DE SPOORBOOT Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burgerl. Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten IV Vervoer-middelen twijfel aan een raenschelijke stem bestaan en het wonderbaarlijkste is dat het hoofd geheel afgescheiden van het ligchaam is geplaatst in een kastje welks geheele rnimte het inneemt en dat op een onoverdekte tafel staat van waar het hoofd tot de aanwezigen een aan spraak rigt. De woorden vloeijen van zijne lippen en daarbij aanschouwt men een zoo juiste uitdrukking van gelaat dat men bijna de zekerheid meent te hebben dat hier geen mechanisme in het spel is. De Staats-Courant deelt de volgende opgave omtrent de cholera mede Den 30 Junij zijn aangetast te Leiden 10 overleden 8 's Gravenhage 27 over leden 18 Delft 4 overleden 2 Schiedam 8 uverleden 5 Rotterdam 20 overleden 14 Dordrecht 10 overleden 1 Gouda 4 overleden 3Utrecht 79 overleden 45. Den 1 en 2 dezer zijn aangetastte Leiden 21, overleden 16; 's Gravenhage 63 overleden 28 Delft 2 overleden 3 Schie dam 17 overleden 9 Rotterdam 47 over leden 28 Dordrecht 18 overleden 7 Gouda 15, overleden 3; Utrecht 152 overleden 70. DUITSCHLAND. Wbenen 30 Junij. Gisteren ten 12'/2 ure kwam hier het eerste transport gekwet sten aanhet was 300 man sterkwaarvan 100 gevaarlijk gewond een uur later kwam een tweede transport van 500 man om half vier weêr een transport van 258 man. Heden ochtend zullen twee treinen met 500 gekwetsten ieder aankomen. In den slag bij Custozza heeft één Oostenrijksch regement „Groothertog van Baden den kolonel-kommandanteen majoor drie eerste luitenants en drie tweede luitenants verlorenalle zeven officieren sneuvelden. Aan gekwetsten telde dat regement 13 offi cieren t. w. zes kapiteins drie eerste lui tenants en vier tweede luitenants. Het rege ment vrijwillige Ulanen werd verschrikkelijk geteisterd daar bet op een drassig rijstveld geraakte waaruit de paarden zich niet kon den opwerken zoodat de ruiters geruimen tijd aan een moordenden kogelregen blootge steld bleven. Uit Görlitz meldt men van 1 dezer. De hier doortrekkende gevangene Oosten- rijksche officieren waren zeer neerslagtig en vertwijfelden aan hunne zaak; volgens hunne meening hadden hunne beste keurtroepen tegenover ons gestaanen als die tegen den „Pruis" niets hadden kunnen uitrigten was alle hoop verloren want de daarachter staande zouden het nog veel minder vermogen. Het vuur der naaldgeweren noemen zij ontzaggelijk moorddadig een oificier der jagers vertelde ons dat hij de eenig overgeblevene officier was van het regement, dat op 100 pas afstands het eerste vuur doorstond, waarop binnen een halve minuut twee salvo's volgden die het voorste gedeelte van zijn battaillon op zoodanige wijze neêrdonderden dat de achtersten over den „lijkenwal" niet meer vooruit konden komen en zich moesten over geven. Dergelijke mededeelingen hoort men van verschillende kanten Ben gevangen officier moet gezegd hebben dat de Gallicische regementen zoo bang zijn voor het naaldgeweer dat het groote moeite zal kosten hen in 't gevecht te krijgen. Men meldt uit Gitschin van 2 dezer. Heden middag ten 12 ure kwam de koning (van Pruissen) hier aan hij werd door prins Frederik Karei ontvangen. De weg tot Gitschin draagt de sporen van een heeten strijd die tot in de stad werd voortgezet. De vijand is in wanorde en gedurende den nacht op de vlugt geslagen. De dapperheid der Pruissen is onovertreffelijk. Gedeelten van het regement der garde sloegen zonder carré te vormen herhaalde kavalerie-aanvalien terug. Het hoofdkwartier van prins Frederik Karei bevindt zich thans op eenigen afstand van Gitschin. De vereeniging van het eerste met het tweede legercorps is volkomen be reikt. Onophoudelijk worden gevangenen binnengebragthun aantal beloopt reeds meer dan 5000. De Oostenrijksche regementen Hannover Martini en Ramming zijn bijna geheel het 18de bataillon jagers is geheel vernietigd. Kerknieuws. Zierikzee 4 Julij. Door den kerkeraad der Evang. Luth. gemeente alhier is heden tot predikant beroepen de heer J. H. C. Heijse te Kuilenburg. JONGSTE TIJDINGEN. Giczin 4 Julij. Gisteren morgen ten 7 ure zijn de Pruissen aangevoerd door den koning in persoon met de Oostenrijkers onder Ilenedek slaags geraakt tusschen Horitz en Königgratz. Het gevecht beeft met groote hevigheid 12 uren lang aangehouden. De vijand (Oostenrijkers) hield zich gedurende 6 uren zeer hardnekkig staande in zijne sterke positie achter Bistritz Eerst des middags ten 2 ure werd deze positie stormenderhand ingenomen vervolgens is de vijand spoedig nit zijne overige positien verdreven. Des avonds ten 7 uie waren de overgebleven Oostenrijkers in vollen terugtogt. De nederlaag van den vijand is volkomen. De strijdende partijen hebben de aangeboden bemiddeling van keizer Napoleon aangenomen die zich beijverd een wapenschorsching te sluiten, Venetie zal aan Italië worden afgestaan. Gisteren nacht omstreeks half twaalf ure overleed tot onze diepe droefheid plotse ling onze hartelijk geliefde Vader de Wei- Edele Heer DINGEMAN van der VLIET in den ouderdom van 73 jaar en 10 maanden. Hij stierf zacht en kalm. Zijne nagedachtenis zal bij ons in zegening zijn. Uit aller naam, zlerikzee J. van der VLIET. 3 Julij 1866. Vrienden en Bekenden gelieve deze alge- meene tevens als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Op den 3 Julij 1866 overleed te Zierikzee, zacht en kalm tot diepe droefheid zijner Kinderen Behuwd- en ICleii kinderen de Heer MARTINUS COSTERUS in den ouderdom van ruim 71 jaren. Heden ontvingen wij het treurige berigt dat onze innig geliefde Zuster en Behuwd- Zuster JACOBA de KORTE, Echtgenoote van J. Verhoefp te Wilnisop 4 dezer plot seling is overleden. Zierikzee Namens de Betrekkingen 5 Julij 1866. C. NOLET, J. NOLET Algemeene Kennisgeving, geb. DF, ICORTE. mm De NEDERLANDSCHE ALGEMEENE Vprzekerina-s-inaatschappij geves tigd te TIEL verzekert ook dit jaar alle Veld- en Boomvruchten benevens Broeikassen enz. tegen het gevaar van den HAGEL. Deze Maatschappij is de eenige Binnen- landscbe die tegen vaste Premie zonder Inleg nabetaling of horting aan den Verzekerde volle zekerheid geeft Haar Kapitaal bestaat uit een IWllioen een honderd en vijftig duisend Gulden. Ter bekoming van verdere inlichting en ter inschrijving vervoege men zich bij de Heeren M, F. C- de KATERJz. te Zierikzee J. de KATER, Jz. te Brouwers haven en' H. SCHOO Jz. te Ouwerkerk waar ook gelegenheid bestaat om verzekeringen te sluiten voor BIÜ1 DSCII.% BE op vaste- Prrmiën in de Maatschappij van Brandverzekering, gevestigd te Tiel. Middelburg, 6 Julij 1866. De Provinciale Agent in Zeeland J. A. DE WAAL. van Middelburg vaart naar Zierikzee op Zaturdag 7 Julij 's avonds te 6 uur. terug 8 11 's morg. 6 naar Zierikzee 11 's avonds 6,30 min. terug 9 11 's morg. 9 uur. n. Zierikzee 15 a 11 6 1, terug i i 's avonds 5 n. Zierikzee 19 li 's morg. 7 terug li 's avonds 6 n. Zierikzee 23 ii 's morg. 7 terug ii 's avonds 6 n. Zierikzee 30 19 's morg. 6 terug 11 's avonds 4,30 min. NB. Men wordt beleefdelijk verzocht, zich van Kaartjes te voorzien op Zaturdag 7 Julij 9 uur des avonds op de Spoorboot te Zierikzee. van 29 Jdnij tot en met 6 Julij 1866. Geboren. K. J. van der Valk, geb. Appels, z. W. Lokker geb. de Vlieger z. C. Bogerheijde, geb. Tuindersd. Overleden. D. van der Vliet oud 73 j.weduwnr, P. Gravelijnoud 54 j.vrouw van A. G. van der Hucht. M. Costerus oud 71 j. weduwnr. Zierikzee 5 Julij, Op den 3 dezer des morgens 9 - uur, strandde bij eene hevige windvlaagop de hoogte van het schaaps kooitje de Engelsehe schooner Isabella kapitein E Storm komende van New-Castle met eene lading steenkolen en bestemd naar deze stad. Het schip begon hevig te wer ken en werd spoedig lek. Alle mogelijke middelen werden in het werk gesteld om het af te krijgen doch te vergeefs. De kapitein het gevaarlijk achtende langer aan boord te blijven staande er vijf voet water bij de pompenbesloot het schip te verlaten en liet ten dien einde de groote boot over boord zetten en de kleederen van het volk en den loods benevens de instrumenten scheeps papieren enz. in derzelve brengen. De boot werd terwijl zij naast het schip lag door de zware zee omver en stuk geslagen en ging met alles wat zij bevatte verloren zoodat men alsnu verpligt was aan boord te blijven. Tegen hoogwater liet de kapitein zeil zettenten einde te trachten hierdoor het schip en lading te redden zijnde het onmo gelijkdoor de zware zee, om ankers uit te brengen. Het grootzeil en marszeil ging hierbij verloren. Met hoogwater kwam het schip vlot met 6 voet water in het ruim. Terstond zette men alle man aan de pompen ten einde het schip voor zinken te behoeden De reddingskotter snelde, zoodra het alhier bekend was, ter adsistentie en bragt het schip in zinkenden staat aan het Havenhoofd op de slikken alwaar aan de equipage, door tusschenkomst van deri eonsulairen agent den heer II. A. van IJsselsteijn de rioodige hulp" werd verleend. Gedurende den nacht werd er aanhoudend gepompt en eeti gedeelte der lading kolen gelostzoodat het schip den volgenden morgen verder in de haven kou gebragt worden. Het schip heeft door het hevig werken veel geleden zijnde den steven het dek en verscheidene andere plaatsen geheel ontzet en gebroken. Zierikzee Gearriveerd 3 Julij. CordiliaJ. H. Hisking Runcorn, Dordrecht. 4 Isabella E. Storm New-Castle. Brouwershaven, Gearriveerd 2 Julij. Anne Whyte P. Phillips Runcorn Dordrecht. 3 Crest of the Wave, J. H. Woodburn', Baltimore Rotterdam. 3 Hugo GrotiusJ. ImmerzeelBata via Schiedam. 3 Eledona W. SmithPhiladelphia 4 George BeckerJ. Behnck New- York beiden naar Rotterdam. 2'/, pet. 3 Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 4 Julij 1866. Nederl. YV erkel. Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Belgie. Cert bij Rothsohild. 2% Spanje. Obligatien. 2% Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. 5 54 65»/, 84 Polen. Pruissen' Oostenr. Mexico. Grieken! Turkije. dito 1828/29 Cert. 1840 Spoorweg. Actiën. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Reiite Amst. - dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen!. Oblie. 5 5 2'/, 5 5 5 5 5 30'/, 41 94% 169 145 40»/,. 20% 60% 43% o 13% 10 24%, Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 5 Julij 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864/10,50 jPaardenb. Nieuwe dito 1865 - Afwijkende dito Z.-Z,omer dito Ord naire dito Rogge Winter Gerst Zo,ner-dito Haver 9.75Witte boon. 0,00| Bruine dito 0,00 Gr. Erwten 0 00 jGroene dito 6,00jGele dito 6,25lKooIzaad 6,00jZaai-Lijnz. 3,50jSlag-Lijnz. 6 75 - 10 50 - 14.CO - 0,00 - 7,50 - 0,00 - 00,00 - 00,00 - 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 28 Junij 1866. Teelt 186%. Twee en een,lstekw. blank 20,00 Twee en een, middelb. dito - 19,00 a Twee én een mindere dito - 18,-00'd Een en een 1ste kw. blank - 20,00 d Een en een middelb. dito - 19,00 a Een en een mindere dito - 18,00 Onberoofde, lstekw. blank - 20,GO d Onberoofde middelb. dito - 18,00 ii Onberoofde mindere dito - 17,00 a Muilen - 5.00 Middelbare dito - 3,00 a 20,50 19,50"S 18,50* 20,50 o 19,50 18,50 00,00 1 00,00tj 17,50 7,00 4,00 Sto.ombootdienst tussöben Middelburg en Rotterdam, Van Middelburg Zondag 8 'smorg. 8, J Zon Maandag 9 9, J Maa Van Rotterdam i 8 'amidd. 2,45 Maandag 9 2,45 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart' der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va» Middelburg naar Rotterdam een kalf uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: Ij de9 maandags, woensdags en I vrijdags 's morg. 8 ure. des dinsdags donderdags en zaturd. 'smorg. tl. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2