Advertentiën. De Ambachtsheerlijkheid De BUITENPLAATS En een WOONHUIS, Burgerl. StandteZierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen j Ter Stada-Drukkerij van de Erven A. deVoi. en in den loop van den nacht heeft men zevenmaal op schildwachten gevuurd die op de plaats genaamd „de Bult" op post stonden. De aanbrenger van de schuldigen zal 100 th. belouning ontvangen. Men verwittigt te ge lijkertijd dat aan de schildwachten op ge zegde plaats is bevolen ieder aan te roepen die hen nadert en vuur te geven zoo ze niet onmiddellijk voldoend antwoord bekomen. Uit Mainz schiijft men van 31 Julij het volgende „Nadat wij gedurende veertien dagen van alle poslverketr met Frankfort verstoken zijn geweest hebben zich aldaar de voor Mainz bestemde brieven tot een ontzettende massa opeengestapeld. Gisteren avond is eindelijk een postwagen aangekomen begeleid dooi den i'ruissischen artillerie-kapitein Lelienliof die in gezelschap van een keur-hessischen officier geblinddoekt in de stad werd gebragt. Op den wagen bevonden zich niet minder dan zeventien centenaars brieven en dagbladen." Het geregtelyk onderzoek tegen den vèldtuigmeester graaf Clam-Gallas wordt voort gezel. Deze hoofdofficier bevindt zicli nog steeds te Wiener-Neustadtwaar de krijgsraad zitting houdt. De veldtuigmeester graaf Gon- drecouil, adhilus van Clam-Gallas, en de veldtuigmeester ridder von Ber.edek zijn ins gelijks door den krijgsraad, gedagvaard en reeds voor die vierschaar verschenen Men meent hij baron Henikstein chef van den algemeenen staf van het Noorder-legerken- teekenen van waanzin bespeurd te hebben liet gerucht dat ook aartshertog Leopold ais „getuige" voor den krijgsraad zal verschijnen is ongegrond. Geen gering opzien verwekte in militaire kringen de tijding dat aartshertog Albrecl'.t voornemens is ontslag te nemen als opperbevelhebber des legers. Volgens eene andere lezing zou hij dit onlangs reeds inge diend hebben en vertrokken zijn. Hieruit maakt men op dat ten hoveoneenigheid heerscht, die naar sommigen verzekeren ook werke lijk Instaat en deels van militairen deels van politieken aard is. De cholera is uitgebroken onder de troepen, d:e in de omstreken van VVeenen geslationneerd zijn. F RANKRFJK. Parijs 7 Augustus. De keizer wordt heden avond met zijnen zcon te St. Cloud terug verwacht. Men gelooft dat zijne terugkomst ter onregte aan nieuwe verwikkelingen welke zich van de zijde van Italië opdoen wordt toegeschreven De keizer wilde het geheele zomeisaizoen niet te Vichy doorbrengen. Het is echter de waarheid dat Oostenrijk en Italië elkander niet verstaan. Oostenrijk beijvert zich zeer voor het sluiten -van den vrede met Pruissenten einde aan dien kant vrij te zijn en het Pruissisch Itali- aauseli verbond te verbreken. Het heeft Venetie afgestaanmaar weigert om van Tyrol waarvan Italië een gedeelte eischt een duim gronds af te staan. Ook de wapen stilstand is nog niet geteekend kunnen worden. De actie-partij loont zich zeer verbitterd en eischtindien Oostenrijk Tyrol niet afstaat de voortzetting van den oorlog. Dit is aller- bespottelijkstwant Oostenrijk zou eerder in staal zijn om raar Florence te komen dan Garibaldi naar Trente. Talrijke depêches worden tusschen Weenen Parijs en Florence gewisseld. Echter meent men dat het Italiaansche gouvernement wel genoodzaakt zal zijn om zich inc-t Venetië te vergenoegen. In eene depêche uit Pestii wordt gemeld dat door de gewapende magt politieke airestatien hebben plaats gehad. Oostenrijk wreekt zich over den te weinigen ijver, weiken Hongarije voor den erfgenaam van Maria Theresia aan den dag heeft gelegd. Deze politiek zal Frans Jozef in ernstige ongelegenheid brengen. Met de zaken staat het nog altijd zeer slecht en er gaat bijna niets om. Er is gebrek aan geld. Er zijn zoovele gewaagde speculaties gedaan dat er te Parijs niet genoeg geld beschikbaar zou ziin om al de te korten van de laatste liquidatie uit te betalen. In het bosch Vérinet hebben in de vorige week de zoon van een rijken architect en een fotograaf geduelleerd. Tot het twee gevecht was de degen gekozen en de fotograaf bragt zijn tegenstander een steek toe die onmiddelijk den dood ten gevolge had. De komst van maarschalk Mac Mahon hertog van Magenta te Parijs staat volgens sommigenniet in verband met de politiek. Hij kwam slechts om de begrafenis bij te wonen van den hertog de Castries oom zijner vrouw en bij wien zij hare opvoeding heeft genoten anderen beweren dat de keizer hem ontboden heeft In weerwil van alle vredes- verzekeringen wapent Frankrijk zich aan houdend Te Metz worden de vestingwerken in orde gebragtgegroefd geschut van zwaar kaliber is daar aangevoerd. Wat zal erin geval van een Franscb-Pruissischen oorlog van de Parijsche bladen worden die thans aanzienlijke subsidien krijgen om den lof van graaf Bismarck te verkondigen Eene merkwaardige jagt had dezer dagen te Dieppe plaats. Er waren een aantal runderen ontscheept dio naar Engeland moesten worden overgevoerd en die in het station waren gebragt toen de trein naar Rouaan vertrok. De laatste wagen droeg een roode lantaarn en een der stieren schijnt den wagen voor een toreador te hebben gehouden en de lantaarn voor diens doek. Althans hij rende den trein na zonder hem te kunnen bereiken. Eindelijk verdween hij in den tunnel. De stationschef le Dieppe een ongeluk duchtende zond hem een locomotief nawaarop vier gendarmes met geladen geweren plaats namen. Zij vonden den stier in den tunnel en daar zij hem hier niet durfden afmakenovertuigd van de moeite die het hun kosten zou om hem van daar te krijgen wilden zij hem opjagen Toen kwam de machinist op het denkbeeld om de locomotief als jagtwapen te gebruiken en spoot hem stoom toewaarop het dier de vlugt nam en spoedig daarop buiten den tunnel werd neêrgeschoten. Uit Mexiko zijn ongunstige berigten ontvangen. Keizerin Charlotte is naar Europa vertrokken. De politieke toestand van het rijk heeft haar tot dit besluit gebragt. Is haar vertrek een vlugt en heeft het keizerrijk een einde genomen Of gaat Maxiiniliaans gemalin naar Europa alleen om hulp in soldaten en geld te vragen Ook verneemt men dat de Mexikaansche infanterie zal wor den gereorganiseerd in verscheidene regemen- tenwaarvan het Belgische legioen een zal zijn. Een officier en veertien Belgische sol daten hebben zich uit de voeten gemaakt en de kas medegenomen. G ROOT-BRIT F ANNIEN. Londen 8 Augustus. In de afgeloopen week zijn er 1403 personen aan cholera en diarrhoea overleden. Te Konstantinopel aan de zee is door een ontploffing een groote fabriek van patro nen en krijgsbehoeften geheel verwoest; 70 menschen hebben daarbij het leven verloren en verminkte ledematen en stukken der gebonwen zijn op grooten afstand gevonden. Bij het openen van een kist met patronen schijnt de ijzeren hefboom, die daartoe gebruikt is geschuurd te hebben langs een spijker of een ijzeren bandwaarbij vuur geslagen werd en het kruid ontvlamde. In de nabijheid van deze fabriek stonden groote magazijnen met kruid ter hoeveel heid van naar men zegt 50,000 pond in het geheel. Door de koelbloedigheid van een der beambten en door een gelukkig toeval zijn deze gespaard. Ware dat niet het geval geweest een groot gedeelte der stad zou vernield zijn geworden. Het dak van een dier gehouwen was uit elkaar geslagen en in de open ruimte vielen niet weinig vonken en brandende stukken hout Eene hoeveelheid zwavel aldaar voorhanden brandde reeds en vloeide brandend over den vloer en geen vijf schreden van daar was een vat kruid omge worpen geworden en uit elkaar gesprongen zoodat de inhoud voor een gedeelte over den vloer uitgestort was. Op dit oogenblik is een der beambten binnengekomen die nog juist bij tijds het kruid heeft kunnen verwij deren en de zwavel heeft kunnen blusschen. JONGSTE TIJDING EN. Padua 8 Augustus. De wapenschorsing is met 24 uren verlengd en zal dus voort duren tot 's morgens 4 ure van 11 dezer. Cochinchina 28 Julij. De opstandelingen zijn uiteengedreven hun kampement is ver brand en hen opberhoofd gedood. De rust is op andere plaatsen niet gestoord. Ondertrouwd s H. KARREMAN benoemd Onderwijzer te Zonnemaire en A. J. RUHAAK. Oveeschie 10 Augustus 1866. Bevallen van eene Dochter mijne geliefde Echtgenote S. C. WAS. Wissknkerke 6 Augustus 1866. PIETER ROETERT TAK, Sz. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van Vrouwe G. de WIT Douairière van Jonkheer J. F. van VRIJBERGHE van WESTENSCHOU- WEN betuigen de Kindereu en Behuwd- Kinderen hun' welineeneiideii dank. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zalten ver zoeke van de Erfgenamen van wijlen den Heer J. ISEBREE MOEXS op Maandag den 27 Augustus 1866, des voormiddags ten 10 ure, in de Concertzaal te Zierikzeepubliek presenteren te verkoopen „B L O O I S" met de daaraan behoorende Dijken Weg-ettin- gen Boomen Houtgewassen Tiend-, «Jagt-, Visscherij-, Erf- pachts- en alle andere daaraan verbonden JECegten gelegen in de gemeente Zonnemairezijnde de Dijken en Erfpachten groot 14 Bunders 1 y Roeden Ol Ellen. „BUITENLUST," bestaande in Woonhuis, Koetshuis, Tuin manswoning Hoyeniering en Tui nen benevens de daarbij behoorende U O F- STEDE, bestaande in "Woonhuis, Schuur "Wagenhuis en verdere Gre- houwenalles staande en gelegen in de gemeente Zonnemairemet VS B. ,13 R., SS E. Bouw en weilanden Bosch Dijk Tuin en Boomgaard gelegen in de gemeenten Zonnemaire Brouwershaven Kerkwerve en Noordgouwe. Eene partij TIENDEN, gelegen in diverse Gemeenten in de Eilanden Schouwen Dui- vtland en ZuidBevdand. Tuin, KoetshuisStalling en Erve staande en gelegen in de Poststraat en het Sint-Jacobsstraatje te Zierikzee. Nadere information te bekomen ten Kan tore van voornoemden Notaris. van 3 tot en met 10 AUG. 1866. Geboren. Een zoon van J. Tuinder en E. Heijerick. Eene dochter van L. M. v. d. Ende en J. Maijs. Eene dochter van H. Willemseen E. Berrevoets. Overleden. P. Goemaatoud 25 j. jd. L. J. C. van Schaikoud 10 j. z. J. H. van Velthoven oud 56 j.man van A. Vorstenbos. J. Post oud 50 j. wed. van A. v. d. Stolpe. J. F. Ldcas oud 74 j.vrouw van J. Reijn- houdt. Volgens alhier ontvangen particulier berigt is het schip Grondwet kapt. T. O. Kam- minga den 23 Junij jl. van Bushire te Batavia gearriveerd. Aan boord was alies wel. Brouwershaven Gearriveerd 8 Aug. Jonge Fduard J. W. L. L. Bucher, Hayti Rotterdam. Prijzen der Effecten te den 8 Augustus Nederl. Werkel Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothschild. Spanje. Obligatien. Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg - Actiën. Polen, Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. Oostenr. Obl. Met. Oude dito- dito Rente Anist. dito Nationale. Mexico. Obligatien. Griekenl Obl. Geidl. 1 825. Turkije. Binnenl. Oldig. Amsterdam. 1866. 56% 66 89 2'/i pet. 3 4 37. 47. 27. 27. 3 5 5 4 5 5 27. 5 5 5 5 5 30"/, 177»/, f .44 7 22%. 63% 47»/,, 10 7. 255/, Middenprijzen van te 'L van den 9 De Ned. Mudde. Oude Tarwe 1865 Nieuwe dito 1866 - Afwijkende dito Z.-Z,omer dito Ord naire dito Rogge Winter Gerst Zoinerdito Haver Marktprijzen der van den 2 de volgende artikelen ierikzee Augustus 1866. De Ned Aludde. 9,75jPaardenb. 7.50 9.251 Witte boon. - 11 00 0.00 Bruine dito - 00.CO 0,00 Gr. Erwten - 0,00 0 00 Groene dito - 8,25 6,20 Gele dito - 0,00 5,60 Koolzaad - 00,00 5,25 Zaai-Lijnz. - 00,00 3,00 Slag-Lijnz. - 00,00 Meekrap te Zierikzee. Augustus 1866. Teelt 186%. Twee en een, 1ste kw. blank20,00 4 Twee en een, middelb. dito - 00,00 4 Twee en een, mindere dito - 00,004 Een en een, 1ste kw. blank - 20,00 4 Een en een middelb. dito - 00,00 a Een en een mindere dito - 00,00 4 Onberoofde 1ste kw. blank - 20,00 4 Onberoofde, middelb. dito - 18,00 a Onberoofde, mindere dito - 00,00 a Mullen - 0,00 a Middelbare dito - 0,00 4 21,00 00,00 g 00,00 g 21,00 a. 00,00-c oo,oo-§ 21,00;? 19,00o 00,00" 0,00 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Zondag 12 'smidd. 12,30 Maandag 13 'smorg. 6, Van Rotterdam Zoadat Maandag 12 'Bmorg. 8, 13 10,3i De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der atoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van Botterdam des maandags, woensdags en I des dinsdags donderdags en vrijdags 's morg.tfS ure. zatnrd. 'smorg. u. 10,20 min De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vltssingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2