totltevorderingderToAnkunsl BALA1SEN&BASCULES Advertentiën. Maatschappij Spoorboot van Middelburg. Zeetijdingen. Beurs- en Mark tberigten Vervoer-middelen kunnen voortvloeijen uit Luxemburgs niet- toutreding bij den Noordduitschen bond. In een brief aan zijn vader van een Oostenrijksch soldaat die door de Pruissen krijgsgevangen is gemaakt en nu in het hospi taal te Nackod verpleegd wordt leest men het volgende: „De slag bij Königgr&tz Tiep ongunstig voor ons uiten de Pruissen rukten tegen onze batterij op toen ik een kogel in de borst ontving en voor dood bleef liggen ■Kort daarna trok de batterijdoor de storm- kolonnes daartoe genoodzaakt naar eene hoogte terug van waar zij een vernielend vuur op de Pruissen opende. Om zich tegen dat vuur te beschutten haalden zij de lijken uit den omtrek bijeen en stapelden die op elkander tot een wal. Ook mijdien zij voor dood hielden legden zij op dien stapel die hun tot verschansing strekte en waarachter zij het vuur op die batterii beantwoorden. Door het vreeselijk gedruisch en de pijn mijner wond weêr tot bewustzijn gekomen, bespeurde ik nu eerst in welk een vreeselijken toestand ik vei'keerde. Rondom mij sloegen de kogels in de lijken en elk oogenblik kon ik er een verwachten. Met inspanning van mijne krachten smeekte ik een van de Pruis- sische soldaten die achter mij stond om mij uit mijn toestand te bevrijden. De sol daat liet van schrik zijn geweer vallen en met levensgevaardaar hij nu een bres in den wal van lijken maken moest redde mij de brave man en zorgde dat ik van het slagveld gedragen en naar het hospitaal van Nochod vervoerd werd." F RAN KR IJK. Een vrij belangwekkend proces zal te Parijs eerlang worden behandeld. Onlangs bezocht de jeugdige kroonprins van Monaco het Petit Séminaire te Orleans. Al spelende wierp hij met een steen naar een der kweeke- lingen. Hij miste dien doch raakte daaren tegen een anderen leerling, die daardoor vrij ernstig in het aangezigt werd gekwetst. De vader van den gewonde eischt thans van -den regerender, vorst van Monaco een schade vergoeding van 15,000 fr. en eene lijfrente van 6000 fr. voor zijn zoon. Volgens een berigt in de Parijsche Patrie zal het corps vrijwilligers in Frank rijk voor de pauselijke kipjgsdienst gevormd op of omstreeks 8 September aanstaande van Antibes naar Rome scheep gaan. Men leest het volgende in de Parijsche 'Patrie: „Het is bekend dat het menschen- eten zulke verwoestingen op de Nieuw-IIebriden beeft aangerigt, dat de bewoners der Engelsche nederzetting aldaar ze verlaten hebben om de wijk te nemen naar Nieuw-Caledonië waar de Fransche gezaghebbers hun grond hebben afgestaan in het district Canaja. (Dat de Nieuw-Caledoniërs ook niet afkeerig van menschenvleesch zijn is nog dezer dagen ge bleken door hel lot aan de bemanning eener sloep van het Fransche oorlogschip Fulton wedervaren.! Men verneemt dat de comman dant van een Britsch oorlogschip hetwelk in Mei jl. naar de Nieuw-Hebriden gezonden was, heeft geconstateerd dat de inwoners geen Europeanen nteer hebbende om hunnen eetlust te voldoen elkander gedood hadden en op het eiland der Melaatschen in den loop van een jaar de eene helft der bevolking de andere lielft had verslonden. Een grijsaard tot de inboorlingen behoorende, door den Britschen" officier ondervraagd, verklaarde dat men een begin bad gemaakt met de kinderen daarna de jonge vrouwen aan de beurt waren en vervolgens de mannen aan het vechten ge raakten waarvan de uitslag was dat de ster ken de zwakken doodden en opaten. Bij het bestaan van zulke feiten spreekt het van zelf dat het besluit genomen werd in dien Archipel geene nieuwe nederzettingen meer te vestigen." Uit Rome wordt gemeld, dat deNapo- litaansche roovers nog steeds den kerkelijken staat onveilig maken. Eenige dagen geleden hadden zij een inwoner van een in de nabijheid van Rome gelegen dorp gevangen genomen en van hem een losgeld van 36,000 fr. geëischt. Zij zouden verklaard hebben dat dit losgeld zoo hoog was gesteld omdat 30,000 ir. daarvan aan den koning van Napels moesten worden afgestaan. In Polen isvolgens een berigt in den Times, eene nieuwe ligting van krijgsvolk uitgeschreven en wel van 46 recruten op ieder tienduizend inwoners. De ligting zou den 15 October aanstaande een aanvang nemen. In eene straat van Palermo welke naar de bekende bedevaartsplaats Monte Pellegrimo voertbevinden zich sedert onheugelijke tijden in de zeer ruime holen der rotsen langs welke de straat loopt buskruidmaga zijnen en buskruidfabrieken. Dezer dagen heeft een klein buskruid-depöt vuur gevat en zijn drie huizen in de lucht gevlogen. In hun panischen schrik namen de bewoners der straat ijlings de vlugt, en verspreidden het berigt dat een tweede, grooter kruid magazijn door de vlammen der brandende puinhoopen werd bedreigd. De straat waarin het ongeluk had plaats gegrepen leverde een vreeselijk schouwspel op. Tusschen de rookende puin hoopen zag men ledematen uitsteken van verminkte lijken. Niettemin werden maat regelen tot redding genomen en toen men den brand meester was geworden kon men eerst over de geheelu.- uitgesterktheid van het gevaar oordeelen. Ongeveer 100 vaatjes buskruid waren nabij de plaats van den brand geborgen. Hadden deze vuur gevat dan zou de geheele stad onvermijdelijk zijn verwoest Bij het afzenden der berigten waren reeds twintig lijken gevonden en verscheiden bewo ners der straat werden nog vermist. GROOT-BRIT'I ANNIEN. Men heeft van de week op de markt te Londen tal van jonge reeën te koop gebodendie uit de Schotsche Hooglanden afkomstig zijn. Bij de opening der jagt vlugten de herten in de bergen en de jonge dieren kunnen niet altijd de kudde bijhouden en vallen zoo grootendeels in handen der jagers, Men betaalt ze te Londen I k 2 guineas het stuk, doch de koopers zijn weinig talrijk. Een der laatst geredden onder de pas sagiers van de Bruiser die slechts aan den dood ontkomen is door bij het zinken van het schip zich aan eene groote bank vast te klemmen op welke hij zich drijvende heeft kunnen houden tot dat de schooner hem opgevisoht heeftverhaalt dat de lichten en de wachten op de Bruiser zeer onvoldoende waren; dat het scheepsvolk, zonder eenige hulp aan de passagiers te bieden in wilde verwarring elkander tegen de ladders op welke de Heswall nederlietverdrongen heeft en dat ook op het andere schip niemand zich stoorde aan het geroep der passagiers om booten neder te laten, in de 12 minuten, die verliepen tusschen den schok en het zinken van de Bruiserzoodat die booten eerst neergelaten zijn toen alles onder water ver dwenen was en alle hulp te laat kwam. Het schijnt waarlijkdat eene panischs vrees voor oorlog in Engeland veld wint. Dagelijks vindt men in de bladen overleggin gen over 's lands weerbaarheid. Men komt er eindelijk toe om zich af te vragen of ei- werkelijk oorlog te wachten is. Tijdingen van Sar, Francisco tot 17 Julij, melden dat, naar luid der berigten van reizigers uit Tepic en Acapulco Hoscodo met zijne geheele legermagt tot de liberalen is overgegaan. De Franschen hadden een groot aantal inwoners van Acapulo gedwongen de stad te verdedigen en de officieren welke over hen aangesteld waren met 10 a 20 dollars boete per maand gestraft ter zake van onwil. De correspondent van den New- York Herald meldt uit de hoofdstad Mexico, dat men de spoedige inscheping van Maxi- miliaan met eene aanzienlijke lijfwacht Oosten rijkers verwachtte. Gelijktijdig verspreidde zich hc-t gerucht dat maarschalk Bazaine hun vertrek des noods met geweld verhinderen zou. In berigten uit Konstantinopel van den 14 wordt gezegd dat de Portezoowel met het oog op den hagohelijken staat van zaken op Kandia, als ten einde zich uit de finan ciële verlegenheden te redden besloten heeft met den onderkoning van Egypte in onder handeling te treden over c'.en afstand van genoemd eiland tegen eene belangrijke gelde lijke vergoeding. De ICanlioten hebben reeds vroeger eenmaal onder Egyptische heerschappij gestaan. JONGSTE TIJDINGEN. Florence 26 Augustus. La Nazione zegt dat de heer Menabrea heeft aange drongen op teruggave van al de door de Oostenrijkers uit Venetië weggevoerde voor werpen van waarde met inbegrip van de ijzeren kroon. Mdnchen 26 Augustus. De koning heeft heden eene medaille ingesteld voor de militairen die aan den jongsten veldtogt hebben deelgenomen. Een regeringsvoorstel zal overmorgen bij de kamer worden ingediend betreffende den vrede. Zij die iets te vorderen hebben van den Boedel van wijlen den Heer D. van der VLIETgelieven daaryan opgave te doen vóór 1 September e. k. aan den ondei'geteekende J. van dek VLIET. A-fcteeling- ZIERIKZEE. ALGEMEENE VERGADERING bij W. G. Zandvookt Zaturdag 1 September 1 uur des namiddagstot behandeling „Concept WetsherzieningVoor stellen dienaangaande enz. enz.55 De Leden worden uitgenoodigd kennis te nemen van het Album hun toegezonden. Zierikzee24 Augustus 1866. Namens het Bestuur de JONGE Thes. fd. Secret. Door het uittreden van een der Yennooten verlangt men in eene goed werkende JPabriekzaak in Zeeland iemand met genoegzaam kapitaal als mede werkend of commanditair Deelgenoot. Adres Letters A. Z. in THOMKIXS' Boek handel te Middelburg. SEPTEMBER 1866. van Middelburg van Zierikzee 2 Zondag 'smorg. G,— 8 Zaturdag 10,— 13 Donderdag 7, 15 Zaturdag 'smidd. 3,— 16 Zondag 5,—. 20 Donderdag 'smorg. 7,— 22 Zaturdag 9,— 27 Donderdag 7,— 29 Zaturdag 'smidd. 5, 30 Zondag 5,— 2 Zondag 'smidd. 5,— 8 Zaturdag 1,30 13 Donderdag 4,30 16 Zondag 'smorg. G,— 17 Maandag 6,— 20 Donderdag 'smidd. 5,— 22 Zaturdag 12*30 27 Donderdag 4,— 30 Zondag 'smorg. 6,— die verlangen op Woensdag 29 Augustus met de Spoorboot naar MIDDELBURG te varen worden verzocht op T)ingsda.g avond 8 -A.'Ug'U.stixs 9 hunne Kaartjes op de Boot te komen afhalen. W. ABELS e alom bekende C. BBCJKEll'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH te Arnhem. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depèthouder firma BROODMAN in Ijzer waren te 7Aerikzee. Bij den ondergeteekende zijn als vroeger te bekomenGruauwe Capucijner Erwtenalhier geteeld uitmuntends kwa liteit. Bij hem kan men informatien bekomen tot het huren van eene BOVEN-WONING ook afzonderlijke KAMERS zijn verkrijgbaar. II. HARDEMAN. Volgens particulier berigt is het barkschip Catharina Mariakapt. T. R, Oomkens den 20 Julij jl. na eene zeer voorspoedigo reisvan Cardiff te Singapore gearriveerd. Alles wel aan boord. Brouwershaven Gearriveerd 26 Aug. Johanna Heudrika J. J. Lieu wen New-York 27 j, John RitsonC. Gibson Bassein beiden naar Rotterdam. 27 >9 Moses F, Dessen Hernosand Dordrecht. Nederl. Belgie. Spanje. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 27 Augustus 1866. Werfcel. Schuld. 2'/. pet., dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/. Ned. Hyp.-Bank 4'A Cert bij Rothschild. 2*/2 Obligatien. 21/, 56'/s «9V. Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 Polen, Pruissen- Oostenr. Mexico. Griekenl. Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1S59. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen). Oblig. 32'/» 42=/, 96 if 172'/, f 5 5 4615/i 2'/. 23=/, 5 5 49'/» 5 5 15'/, ff 5 83'/» 10 ROTTERDAM, 27 Augustus. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. 10 cent lager met trage koopers. Goede en puike van 10 tot 10.80 mindere van i 8 75 tot 9.75. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. jar. die weinig meer voorkomt van ƒ6.50 tot f 6.75. GERST, n, Zeeuws, veel aangevoerd en 30 cent lager. Winter "an f5 tot 6 dito zomer van 5 tot j 5.90. HAVER. Inl. korte van f 4.20 tot f 5.40 dito lange van f 3 tot 4.20. ERWTEN, veel aangevoerd en 1 lager. Zeeuws, blaauwe kleine van 8 tot ƒ9.50. BOONEN. Witte Zeeuws, van f 9.75 tot ƒ12. PAARDEN- BOONEN. van S tot ƒ8.25. MEEKRAP. Tot de prijzen der vorige week werden eenige partijtjes gedaan doch was de handel niet levendig. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Donderdag 30 'smorg. 6, Vrijdag 31 6, Van Rotterdam Donderdag 30 'smorg. 10,30 Vrijdag 31 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlis&ingen: I Van Rotterdam: dos maandagswoensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. j zaturd. 'smorg, u. 10,20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen*' dea morgens ten 9 nre voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen, Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2