Buitenlandsche Tijdingen Advertentiën. Burger!. StandteZierikzee. Zeetijdingen» Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen raad in manden pakkenom bij het eerste gerucht van brand te kunnen vlngten. DUITSCHL AND. De opgewonden berigten over de ont vangst der Pruissische troepen in Saksen klinken hoogst onwaarschijnlijk iemand in 't oor die de Saksische Oberlautsitzers kent. Thans komen ook reeds klagten van Löbau over den onwil der inwoners tegenover de schattingen door het legercomraandement uitgeschreven. Wie zich verbeeldt dat de Prnissen door hun binnenrukken in Saksen daar de heerschende antipathie tegen hen en vooral tegen de Berlijners hebben uitge- wischt heeft het glad mis. De hoffelijke Saksische aard maakt dat de heerschende stemming minder spoedig in 't oog springt maar daarom zijn de Saksers nog lang geene vrienden van Prnissen. Men schijnt zich helaas 1 ook niet met de onder zulke omstan digi',eden gebodene houding tegenover hen te gedragen. Het geloof aan de eenheid van Dnitsehland door Pruissen met liberale instel lingen vindt hij het Saksische volk volstrekt geen vruchtbaren gronden als men ze daarover spreekthalen ze de schouders op en vragenof de Prnissen dan meenen dat von Bismarck een levensvatbaar Duitsch parlement zou grondvesten. Zoo werd de stemming in de Saksische Oberlausitz van geloofwaardige zijde afgeschilderden de zelfde indruk heeft op den schrijver een onderhoud met bekende Saksers gemaakt, 't Is echter mogelijkdat de stemming in andere deelen des lands anders is. Uit Heilbron schrijftjmen, dat te Keulen drie schepen onder Badensche vlagkomende uit de Nederlanden en geladen met goederen bestemd voor Mannheim en Heilbron door de Pruissen zijn aangehouden. Deze handel wijze is in strijd met de verklaring van Pruissen dat aan het handelsverkeer tus- schen de staten van het tolverbond geene hinderpalen in den weg zouden worden gelegd. Do koning van Pruissen heeft een biddag uitgeschreven welk stuk het kenmerk draagt van evenveel verblinding als hypocrisie eh diemet het oog op de aanleiding tot den oorlog als eene ware godslastering kan beschouwd worden. Ten slotte komt daarin voor het volgendeTevens zal gedurende den oorlog bij de openbare godsdienstoefenin gen gebeden worden dat God onze wapenen tot overwinning onzer vijanden zegene en ons genadiglijk geve, dat wij ook in den oorlog ons als Christenen jegens hen gedra gen door de kracht van zijnen geest hen tot verzoening met ons neige én door zijnen almagtigen bijstand ons spoedig weder een goeden heilrijken en bestendigen vrede voor ons en het gansche Duitsche vaderland geve."- Daargelaten de ongerijmdheid vanzich In den oorlog als Christenen te gedragen wanneer men zelf dien oorlog in het leven geroepen heeft mag het met regt gods lasterlijk heeten, als men laat bidden: dat de kracht van gods geest de harten tot verzoening neigewaar men niet alleen de harten van zich vervreemd heeft, maar dagelijks voortgaat om door de onregtvaardigste en wreedste handelingen de harten te verbitteren. Men verbeelde zich iemanddie bezig is zijnen buurman te vermoorden en onderwijl een vroom gebed doet dat God zijne wonden moge genezen De groothertog van Baden schoonzoon van den koning van Pruissen heeft eindelijk toegevende aan den aandrang van de Zuid- Duitsche staten afgezien van zijne tot dus verre in acht genomen onzijdigheid en zich aangesloten bij de geallieerden van Oostenrijk. Baron von Turkheim zijn minister te Berlijn heeft zijne paspoorten aangevraagd. Door de Badensche regering zijn de dagbladen uit- genoodigd zich te onthouden van een verbit terende polemiek over de houding welke het and behoort aan te nemen gedurende den orlog die in Duitschland is uitgebroken. De Wurtembergsche Staats-Anzeiger rhaalt dat te Göttingenin het hoofd kwartier van den vlugtenden koning van Hannovereene zamenzwering ontdekt is ten doei hebbende de Hannoversche troepen den Pruissen in handen te spelen. Aan het hoofd van dat komplot zou gestaan hebben de adjudant-generaal von Tschirnitzdie dan ooknaar men zegtmet een medepligtigen luitenant den 19 te Göttingen gefusileerd is. Plet verraad zou zijn ontdekt door den kolonel van het 3de. regement Hannoversche infanteriewien een Pruissische dépêche in handen gekomen iswelke over de schuld van generaal Tschirnitz geen twijfel overliet. Een derde medepiigtige is uit Göttingen weten te ontsnappen en zou dienst genomen hebben bij de Prnissen te Hannover. Buiten den Wurtembergschen Staats-Anzeiger komt in geen ander Duitsch blad eenig berigt voor omtrent dit in zich zelf welligt niet geheel en al geloofwaardig incident. Dezer dagen is de Oostenrijksche voor raad op geheel onverwachte wijze aanmerke lijk vermeerderd. Er kwamen namelijk aldaar in korte tusschenpoozen uit Pruissen ongeveer 100 kisten aan welke aangegeven werden galanterien te bevattendeze kisten waren naar de Donau-vorstendommen bestemd. De ambtenaren der in- en uitgaande regten hielden de kisten aan en openden die. Zij vonden daarin zeer zwaar bewerkte geweren, welke Pruissen aan vorst Karei I van Rumenie zond. Op grond van het verbod van vervoer var. wapenen en sluikerij zijn zij in beslag genomen en zullen thans bij de wapening der vrijcorpsen goede diensten bewijzen. In eene kleine stad in Oostenrijk heeft de burgemeester bet volgende middel bedacht, om voor te komen dat men gedurende de godsdienstoefeningen in de herbergen drinken zouhij heeft namelijk bepaald dat ieder die op Zondag of op andere dagen gedu rende de godsdienstoefeningen hetzij in een koffijhuishetzij in een herberg drinkt vrijheid heeft om zonder betalen heen te gaan. In Hongarije heerscht zoodanige armoede, dat de ouders zich verpligt achten hunne kinderen te verkoopenten einde hen den hongerdood niet te doen sterven. Een Slavonisch dagblad vermeldtdat voor eenige dagen een inwoner van Tchernvitz van eenen ongelukkigen vader gekocht heeft diens twee jongens en eene dochter voor de som van negen florijnen. Op dienzelfden dag bood eene arme boerin aan een rijke grondeigenaresse bare twee dochters. 14 en 12 jaren oud, voor tien florijnen te koop aan. De grondeigenaresse gaf (ie gevraagde sommaar weigerde de moeder hare kinderen te ontnemen. Den nacht te voren was de vader dier kinderen van honger omgekomen. F ft A N K R IJ K Men meldt uit Florence van 26 dezer. Men verneemt de volgende nadere bijzonder heden aangaande den slag van 24 dezer. „De Oostenrijkers waren 60,000 man sterk en werden ondersteund door eene sterke artillerie en al de beschikbare regementen kavalerie. De Italianen hebben de genomen positiën moeten opgeven doch niet eer dan nadat de Oostenrijkers herhaaldelijk verster king hadden ontvangen. Tegen den avond trokken de Italianen en de Oostenrijkers weêrszijds terug met hunne gewonden. Prins Humbertdoor twee regementen Ublanen van Villafranca bestookt liet zijn bataillon infanterie een carré formeren en te midden van zijne soldaten wierp hij de aanvallers terug. De brigade van Pianelli heeft een geheel bataillor. Oostenrijksche jagers gevangen genomen. De divisie Govone nam stormen derhand de positie van Custozza en Monte Torre en hield zich tot 's avonds tegen herhaalde aanvallen eener vijandelijke over- magt staande De divisie van Sirtori maakte zich van Santa Lucia meester en handhaafde die stelling tot den avond Het derde corps heeft ongeveer 1000 man gevangen genomen. De Italianen hebben zware verliezen geleden men meent echter dat die des vijands nog grooter zijn. De generaals DurandoCerale en Gozanni zijn gewond gewordenterwijl zij aan het hoofd hunner korpsen ten aanval oprukken. De berigten uit Como en omstreken maken eenparig melding van de geestdrift waarmede Garibaldi overal ontvangenis. Te Como waren den 14den ongeveer 4000 vrijwilligers bijeenwaaronder vele jonge lingen van 15 jaar; de meesten echter zijn ferme krachtige mannen waaruit een geducht corps te vormen is. Nog weinig vrijwilligers zijn volkomen van uniformen voorziende een mist de roode kielden ander ontbreekt de grijze met rood afgezette broek den derden het voorgeschreven hoofddeksel, doch vrolijk zijn zij allen en brandend var. ver langen om den strijd te beginnen. Onder de manschappen heerscht het vaste geloof, dat Garibaldi hen over de Tyroler bergen regelregt het Oostenrijksche zal doen binnen rukken. JONGSTE TIJDINGE PL Nachod, 27 Junij. Alhier heeft een vrij belangrijk gevecht plaats gehad voornamelijk van kavalerie en infanterie dat tot drie ure des namiddags geduurd heeft. De Oosten rijkers zijn bij Skalitz naar Jaromirz terug- k gedreven de Pruissen hebben drie vaandels buit gemaakt en vele gevangenen genomen. De wederzijdsche verliezen zijn nog niet bekend. Breslau27 Junij. Het 1ste legerkorps stiet te Tratenenau op den vijand. Van (s ochtends 11 ure aan heeft er een gevecht plaats gehad waarbij de Oostenrijkers in de rigting van Josephstadt zijn teruggedreven. Ten drie ure duurde het gevecht nog voort. Berlijn 27 dur.ij, In het treffen op gisteren bij Tureau zijn van den kant der Prnissen 2 officieren gewond en 7 gedood 115 manschappen zijn gevallen of gewond. Bij Aicha hebben de Pruissische dragonders verscheiden manschappen van het 34 Oosten rijksche infanterie-regement „Koning van Pruissen" gevangen genomen. Mijne dierbare Echtgenoot W. H. G LANDSKNEGT ontsliep heden tot mijne en mijner Kinderen onuitsprekelijke droefheid in den ouderdom van ruim 54 jaren na eene allergelukkigste echtverbindtenis van 34 jaren. Zij ontsliep zacht en kalm in het geloof in Hem die gezegd heeft ,.die in mij gelooft zal leven al ware hij ook gestorven Breskens G. BATTEKÉ, 24 Junij 1866 Predikant. Algemeene Kennisgeving. Tot droefheid van hare Kinderen Behuwd-Kinderen en verdere Betrekkingen overleed alhier beden morgen ten 8 uur Mejufvrouw MAATJE FRANSE van de STOLPE Weduwe van den Heer COR- NELIS van der MAASin den ouderdom van 82 jaar en bijna 10 maanden, na een zwaar lijden van 6 weken. Nieuwerkerk Uit aller naam 26 Junij 1866. P. LABRIJN, Dz. van 22 tot en met 29 junij 1866. Geboren. Een zoon van C. Hillebrand en J. van Pope- ring. Eene dochter van A. C. Anker en A. Joppe. Eene dochter van L. C. Nardten en C. Gerritsen. Eene dochter van A. M. E. van Dishoeck en J. W. Wiltenburg. Eene dochter van F. Lochmans en A. P. de Crolij Eene dochter van L. Paasse en E. van Dalen. Eene dochter van J. Versteeg en T. Heuseveldt. Gehuwd. J. van Dongen jm. en M. Erkes jd. H. de Graaf, weduwn. en M. v. d. Valk weduwe. Overleden. H. W. van Gasteloud 5 ra. d. D. Goedegebuure oud 68 j. man van J. Bijnagte. Als levenloos aangegeven. Een zoon van J. van Dijk en S. H. Blanker. Zierikzee Gearriveerd 28 Junij. Dugald Steward H. Bishop New castle. Brouwershaven, Gearriveerd 27 Junij. Elisabeth, J. Storm 28 MarieH. G. Biesthorstbeiden van Rotterdam naar Batavia. 28 UitgezeildElisabethJ. Storm Rotterdam Batavia. Nederl. Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 27 Junij 1866. Belgie. Spanje. Werkel. Schuld, dito dito dito dito Amort. Sijndic. Ned. Hyp.-Bank Cert by Rothschild. 2*/, Obligation. 21/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obi. bij Hope en Go. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Polen. Aandeelen 1835. Pruissen- Obligatien 1859. 5 Oostenr. Obi. Met. Oude. 5 dito. 2'/, dito Rente Amsrt. 5 dito Nationale. 5 Mexico. Obligatien. 5 Grieken], Obi. Geldl. 1825. 5 Turkije. Binnen!. Oblig. 5 2'/a pot. 3 4 37, 47a '547.0 64 82"/.. 29 40 92 169 40'V.e 21'/* 60 43'/, 0 127e 8 24'7,0 Middenpi'ijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 28 Junij 1S66. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864/ 10,50;Paardenb. Nieuwe dito 1865 - 9.75 Witte boon. - Afwijkende dito - 0,00j Bruine dito - Z.-Ziomer dito - 0,00 Gr. Erwten - Ord naire dito - 0 00'Groene dito - Rogge - 6,00,Gele dito Winter-Gerst - 6,75 Koolzaad Zomer-dito - 6,00jZaai-Lijnz. - Haver - 3,50 (Slag-Lijnz. - 7.25 10 50 15.C0 0,00 7,50 0,00 00,00 00,00 00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 28 Junij 1866. Teelt 1864/5 Twee en een,lstekw.blank 20,00 20,50 Twee en een, middelb. dito - 19,00 si 19,50"§ Twee en een mindere dito - 18,00 A 18,50 Een en een 1ste kw. blank - 20,00 fi 20,50 o Een en. een middelb. dito - 19,00 a 19,50 Een en een mindere dito - 16,00 A 18,50 g, Onberoofde, lstekw. blank - 20,00 A 00,00 Onberoofde middelb. dito - 18,00100,00-^ Onberoofdemindere dito - 17,00 a 17,50§ Muilen - 5.00 a 7,00 Middelbare dito - 3,00 a 4,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Van Middelburg Van Rotterdam Zondag t 'smorg. 6, I Zondag 1 'smorg. 10,30 Maandag 2 6, J Maandag 2 10,30 De Diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va» Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Vlissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: Vu,» tMoarwum des maandagswoensdags en 1 des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. j zaturd. 'smorg. n. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen" des morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de Vo'

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2