Oroole Brillante Voorstelling. No.lProtens;No.2deSplipx VENDU BIDSTOND Advertentiën. Een Solied PERSOON, Roerende GOEDEREN. Burgerl. Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten 260ste Staats-Loterij. V er voer-middelen volgende gemeld „Het gevecht van den 15 dezer waarbij de Pruissen 18 stukken geschut op de Oos tenrijkers veroverdenwas hoogst merkwaar dig door de omstandigheiddat de Oosten rijkers rustig voortmarcheerdeu in de meest onbegrijpelijke nalatigheid en zorgeloosheid niets van de nadering der Pruissische troepen bespeurende Het 5de Pruissische regement kurassiersdat de spits der voorhoede uit maakte moest eindelijk door de Oostenrijkers worden opgemerkt maar hunne officieren dachten zoo weinig aan de nabijheid der Pruissen dat zij dit regement voor hun eigen regement kurassiers (de Hortwartsche kuras siers) hielden. Eindelijk dan toch ontdekten zij hunne dwaling en stelden in allerijl vijf batterijen opmaar toen ook renden de Pruissische kurassiers er reeds in vollen galop op los. Zij hadden eene losbranding van het geschut te doorstaan die hen weinig afbreuk deed en waren toen te midden der Oostenrijksche batterijen waarvan zij in een ommezien twee volledig bespannen veroverden. De Oosten rijkers retireerden met allen spoed op Olmütz door de kurassiers voortdurend vervolgd. De verwarring in de gelederen der Oostenrijkers was zoo groot dat de kurassiers tot aan den Oostenrijkschen staf doordrongenhet had weinig verschild of zij hadden den aartshertog Leopold gevangen genomen een der kuras siers zat hem zoo digt op de hielen dat bij zijn pistool op den aartshertog lostedie slechts door de groote vlugheid van zijn paard het doodelijk lood of de gevangenschap ontliep Op het slagvtld van Cusfozza is een door Oostenrijksche kogels neergeveld Italiaansche soldaat gevondendie bij nader onderzoek bleek een meisje te zijnHerminia Mauelli genaamd. Van eene ongesteldheid van haren broeder had zij partij getrokken om zich van zijne uniform meester te maken ea in zijne plaats op te treden. De sprekende gelijkenis tusschen broeder en zuster beeft haar plan in de hand gewerkt. Daar zij nog teekenen van leven gaf werd zij naar Florence overgebragtwaar de jeugdige heldin den 10 aan hare wonden overleed. Men meldt uit Frankfort van 23 dezer. De kamer van koophandel heeft besloten de schatting van 52 millioen francs door gene raal von Manteufiel gevorderd niet te betalen. De gansche stad juicht het besluit toe en wil zich liever aan eene plundering blootstellen. De stad Frankfort heeft zich tot Napoleon en het Engelsche kabinet gewend om inter ventie te haren gunste Men verzekert dat de keizer het verzoek met zijne gewone welwillendheid heeft opgenomen. Aan de N. Pr. Z. schrijft men uit Parijs Reeds sedert eenige weken hebben de Italiaansche bladen de opmerkzaamheid gevestigd op de uitvinding van een zekeren heer Muratorydie de kunst ontdekt heeft om de ligste stof ondoordringbaar voor kogels te maken. De artillerie-commissie te Parijs heeft proeven ingesteld die inderdaad ver rassend zijn. Men denke zich een stof zoo ligtdat de bekleeding van een manborst eu rugslechts twee pond weegt terwijl er een geweerkogel op afstuit. Muratory zcu eerstdaags door den keizer worden ont vangen. Het fabriceren van valsclie banknoten heeft in Rusland zulk eene uitgebreidheid gekregen dat men er ten hoogste over bezorgd wordt. Er zijn gansche goed georganiseerde vereenigingen ontdekt wier geheele en uit sluitende bezigheid in het vervaardigen dier banknoten bestaat. In eenige steden heeft men eene menigte valsche papieren roebels in sigaren verborgen ingevoerd. Nog erger is hetgeen het dagblad van Moskou aangaande de vermetelheid en geslepenheid der Russische dieven mededeelt. Eenigen tijd geleden begaven zich vijf als gendarm-officier verkleede (lieven in het Kogosch hospitaal te Moskou, en verklaarden dat zij door de regering ge zonden waren om onderzoek naar valsche banknoten te doen. Zij verzegelden hierop al het papierengeld dat in het gesticht aan wezig was ten bedrage van 60,000 roebels en namen het mede na onder vele formali teiten daarvoor een bewijs van ontvangst te hebben afgegeven en afscheid van de heeren directeuren van het gesticht te hebben genomen. Men schrijft uit Nikolsburg van 23 dezer. Gisteren avond zijn generaal Degenfeld graaf Karolyi baron Brenner en graaf Kufstein alhier gearriveerd. De wapen schorsing is aanstaande. De troepen blijven echter voorwaarts rukken ten einde zich te concentreren. FRANKRIJK) Dezer dagen werd door een sergeant majoor van een Fransch linie-regement het rapport voorgelezen aan den kolonel Daarin kwam voor; „de sapeurs A, B C en D hebben acht dagen arrest ontvangen omdat zij een gendarme „hebben uitgejouwd" (ont hué un gendarme). De kolonel verstond echter „hebben gedood" (ont tué). De kolonel. Wat, acht dagen? De sergeant-majoor. Met een h (liache) kolonel De kolonel. Wel verduiveld Veertien dagen arrest aan den adjudant van dienst omdat hij dis sappeurs met hunne bijlen heeft laten uitgaan. Men meldt uit Florence van 24 dezer. Generaal Medici is gisteren op nieuw slaags geweest in Valsugana bij het dorp Borgo waar de vijand zich verschanst had. Medici heeft het dorp stormenderhand genomen en den vijand vervolgd tot Levicowaar deze versterking ontving en nieuwen weêrstand bood. Des avonds ten 10 ure werd ook Le vico genomen. De Oostenrijkers hebben aanzienlijke verliezen geleden aan dooden gewonden en gevangenen. Medici trekt op Trente aan van waar hij slechts 18 kilometers verwijderd is. JONGSTE TIJDINGEN. Manheim 26 July. De burgemeester Fellner heeft zich in wanhoop opgehangen wegens de wijzewaarop de Pruissen hebben gehandeld zoo tegenover de stad als hem zeiven. Aschaffenburg 26 Julij. De voorhoede van generaal von Manteufïel staat op Baden- schen grond en is. na gelukkige gevechten tegen de Badensche en Wurtemburgsche troepen bij Bischofsheim en Werbach meer zuidwaarts gerukt. De gansche Main-armee begeeft zich insgelijks zuidelijker. Bij Blumenau hebben de Oostenrijkers 600 man verloren o. a. 200 gevangenenhet verlies der Pruissen bedroeg n'og geen 100 man aan dooden en gewonden. Florence, 26 Julij. Volgens officiële|be- rigten uit het legerkamp van Garibaldi j|weêr- spreken de Oostenrijksche depêches van 21 dezer de berigten nopens de bezetting van Ledo en Gindicaria. De vrijwilligers hebben integendeel de overwinning behaald. Voorspoedig bevallen van een Koon Vrouwe J. W. de JONGE de Crane. Middelburg, 21 Juli 1866. Bevallen van een Zoon G. J RESCIIgeliefde Echtgenoote van J. Th. OOSTERMAN. Zierikzee, 26 Juli 1866. Heden overleed plotseling aan de gevolgen eener beroerte onze hartelijk ge liefde Vader de Weledel-Gestr. Heer WILLEM BORRENDAMMEin leven Commissaris van Politie Substituut-Griffier bij de Arrondissements-Regtbank enz. alhier in den ouderdom van ruim 71 jaren. Zierikzee, 26 Julij 1866. "Wed. J. H. OCHTMAN"Johz. Bobrendamme. A. J. BORRENDAMME Het BESTUUR der Vereeniging tot bevordering der belangen van op voeding en onderwijs te Ouwerkerk heeft het genoegen aan allen die in Duiveland en Schouwen hebben bijgedragen tot oprich ting der Bewaarschool aldaar mede te deelen dat het Gebouw voltooid, is en Maandag 30 Juli 's morgens ten 10 uur ingewijd zal worden en daarna in werking zal treden. Het Bestuur rekent het zich tot een dankbaren plicht tot bijwoning der inwijding een ieder beleefdelijk uit te noodigendie daartoe lust en gelegenheid heeft. Uit naam van het Bestuur M. CORSTIUS, Lz., Voorzitter. NV. W, WAS Secretaris. Voor eene te Amsterdam gevestigde met eenaanzienlijkKapitaal werkende Assurantie-Maatscliappij tegen Brand- Zee- en Bivierscliade enz. ■wordt gevraagd genegen en in staat die Maatschappij te Zierikzee behoorlijk te representeren. Adres met franco Brieven sub Lelt. A. M. bij den Boekdrukker en Boekhandelaar P. M. van der MADEStilsteeg G 87 en 88 te Amsterdam, Op Donderdag 2 Augustus IN DE CONCERTZAAL, te geven door MA AU, bestaande in de wereldberoemde wondervolle optische illusiën een levend sprekend Hoofd, afge wisseld door natuurlijke magie en mys terie. Aanvang S ure. l"te Rang 99 Ct. 2de Rang 49Ct. C. BAL, J C.z. Vendumeester, is voornemensop nader te bepalen dag in de maand Augustus e. k.ten overstaan van den Deurwaarder J. BETHE in het Hotel van Veen", eene Verkooping te houden van Meubilaire eu andere Zij die GOEDEREN willen bijbrengen gelieven daarvan vóór of op den 4 Augustus a. s. aan den Vendumeester of genoemden Deurwaarder kennis te geven. Op Maandag den 30 Julij, in de C O N C E R T Z A AL. des avonds te half acht ure. Voorganger Ds. Hage, Hervormd Predikant te Wolfaartsdijk. T - 5=»^» van 20 tot en met 27 JuLU 1866. Geboren. Een zoon van A. Molegraaf en M. v. d, Poel. Een zoon van J. F. Strooband en J. I Ango. Een zoon van H. J. Ringelberg en W. Koop man. Eene dochter van M. van den Berge en N. de Braai. Eene dochter van M. R. Jongmans en C. D. Breugelmans. Eene dochter van J. J. Fonteijne en A. Gilden. Eene dochter van N. Leenwe en J. H. de Wit. Eene dochter van J. Paret en N. Kapelle. Overleden. J. de Witte oud 38 j. man van J. v. Dalen. M. J. Swarts oud 10 in.z. W. Borrendamme oud 71 j. weduwn. Als levenloos aangegeven Een zoon van mr J. M. Isebree Moens en N. L. Voorbeijtel. ggrr 111 g=5=gSS==S=g5SB5 I -Ui Brouwershaven, Gearriveerd 25 Julij. Hebe, A. H. KiehlAkyab Vlaar- dingen. 25 Doelwijk, L. Hoefman, Rotterdam, Batavia. 24 Uitgezeild: SamarangH. B. da GrootBatavia 24 Egret (st.) J. Doran Liverpool beiden van Rotterdam. Prijzen der Effecten te Amsterdam den 26 Julij 1866. Nederl. Werkel. Schuld. dito dito dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4'/, 2'/, pet 3 Belgie. Spanje. Cert bij Rothschild. 2'/ Obligatien. Portugal. Obligatien. Rusland. Obl. bij Hope en Co. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg-Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Amst. dito Nationale. Obligatien. Obl. Qeldl. 1825. Binnen). Oblig. Polen, Pruissen Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. 2'/. 3 5 5 4 5 5 2'/. 5 5 5 5 5 56'/s 67'/. 177./, 45'/, 2213/is 47 Vj 16'/, 24% Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 26 Julij 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864/10,50)Paardenb. 7.50 Nieuwe dito 1865 - 9.50jWitte boon. - 11 00 Afwijkende dito - 0,00|Bruine dito -15.00 Z. Ziomer dito - 0,00( Gr. Erwten - 0,00 Ord naire dito - 0 00,Groene dito - 7,50 Rogge - 6,00;GeIe dito - 0,00 Winter Gerst - 5,25 Koolzaad -11,75 Zomer-dito - 5,00 Zaai-Lijnz. -00,00 Haver 3,50jSIag-Lijnz. - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 26 Julij 1866. Teelt 186%. Twee en een, 1ste kw. blank 20,00 4 20,50 Twee en een, middelb. dito - 1 9,00 4 19,50 g Twee en een, mindere dito - 18,00 a 18,50 k Een en een, 1ste kw. blank - 20,00 4 20,50 R. Een en een middelb. dito - 19,00 a 19,54-g Een en een mindere dito - 18,00 4 18,50"ö Onberoofde 1ste kw. blank - 20,00 4 00,00^ Onberoofde, middelb. dito - 18,00 a 00,00o Onberoofde, mindere dito - 17,00 4 17,50'° Muilen 5,00 4 7,00 Middelbare dito - 3,00 4 4,00 5de Klasse. 13de Lijst. No. 5331 en 7341 ieder/ 1000. 14de Lijst. No. 14831 25000. Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Fan Rotterdam Zondag 29 'smidd. 12,30 I Zondag 29 'smorg. 8,15 Maandag 30 'smorg. 6, j Maandag 30 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 unr na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va» Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: des maandags woensdags vrijdags 's morg. 8 ure. Van 'Rotterdam des dinsdags donderdags en zatnrd. 'smorg, u. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen' des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2