Advertentiën. Zeetijdingen. Bears- en Mark tberigten Vervoer-middelen T liun nu reeds meer volk heeft weggekaapt dau de slag van Königgr&tz. Ook hebben zich gevallen van cholera voorgedaan in het verschanste kamp van Floridsdorf onder de Oostenrijksche troepen. Luidens ber'gten uit Bohemen worden er aanzienlijke troepenmassa's van de Pruissen naar Rijn-Pruissen gerigt. Op het paleis te Biberioh wappert een vaandel met de kleuren van Oranje-Nassau. Der Pruissische bezetting was dit een doorn in het org. Door de tusscbenkomst echter van den Nederlandschen gezant is aan de pogingom het vaandel te doen innemen geen gevolg gegeven. Terwijl de hertogin met hare kinderen in den eenen vleugel van bet slot woont, houdt de Pruissische comman dant zijn verblijf in den anderen vleugel. In de Neue Preuss. Zeitung leest men de volgende advertentie: „Diep geschokt, maak ik vrienden en verwanten bekend dat mijn echtgenoot heden ochtend is overleden aan de gevolgen van den schrik veroorzaakt door de tijding dat onze vijf zonen Frans Jozep'h Ernst George Leopold en Hendrik von Stovolinski in den dienst van hunnen veelgeliefden keizer en heer zijn gesneuveld. Met mij treuren vier jonge weduwen en eene eenige zuster. von Stovcimnski, geb. Radetzki." In een particulieren brief van een En- gelschen schilder uit Reichenberg geschreven komt het volgende voor: In een van de hospitalen dezer stad heb ik een diep treurig tooneel bijgewoond waarvan de droevige herinnering mij lang bij zal blijven. Bij mijn binnentreden in eene der aaien hoorde ik een der lijders pijnlijk klagen. Toc-n ik mijn oogen sloeg naar den kant van waar de klagten kwamen zag ik een jeugdig Oostenrijker blond van uiterlijk met edele mannelijke gelaatstrekken maar die door onlijdelijke pijnen bijna geheel ver wrongen waren. Helaasde dood zou hem weldra verlossen want in liet volgende oogen- blik viel hij neder alle beweging hield op en zijn kalme rust deed het einde van zijn lijden verwachten. Hij was een vrijwilliger van goeden huize die dienst genomen had voor de verdediging van zijn land. Een soeur de charité zat bij het bed met eén crucifix in de band. Zij scheen een doodelijke crisis te verwachten. Aan het hoofdeneind stond met gevouwen handen en het oog gevestigd op den schoonen ivelgevormden jongelingde geneesheer die hem als klein kind had ge kend. Eenige dikke tranen rolden langs zijne wangen. Plotseling geraakt de stervende in stuipachtige beweging rigt zich op in zijn bed, grijpt krampachtig de hand van den geneesheer en spreekt met starende oogen en eene stem afgebroken door het dood snikken de namen uit zijner moederzijner zuster en van Wilhelmine dat was zijne bruid. In liet volgende oogenblik was hij niet meer. Nog onder het opschrijven van dit treurig verhaal gevoel ik mij tot in de ziel bewogen zoo eindigt de brief. FRANKRIJK. Pe heer Charles Bernard, de uitvinder van ren tegen geweerkogels bestaande stoffage heeft thans te Parijs het meest overtuigend bewijs van de deugdelijkheid dier uitvinding gegeven. Hij heeft zich in tegenwoordigheid van talrijke mannen var. liet vak geheel ont kleed ten einde to laten zien dat hij geen harnas droegdaarna heeft hij zijn flanellen borstrok en overhemd weder aangetrokken en zich loen een soort van mantel van alleen hem bekende stof omgeslagen die tot aan de voeten reikte het hoofd bedekte hij met een stalen helm en toen mogt men naar be lleven met geweren op hem schieten 1 Men koos een afstand van 100 meters laadde een goede karabijn met 3 wichtjes kruid en een spitsen kogel en brandde er op los. De kogel trof den heer Bernard midden in liet lichaam even boven de lendenenen viel aan zijne voeten nederzonder hem eenig letsel dan een schok veroorzaakt te hebben. En toch was die schok hevig genoeg het spitse gedeelte van den kogel was plat ge slagen en droeg den indruk van de stof waartegen hij te land was gekomen zonder er dom heen te kunnen dringen. De heer Bernard drong er op aan dat men de proef neming, herhalen zoumaar alle aanwezigen waren bang dat hem ten laatste een ongeluk zou overkomen en waren bovendien voldoende overtuigd dat de uitvinding van den heer Bernard op goede gronden steunt zoo althans verhaalt de Nord. In een artikel van een te Parijs ver schijnend blad wordt er op gewezen dat men thans door middel van de Transatlanti sche telegraaf reeds denzelfden dag te Parijs kan weten wat te New-York gebeurtterwijl men in laatstgenoemde stad bet nieuws van Parijs zal ontvangen op het uur dat het daar nog niet eens bekend is. Het zonder ling verschijnsel kan zich dus voordoen dat wanneer te Parijs een groot onheil plaats beeftbijv. brand in het opera-gebouw op den 1 September a. s. ten kwart over twaalf ure des nachts, en men telegraphesit dit oogenblikkelijk naar New-York, men door het verschil in middelbaren tijd - reeds den 31 Augustus, des avonds ten 9 ure te New-York zal kunnen weten, dat het opera gebouw te Parijs op den I September in brand staat. Le Siècle deelt het volgende mede „Frankrijkheeft ,in vooruitzigt van Pruissens aanmerkelijke uitbreidingonderhandelingen met bet kabinet van Berlijn aangeknoopt betreffende de Rijn-grenzen. „Pruissen heeft tot nog toe gemeend niet te kunnen toetreden tot de Fransehe voor stellen." Uit Ancona wordt gemelddat de dood gewaande tweede chef van den staf van admiraal Persano de dappere Andrea del Santo na tien uren met de golven geworsteld te hebben en na een vreeselijken en wanhopi- gen strijd met twee mede-sehipbreukelingen die zich toen hij na zijn sprong in zee met het hoofd weder boven water kwam kramp achtig aan hem vastklemdendoor de Stella d'Italia is gevonden en gered. Del Santo is geheel hersteld van eene zware kneuzing welke hij gedurende liet gevecht ontving en van de brandwonden welke de stralen der zon hem veroorzaakten tijdens zijn verblijf op een soort van vlot dat hij met den luitenant Goudiano den marinier Isola en 35 matrozen uit overblijfselen van schepen had vervaardigd De Stella d'Italia redde slechts 28 ongeluk- kigendaar de overigen door vermoeijenis en 'bloedverlies waren bezweken. De Monitear deelt het volgende mede: „De heer de Lamarmora is gemagtigd tot de onderteekening van den wapenstilstand gebaseerd op de grenslinie van het Lombar- disch-Venetiaansch koningrijk soortgelijke instructiën zijn aan aarts-hertog Albrecht gegeven. „Alle berigten uit Italië zijn eenstemmig nopens den algemeenen wensch naar vrede. Men meldt uit Triest van 10 dezer. Alhier is berigt ontvangen van een gevecht in de Mexciaansche wateren tusschen de Oostenrijksche korvet Dandola en de Pruis sische korvet Vineta. De zege is behaald door de Dandola. GROOT -BRIT 1 AN NIEN. In den ochtend van den 7 had weder in de nabijheid van Londen een dier vreeselijke openbare vuistgevechten plaats waarbij de overwinnaar 400 p. st zou behalen. De strijders waren de welbekende boksers dames Mace en Joseph Goss. Na ruim een half uur ge streden en vuistslagen gewisseld te hebben voldoende om een os te vellen was Goss door bloedverlies verzwakt, genoodzaakt den strijd op te geven. Mace gaf hem daarna de hand en kuste hem op beide wangen terwijl Goss van spijt in tranen uitbarstte. LI. Dingsdag morgen bad te Stafford de executie plaats van William Collier, die schuldig was bevonden een jong mensch van het leven le hebben beroofd. Nadat de verschrikkelijke formaliteiten op het schavot waren ten uitvoer gebragtliet de beul het luik onder de voeten van den ongelukkige wegvallen. Het touw, dat voor strop diende bleek echter niet bestand te zijn tegen de zwaarte van bet ligchaam en de kracht van den valhet brak, zoodat de veroordeelde op den grond teregt kwam. De beul haastte zich het schavot af te klimmen om Collier op nieuw naar boven te geleiden en hem ten tweeden male op te hangen. Hij vond den ongelukkige met de witte kap over het hoofd gebeden prevelende niet wetende wat met hem gebeurd was. Middelerwijl was een nieuw touw aan de galg bevestigd en werd daarna spoedig de executie volbracht. De New-Yorksche brieven van 28 Julij schrijven de groote vermeerdering van sterfte aldaar gedurende een week aan de bijzonder heete luchtgesteldheid toe. In een der vroegere berigten las men dat in ééne week 51 menschen door zonnesteek om het leven gekomen waren. De Engelschen ploegen tegenwoordig iti Indië met olifanten; de ploeg is geëvenredigd aan de grootte van het dier dat ze trekt en laat eene voor na van eene Nederlandsche el breed en diep twee landbouwers besturen het werktuigde olifant wordt bestuurd door zijn cornac en stapt rustig voort van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat. Rerkiiirnws. De heer T. J'. Stipriaau Luis^us predi kant te Oosterland heeft het beroep naar Scherpenzeel aangenomen. JONGSTE TIJDINGEN. Padua 13 Augustus De kommandanten der vestingen hebben order ontvangen om vóór 25 dezer liet mobiele materieel naar Weenen op te zenden Het gansche personeel der Oostenrijksche politie in Italië is met drie maanden salaris ontslagen. Men verwacht dat binnen kort Venetië onder bemiddeling van Frankrijk aan Italië zal worden afgestaan. Bbescia 12 Augustus. Garibaldi heeft aan de vrijwilligers zijn wensch te kennen ge geven dat zij de voorwaarden van den wapen stilstand zullen nakomen. De kolonnes trek ken in volkomene orde terug. Florence 13 Augustus Het officiële dagblad behelst de opgave van de gedurende den wapenstilstand vastgestelde demarcatie linie. De scheepvaart zal vrij zijn op de kanalen en rivieren. De gedeporteerde Venetianen hebben vrijheid om naar hunne haardsteden terug te keeren. De wapenstilstand is op vier weken gesteld, doch zal tot weêrupzeggens toe van kracht zijn. Hamborg 13 Augustus. De Börsenhalle deelt mede dat luidens brieven van Valpa raiso de korvet Vineta aldaar den 10 Julij was aangekomen zonder strijd te hebben ge leverd. Het schip was niet in de Mexicaansche wateren geweest. Bevallen van eene Dochter mijne geliefde Echtgenote S. C. WAS. Wissenkerke, 6 Augustus 1866. PIETER ROETERT TAK Sz. Zierjkzee Gearriveerd 13 Aug. Ellen Higlifield J. Boyes New- Castle. 13 Uitgezeild Vooruit K. J. C. Log ger RotterdamMelbourne. 13 Ossena John Hill 13 Bernard Barton J. Pasefield En geland. Op avontuur. Brouwershaven Gearriveerd 10 Aug. Ellen Stewart A. J. Shaw Bal timore 10 Acadia, C. Huijser van Keener) Passaroea.ng 11 Eva JohannaA. J. B. Hordijk Batavia allen naar Rotterdam- 12 Uitgezeild AmalinaL. Juchter, Memel Antwerpen. Bijlegger. 12 Donnerstag, F. Enkel, Riga, Gent. Bijlegger. 12 Aug. Egret(st.) J. Doran Liverpool 13 Bezoekie C. J. A. R. Reekers, Bavatia 13 Ann-Elize J.Andrews, New-York, allen van Rotterdam. Per het schip Eva Johannakapt. A. J. B. Hordijk zijn als passagiers van Batavia aangebragt de lieeren L. O. F. Halewijn echtgenoot en zuster; de Gaaij Fortman, echtgenoot, 2 kinderen en een Javaansche bediende; Dora, echtgenoot en 1 kind; Stumpfïechtgenoot en 1 kindvan der Bijl en echtgenoot; Hoen de 4 jonge heeren Wijnschenk mevr. do wed. Steenmetz en 6 kinderen de jonge jufvr. Paternostre de Montlivro mejufvr de wed, Hallingsj 40 gepasporteerde militairen waaronder 1 schepe- lina. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 11 Augustus 1866. 2pet.. 3 Nederl. Werkel. Schuld. dito dito dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/« Ned. Hyp.-Bank 4'/> Belgie. Cert bij Rothschild. 2'/, Spanje. Obligatien. 2'/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actiën. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obl. Met. Oude 5 dito. 2'/s dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien 5 Griekenl. Obl. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binuenl. Oblig. 5 56 66»/. 89 317, 42 95 177'/3 150 44 227, 63 7, 477,, 16 7a U 7, 25'7io ROTTERDAM, 13 Augustus. TARWE. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. bragt 30 a 40 c. cent met trage koopers voor gewone kwaliteiten. Gnede er. puike van 9.70 tot 10.60; mindere van 8 50 tot 9.60. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm jar. van ƒ6.50 tot f 6.75. GERST. 20 cent hooger n. Zeeuws, winter van 5.60 tot f 6.60 dito zomer van f 5 30 tot j 6.30. HAVER. Inl. korte van 4.20 tot 5.60 dito lange van 3 tot f 4.40 ERWTEN. Zeeuws, blaauwe kleine van 8.50 tot ƒ6.50. IIOONEN. Witte Zeeuws, van f 9.75 tot ƒ11; dito Bruine Zeeuws, van ƒ14 tot 16.50. PAARDENBOONEN. van 8 tot ƒ8.35. MEEKRAP. De aanbiedingen waren heden zeer gering en de prijzen zeer vast eenige goede partijtjes vonden koopers. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Fa» Middelburg Donderdag 16 'smorg. 0. Vrijdag 17 6, Van Rotterdam Donderdag 16 'smorg. 10,30 Vrijdag 17 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart dtr stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam, Van Vlissingen: des maandags, woensdags en vrijdags 'a morg. 8 ure. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. u. 10,20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos,

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2