Zatnrdag 16 Junij. N<\ 48 WOENSDAG EN ZATURDAG» Besturen enAdministratiën Publicatie. Bekendmaking. Bekendmaking. Kennisgeving. Binnenlandsche Tijdingen. i ZIERIEZEESCHE COURANT. PRIJS DER ADV ERTENTIEN. Gewone 12'A, cent de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodberigten van 1 6 regels Af 1 behalve het zegelregf VERSCHIJNT: A B O N N K M E K T S P R IJ S Per drie maanden f 2,00 Franco per post f 2,25 Inzen ding der Advertehtiën daags te voren, voor 10 ure 'sumro I,oliug voor rte Schutterij» Bdkgemkester en Wethouders der ge meente Zierikzee. Maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alphabetische naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegenlijk zullen liggen op het Raad huis dezer gemeente van Woensdag den 13 Junij tot Woensdag den 20 Junij daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude zijp om ingeval hem eenige personen -ol omstandigheden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden bebooren te worden aangeteekend ol daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het Eestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare klasse 1866 zal plaats hebben onder toezigt eener commissie uit het bestuurten Raadhuize dezer gemeente op Zaturdag den 23 Junij 1866, des namiddags ten 7 ure precies; wordende de belanghebbenden bij deze gelast zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aidaar voor de dienst der Schutterij te loten of zulks cloor behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemag- tigden te laten doen zullende voor hen die persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze, hebben doen vertegenwoordigen door één der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting op voorschreven wijze, eutre naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de loling verpligt zijndebuiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn be grepen geworden alsmede ten behoeve der genen welke ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende sedert de laatstvoor- gaande inschrijving in de gemeenten zijn komen inwonenen der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende per sonen bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteldom de redenen van vrijstellingwaarop sommigen aanspraak zouden mogen makenter kennisse van de genoemde commissie te brengenmet aan duiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien, waarop zij hnnne reclame hebben gegrond I'n opdat niemand hiervan eenige onwetend heid zouden kunnen voorwendenzal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen binnen deze gemeente gebrui kelijk is. Gedaan te Zierikzee den 11 Junij 1866. En is hiervan afkondiging geschied ter plaatse waar het behoort den 11 Junij 1866. De Burgemeester B. O. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIXS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee Overwegende dat in de gemeente vóór eenige dagen heelt rondgeloopen een (nu gestorven) hond, verdacht van honds dolheid Overwegende, dat het bekend is, dat eenige honden door dien hond zijn gebetendoch de mogelijkheid bestaatdat nog meerdere zijn geheten waarvan dit niet bekend is Overwegende dat mitsdien noodzakelijkheid bestaat tot toepassing van artt. 1 en 2 der Verordening houdende voorschriften betreffende honden en ter voorkoming van hondsdolheid binnen deze gemeente afgekondigd den 4 December 1861 Gelet op die artikelen Besluiten Gedurende den tijd van veertien dagen in te gaan heden mogen geene honden op de straten, wegen ofopenbareplaatsen binnen de grenzen der Gemeente worden aangetroffen tenzij voorzien van een muilkorf, uit ijzer of koper vervaardigd overeenkomende met het model bij hen Commissaris van Politie te bezigtigen en tevens voldoende en geschikt voor den hond die er mede wordt voorzien. Van dit verbod worden alleen uitgezonderd herdershondenwanneer zij zich met den herder bij eene kudde schapen bevinden Met honden die in strijd met dit verbod aangetroffen worden zal worden gehandeld zooals in gezegd Reglement is voorgeschreven behoudens strafvervolging tegen de nalatige eigenaars Wordende de ingezetenen zoowel in liet openbaar als in hun bijzonder belang aange maand, om gedurende dien tijd op hunne ook in huis op te houden honden bijzonder acht te geven. En zal dit besluit op do gewone wijze worden afgekondigden bovendien door omroeping en aanplakking ter kennis van het algemeen worden gebragt. Aldus gedaan te Zierikzee den 11 Junij 1866 De Burgemeester B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIXS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeentedoor den Raad vastgesteld den 21 Julij en 5 November 1855. Op voorstel van de Directie der brandweer Hebben goedgevonden: 1. Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi of veldgewassen in deze gemeente te benoemen de Heeren C. L. KLOEK P. GERADTS. C. v. d. BOUT. K. A. v. LANGERAAD. aan welke Keurmeester bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 21 der Verordening tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met de Directie der brandweer. 2. De in- en opgezetenen te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 21 luidende „Die in de bebouwde kom der gemeente of op de beide dijken tot aan het b asin eenig gebouw, hooi of veldgewassen opslaan moeten gedoogen dat een of meer ijzers ter lengte van twee ellen of naar gelang der localiteit daarin gestoken worden die zonder toestemming van brand- en brandspuitmeesters der wijk, niet mogen worden verwijderd en ten allen tijde voor hen toegankelijk moeten zijn. Indien bij broeijingnaar meening vari dezegevaar voor brand bestaatis men gehouden hunne bevelen tot verwerking als anderzins op te volgen." Weigering of overtreding van een of ander wordt gestraft met eene boete van tien gulden behoudens bevoegdheid van Burgemeester en Wethoudersom ten koste van den weer- strevigen eigenaar des noeds met geweld te doen verrigten wat zij in het belang der algemeene veiligheid noodig oordeelen. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde keurmeesters mitsgaders aan de Directie der bandweer, respectively!: tot aanstelling en uitvoering en aan den beer Commissaris van Politie met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uitgenoorligd de keurmeesters op derzeiver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten raadhuizote Zictikzeeden 13 Junij 1866. Burgemeester en Wethouders voornd. De Voorzitter B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIXS. Burgemeester en Wethouders van Zie rikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat de gewone jaarlijksche Collecte ten behoeve van het fonds ter ondersteuning en aanmoediging van de gewapende dienst in Nederlandalhier zal plaats hebben op Maandag den 18 dezer maanddes middagsaan de huizen dei- ingezetenen met uitnoodiging om dat weldadige fonds door ruime en milde bijdragen te blijven schragen ten einde de Commissie in staat te stellen om in het lot van zooveel verminkte krijgers die hun leven voor het Vaderland veil hadden, te kunnen voorzien; waartoe deze Collecte dringend wordt aanbevolen. ZJerikzeeden 13 Junij 1866. De Burgemeester B C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERIXS. De Burgemeester van Zierikzeebrengt ter kennis van de Ingezetenen dat er op Maandag, den 18 dezer des namiddags ten 1 '/a ure op het Raadhuis alhier eene open bare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, den 14 Junij 1866. De Burgemeester B. C. CAU. Zierikzee 14 Junij. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaalin het hoofdkiesdistrict Zierikzee, zijn ingeleverd 931 van onwaarde waren 18 en in blanco 9 te zamen 27 stembriefjes Het getal der geldig uitge- bragte stemmen bedraagt alzoo 904. Van deze verkreeg het aftredend lid de heer J. J. van Kerkwijk 754. Jhr. mr. J. F. Schuurbeque Boeije 107. Mr. P. P. van Bosse 23. Mr. Groen van Prinsterer 10 st. en de overige stemmen over eenige personen verdeeldzoodat het aftredend lid de heer van Kerkwijk is herkozen. In het hoofdkiesdistrict Utrecht uitgebragt J742 stemmen. Mr. N. P. J. Kien bekwam 521 mr. W. R. Boer 417 mr. C. Th. baron v. Lijnden v. Sandenburg 401 mr. B. G. A. "Pabst 350. Herstemming tusschen de bh. Kien en Boer- Rotterdam gekozen I D. Fransen van de Putte en W. A Viruly Verbrugge. Amersfuort herkozen H. A. M. van Ascli van Wijck met 895 stemmen. H. Verloren van Themaat 262. Amsterdam herkozen G. C. J. van Ree- nen met 1597, Mr. H. Godefroi met 1491 en J. Heemkerk, Bz met llio stommen. Appingedam herkozen J. F. Zijlker. Arnhem gekozenL. W. C. Kecbenius met 918 stemmen. W. T. Gevers Di-vnoot verkreeg 566 stemmen. Assen herstemming tusschen L, Oldenhuis Gratema en P. van der Veen. Breda herkozen N. R. H. Guljé Delft herstemming tusschen W. intgens die 630 en VV. T. Gevers Deynootdie 411 stemmen erlangde. Op L. W. C. Keuchenius waren 371 stemmen uitgebragt. Deventer herkozen: A. van Delden, met 774 stemmen. O. baron van Wassenaar Cat- wijk bekwam 238 stemmen. Dordrecht herkozen G. A. de Raadt, met 744 stemmen. G. Groen van Prinsterer ver kreeg 619 stemmen. Eindhoven herkozen: P. van den Heuvel. Gorinchem herkozenW. C. M. Begram met 1147 stemmen. P. P. van Bosse erlangde 235 stemmen. Gonda herkozen M. A. F. I'. Hoffman met 1162 stemmen. W. T. Gevers Deynoot verkreeg 636 stemmen. 's Hage gekozen F. de Casembrood met 901 stemmen. J. Kappeyne van de Coppelo erlangde 529 stemmen. Haarlem herkozen J. J. van Muiken. 's Hertogenbosch herkozen: A. F. X. Luyben. Hoorn herkozen H. Mensonides met 558 stemmen, W. Terpstra verkreeg 385 stemmen. Leeuwarden herkozen: J. Andrese met 851 stemmen. A. van Assen verkreeg 6S1 en G. H. Betz 58 stemmen. Leyden verkozen P. H, baron Taets van Amerongen tot Natewisch met 908 en G. Groen van Prinsterer met 793 stemmen. W. T. Gevers Deynoot bekwam 495 en G. H. Betz 414 stemmen.

Zierikzeesche Courant | 1866 | | pagina 1