No. 49 Woensdag 20 Juni. 1866 WOERKSDAO El ZATERDAG Besturen enAdministratiën Publicatie. Bekendmaking. Bmnenlandsche Tijdingen. PRIJS DER A D VERTE NT IE N. Gewone 12V3 cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 C regels f 1 behalve het zegelregt VEESCil IJ N T A BONN .1/ E N T S J' li Ij S, Per drie maanden 2,00 -Franco per post- 2,25. Inzen ding der A dverteiitiën daags te voren, voor 10 uru.'sinoro loting voor tie Schutter!j. Burgemeester en Wethouders der ge meente Zienkzee. Maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegenlijk zullen liggen op het Raad huis dezer gemeente van Woensdag den 13 Junij t"t Woensdag den 20 Junij daaraanvolgende ten einde een ieder in staat zoude zijn urn ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het Bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare klasse 1866 zal plaats hebben onder toezigt eer.er commissie uit het bestuurten Raadhuize dezer gemeente op Zaturdag den 23 Junij 1866, des namiddags ten 7 ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks door behoorlijke by de gedachte commissie bekende gemag- tigden te laten- doen zullende voor hen die persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijzehebben doen vertegenwoordigen door één der leden van de commissie Worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting op voorschreven wijzeeene nr.loting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loting verpügfc zijnde, buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn be- grepen geworden alsmede ten behoeve der genen welke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbendesedert de laatstvoor- gaande inschrijving in de gemeenten zijn konten inwonen en der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende per sonen bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstellingwaarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van de genoemde commissie te brengen met aan duiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien, waarop zij hunne reclame hebben gegrond f n opdat niemand hiervan eenige onwetend heid zouden kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen binnen deze gemeente gebrui kelijk is. Gedaan te Zierikzee den 11 Junij 1866- En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 11 Junij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIXS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee Overwegende dat in de gemeente vóór eenige dagen heeft rondgeloopen een (nu gestorven) hond, verdacht van honds dolheid Overwegende, dat het bekend is, dat eenige honden door dien hond zijn gebeten doch de mogelijkheid bestaatdat nog meerdere zijn gebeten waarvan dit niet bekend is Overwegende dat mitsdien noodzakelijkheid bestaat tot toepassing van artt. 1 en 2 der Verordening houdende voorschriften betreffende honden en ter voorkoming van hondsdolheid binnen deze gemeente afgekondigd den 4 December 1861 Gelet op die artikelen Besluiten Gedurende den tijd van veertien dagen in te gaan heden mogen geene honden op de straten, wegen of openbare plaatsen binnen de grenzen der Gemeente worden aangetroffen tenzij voorzien van een muilkorf, uit ijzer of koper vervaardigd overeenkomende met het model bij den Commissaris van Politie te bezigtigen en tevens voldoende en geschikt voor den hond die er mede wordt voorzien. Van dit verbod worden alleen uitgezonderd herdershonden wanneer zij zich met den herder bij eene kudde schapen bevinden Met honden die in strijd met dit verbod aangetroffen worden zal worden gehandeld zooals in gezegd Reglement is voorgeschreven behoudens strafvervolging tegen de nalatige eigenaars; vVordende de ingezetenen zoowel in het openbaar als in hun bijzonder belang aange maand om gedurende dien tijd op hunne ook in huis op te houden honden bijzonder acht te geven. En zai dit beslu t op de gewone wijze worden afgekondigd en bovendien door omroeping en aanplakking ter kennis van het algemeen worden gebragt. Aldus gedaan te Zierikzee den 11 Junij 1866 De Burgemeester B. C. CAU. De Serretans J. P. N. ERMERINS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen der Verordening tot voorkoming en biussching van brand in deze gemeentedoor den Raad vastgesteld den 23. Julij en 5 November 1855. Op voorstel van de Directie der brandweer* Hebben goedgevonden: 1. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of veldgewassen in deze gemeente te benoemen dè Heeren C. L. KLOEK P. GERADTS. C. v. d. BOUT. 1 K. A. v. LANGERAAD. aan welke Keurmeester bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 21 der Verordening tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezetenen te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 21 luidende „Die in de bebouwde kom der gpmeente of op de beide dijken tot aan het in eenig gebouw, hooi of veldgewassen opslaan, moeten gedoogen dat een of meer ijzers ter lengte van twee ellen of naar gelang der localiteit daarin gestoken worden die zonder toestemming van brand- en brandspuitmeesters der wijk, niet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. indien bij broeijing naar meening van dezegevaar voor brand bestaatis men gehouden hunne bevelen tot verwerking als anderzins op ie volgen." Weigering of overtreding van een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens bevoegdheid van Burgemeester en Wethoudersom ten koste van den weer- strevigen eigenaar des noeds met geweld te doen verrigten wat zij in het belang der algemeene veiligheid noodig oordoelen. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde keurmeesters mitsgaders aan de Directie der brandweer, respectivelijk tot aanstelling en uitvoering en aan den beer Commissaris van Politie met last, om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uitgenoodigd de keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten raaclhuizete Zierikzeeden 13 Junij 1866. Burgemeester en Wethouders voornd. De Voorzitter 13 C. CAU, De Secvelarh J. P. N. ERMERINS. Niet officieel gedeelte Openbare Itaadsverg-adérlng- geliouden te Zierikzee den IS Junij 1§66. Voorzitter mr B. C. Cau. Secretaris mr. J. P. N. Ermerins. Afwezig de heeren mr. Moolenburgh wegens ongesteld heid en mr. van Dongen. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van Gedeputeerde Staten, betrekkelijk het besluit dezer Vergaderiugwaarbij toelage van ƒ200 aan den hoofdonderwijzer Oosteroian is verleend, met voorstel tot wijziging van dit besluit, door de jaarwedde van den tegenwoordigen hoofdonderwijzer op de Armen school met die toelage te verhoogen, en alzoo te brengeu van ƒ800 op ƒ1000 Overeenkomstig het voorstel van Burge- meester en Wethouders wordt aldus besloten. Idem. eene missive van de districts commissie voor het fonds Van de gewapende diensthoudende voordragt van een lid dier commissie, tot vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Broodmnn bestaande uit de heeren C- van Schelven. A z. en A. Buijze, Mz. Wordt gekozen de heer C. van Schelven met 6 stemmen. De heer Buijze bekwam.5 stemmen. Wordt medegedeeld eene missive van het Bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, begeleidende eeu present exemplaar der 1ste aflevering van de Zelandia lllustrata, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen en in de boekerij geplaatst. De Voorzitter deelt mede, dat F. H. Hollander, op 1 Julij e. k. eervol is ontslagen als gemeente-veldwachter en in diens plaats is benoemd L. Paasse. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt gelezen een adres van den op 1 Julij e k. eervol ontslagen veldwachter 'F. H. Hollander verzoekende toeken ning van pensioen uit het fonds der gemeente-ambtenaren op grond van art. 2 van het .reglementaangezien hij wegens opgekomen ligchaamsgebrèken zijne bediening niet langer kan waarnemen. Op voorstel des Voorzitters verklaart de Baad, dat ge noemde veldwachter door lichaamsgebreken ongeschikt is om langer zijne betrekking waar te nemen. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt gewijzigd het onlangs genomen besluit tot ruiling van grond met mej. ii. K. v. 2andijk, c s., waarbij deze eenige meerdere uitgestrektheid grond verkrijgen hetgeen echter tevens in het belang der gemeente is. Komt ter tafel een plan tot vergrooting der Armenschool, waardoor 100 kindereu meer zouden kunnön geplaatst worden en waarvan de kosten zijn geraamd op oDgevecr 35(JO Dien overeenkomstig wordt besloten. Op voorstel vau Burgemeester en Wethouders wordt tenge volge van het voorgaande besluit de begrooting vau 1866 gewijzigden tevens besloten tot tijdelijke opname van ƒ5000 tegen hoogstens eCn half percent 's maands om die later uit de inkomende fondseu af te lossen. Aldus besloten behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Wordt besloten tot geldend ve^klafing der Verordeningen in deze gemeente, tegen welker overtreding straf is bedreigd waarvan afschrift aan Gedeputeerde Staten zal worden gezonden. Wordt voorgesteld de brandspuit no. 2. onder de hand aan de gemeente Oosterland ad. f 205 te verknopen met bepaling dat de betaling vóór ultimo Maart 1867 zal plaats hebben. Dien overeenkomstig wordt besloten. Voor kennisgeving wordt aangenomen, de medtdteJing vaa de openbare aanbestediug der gemeente werken. Worden vastgesteld de staten van oninbare posten eu restanten over 1864 en i860 der hóuden-belasting ea van den hoofdelijken omslag. Bij monde van Jhr. de Jonge wordt namens de commissie ad hoe rapport uitgebragt op de rekening van het Room'sch Catholiek Armbestuur over lt>G5. Strckkdode tot goedkeuring. Aldus besloten. Mr. de Crane geeft te kennen dat hem bij onderzoek gebleken ia dat het rioolstelsel in deze gemeente veel te wenschen overlaat, en acht liet wenschelijk-met het oog op de naderende cholera, dat daarin door het dagelijksch Bestuur voorzien worde. Nadat de Burgemeester en de Wethouder mr. Fokker hadden te kennen gegeven, dat dit eene zaak vau.groo.tfcr omvang is die al worden er dadelijk handen aan het werk geslagen toch nu de cholel'a niet weren zou en bovendien den ingezetenen op groote: geldelijke oifers zoude te staan komen wordt na eenige discussie besloten dat Burgemeester en Wethouders deze zaak fn ernstige overweging zullen nemen. Hierna wordt de Vergadering gesloten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Zierikzee berigt dat van heden gedurende 14, dagen in hare gewone Vergaderkamer ter inzage liggen Verzameling der konsulaire b'erigten en verslagen over Nijverheid Mande! en Scheep vaart, 2d° aflevering 1866. Staten van den in-, uit- en doorvoer, gedurende April J866. Zieriksee den 19 Junij 1866.. De Kamer voornoemd H. A. van IJSSELSTEI.IN' VoorzuUr. J. C. PILAAR Secretaris. J1. Vrydag namiddag is op de Zierik- zeesche stoomboot aan het G rooi hoofd te Dordrecht voor den slagter P. van der Stfaaten geloste os bij het vervoer op den loop gegaan beeft de stad in verschillende rigtingen doorkruist en overal schrik verspreid, Men spreekt van onderscheiden verwondingen. Eindelijk is men er in geslaagd het dier te drijven in het zoogenaamde oude Kraan plein aan de Wijnstraat en hebben daar eenige' jagers en grenadiers het dier doodgeschoten. Uit Rotterdam wordt gemeld dat door de presidentes van het bestuur, mevr. A S'Truys de Brnyn de eerste steen is gelegd van het gesticht voor ongeneeslijken aan den Delfs- havenschen Binnenweg. Dit gestichtliet eerste van dien aard in ons land zal voorzien in eene ware behoefiedaar ongeneeslijken niet kunnen opgenomen v orden in de gewone gasthuizen en hunne verpleging eene bijzondere inrigting vordert. Ook uit een zuiver architektonisch oogpunt belooft dit gebouw een sieraad voor onze stad te worden. Z. M. de koning heeft tot leeraar aan

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1