ism Woensdag 25 Juli. VOEISDAG EIZATERDAG. J*ö. 59 Besturen enAdministratiën Kennisgeving. Bekendmaking. Bmnenlandsche Tijdingen. ZIERIKZEESCRE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIEN. Gewone 12lla cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels if 1 behalve het zegelregt VEBSCIIJNT: ARONNEM E NTS PRIJS. Per drie maanden 2,00Franco per post ƒ2,25. Inzen ding der Advertentiën daags te voren, voor 10 ure 'sin org Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzeemaken bij deze aan de ingezetenen bekenddat de Rekening dezer Gemeente over het dienstjaar 1865 ingevolge de wet van heden af, gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de becretarie is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Tjierikzeeden 23 Julij 1866. De Burgemeester B C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Burgemeester en Wethouders van Zie- rikzee, brengen ter algemeeue kennis: dat, ingevolge besluit van den Gemeenteraad de JKermis of Jaarmarkt dit jaar in dexe gemeente niet zal gehouden worden Zierikzeeden 23 Julij 1866. De Burgemeester B. C. CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. (Niet officieel gedeelte Openbare Itanrtsvergailertiig gehouden te Xierikzee den S3 Julij 18©®. Voorzittermr. C. J. Fokker Wethou der zijnde de heer mr. CauBurgemeester wegens ongesteldheid afwezig. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig behalve de heer Cau ook de heeren van der Vliet en Landsknegt, met kennisgeving en de heer Mulock Houwer. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. W orden medegedeeld zes missives van Gedeputeerde Staten houdende u. Toezending goedgekeurd kohier van den hoofdelijken omslag over 1866; b. goedkeuring Raadsbesluit tot tijdelijke geld opneming c. idem tot wijziging der gemeente-begrooting d. idem tot ruiling van gemeente-grond e. idem tot verhooging der jaarwedde van den hoofdonderwijzer op de Armenschoolden heer Oosterman welke allen voor kennis geving worden aangenomen; berigtende ontvangst van de Verordening tot geldend verklaring der strafverordeningen, met opmerking, dat daarin de wijziging der Verordening op het begraven van lijken niet is vermeld en indien de weglating erroneuselijk is geschied dit bij eene nadere Verordening behoort te worden hersteld, waarop besloten wordt op voor- dragt van Burgemeester en Wethouders op nieuw bedoelde wijziging dier Verordening vast te stellen. Wordt medegedeeld het verslag betreffende de VereenigiDg tot Wering van Armoede, van 1 Mei 1865 tot ultimo April 1866 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. Wordt gelezen een verzoekschrift van den heer J. Groeneveld de Kater tot overdekking eener vroon achter zijn woonhuis in de Poststraat waarop Burgemeester en Wethou ders voorstellen de beschikking aan te houden tot dat in principe zal 'Jn uitgemaakt of het overdekken van de openliggende vroonen in de bebouwde kom der gemeentevoor ge meente dan wel voor particuliere rekening behoort te geschieden. Tot heden heeft dit steeds voor zooveel uit het archief van jaren herwaarts blijktvoor particuliere rekening plaats gehad. De heer Zuurdeeg vraagt of het in de bedoe ling ligtdie beslissing spoedig te doen plaats hebben en kan zich in geenen deele met het denkbeeld vereenigendat particulieren die overdekking zoudér, behooren te bekostigen. Hij acht het eene uitgemaakte zaak dat het ten laste der gemeente komt als zijnde eene zaak van publiek belang. Bij locaal onderzoek is gebleken dat de toestand bepaald voor ziening vereischt. Hij doet het voorstel om gunstig op het adres te beschikken. Jhr. de Jonge bestrijdt het gevoelen van den heer Zuurdeeg als achtende die toestand niet zoo erg. Volgens zijne meening zijn er vele andere vroonen in de gemeente wier toestand veel ongunstiger is en spoediger voorziening vereischt. Mr. Fokker brengt in het midden dat als dit verzoek wordt toegestaandan ook het beginsel is uitgemaakt, dat de overdekking voor rekening der gemeente behoort te ge schieden. Mr. Moolenburgh is het in substantie eens met den heer Zuurdeegdoch vereenigt zich niet zoo geheel met bet gevoelen van den heer Fokker dat door dit verzoek toe te staan ook het beginsel zou uitgemaakt zijn dat dit altijd voor rekening der gemeente kwam. Hij ondersteunt daarom het voorstel van den heer Zuurdeeg. Ook de heer de Crane zijne adhaesie aan dat voorstel te kennen. Het voorstel van den heer Zuurdeeg in omvraag gebragt zijndewordt verworpen met zes stemmen tegen. Eene missive van het burgerlijk armbe stuur tot wijziging der begrooting over 1865, wordt gesteld in handen der heerenvan der GrijpKoole en dr. Goemansom staande de Vergadering rapport uit te brengen. Na eenige oogenblikken schorsing wordt de Vergadering heropend en brengt de commissie hij monde van den heer van der Gri)p rapport uit strekkende tot goedkeuring. Aldus besloten. Wordt medegedeeld eene missive van den commissaris des konings betrekkelijk het desinfecteren van vaartuigen. Wegens urgentie der zaak wordt besloten dadelijk de ontwerp-verordening in behandeling te nemen. Tegen de algemeene strekking heeft niemand bedenking. De Voorzitter geeft aan den heer Zuur deeg op eene daartoe strekkende vraag de verzekering dat al de kosten die aan de ontsmetting en eventuele schade verbonden zijn alleen voor rekening der gemeente zijn. Op voorstel van mr. Moolenburgh wordt in art. 1 ingelascht „om wanneer zij op de reede ten anker komen of aan den Val tijstoppen of" en daarin uitgenomen de woorden„om zoodra zij." De overige artikelen worden onveranderd aangenomen en daarna wordt de Verordening in haar geheel goedgekeurd. Wordt medegedeeld a. dat de heer C. van Schelven voor zijne benoeming tot lid der commissie voor de gewapende dienst heeft bedankt b. dat de gemeente Ocsterland den koop der brandspuit heeft aanvaard c dat de sociëteit Tot Nut en Genoegen geen gebruik behoeft te maken van de door den gemeenteraad toegekende subsidie; d. het proces-verbaal van de jongste opname der gemeente-kaswaaruit bleek dat zich in kas bevond 2626.12. e. dat bij publieke aanbesteding voor het vergrooten der Armenschooldaarvan aannemer is geworden de heer W. Koole voor 3Ö33 en dat de tienden" aan de gemeente in eigendom toebehoorende hebben gerendeerd met inbegrip van kosten en blokgeld de som vari 3301.76. Tot hulponderwijzer aan de le burgerschool wordt benoemd K. J. Razelius zijnde de eenige sollicitant waarvan de noodige ken nisgeving aan belangstellenden zal worden gedaan. Wordt besloten tot het doen van eene af- en overschrijving op de begrooting voor 1866 voor kleeding veldwachter ad ƒ2,21. Op verzoek van den hoofdonderwijzer Karreman worden overeenkomstig het voor stel der plaatselijke schoolcommissie 2 toe lagen van 25 voor 2 kweekelingen aan ge noemden hoofdonderwijzer toegekend. Een adres van mej. H. J. Montégeb. Lagcher om toestemming tot het koopen van een graf in een hoogeren rang dan den Adc° waarin 2 harer kinderen begraven zijnten einde het stoffelijk overschot dier kinderen daarin over te brengenwordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ter beschikking. De gemeente-rekening over 1865 wordt ge steld in handen der Heeren Koole Lands knegt en van der Grijp ten fine van onder zoek en rapport. De Voorzitter deelt mede dat de commis saris des konings op Dingsdag den 24 dezer een bezoek aan deze gemeente brengen en audiëntie verleunen zal hetwelk voor ken nisgeving wordt aangenomen. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt besloten wegens de tijdsomstan digheden dit jaar geen jaarmarkt alhier te houden waarvan openbare kennisgeving zal worden gedaan. Hierna wordt de Vergadering gesloten. zon'nemaire21 Julij. Door den Ge meenteraad alhier is heden tot hoofdonder wijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs benoemd de heer H. Karre man hulponderwijzer te Schiedam. Op de voordragt waren geplaatst de heeren H. Kar reman voornoemd P. Louwerse te Dirks- land; D. Duivewaardtte Middelburg; J. D. van Noppen te GoesM. Poldermante Ellemeet en H. Visserte Monster allen hulponderwijzers met uitzondering van den hoofdonderwijzer Polderman. Het ciipperschip Lichtstraal kapit. P. Wierikx ,'is aangenomen voor den overvoer naar Java van een detachement, sterk 125 militairen onder geleide van eenige officieren embarkement 11 Augustus e. k. te Brouwers haven. De inspecteur van de geneeskundige dienst der landmagt heeft alle belanghebbenden verwittigd, die genegen zijn om eene plaats van apotheker 3de klasse bij de armee hier te lande te vervullen dat zii zich hij ver zoekschrift, op zegel geschreven en postvrij in te zenden zoodra mogelijk immers vóór den 23 Augustus aanstaande, aan hem inspecteur kunnen aanmelden. Door 7a. M. is bevolen dat. het kamp op de legerplaats te Milligen hetwelk door een kavalerie-regement in de maand Augustus en September zoude betrokken worden niet zal plaatsT'hebben. Men meldt uit Apeldoorn van 19 dezer. Reeds sedert Maandag 11. is Z. M. met eenige officieren uit Zutphen hiertoe over gekomen bezig met het in den laatsten tijd zooveel besproken naaldgeweer, schietoefenin gen te houden. Door de Staats-Conrant worden de volgende berigten betreffende de cholera medegedeeld Sedert het begin der Den 20 Julij zijn epidemie zijn aanget. overl. aanget. overl. Leyden 7 3 1290 854 s Gravenhage 51 20 1070 595 Schiedam 1 1 326 213 Rotterdam 26 20 1423 889 Dordrecht 8 11 553 332 Utrecht 22 21 1942 1284 Delft 0 1 621 380 Gouda 1 1 223 122 Te Uitgeest stierven in éérie buurt in den tijd van vijf dagen acht menschen aan de cholera. Men is toen begonnen op den publieken weg hier en daar teer ta branden en sedert is in tien dagen tijds slechts één sterfgeval aldaar voorgekomen. Men meldt uit Breda van 20 dezer. De heer V. A.koopman in boomschors te O. kwam voor eenige dagen op Pruissisch grondgebied. Men maakte weinig omslag met hemen zette hem voorloopig in gijzeling. V. A. is het ellendige verblijf waarin men hem had opgesloten des nachts ontvlugt en hier in den omtrek bij zijne betrekkingen aangekomen. In de tegenwoor dige tijdsomstandigheden is het niet raadzaam dat de reizigers Pruissen naderen. Men meldt uit Utrecht van 20 dezer. (U. D.) Ons wordt ter opname gezonden de volgende dagorder van den majoor-komman- dant dd. schutterij te dezer stedeaan het battaillon gerigt „Officieren Onderofficieren Schutters „Zware beproevingen zijn in de laatste dagen ons opgelegdte midden van die rampen is het gebleken dat geloof aan God voor u geen ijdele ldank is. Bij u gaat onderwerping aan Gods beschikking gepaard aan het edele besef van eigenwaarde. Voor

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1