DE SPOORBOOT F. FALKENBURG, VENDU Bessen-Genever en Likeuren, Buitenlandsche Tijdingen. Advertentiën. Roerende GOEDEREN. Jfl. Ravenswaaij Zonen AALBESSENWIJN, THEE-SOORTEN Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten 260ste Staats-Loterij. V ervoer-middelen -r toen er sterke drank onder de gasten was rondgedeeld ontstond er spoedig twistdie overging in eene vechtpartij waarbij de onderscheidene gemeentenaren elkander met knuppels onbehouwen toetakelden. De rijks veldwachters Visser en Wesseling uit Gorin- chem aldaar aanwezig hebben goede diensten bewezen om de vechtenden te scheiden en tot bedaren te brengen. Zij hebben tevens van het een en ander proces verbaal opge maakt. D U IT S C IIL A N D. Onder de te Weenen aangekomen ge kwetsten bevindt zicli ook een hoofdofficier wiens leven reeds tweemeien is gered door zijn trouwen bond. In den slag bij Magenta was de toenmalige luitenant ook zwaar gekwetst op het slagveld blijven liggen alle nasporingen die men deedbleven vruchteloos totdat zijn bediende inet zijn hond nogmaals het slagveld doorliep die zijn meester onder een hoop lijken opspoorde. In den jongsten slag bij Königgratz nu redde de trouwe hond zijn meester op nieuw. Deze officier was zwaar gekwetst bewusteloos neêrgezonken en zou ongetwijfeld verloren zijn geweestindien het dier hem ook ditmaal niet had gevonden. Oe Hessische Morgen-Zeitung zegt Het gevoelen dat prins Karei van Beijeren niet bekwaam genoeg is om den oorlog te leiden schijnt door alle Beijersche officieren te worden gedeeld. Zoo heeft o. a. de voor treffelijke generaal von Zoller in een der jongste gevechten den dood gezocht omdat de prins zijne raadgevingen met arrest beloonde. Droeviger nog eindigde de ridmeester Strom- mer zijn leven dezen nl. werd het bevel ge geven om een door de Pruissen bezet woud te zuiveren. Zijne opmerking dat dit met kurassiers niet doenlijk was had slechts ten gevolge dat het bevel werd herhaald. Toen hij hierop ten antwoord gafdat het tegen zijn pligt en geweten streed om menschen zoo nutteloos op te offeren zeide men hem dat hem zijn commando zou worden ontnomen indien hem de moed ontbrak het bevel ten uitvoer te leggen. Strornmer reed naar zijne manschappen terug en zeidet „Kameraden! Men heeft ons bevolen den Pruissen dit woud te ontnemen mij is liet onmogelijk om u naar de slagtbank te geleiden maar ik zal be wijzen dat ik den dood niet vrees." Bij het uiten dezer woorden schoot hij zich door het hoofd. E4.erl*s»if uws. Ziekikzice 30 Julij. De kerkeraad dei- Evangelisch Luthersche gemeente alhier werd heden verblijd door het berigtdat de heer Heijsse predikant te Culenborg het door gemelden kerkeraad op hem uitgebragte beroep aanneemt. JONGSTE TIJDINGEN. Hof 39 Julij. Het hoofdkwartier van het 2de reserve-korps onder den groothertog van Mecklenburg is heden morgen te Bay- reuth gevestigd; de groothertog nam namens den koning van Pruissen bezit van het district Ober franken. De voorhoede dreef des morgens een bafc- taillon van het. Beijersche garde-regement uiteen de Beijeren verloren 4 officieren en 205 man gevangenen en verscheidene dooden. Mttnchen, 26 Julij. Generaal von Man- teuffel .heeft bevel ontvangen de vijandelijk heden te staken. Yoor de vele en velerlei bewijzen van deelnemingondervonden bij het over lijden van onzen waarden Vader den Wei- Edele Heer D. van der VLIET betuigt de ondergeteekende ook namens zijne Familie, hartelijkeii dank. Zierikzee 31 Julij 1866. J. van der VLIET. C. BAL, J C.z. Vendumeester, is voornemens op nader te bepalen dag in de maand Augustus e, k.ten overstaan van den Deurwaarder J. BETHE in bet „Hotel van Vee n" eene Verkooping te houden van Meixt.ila.iire en andere Zij die GOEDEREN willen bijbrengen gelieven daarvan vóór of op den 4 Augustus a. s. aan den Vendumeester of genoemden Deurwaarder kennis te geven. ran Middelburg naar Zierikzee vaart van Middelburg 2 Donderdag 'smorg. 5 Zondag 10 Vrijdag 13 Maandag 19 Zondag 23 Don derdag 28 Dingsdag avonds. 29 Woensdag 7,— 6,— lü,30 7 6,— van Xieriksee. 'smidd. 2 Donderda 5 bondag 10 Vrijdag 13 Maandag 19 Zondag 23 Donderdag 29 Woensdag 'smorg. 30 Donderdag 6,— 6,— 2, 5, 6,— 12,30 6,— 7,— TE 'SCtEAVENHAGE lx e e ft verkrijgbaar gesteld: fmutta Wercha Schoensmeer, schei kundig vrij van alle nadeelige zuren bevonden. Het geeft aan het Leder een zeer zwarten glans aan verlakt gelijk en houdt het zacht en waterdigt. Veelvuldig -gebruik heeft het onvergelijkbaar bewezen. Prijs per Doos f 0,05 per 25 Doozen f t. ftaphta waarmede de ergste Vetvlakken worden uitgewischt zonder zelfs de teederste kleuren te schaden. Voor het wasschen van glacé-handschoenen verwierf het reeds r eputatie De flacon met aanwijzing van gebruik f 0,35 Coeosseep die de vuurproef van een wetenschappelijk onderzoek schitterend door stond. Zij geeft eene aangename frisc'hheid aan de huid en neemt de kleine huid-roofjes volkomen weg Het met deze Zeep gewasschen fijn goed wordt schadevrij gereinigd daar hier alle soda-zelfstandigheid ontbreekt. De vervaardiger staat voor de deugdelijkheid dezer binnenlandsche Zeepsoort borg. Prijs .per Stuk f 0,15. tja Hrillantine als Poetspoeder voor alle Metalen hoogst aanbevelingswaard. De nadeelige zelfstandigheden die andere Poets poeders zoo verderfelijk voor de Metalen maken zijn hierin niet aanwezig. GOUD en ZILVER doet het hun glans en gloed behouden. Prijs per Pakje f 0,10 de 25 Pakjes f 2 Depót te Zierikzee bij de Heeren J. BAL, Czn en de Wed J. C. HERT- STEIN en Zn. Door lagere Pi ijzen en voordeelige inkoopen is de kwaliteit der TE GORINCHEM, zeer veel verbeterd waarvan ik bij deze de eer heb kennis te geventerwijl ik mij bij voortduring blijf aanbevelen. Deze Theeën worden verkocht in verzegelde Pakjes voorzien van bovenstaand Merk en van Noinmer en Prijs. Prijzen van af 80 Cts. en hooger. Tot de minst mogelijke prijzen wordt verkocht WITTE en ROODE alles van puike kwaliteit. Zierikzee, B. JOPPE Jz., 1 Augustus 1866. Schouwsche Botermarkt. Aan de onderstaande en verder bekende depothouders is verzonden eene nieuwe be zending van alle ■uit het Magazijn van VAN HQUWENINGE en VISSER, welke zich zoowel door veel verbeterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van tigif, twee en een half en een Ons waarop het nummer en de prijs van af f 0.90 tot 3,00 zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minstens 15 Ned. ponden worden dezelve desverkiezende in met lood bekleede kistjes afgeleverd. Prijs-couranten zijn gratis verkrijgbaar dit het magazijn van de firma Axel Joh. Veeuhuizen. Brouwershaven, J. v. Brabant. Goes G. van den Hoek. Hontenisse H. Thassaert. Neuzen W. M. de Steur. St. Annaland J. de Graaf. Stavenisse Joh. de Jong. Middelburg.J. A. Goethals. Sluis J. C. A. Mets. Sas van Gent Wed. J. Stnbbe. Vlissingen Ch. Süthciland en E. II. Mets Daane, Zierikzee, J. Ochtman Johz. Zierikzee Gearriveerd 29 Jnlij. Ossena John. HillRuncorn. Brouwershaven Gearriveerd 27 Julij. Diana, P. C. Teengs Akyab Rotterdam. 28 John Hicks P. DillLiverpool 28 Star A. Nock Par 29 Oporto R. GlanvellRuncorn allen naar Dordrecht. 29 Gothenburg(st.) J. IIus Gothen burg 29 Warrior, J. Turnbull Akyab 29 Royal Mint Ch. Dockcoin St. Paul de Loando 30 S. van Heel, D. H. Dietz 30 Maarten v, RossemJ. P. C. Gerre- brand 30 Albrecht Beijling C. van der Burg alien van Batavia 30 Euterpe J. AreyCallao 30 Waterwitch W. Boi'igNew-Castle, 30 Persia, A. W. AhrensRangoon 30 51annus J. II. Iroing Banjoewangie, allen naar Rotterdam. 30 Doris H. Johnson Liverpool Dordrecht. 30 Barnard BartonE. PasefuURun corn Zierikzee. 28 Uitgezeild: DoelwijkL. Hoefman, Rotterdam Batavia. Gisteren avond 11 ure, is met het binnen zeilen alhier op de hoogte van Renesse tegen het vaste strand aan den grond geraakthet schip Nova-Zemblakapit. T, Mammes van Akyab met rijst bestemd naar Rotterdam. Adsistentie is derwaarts afgezonden. Per het schip S. van Heel kapit. D. H. Dietz, zijn als passagiers van Java aange- bragtde heeren J. van Heel majoor; H. F. Neiland sergeant; L, A. van SchieA. H. Mooihuizen L. D. Conrlander en C. van er Linden allen machinisten bij de marine; F. H. L. van den Dungeq Gronovius en A. A. M. Mathey. Idem per het schip Maarten van Rossem kapit. J. P. C. Gerrebrands: mevr. Martini de Geffen. Idem per het schip Albrecht Beijling kapit. C. van der Burg de heer van der Zijden en vier schepelingen. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 30 Julij 1866. Nederl. Werkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Ilyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothschild. 2'/, Spanje. Obligatien. 21/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 5 4 2'/s pet. 3 4 37: 47: Polen Pruissen' Oosten r. Mexico. Griekenl Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859, 5 Obl. Met. Oude. 5 dito. 27, rtito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl. G'eldl. 1825. 5 Binnen!. Oblig. 5 f57'/a 67 7a 317.. 93 Va 177 f 220/, 64 46«/. 17'/, 24 7,6 ROTTERDAM, 30 Julij. TA RW E. Zeeuwsch. Vlaams, en Overm. was weinig aangevoerd en werd bij kleine vraag tot vorige prijzen aan gebruikers ge plaatst. Goede en puike van 9.20 tot 10 mindere van f 8 tot 9. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. van f 6 30 tot f 6 75. GERST. n. Zeeuws, winter waren ongeveer 80 last aangevoerddie van 5 tot f 6,25 naar deugd koopers vond. HAVER. Inl. korte van f 4.20 tot f 5.60 dito lange van 3 tot 1 4.40 ERWTEN. Zeeuws, blaauwe kleine van 7.75 tot 9.50. BOONEN. Witte Zeeuws, van f 9.75 tot f 11; dito Bruine Zeeuws, van 14 tot 16.50 PAARDEN- BOONEN. van 7.75 tot 8.25. MEEKRAP De handel was heden weder kleinde meeste houders houden boven de markt en blijven de koopers nog zeer gere tireerd. 5de Klasse. 15de Lijst. No. 182 1414 10041 13383 en 15611 ieder fl000. 16de Lijst. No, 256, de premie van 30,000 en de prijs van ƒ2000. No. 7822, 10944 en 16849 ieder 1000. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam, Van Middelburg Van Rotterdam Donderdag 2 'smorg. 6, Donderdag 2 'smorg. 10,30 Vrijdag 3 6, Vrijdag 3 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 nar na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en vau Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen des maandags, woensdags en vrijdags 'smorg. Sure. Van Rotterdam des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. u. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos* ■i

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2