H BALANSEN&BASCULES Advertentiën. FESTIVAL Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen ]l V'i I a 1 - v ti n h 2 e u oj Vi di g< w, de le: sii da ge ee St: va ZÜ 0 zij he m: da ah R< he br 01 ne de r'j wezen voor Nederland dat zijne neutraliteit door de oorlogvoerende mogendheden stil zwijgend zal worden erkend. (D.) Uit Heidelberg wordt aan le Temps het volgende geschreven„De Pruissen haasten zich om partij te trekken van de voordeelenwelke hunne snelle krijgsbewe gingen hebben opgeleverd, In Saksen nood zaken zij alle weerbare mannen beneden de veertig jaren oud om dienst te nemen in hunne gelederen. Dit is een schandelijke maatregelreeds door Frederik II in practijk gebragtwelke niet meer in onze dagen te huis behoort. Men geeft hem dan ook bier prijs aan de algemeene verontwaardiging. Op dezelfde wijze handelt Pruissen in Sleeswijk- Holsteinde heer von Scheel Plessende nieuwe gouverneur heeft eene ligting bevolen van veertien duizend man en dat in een land hetwelk slechts feitelijk aan Pruissen toebehoort Zullen de Europesche mogend heden deze grove schending van het volken- regt zwijgend aanzien Te Hamburg hebben de Pruissen de schutterij bij hun leger ingelijfd. Volgens berigten uit Ilreslau zijn Don derdag de Pruissen bij Ottmachau en Reichenstein (in de onmiddelijke nabijheid van Glatz) de Oostenrijksche grenzen binnen getrokken. De 12de divisie vormde de voorhoede en werd gevolgd door het 1ste en 5de legercorps met een gedeelte der 11de divisie. Ook uit Neisse zijn de Pruissen in de rigting van Bohemen voorwaarts getrokken. De spoorweg van Dresden naar Erfurt is wederom geheel hersteld. Men beweert van eene goed onderrigte zijde dat de koning van Hannover zich le Göttingen aan het hoofd van ongeveer 20,000 man zijner troepen bevindt. Uit alle oorden des lands stroomen vrijwilligers jongen en ouden naar Göttingen ten einde zich bij den koning te voegendie het stellige plan heeft opgevatom zich in de positiedoor hem ingenomen met kracht te verdedigen. FRANKRIJK. Parijs 22 Junij. Personen die in staat zijn de waarheid volkomen te wetenver zekeren dat de keizer nog geen bepaald be sluit genomen heeften dat zijne politiek ge heel van de gebeurtenissen afhankelijk is. Het is voor allen zoo klaar als de dag dat hij groote neiging gevoelt om de grenzen van Frankrijk tot den Rijn uit te breiden, al was het dat hij zelfs in weêrwil van de verdragen welke ten waarborg voor de on zijdigheid verstrekken de hand op Belgie zou moeten leggen. Behalve de uitbreiding van grondgebied behalve de strategische voor deelen welke het bezit van Antwerpen hem zouden geven ziet de keizer in Belgie eene onuitputtelijke kolenmijn welke Frankrijk van de belasting welke het aan Engeland betaalt, zou bevrijden. Maar de verovering van Belgie is eene eventualiteit, waardoor de gemoederen aanstonds door de vrees voor eene Europesche coalitie overvallen zouden worden. Engeland dat Belgie in het leven heeft geroepen zou met Frankrijk breken het den oorlog aandoen en beproeven Europa tegen ons in het harnas te jagen. Te Londen worden reeds vijandige gevoelens opgewekt. De zamenstelling van een kabinet Derbywelke onvermijdelijk schijnt, is een teeken van wantrouwen jegens Frankrijk. Echter blijft men van gevoelen dat de politiek des keizers besluiteloos blijft. Het is mogelijk dat hij volstrekt onzijdig blijft en de Italianen en de Duitschers hunne geschillen laat vereffenen. Het is mogelijk dat liet overwonnen Pruissen zijne hulp inroept en den geheelen linker Rijn-oever opoffert ten einde op den regteroever het Duitsche rijk weder te kunnen herstellen. Alles zal van de gebeurtenissen afhangen. Ondertusschen leven wij in angst de industrieële finantieële en handelszaken zijn verlamd Het geld i9 in de bank overvloe dig voor ondernemingen van welken aard ook is het niet te vinden en het crediet is allerbeperktst. En dit omdat men iedereen lioort zeggen: ln eene maand, in twee maanden is Europa welligt in vollen oorlog L'Italie zegt: „De veldtogt die geopend staat te worden is niet zonder overeenkomst met dien van 1809. Op dat tijdstip maakte Napoleon die langs den Boven-Donau optrok afspraak met prins Eugenius om hem onder de muren van U'eenen te ontmoeten de prins rukte aan het hoofd van zijn legercorps uit Italië op. Wij hopen dat, ook in 1866, de geallieerde ]eger3 den vrede te Weenen zullen teekenen en dan voor goed Duitschland en Italië aan het huis van Habsburg ontrukt worden." Een ander blad merkt naar aan leiding hiervan op Is dit niets anders dan eene verwachting en moet men hierin niet het plan van dezen veldtogt zien Maar waar is de Napoleon die het ten uitvoer zal leggen Er is op dezen oogenblik in Frankrijk slechts een tak van handel waarin men wonderen ziet gebeuren. Een enkel huis heeft in 48 uren meer dan 10,000 geografische kaarten van het tooneel des oorlogs verkocht. In het krankzinnigen gesticht te Mar seille hebben vier cholera gevallen plaats gehad. De bevolking der stad is zeer ongerust niettegenstaande de verzekering der regeringwelke beweert dat de gezondheids toestand in Egypte uitmuntend is en in de haven van Marseille alle schepen uit dat land komende vrij toelaat Te Madrid heeft een opstand plaats gehad naar men meent iu Carlistischen geest. Twee bataillnns artillerie waren aan het hoofd der beweging welke ook van de be volking door het opwerpen van barricades als anderzins ondersteund werd. GROOT-BRIT! AN NI EN. LI. Dingsdag is te Brighton oen Dnitsch taalmeester Willi. Georgs genaamd gear resteerd beschuldigd van een dreigenden brief te hebben geschreven aan graaf Bismarck. De brief luidt aldus„Ditmaal zljt gij onge lukkiglijk aan uw welverdiend loon ontsnapt maar bedenk dat er nog patiiotten zijn die door geene vrees worden weerhouden om aan uw ellendig bestaan een einde te inaken. Mijn nimmer te vergeten vriend Blind heeft mij geleerd hoe te doen om u niet te missen gij hebt uwe straf van dolk en vergif te verwachten. Ik zal u weten te treffen. Neem afscheid van deze wereld Schande en vloek zullen steeds aan uwen naam kleven. Eeuwige haat aan alles wat den naam van Hohenzoilern en Bismarck draagt." Bij zijn verhoor ontkende do beschuldigde niet den brief te hebben geschreven. Hij werd naar de assises verwezen maar kan gedurende den tusschentijd tegen cautie van 1000 p. st. op vrije voeten blijven. Hij was vroeger te Stolberg nabij Aken woonachtig Een heer uit Storkville N. Y. schrijft aan een New-Yorks blad „Het volgende vreemde en zonderlinge geval heeft juist plaats gehad. Mr. Gabriel Elles een gegoede handelaar in ellewaren had dikwijls gezegd dat hij, zonder zijne gezondheid te benadeelen, drie weken achtereen kon opzitten en dat hij daarna drie wekenzonder wakker te worden kon gaan slapen en zijn verlies weder inhalen. Hij veronderstelde dit moge lijk te zijn door proefnemingen welke hij op kleinere schaal gedaan had. In het eerste gedeelte van February verkocht hij zijn winkel, belegde zijn kapitaal in eene boerderij zoo dat hij zich tol rust begeven kon. Op ver zoek van verscheidene wetenschappelijke per sonen begon hij, op den 17 Februari) jl. zich te onthouden van slaap. Bij beurte waakte men bij hem en om alle achterdocht dat hij nu en dan sliepvoor te komen las hij den geheelen nacht overluid en des daags was hij in beweging. Op den 16 Maart jl. begaf hij zich, op aanhoudend en dringend verzoek zijner vrienden voor de eerste maal ter rust ging slapen en werd niet wakker voor den 9 April. Mr. Ellis denkt dat hij een jaar lang wakker kan blijven en daarna, zonder zijn ligchaamsgestel te benadeelen een jaar lang slapen. Hij wordt nooit slaperig voor hij zijne oogen sluit en zich ter ruste begeeft wanneer hij oogeublikkelijk in slaap valt, onverschillig welke beweging er in zijne omgeving plaats heeft. JONGSTE TIJDINGEN. Florence 25 Junij. Uit het hoofdkwar tier wordt van gisteren avond berigt, dat er dien dag een hardnekkig gevecht plaats haddat bijna den ganschen dag geduurd heeft. Het eerste legercorpsdat positien moest bezetten tusschen Peschiera en Verona heeft zijn aanval niet kannen volvoeren de beide andere corpsen hebben aan het eerste geen hulp kunnen bieden zoodat dit het hoofd heeft moeten bieden aan eene overmagt. De corpsen hebben bijna geen verliezen geleden. Weenen, 24 Junij. Uit Verona wordt ge meld dat sedert van morgen een groote veld slag is aangevangen tusschen de Italianen en Oostenrijkers Een gedeelte van het leger der eerstgenoemden is teruggeslagen de slag duurt nog voort. Bevallen van eene Dochter J. W. WILTENBURG Echtgenoot van Zierikzef, A. M. E. van DISHOEK. 23 Junij 1866. Eenige Kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid harer Kinderen en Behuwd-Kinderente Haarlemin den ouderdom van 74 jaren Vrouwe GEERTRUIDA de WIT, Douairière van Jonkheer J. T. van Vrij- berghe van westen schouwen. Zjerikzeb 17 Junij 1866. der Sociëteit: „TOT NUT en GENOEGEN" te Xiertkzee. Op Donderdag deu S8 Junjj 1866, 1. Muziek Uitvoering des namiddags van 4 tot 6 ure in het lokaal der Sociëteit „St.-Sebastiaan" Toegan kelijk voor een ieder met betaling van 85 Cents per Persoon. 2. Utilitair Concertbenevens Illu minatie Vuurwerk enz.volgens uitgegeven Programmades avonds 7'/j ure iu „P a r k l u s t" met bijbe- hoorend terrein. Alleen en bij uit sluiting- toegankelijk voor de Leden der Sociëteit„Tot Nut en Genoegen". Bij den Secretaris A. A. MES Gz.zijn tot en met den feestdag Entréekaarten te bekomen voor 1. De Muziek-Uitvoering van 4 tot 6 ure tegen betaling van 25 Cents en 2. Voor de Avondfeestviering met betaling van t O voor een Heer en 50 Cents voor eene Dame Echter hebben Dames en andere Huisgenootenmits Familie der Leden toegang met betaling van 25 Cents. In het belang der goede orde wordt een ieder beleefdelijk maar dringend verzocht zich hij tijds van Entréekaarten te voorzien. Vreemdelingen buiten de Eilanden Schou wen en Duiveland woonachtigkunnen tegen betaling van 1 Oultleu per Persoon worden geïntroduceerd. NB De toegangen tot het Feestterrein zijn alleen aan beide Heiningen in de Wan deling en worden juist te 9 are opengesteld. e alom bekende C. BKCKtSIVS worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de Fabriekanten BECKER BUDDINGH, te Arnhem. Mede a Contant verkrijgbaar bij den Depothouder firma BROODMAN in Ijzer waren te Zierikzee. Het schip Cadzandria kapt. B. van Sas is den 17 Junij jl. van Antwerpen te Genua aangekomen na eene zeer voorspoedige reis. Aan boord was alles wel. Brouwershaven Uitgezeild 24 Junij. Cornell's Anthonie, A. E. Bouten, Rotterdam J. Jansen beiden van Rotterdam naar Batavia. 24 Prijzen der Effecten te Amsterdam, den 23 Junij 1866. 2'/, pci 3 Nederl. Werfcel Schuld. dito dito dito dito Amort. Sijndic. 3'/, Ned. Hyp.-Bank 4 Belgie. Cert bij Rothschild. 2'/a Spanje- Obligatien. 2'/, Portugal. Obligatien. 3 Rusland. Obl. bij Hope en Co. !62'V,0 82 283/, 91 Polen Pruissen- Oostenr. Mexico. Griekenl Turkije. 5 IJ 5 Jf 39 s/8 -20 2'/, 99 5 99 59 5 >j 41 5 91 12'/* 5 99 8 5 h 25 169'/; l dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 Spoorweg-Actien. Aandeden 1835. Obligatien 1859. Obl. Met. Oude. dito. dito Rente Anist. dito Nationale. Obligatien. Obl. Geldl. 1825. Binnen!. Oblig. ROTTERDAM 25 Junij. TARWE. Zeenwsch. Vlaams, en Overm 30 a 50 cents hooger Goede er. puike van f 9.50 tot 10.10; mindere van f8.50 tot 9.25. ROUGE. Zeeuws. Vlr.ams. en Overm van f 6 30 tot f 6.70 GERST. Zeeuws, winter van 6 tot 6,50 dito zomer vaD f 5.50 tot/6,30. HAVER. Inl. korte van t 4.20 tot/5.60 dito lange van f 3 tot ƒ4.40. ERWTEN. Zeeuws, blaauwe kleine! van f 7.75 tot f 9.50. BOONEN. Wittel Zeeuws, van f 10 tot f 10.50 dito Bruine van f 15 tot f 16 25. PAARDENBOO NEN. van/ 7 50 tot 7.80. MEEKRAP. De aanbiedingen blijver onbeduidend en de handel was ook hede weder zeer gering. Stonmbootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Middelburg Donderdag 28 'smidd. 12, Vrijdag 20 12,80 Van Rotterdam Donderdag 28 'smorg. Vrijdag 29 11 De Diligence zal van Zierikaee 2 uur na de afvaart i stoomboot van Rotterdam naar Middelburgen van Middelt! naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomtjj rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissingen en Rotterdam. Van Vlissingen: I Van "Rotterdam des m&andagawoensdags en I des dinsdags donderdag vrijdags 'amorg. 8 ore. J zaturd. 'srnorg, n. 10,20 De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van f deB morgens ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen Rotterdam en des middags ten 12 are voor de afvaarl Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerij van de Erven A. de V'

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2