een wetenschappelijk onderzoek schitterend door stond. Zij geeft eene aangename frischheid aan de huid en neemt de kleine huid-roofjes volkomen weg Het met deze Zeep gewasschen fijn goed wordt schadevrij gereinigddaar hier alle soda-zelfstandigheid ontbreekt. De vervaardiger staat voor de deugdelijkheid dezer binnenlandsche Zeepsoort borg. Prijs per Stuk f 0,15. pa Hrillantine als Poetspoeder voor alle Metalen hoogst aanbeveïingswaard. De nadeelige zelfstandigheden die andere Poets poeders zoo verderfelijk voor de Metalen mak en zijn hierin niet aanwezig. GOUD en ZILVER doet het hun glans en gloed behouden. Prijs per Pakje f 0,10 de 25 Pakjes 2 Depot te Zierikzee bij de Heeren j. BAL, Czn en de Wed. J. C. HERT- gTEIN en Zn. van 21 tot en met 31 AüG. 1866. Geboren. Een zoon van D. Ornee en E. Slager. Eene dochter van J. A. M. Kenens en A. J. Schouten. Eene dochter van M. Adriaanse en D. Eijke. Overleden. J. Bal oud 4 j. z. C. J. Pilaaroud 28 d.d. L. Beuklaar, oud 46 j. vrouw van A. Ver meulen. (Overleden te Zaandam.) M. C. Deurloooud 42 j.vrouw van J: Besaans. Brouwershaven Gearriveerd 28 Aug. Minister Thorbecke W. II. Kanne- gieter RotterdamSingapore. 29 29 29 29 30 30 Johanna Mathilda J. F. D. Toosbny, Bassein James E. Brett, J. H. JewettRan goon beiden naar Dordrecht. Ary Schefier, J, G. Kunst, Probo- lingo Wilhelmina, K. J. Brauwer, Rangoon Elizabeth C. F. Trijselnis Soera- baijaallen naar Rotterdam. Prospero, C. H. Sehultz, Rangoon Dordrecht. Prij Nederl. Belgie. Spanje. Portugal, Rusland. Polen. Pruissen Oostenr. Mexico. Griekenl Turkije. zen der Effecten te den 30 Augustus Werkel. Schuld, dito dito dito dito Aroort. Sijndic. Ned. IIjp.-Bank Cert bij Rothschild. Obligation. Obligatien. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnenl. Olfiig. Amsterdam. 1866. 56'/. 21/, pet. 3 4 37, 47, 27, I 27, 3 5 5 4 «87a 32'/,e 181V. 5 5 46 27, 23'/,n 5 69 5 497,0 5 5 5 23 '7„ Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 30 Augustus Af 66. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1865/10,OOjPaardenb. 7.50 Nieuwe dito 1866 - 8.75;Witte boon. - 00 00 Afwijkende dito - 0,00 Bruine dito - 00.C0 0,00 Gr. Erwten - 0,00 Z.- Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter Gerst Zomer-dito Haver 0 00 Groene dito - 7,75 6,00 Gele dito 5,60 Koolzaad 5,00 Zaai-Lijnz. 3,00 Slag-Lijnz. - 0,00 - 12,50 - 00,00 - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 30 Augustus 1866. Teelt 1866. Twee en een, 1ste kw. blank 20,00 4 Twee en een, middelb. dito - 19,00 4 Twee en een, mindere dito - 00,004 Een en een, lste kw. blank - 20,00 d Een en een middelb. dito - 19,00 a Een en een mindere dito - 00,00 4 Onberoofde lstekw. blank - 20,00 4 Onberoofde, middelb. dito - 18,00 4 Onberoofde mindere dito - 00,00 4 Muilen - 0,00 4 Middelbare dito - 0,00 4 20,50 19,50 5 00,00 k 20,50 19,50-è 00,001 20,5015; 19,00o 00,00*° 0,00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Van Rotterdam Zondag 2 'smorg. 6, I Zondag 2 'smorg. 10,30 Maandag 3 6,30 f Maandag 3 'smidd, 12, De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Rotterdam: des maandag9, woensdags en l des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg. 8 ure. zatnrd. 'smorg. u. 10,20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2