T Woensdag 1 Augustus. WOENSDAGEN ZATERDAG. i\°. 61 Besturen enAdministratiën Bekendmaking. AANBESTEDING. Afkondiging. Binnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCHE COURANT. z^> PRIJS DER A D V E R T E NT IE JV. Gewone 12cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels ill, behalve het zegelregt VERSCHIJNT: ABO NN EM E NTS PRIJS. Per drie maanden f 2,00—Franco per post /"2,25. Inzen* ding der Advertentiën daags te voren, voor lOure'sinorg Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee. brengen ter algemeene kennis: dat, ingevo'ge besluit van den Gemeenteraad de Sifrmis af Jaarmarkt dit jaar in draf gemeente niet zal gehouden worden Zierikzee, den 23 Julij 1866. Ue Burgemeester B. C. CAU. f)e Secretaris J. P. N. ERMERINS. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzeezullen op Woensdag den 8 Augustus a. s.des middags ten 1 2 ure op het Raad huis in het openbaar aaubesteden Het maken van twee stuks nieuwe Ebdenren voor het digste Sas alhier. De locale aanwijzing zal plaats hebben op Donderdag den 2 Augustus a. s. des namid dags ten 4 lire. Bestekken zijn verkrijgbaar van af Maandag den 30 dezer ter Gemeente-Secretarie tegen betaling van 10 cent. Inlichtingen te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester. Zierikzeeden 26 Julij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 23 .lulij 1866 is vastgesteld de volgende Verordening VEEOBDENING op het ontsmet ten van Woningen eu Vaartui gen hij heerschende Cholera. De Gemeenteraad van Zierikzee. Overwegende dat het zooveel mogelijk keeren der overbrenging van de cholera liet onvoorwaardelijk toelaten van schepen en vaartuigen onraadzaam moet doen achten en het belang der openbare gezondheid tevens vordert dat schepen vaartuigen en ook woningen waarin cholera-lijders zijn geweest of overleden behoorlijk worden ontsmet Gelet op art. 135 der Gemeentewet; Besluit: Art. 1. De gezagvoerders van schepen en vaar tuigen aan wier boord zich een of meer cholera-lijders bevinden lijk of lijken van aan cholera overledenen aanwezig zijn of eenig cholera geval zich gedurende de reis heeft voorgedaan zijn verpligtom wanneer zij op de reede ten anker komen of aan den val tijstoppen of met hunne schepen en vaartuigen genaderd zijn tot de Westhaven- sluis in de haven dezer gemeente daarvan aan den Commissaris van politie aangifte te doen. Art. 2. Zij zullen met hunne schepen en vaartuigen de kom der gemeente niet verder naderen dan met in achtneming der voorschriften die door of van wege der. Burgemeester zullen worden gegeven. A rt- 3 Het begraven van lijken van aan cholera overledenen op de schepen en vaartuigen in art. 1 bedoeld zal in de gemeente niet mogen plaats hebben dan met toestemming van en met in achtneming der voorschriften door den Burgemeester te geven. Art. 4. In een der gevallen bij art. 1 bedoeld zullen de gezagvoerders moeten gedoogen dat hunne schepen of vaartuigen en zoodanige daarin voorhanden voorwerpen waarvan men dit noodig oordeelt behoorlijk worden ontsmet. Art. 5. Gelijke ontsmetting van hunne woningen en goederen moeten gedoogen de bewoners van huizen in de gemeente, waarin een of meer cholera-lijders mogten voorkomen of worden verpleegd hetzij deze herstellen of bezwijken. Art. 6. Ten einde de rigtige uitvoering dezer Verordening te verzekeren, worden de per sonen met de ontsmetting belastbevoegd verklaard de schepen en vaartuigen en wonin gen binnen te treden ondanks de opvarenden, bewoners of eigenaars overeenkomstig de bepalingen der wet van den 3I*llm Augustus 1853, (Staatsblad no. 83) A rt. 7. Overtreding der bepalingen vervat in de artt. 1 6 daaronder begrepen de weigering om de personen met de- ontsmetting belast toe te laten wordt gestraft met eene geld boete van 25 of gevangenisstraf van 3 dagen. Met bare opsporing zijn behalve de ambte naren bedoeld bij art. 11 van het wetboek van strafregt, belast de agenten van politie, de leden der nachtwacht en de havenmeester. Art. 8. Deze Verordening zal in werking treden daags na dien der afkondiging. Aldus vastgesteld ter openbare raadsver gadering van den 23 Julij 1866. De Burgemeester C. J. FOKKER Weih. I. B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Zijnde deze Verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zeelandvolgens hun berigj 59 in En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 31 Julij 1866. De Burgemeester B C. CAU. De Sei retwis J. P. N. ERMERINS. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zi.r kzee berigt dat van heden gedurende 14 dagen in hare gewone vergaderkamer in liet Telegraafgebouw ter inzage liggen Accounts relating to Trade anil Navigation of the United Kingdomfor the months December 1865 April 1866. Tabellarische Uebersichten des Hamhurgi- sclien Handels im Jalire 1865. Bericht übpr den Handel und Schifïahrt von Königsberg im Jahre 1865. Uebersicht des Waaren-Ausgangs zur See zu Stettin im Jahre 1865. A uszig einiger im Jahre 1865 in Lübeck seewarts angekommener Importen. Zierikzee 27 Julij 1866. De kamer voornoemd H. A. van IJSSELSTEIJN Voorzitter. J. C. PILAAR Secretaris. van den 28 Julij 1866 no. afschrift medegedeeld. 2041 B DO. 4192 Zierikzee, 27 Julij. Heden arriveerde alhier uit Noord-Amerika een huisgezin be staande uit man vrouw en 4 kinderen welke terug zijn gekonu-n om zich in hunne vroeger verlaten woonplaats nl. Kerkwerve in Schouwen weder te vestigen. Wij vestigen de aandacht van het kunst minnend publiek op de voorstelling door den lieer Majuin de Concertzaal op Donderdag den 2 Augustus e k. te geven. Overal waar de heer Maju zijne optische illusiën vertoonde verwierven zij den grootsien bijvalen wekten zij de algemeene bewonde ring. Zoo van iets dan kan men van deze zeggen: Nooit alhier veitoond. In een onzer vorige nummers hebben wij reeds een enkel woord van de Protens en de Sphynx gezegd dat van al het wonderbare dat te aanschouwen zal worden gegeven wel bet meest wonder bare zal zijn. Elk die gaarne iets merkwaard'gs en wonderbaars aanschouwtverzuime niet die voorstelling op Donderdag e. k. bij te wonen. Elkerzee den 27 Julij 1866. Heden namiddag werd alhier het nieuwe schoolgebouw, dat bet oude en onbruikbare heeft vervangen plegtig ingewijd. Hulp van elders is der ge meente bij de stichting van dat gebouw niet ten deel gevallen alleen eene aanzienlijke geldelijke bijdrage van de edele ambachtsvrouw beeft baar ter tegemoetkoming in de kosten van den bouw gestrekt voor het overige heeft de gemeente door welwillende samenwerking ook der gemeentenaren bij het leveren van vervo-rmiddelen voor de materialen, hierin zicli zeiven geholpen. Eere hebbe de ge meente die zooveelals hier liet geval is voor de hoogst belangrijke zaak van bet volks onderwijs toont over te hebben. Maar erre hebbe ook de kundige bouwmeester die in een betrekkelijk korten tijd een zoo hecht doelmatig en sierlijk schoolgebouw als men bier thans verrezen ziet heeft weten daar te stellen Eene regt genoegelijke zamenkorast van het gemeentebestuur en genoodigden had ter gelegenheid der inwijding in het nieuwe schoollokaal plaats. Als genoodigden waren onder anderen behalve de predikant der Hervormde gemeente en de bouwmeester de schoolopzieners in het 'D' en 6de schooldistrict van dit gewest tegenwoordigdie allen nadat de plegtiglieid door den burgemeester der gemeente met eene rede was ingeleid achtereenvolgens toepasselijke toespraken hieldenwelke ten slotte door den verdienste lijken hoofdonderwijzer in eene gepaste rede beantwoord werden. Het een en ander werd door opzettelijk daartoe vervaardigde gezangen der schooljeugd, die in feestgewaad aanwezig was voorafgegaan afgewisseld en besloten. Dat de schooljeugd bij die gelegenheid aan genaam onthaald werd behoeft naauweliiks vermeld te wordeneven als het naauwelijks vermelding noodig heeftdat de leden van het gemeentebestuur en de'genoodigden de meesten van hunne dames vergezeld na den afloop der eigenlijke plegtiglieid den avond verder in gezellig verkeer doorbragten. De dag van heden kan niet anders dan aange name herinneringen bij degenendie hem medevierdenachterlaten. Door de Staats Courant worden de volgende berigten betreffende de cholera medegedeeld Sedert het begin der Den 22 Julij zijn epidemie zijn aanget. overl. aanget. overl. Leyden 3 5 1313 872 s Gravenhage 18 9 1272 717 Schiedam 4 0 343 222 Rotterdam 31 7 3 528 958 Dordrecht 4 2 576 350 Utrecht 16 17 2083 139-4 Delft 2 3 635 392 Gouda 2 2 236 133 Men meldt uit Rozendaal van 26 Julij, In den afgeloopen nacht heeft onder deze gemeente een vreeselijk ongeluk plaats gegre pen, De bijenhouder C. Jansen, aan wiens bijenkorven reeds eenige malen baldadigheden gepleegd waren, lag in de nabijheid dier korven met een geweer gewapend op de wacht om te beproeven den moedwillige te betrappen. Omstreeks elf ure trad iemand zijn afgesloten erf binnenwaarop genoemde J. zijn geweer aanlegde om hem in de beenen te schieten. Naar men zegt, bukte op hetzelfde oogenblik de vermeende bijendief en ontving liet volle schot hagel in het hoofd en de borst, met het noodlottig gevolg, dot hij eenige uren daarna aan de bekomen wou den overleed. De verslagene is een rijks commiesR. genaamd Vóór zijn sterven, zegt men dat bij verklaard beeft gekomen te zijn om kersen te plukken De dader bevindt zich hier voorloopig in arrest, ter wijl de justitie naar de plaats van het ongeluk vertrokken is. Men schrijft uit Gorinehem van 27 Julij. Gisteren namiddag omstreeks 4 ure, ontstond er brand in de Minkeloos onder de gemeente Hoog-Blokland. Twee kapitale boererstellin- gen waaronder die van A. Slop, bouwman aldaar, zijn tot den grond afgebrand. De brand is in het belendende gebouw aange komen denkelijk veroorzaakt door de kinderen wier moeder ziek te bed lagzij werd toen het dak instorttegelukkig nog gered zoo dat er geene menschenlevens te betreuren zijn. Van den inboedel is weinig gered. De brandspuiten der naburige gemeenten hebben in den aanvang goed gewerkt doch

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1