VENDU. Advertentiën. Hoerende GOEDEREN, AFBRAAK, EVANGELISATIE Burgerl. Standte Zierikzee. Zeetijdingen. Beurs- en Marktberigten Vervoer-middelen een beroerte getroffen en was plotseling een dijk. De vrouw op bet sterfbed blies eenige oogenblikken later den Iaatsten adem uit De eeiste operatiën in Duitschland worden door den Frauschen Moniteur aldus voorgesteld „De Pruissiscbe troepen van Holstein en ■Lauenburguitmakende een effectief van meer dan 30,000 man staan aan de Noord oostelijke grens van Hannover en rukken langs de spoorweglijn HarburgHannover in dat rijk. Laatstgenoemde hoofdstad wordt bovendien geënklaveerd tusschen de twee belangrijke Pruissische vestingen Minden en Maagdenburg. Men meldt uit Stade van 18 dezer. De overste Cranacb is in den afgeloopen nacht met zijne troepen hier aangekomen en heeft de bezetting uiteen doen gaan. Beijeren moet zich tegenover Oostenrijk verbonden hebben om in vereeniging met Hessen-Darmstadt en Nassau de gemeenschap tusschen Keur-Hessen en Hannover door een eigen korps te herstellen- Alen berekentdat door het bond genootschap der Staten welke in de zitting der bondsvergadering van 14 Junij voor bet voorstel van Oostenrijk gestemd hebbenaan deze mogendheid de hulp van een korps van 157,000 man gewaarborgd is. Daarvan worden door Beijeren ruim 65,000, door Wurtemberg ruim 25,000 door Saksen 22,000, door Hannover 24,000 door Hessen- Darmstadt ruim 11,000, door Keur-Hessen ruim 10,000, door Nassau bijna 7000 en door de 16de cusie iets meer dan 3000 man geleverd. Daarentegen bedraagt de getal sterkte der bondstroepen waarop welligt door Pruissen rekening gemaakt kan wor den (die van Mecklenburg, van de Saksische huizen enz.) in het geheel niet meer dan 57,000 man. Volgens een gerucht hebben de Pruissen het llannoversche leger afgesneden, zoodat de vereeniging met de Oostenrijksche en de bondstroepen voorkomen is. Eone groote Pruissische legermagt is te Heidelberg bijeengetrokken. In Silezië in den omtrek van Troppaumoeten sterke afdeelingen tegenover elkander staan. De Oostenrijkers hebben de spoorweg bruggen op de lijn Oswieczym-Myslowitz afgebroken. Uit Frankfort wordt gemeld .dat de Italiaansche gezantingevolge de verklaring van Oostenrijk en Beijeren om gewapenderhand tegen Pruissen op te tredenaan beide mogendheden namens zijne regering den oorlog heeft verklaard hij heeft Frankfort verlaten. Te Tarnagrodeen stadje aan de Zolkiewer-Kreisgrens is de voorhoede van een sterk Russisch legerkorpsdat in het gouvernement Lublin is zamengetrokken aangekomen. De Hannoversche minister van finantiën Klenk is den 18 dezer te Southampton van Bremen aangokemen met 85 kisten specie om ze in de Engelsche bank te deponeren. De koning van Hannover heeft zich van Bremerhaven naar Engeland begeven de koningin zal volgen De tweede ban der landweer komt nti geheel onder de wapenen geroepen. Tot nu toe waser slechts een gedeelte van opgeroepen, om de leemten van den eersten ban aan te vul len De landweer is kalmer en gelatener sinds ze de uniform aan heeft. Hier en daar hebben echter eenige incidenten plaats gehad. Een officier die zich permitteerde een soldaat een oorvijg te gevenis op staande voet dood geslagen. De soldaat is gefusileerdmaar de bladen hebben er niet van mogen spreken. Een majoor die een zijner manschappen had mishandeld is afgezet. Over 't geheel echter constateerdt men van de zijde der officieren eene groote welwillend heid om zich bij de soldaten bemind te maken. Men kan overigens overtuigd zijn dat in ieder geval zoowel onze linietroepen als onze landweer goed zullen vechten. Redeneren houdt nu op. Onze soldaten zullen het bekende Engelsche woord in practijk brengen „Right or wrong my country." Wat aangaat de overeenkomst van Oostenrijk met Beijeren en Saksen ver neemt mendat de dag bepaald is waarop de legers dezer Staten zich met het Oosten rijksche leger moeten vereenigen. Zij worden onder het opperbevel van den Oöstenrijkschen opperbevelhebber gesteld. De circulatie op den spoorweg tusschen Minden en Berlijn is hersteld. Sigismund de derde zoon van den kroonprins van Pruissen (nog geen twee iaar oud)is gisteren gestorven. Men verwacht een veld slag in de nabijheid van Frankfort. Men meldt uit Neisse van 9 Juni. De Oostenrijkers openden gisteren avond de vijandelijkheden. Eene Oostenrijksche patrouille trok gisteren de grenzen over bij Guhrau en vuurde op eene Pruissische patrouille. 4000 Oostenrijkers zijn aan de grenzen van Silezië in kolonnes opgemarcheerd Prins Wilhelm von Hanau is door de Pruissen gevangen genomen. Naar aanleiding van het besluit der Oostenrijksche coalitie van 16 dezer, volgens hetwelk Oostenrijk en Beijeren Saksen zullen binnenrukken heeft de gezant van wege Luxemburg de verklaring afgegevendat Nederland aan geene acte zal deelnemen, waarin de erkentenis van het voortbestaan des bonds ligt opgesloten. In den nacht van 16 op 17 dezer heeft de bemanning der gepantserde schepen Arminius en Cycloop met de sloepen een aanval gedaan op de batterijen te Brunshausen aan de Ëlve. De aanslag gelukte ten volle de stukken werden vernageldde kas van het kantoor der regten in beslag genomen en de Hannoversche schooner, welke zich daar bevondprijs gemaakt de troepen die tot ontzet waren afgezonden kwamen te laat: GROOT-BR IT'l AN NI EN. Vrijdag is de nieuwe trans-atlantische kabel voltooid. Den 30 Junij zal de Great Eastern met zijne kostbare lading vertrekken. De kabel is op eenige kleinigheden na over het geheel even als de vorige zamengesteld. Het plan is hem te leggen van Valencia (Ierland) naar New-Foundland en dan het overblijvend gedeelte op den terugtogt vast te hechten aan het stuk van den vorigen kabel dat nu nutteloos op den bodem des Oceaans ligt De onderneming gaat dus uit van de onderstellingdat dit deel weer zal kunnen gebruikt worden. Gelukt ditdan zullen er evenwel ook twee lijnen gelegd zijn. Mislukt dit dan zal men in allen gevalle een lijn van Valencia naar New- Foundland hebben. Volgens de laatst ontvangen berigten uit Indiëwerd Bengalen bij voortduring door hongersnood geteisterd. Te Mandelay de hoofdstad van Burmahwaren p- m. 10,000 woningen door brand vernield. JONGSTE TIJDING EN. Florence 20 Junij De proclamatie van den koning aan de nationale garde luidt „Terwijl ik den grooten strijd ga strijden voor vrijheid en onafhankelijkheid zult gij waken voor de handhaving der orde opdat Italië met eerbied voor de wet eene glorierijke toekomst voorbereide. Ik ga waar ïtalië's stem mij roept." De oorlogsverklaring van Lamarmora aan Albrecht zegtdat Oostenrijk sints eeuwen de oorzaak is van verdeeldheden door het onder 't juk brengen der volken en de oorzaak van onberekenbare schaden. Nu de natie geconstitueerd is miskent Oostenrijk haarvoortgaande met eene der edelste provinciën te onderdrukken waarvan het een uitgestrekt verschanst kamp maaktom ons bestaan te bedreigen. Het Italiaansche volk is van het eene uiteinde van het Schier eiland tot het andere opgestaan. Daarom is hetdat de handhaver der regten van het volk en de verdediger van de integriteit van 't grondgebied aan Oostenrijk den oorlog verklaart. De vijandelijkheden zullen binnen drie dagen een aanvang nemen New-Yohk 9 Junij. De Fenians onder Spear, 1540 a 3000 man sterk hebben de grenzen van Canada overschreden en Pigeon- Hill bezet. Ze zonden Engelsche kavalerie verslagen en drie vaandels bu't gemaakt heb ben Een groot getal Feniansche opperhoofden zijn in hechtenis genomen. Berlijn, 21 Junij. De Saksische troe pen hebben het koningrijk Saksen geheel ontruimd. De tijding nopens een gevecht bij Pirna is ongegrond. Frankfort 21 Junij. De Bank heef' van morgen af het disconto op 6°/0 gesteld- Praag 20 Junij. De Pruissen rigten batterijen op voor Dresden en hebben Pirna, Freiberg en Tharand bezet, Heden overleed tot diepe droefheid harer Kinderen en Behuwd-Kinderente Haarlem in den ouderdom van 74 jaren Vrouwe GEERTRUIDA de WIT, Douairière van Jonkheer J. F. van Vrij- berghe van westen schouwen. Zierikzee 17 Junij 1866. m Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het verlies van onze geliefde Dochter, betuigen wij hiermede onzen opregten dank. Mr. W. C. de CRANE. M. s. de CRANE van VbIJBERGHE. Allen die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen Vrouwe CLARA MAG- DALENA de JONGE Weduwe van wijlen de WelEd. Heer H. Mulock Houwer gelieve daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van D. Q. MULOCK HOUWER, vd<5r of op den 15 Julij 1866. De Deurwaarder J. BETHE zal ten verzoeke van den Heer C. BAL JCz. Vendumeester, op Maandag den 25 Junij 1866 des voormiddags ten 9 ure in het Logement „de Korenbeurs", bij de Steenenbrug te Zierikzee presenteren te verkoopen Eene partij Meubilaire on andere bestaande in Tafels waaronder Mahonie houten Penant- en Waschtafels, Oostersche Canapé eikenhouten Ledikant Spiegels Schilderijen Uurwerken Mangel, Toonbank met Hoekbuffet, Orchest Pluimbedden met Peluwen en Kussens Dekens Manufacturen, Koper- Tin- Blik- Glas en Aardewerk Porselein Stérioscoop Kanarievlugt alsmede eene partij Sigaren voorts op denzelfden dag 's middags ten 12 ure in de Meel- straat aldaareene partij zuivere als: Deuren, Ramen, Vensters, Kozijnen, Blinden eiken en andere Planken Wagens en hetgeen verder zal worden geveild. Kijkdag Zatnrdag te voren 's mor gens van 10 tot 12 en 's namiddags van 2 tot 4 nre. Op Dingsdag dun 2(i Junij, des avonds te half acht ure. in de CONCERTZAAL. Voorganger een Hervormd Predikant. van 15 tot en met 22 junij 1866. Geboren. Eene dochter van H. Peute en A Simonse. Overleden. ,T. van den Endtoud 72 j. Weduwn. W. M. de Smidt oud 7 j. d. A. Musteoud 36 j. man van C. Bakker. G. Stoutjesdijk oud 39 j. vrouw van J. Moer- mond. Brouwershaven Gearriveerd 21 Junij Rotterdam, Jb. Janzen Rotterdam Batavia. Prij Nederl. zen der Effecten te Amsterdam, den 20 Junij 1866. Belgie. Spanje. Portugal Rusland. Polen. Pruissen- Oostenr. Werkel. Schuld. 2'/, pet. dito dito 3 dito dito 4 Amort. Sijndic. 3'/. Ned. Hyp.-Bank 41/, Cert bij Rothschild. 2'/, Obligatien. 2'/3 Obligatien. 3 Obl. bij Hope en Co. 5 dito 1828/29 5 Cert. 1840 4 "n Spoorweg-Actien. Aandeelen 1835. Obligatien 1859. 5 Obl. Met. Oude. 5 dito 2'/, dito Rente Amst. 5 dito Nationale. 5 Obligatien. 5 Obl Gel dl. 1825. 5 Binnenl. Oblig. 5 88»/.* 39'/, 90»/* 53 V. 62 "As 82»/.. 168 t 38'/, 20»/.. 57'/, 40»/,. 12'/, 22'/.. Mexico. Griekenl Turkije. Middenprijzen van de volgende artikelen te Zierikzee van den 21 Junij 1866. De Ned. Mudde. De Ned Mudde. Oude Tarwe 1864/9,50 Paardenb. 7 00 Nieuwe dito 1865 - 9.0C1 Witte boon. - 11 00 Afwijkende dito - 0.00 Bruine dito - 16.00 Z.-Zomer dito - 0,00 Gr. Erwten - 0,00 Ordinaire dito - 0 00 Groene dito - 7,50 Rogge - 6,00 Gele dito - 0,00 Winter Gerst - 6,50 Koolzaad - 00,00 Zomer dito - 6,00 Zaai-Lijnz. -00,00 Haver - 3,00 Slag-Lijnz. -00,00 Marktprijzen der Meekrap te Zierikzee. van den 17 Mei 1866. Teelt 1865. Twee en een,lstekvv. blank 19,50 20,00 Twee en een, middelb. dito - 18,50 a 19,00"S Twee en een mindere dito - 00,00 A 00,00 H Een en een lste kw. blank - 19,50 A 20,00 o Een en een middelb. dito - 18,50 si 19,00 Een en een mindere dito - 00,00 00,00 S. Onbei-oofde, Istekw. blank - 19,50 A 20,00 x Onberoofde middeib. dito - 3 8,50 d 19,00-^ Onberoofde mindere dito - 00,00 4 00,00 Muilen - 0.00 A 0,00 Middelbare dito - 0,00 a 0,00 Stoombootdienst tusschen Middelburg en Rotterdam Van Rotterdam t Van Middelburg Zondag 24 'smorg. 9,30 Maandag 25 10,30 Zondag 24 Maandag 25 '8midd. 2,4o 3, De Diligence zal van Zierikzee 2 nar na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en va® Middelburg naar Rotterdam een half uur na de afvaart der stoomboot rijden. Stoombootdienst tusschen Ylissinsen en Rotterdam, Fan FlissingenI Fan Rotterdam: des maandags, woensdags en des dinsdags donderdags en vrijdags 'smorg. 8 ure. zaturd. 'smorg, tt. 10,20 min. De Diligence rijdt van Zierikzee aan het „Hotel van Veen'' des morgenfc ten 9 ure voor de afvaart van Vlissingen naar Rotterdam en des middags ten 12 ure voor de afvaart van Rotterdam naar Vlissingen. Ter Stads-Drukkerijvan de Erven A. de Vos.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 2